Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

uglavnom da, ali meni npr. za dilej trebaju 4 baterije od po 1.5 volt (to su one debele); sto znaci da bi morao da kupujem neki punjac i za takve baterije. wallbash.gif

 

verovatno cu da odem do nekog elektricara da mi napravi neki trafo, jer da dajem mesecno po 400 dinara za baterije mi je totalni smor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno cu da odem do nekog elektricara da mi napravi neki trafo, jer da dajem mesecno po 400 dinara za baterije mi je totalni smor..

Trafo? Mislis ispravljac? Nevrdles, za 3 meseca (aproksimativno) kupovanja tih obicnih baterija kupis 4 AA, punjivih i punjac. Postoje oni punjaci koji pune sve zivo (sve raspolozive baterije). Jebi ga, za tako nesto se kesiras jednom i posle te glava ne boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom da, ali meni npr. za dilej trebaju 4 baterije od po 1.5 volt (to su one debele); sto znaci da bi morao da kupujem neki punjac i za takve baterije. wallbash.gif

 

verovatno cu da odem do nekog elektricara da mi napravi neki trafo, jer da dajem mesecno po 400 dinara za baterije mi je totalni smor..

Kakav je to dilej?

 

Ovo dole je prava stvar!

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa verovatno cu da odnesem neki od onih ispravljaca sa buvljaka, pa ce on da ga podesi da radi samo na 9V naizmenicne struje 1200 mA minimum (ili sta mi vec treba).

 

a za ove ostale pedale, jebigs, meni ionako treba neki board za pedale, tako da.. jeste skupo jebem mu, ali resicu barem dva problema tako.. videcu, ako skupim pare u neko dogledno vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi dobri gitaroshi koriste iskljucivo taj punjac icon_da.gif

Od koga li je kupio Sharkije? Da nije od Baneta? Mozda Mikice? icon_smile.gif

 

na stranu sto je miki boles'an s's ona dilej icon_wink.gifpivopije.gif i sto je slowdRiver brezkompromisno realan icon_rockdevil.gif , saljem sliku mojega kastm shop lezboratorijskog ispravljaca. prekidac, pot za izlazni napon, indikator, buxne za prikljucenje bilo kakvog kabla, osigurac.

 

http://users.yubc.net/~snikola/lezbo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ukratko imaginos zna znanje i siguran sam da ce drugar sve to da odradi cakum-pakum icon_rockdevil.gif .

 

Napomena samo oko AC/DC momenta. Pored toga sto je vrlo bitno da je napon stabilisan i ne odstupa od neke nominalne vrednosti, jos je bitnije da ima u sebi kvalitetan linijski filter (iliti AC hum filter). Ti sumovi, zbrka, ludilo upravo nastaju kad se provuce sum iz mreze u audio kolo. Audio kola su posebno osetljiva na ove momente za razliku od pegle ili miksera. Kad kazem audio kola, mislim naravno na analogna.

 

Neki put (cesto) ovdasnji carevi preko bare stavise vole da se igraju sa naponom na pedali, pogotovu onoj koja afektira nivo ulaznog signala (znaci ne delay i chorus, nego tube screamer i overdrive recimo). Stara je fama da za neke stare pedale (tipa Ibanezi TS-808 ili originalni TS-9 iz kraja sedamdesetih) momci koriste polupune (poluprazne icon_confused.gif ) baterije. Stavise, neki proizvodjaci tih profi ispravljaca (AC/DC) imaju opciju koja se zove 'sag' i simulira koriscenu bateriju (moze doduse da se napici na bilo koju vrednost). Ovim se direktno menja 'drive' iliti 'gain' a posto je u tim pedalama baterija integralni deo kola (ovo ce tekiji razumeti) rezultati su krajnje intrigantni pivopije.gif .

 

P.S. Meni je i dalje lakse da turim bateriju 'di treba icon_razz.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta: kupis jefin ispravljac sa buvljaka kakav vecina nas koristi za pedale, prikljucis pedale na njega i on shumi i ponasa se "onako". prikljucis moj stabilizator, i shuma i smetnji nestane (bar onog suhma koji potice od ispravljaca). to je poenta price.

ok...bitno da si se ubio da dokazujes da znas sta radis...(u sta ne sumnjam...)

 

ali nije bitno to sto (kao po obicaju) i ne procitas sta sam napisao...upravo rekoh da su kineski(bilo koji kucni...) ispravljaci nevidjeni shit za ovo svrhu....nebitno...

 

kao duduku za elektroniku...(sto uopste ne znaci da pricam napamet...jel imam caleta koji ceo zivot radi upravo to o cemu ti pricas...gledao,i ponesto naucio,dok je pravio adapter za twina koji je radio na 110...ima jedno osam kila icon_smile.gif )

 

mogao si samo ovo kvotovano da mi kazes... icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogao sam da ti kazem samo to sto si kvotovao, ali mi se ucinilo da imas neke zablude po ovom pitanju, pa rekoh da ti lepo kazem sta mislim, da ne bude nesporazuma.

 

nevezano za sve ovo, meni uopste nije jasno kako ja tebe sve razumem uzivo, a preko poruka sve naopacke ispadne? wallbash.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

 

p.s. kako je izgledao "adapter" za twina? pretpostavljam da je trafo+grec+elektroliti (tako je bar na mom marshalu ako se dobro secam)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogao sam da ti kazem samo to sto si kvotovao, ali mi se ucinilo da imas neke zablude po ovom pitanju, pa rekoh da ti lepo kazem sta mislim, da ne bude nesporazuma.

 

nevezano za sve ovo, meni uopste nije jasno kako ja tebe sve razumem uzivo, a preko poruka sve naopacke ispadne? wallbash.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

 

p.s. kako je izgledao "adapter" za twina? pretpostavljam da je trafo+grec+elektroliti (tako je bar na mom marshalu ako se dobro secam)...

mislim da imam negde slike...dok je otvoren...pa cu ti sibnem kad i ako nadjem...jebeno cudo...ovaj sto sam mu prodao(twina) nije imao pojma sta ga ceka... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

 

sto se nevezanog pitanja tice...

 

ko sto rekoh vec nekome...ponekad covek preozbiljno shvata forum...pogotovu ovog tipa...(znaci nestrucni...svima dostupan...)

 

od ovoliko postova koliko imam...moze da se probere mozda 100 ozbiljnih...ni toliko... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...prema tome...SAMO OPUSTENO.

 

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da imam negde slike...dok je otvoren...pa cu ti sibnem kad i ako nadjem...jebeno cudo...ovaj sto sam mu prodao(twina) nije imao pojma sta ga ceka... icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

ajd ako nadjes sibni, to bih voleo da vidim. icon_da.gif

 

ko sto rekoh vec nekome...ponekad covek preozbiljno shvata forum...pogotovu ovog tipa...(znaci nestrucni...svima dostupan...)

i to sto kazes. icon_da.gifpivopije.gif

 

----------

 

Grec u Marshall-u  .

 

U Boogie-ju ili lampa ili oba, pa biras  .

 

Aj' ti ne stajem na muku  .

ne kapiram.. icon_smile.gif ovde je sad 1AM a ja sam rano ustao, ne vidim na oci, kao da gledam kaleidoskop, pa mi shodno tome i mozak ne radi bas najbistrije... sta si tacno hteo da kazes sa "ili lampa ili oba"? icon_smile.gif

 

a sto se muke tice, slobodno mi staj na muku, informacija nikad dovoljno. icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki put (cesto) ovdasnji carevi preko bare stavise vole da se igraju sa naponom na pedali, pogotovu onoj koja afektira nivo ulaznog signala (znaci ne delay i chorus, nego tube screamer i overdrive recimo). Stara je fama da za neke stare pedale (tipa Ibanezi TS-808 ili originalni TS-9 iz kraja sedamdesetih) momci koriste polupune (poluprazne  icon_confused.gif ) baterije. Stavise, neki proizvodjaci tih profi ispravljaca (AC/DC) imaju opciju koja se zove 'sag' i simulira koriscenu bateriju (moze doduse da se napici na bilo koju vrednost). Ovim se direktno menja 'drive' iliti 'gain' a posto je u tim pedalama baterija integralni deo kola (ovo ce tekiji razumeti) rezultati su krajnje intrigantni  pivopije.gif .

sto se mene tice, meni se vise svidja kako mi radi dist pedala kada je baterija polu istrosena icon_da.gif

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

I cevni i silikonski AC/DC ispravljac, imas prekidac pa biras koji ces.

nisam znao da postoji ta kombinacija. vrh. icon_rockdevil.gif koji je to boogie?

 

--------------

 

pa verovatno cu da odnesem neki od onih ispravljaca sa buvljaka, pa ce on da ga podesi da radi samo na 9V naizmenicne struje 1200 mA minimum (ili sta mi vec treba).

tebi bi mozda bilo najbolje da ti uradi "custom" stabilizator sa svim izlazima koji ti trebaju i odgovarajucim polaritetima...

 

a za ove ostale pedale, jebigs, meni ionako treba neki board za pedale, tako da.. jeste skupo jebem mu, ali resicu barem dva problema tako.. videcu, ako skupim pare u neko dogledno vreme..

da li pedalboard ima na sebi reseno napajanje 9/12V (ili nesto slicno), ili to posebno kupujes?

 

sto se mene tice, meni se vise svidja kako mi radi dist pedala kada je baterija polu istrosena

cisto iz radoznalosti: da li si ikad merio koliki je napon na bateriji kad je poluistrosena?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi bi mozda bilo najbolje da ti uradi "custom" stabilizator sa svim izlazima koji ti trebaju i odgovarajucim polaritetima...

 

 

da li pedalboard ima na sebi reseno napajanje 9/12V (ili nesto slicno), ili to posebno kupujes?

 

 

cisto iz radoznalosti: da li si ikad merio koliki je napon na bateriji kad je poluistrosena?

uz pedalboard dobijas adapter, pise samo "a convenient AC adaptor supplies power for up to seven devices."

 

koliko sam shvatio, kod takvih naprava se sabiraju mA? pedalama valjda ne smeta da je veci od preporucenog. (na line6 dileju mi pise 1200 mA minimum, tako da mislim da mi je pametno da napravim posebno struju za njega, da se ne zajebavam.. ipak je to skupa, a vrlo vrlo korisna naprava icon_rockdevil.gif )

 

nisam merio napon na batt kada je poluistrosena, ali si zato ti tu da se malo zezamo icon_smile.gif

 

ajd ljudi, odoh sad u zagreb na Sunn O))) koncert.. pricacu vam kako je bilo ako ne ogluvim icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...