Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

potpisi? sta je to? icon_smile.gificon_smile.gif ja sam to odavno iskljucio i stavio kod sebe nesto u fazonu "ukinite potpise". :>

 

elem, da ne bi bilo kako ja nesto samo naklapam, evo slike stabilizatora napona. dakle, imam 9, 12 volti, plus izlaz ciji napon mogu da podesavam. saso mange! icon_wink.gif

 

a ovaj kabl na jednom kraju ima standardni 3.5mm mono dzek sa utakivanje icon_smile.gif u spravu, a nadrugom kraju su 3 konektora: 2 komada od 2.5mm sa razlicitim polaritetima (standard i "boss"), i konektor za kacenje umesto baterije za uredjaje koji nemaju predvidjen DC ulaz (i gruvanje napona poluistrosene baterije za ove distorzije sto bolje rade tako).

 

user posted image

 

 

 

sledeca sprava: ab box (ruter+selektor+bypass). icon_rockdevil.gif

Ovo je deo nekog veceg projekta ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravko to sto hvalis Dushana je sasvim ok i za to nista necu reci . Moja razmisljanja se ne poklapaju sa nekim i to je tako . To sto sve prihvatite kada Dushan napise " SVAKA CAST I TA SRANJA " to je vase i vi to uvazavajte .

I jos nesto . Ne znam po cemu sam ja zadrt ?? Moram li biti kao neki supci koji se ulizuju Dushanu i ostalim .

Aleksandre, ovde počinješ da prelaziš crtu lepog ponašanja.

To što je za tebe ovo neki forum, gde su ti ljudi samo imena iz baze podataka je ok, ali za mene nisu. Bojan, Marti, Gargamel (apgrejdovan) u Imaginosa i mnogi drugi su osobe koje ja znam i uživo, ljudi koje volim da sretnem i imam uzajaman rispekt, kojima ću ako mogu uvek pomoći a nadam se i obrnuto. To što sam ja tehnički stariji i što sviram dugo gitaru je jebeš ga, činjenica, i to je moja dobra volja da dođem ovde i nešto napišem, kao što je dobra volja Secracona da piše o muzičkoj teoriji ili Gargamelova o "Struji" itd. Ja samo dobro poznajem ono čime se dugo bavim, i to je valjda i normalno, to me ne čini superiornim.

Naravno, drago mi je ako recimo Bojan ili Marti ili bilo ko drugi (pošto je ovde u našem narodu stalno trip da je blam javno pohvaliti nekog a do jaja je pljuvati i srati nekom na glavu) u fazonu da otvoreno kaže da mu je nešto što sam napisao ili rekao bilo od pomoći. To je iskreno i lepo od njega, i drago mi je ako je nešto nekom koristilo. Možda je glupo, ali ja gledam na te stvari u fazonu "sve to bog od gore gleda", mada nisam religiozan u klasičnom smislu, i trudim se da pomognem ako mogu.

Tako da nemoj vređati moje drugare jer niko se ovde nikom ne uvlači, a ja sam zahvalan i lepo mi je čuti ako je neko imao vajde od toga što sam ja napisao, ili od nečega što je napisao bilo ko drugi ovde a da poznaje neku tematiku. Nemoj širiti ružnu atmosferu bez potrebe.

 

Što se tiče tvog mišljenja, ono je tvoje i ja nemam nikakvu nameru da ga menjam, kao ni mišljenje bilo kog drugog. Ja mogu da sa svoje strane dam neku informaciju za koju neko drugi ne zna, što ne znači da je treba uzimati zdravo za gotovo. Ja ne dajem nikada ljudima savete tipa Ibanez je loš a Gibson dobar. Mogu samo da kažem koje su mane jedne a koje druge gitare i šta ja lično volim, ali to nije nametanje mišljenja, za nečije potrebe je bolji Ibanez a za nečije Les Paul, zavisi. Znači razmena mišljenja i informacije, nisam ja pop da propovedam bilo šta, svako će imati neki svoj ukus i doživljaj, naravno.

 

2. нешто сам размишљ'о, ти би 'ладно мог'о да ставиш у потпис најчешћа питања која ти постављају млади гитароши...  и линкове ка твојим ранијим одговорима...
Vaistinu. icon_smile.gif Evo Dersu je poslao "Manual" al vraga, sad treba da se nauče Енглески, a i to je muka biggrin.gif

 

Pa trrebao si da pocitash njegove postove na prvoj stranici.Kako to da intepretiram,kada kazes da je dushanov post prva liga a ti ostajes pri svom misljenju.Mogu samo na negativan nacin da interpretiram to sto si ti tako zadrt kao neki muslimanski ili hriscanski fanatik.Ej,mislim stvarno
Pazi, to sto sam nesto napisao i sto se ti slazes sa time ne mora znaciti da smo apsolutno odmah ja i ti u pravu. Ako neka logika za nekog funkcionise, ok. Nije necija duznost da odmah promeni miljenje.

 

Mali Dushan iako je maloletan veoma lepo sviri i zna o cem pricha, slusajtega bichari
icon_redface.gificon_redface.gif

 

Dushane, ti si samog sebe zaj*bao:

 

KVOUT

Gitara se ne prilagođava,

KVOUT

Vrat koji je sviran dugo vremena postaje prijatan i prilagođen ruci.

 

Postaje prilagodjen TUDJOJ ruci. I ja volim fabricke vratove. Ulivaju mi neki osecaj svezine.

Brate, kupi ventilator ili drži gitaru u frižideru. Kao što rekoh, to je stara i raširena fora da gitaristi vole da je vrat sviran, zaista mi se sad ne objašnjava na tu temu, nisam to ja izmislio. Da li sam zajebao sebe , nemam pojma jer si ti citirao rečenicu van konteksta, a u prvoj se radi o gitari kao instrumentu sa svim njenim delovima, a u drugoj rečenici o vratu od gitare. Ko voli nove vratove i nove gitare uostalom, samo napred, nek ih kupuje , biće više jeftinih polovnjaka za nas ostale icon_mrgreen.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, to sto sam nesto napisao i sto se ti slazes sa time ne mora znaciti da smo apsolutno odmah ja i ti u pravu. Ako neka logika za nekog funkcionise, ok. Nije necija duznost da odmah promeni miljenje.

 

U pravu si,ne mora znaciti da smo ti i ja tada apsolutno u pravu,ali mene je zacudilo da keze da je tvoj post "prva liga" a da pri svom misljenju ostaje.Znaci,on kaze da si u pravu ali on ostaje pri svom misljenju,ne znam,ja takve izjave slabo kapiram,mada eto ko ce znati,mozda je mislio da je tvoj post opticki prva liga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je deo nekog veceg projekta ili sta?

u planu je jos nekoliko home-made uredjaja koji ce se posle povezati u neku rack-kutiju koju cu sam da pravim, ali o tom po tom, trenutno ne mogu da stignem sve da uradim. mozda bude i neki sajt sa tim stvarcicama, cisto kao neka prezentacija.. volje ima, ali sve zavisi od vremena. wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

u planu je jos nekoliko home-made uredjaja koji ce se posle povezati u neku rack-kutiju koju cu sam da pravim, ali o tom po tom, trenutno ne mogu da stignem sve da uradim. mozda bude i neki sajt sa tim stvarcicama, cisto kao neka prezentacija.. volje ima, ali sve zavisi od vremena. wallbash.gif

Jako zanimljivo. Ja imam u planu da dizajniram (a mozda i napravim, u zavisnosti od toga koliko je komplikovano) distorziju za gitaru (pedalu).

 

Da li mozda ti znas kako mogu da to uradim? Ja sam mislio da koristim Spice da napravim kolo, samo je problem sto ja hocu da cujem input i output, a to ne znam kako da uradim u Spice-u. Da li ti mozda znas neki takav program, ili kako se to radi u Spice-u (za ostale: Spice je program za simuliranje elektronsih kola)? Znaci dizajniram kolo, a ulaz mi je zvuk (u obliku naponskog signala) a hocu da cujem izlaz. To sigurno postoji, ali u uskom krugu ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam hteo da postavim topic,a nisam znao ni gde da turim ovaj post,pa reko ajd ovde...sviram gitaru neko vreme,znam neke stvari,ali zelim da unapredim svoje znanje,i potreban mi je profesro elektricne gitare...necu da uzimam oglase,vec hocu ovako da pokusa,ako neko moze da mi preporuce nekog proverenog lika,koji moze dosta toga da me nauci...ako znate takvog,dajte mail,ili broj,ili bilo kakav kontakt...poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

adje, ajde, ljudi.. malo opustenije. icon_wink.gif

moto za danas glasi:

Nemoj širiti ružnu atmosferu bez potrebe.

ne verujem da je iko ovde lud da trosi vreme na kucanje kilometarskih postova samo zato da bi ispadao faca i da bi ga drugi gledali kao autoritet i sta ja znam. pa toliko sam stvari naucio od mladjih od sebe, i toliko sam korisnih stvari pokupio od ljudi koji cak imaju i manje iskustva od mene u nekim stvarima, da bi padao na te fazone o "sveznajucim ljudima". NIKAD se ne zna sta mozes od nekoga da naucis. zato i pisemo ovo sto pisemo.

 

digresija:

davno sam gledao neku video skolu vinie moore-a, gde on u jednom momentu kaze nesto u fazonu "nemojte se drzati ovih mojih trikova ko pijan plota, vec je poenta da sami smislite nesto novo na osnovu ovog sto ste pokupili od mene i drugih gitarista. jer, zasto ja ovo radim? pa zato da bih inspirisao nekog od vas da smisli nesto novo i interesanto, a onda ce ta njegova fora doci do mene i ja cu je ubaciti u svoje sviranje". meni to deluje krajnje logicno. tako znanje ide u krug i svako doda nesto novo, i to je to. svi imamo koristi.

 

e da, ovo sto je dushan rekao kako je popularno srati po necemu sto neko drugi uradi, to je istina. bacanje hejta na svirkama, omalovazavenje tudjeg rada/ideja, i primena 10 puta stroziijih kriteriujma prema drugome nego prema sebi je takodje prisutna u nasem drustvu (mozda je i napolju tako, ne znam).

 

---

 

Jel to znaci da si uspeo da nabavis prekidace?

icon_da.gif

 

---

 

Jako zanimljivo. Ja imam u planu da dizajniram (a mozda i napravim, u zavisnosti od toga koliko je komplikovano) distorziju za gitaru (pedalu).

samo napred, cenim ambiciju. icon_da.gif

 

Da li mozda ti znas kako mogu da to uradim? Ja sam mislio da koristim Spice da napravim kolo, samo je problem sto ja hocu da cujem input i output, a to ne znam kako da uradim u Spice-u. Da li ti mozda znas neki takav program, ili kako se to radi u Spice-u (za ostale: Spice je program za simuliranje elektronsih kola)? Znaci dizajniram kolo, a ulaz mi je zvuk (u obliku naponskog signala) a hocu da cujem izlaz. To sigurno postoji, ali u uskom krugu ljudi.

koliko je meni poznato, spice i svi njegovi derivati rade tako sto resavaju sisteme jednacina koje postavljaju na osnovu kola, pa su shodno tome rezultati spice analize uvek brojevi, na osnovu kojih se posle mogu nacrtati grafici, tabele ili se na neki drugi nacin interpretirati. e sad, mozda se to nekako moze konvertovati u PCM (wav) format?

 

ja nisam cuo da postoji mogucnost da ti pomocu spice-a nekako CUJES sta tvoje kolo daje na izlazu. naravno, to sto ja nisam cuo, ne znaci da takva stvar ne postoji. icon_smile.gif all, u svakom slucaju tu se odmah javlaj jedan problem, a to je ulazni signal. svaki spice koji sam ja video moze da radi sa AC signalom, cak mu se moze zadati i nekoliko naizmenicnih izvora, pa se tako moze simulirati prisustvo harmonika.

sta ja znam, logicno bi bilo da postoji takav neki softver, ali ja do sad nisam natrapao na tak onesto.

naravno, suvisno je reci da ako naidjes na takav program, bio bih ti zahvalan da mi javis. icon_smile.gif

 

----

 

Ako neko hoce da sazna kako gitara radi sa aspekta fizike, moze da procita kraci esej ovde:

http://www.ece.mcgill.ca/~ibilic/guitarpic...ckupsbasics.htm

(ako nadjete neku gresku, javite mi, i slike su ukradene sa drugih sajtova, tako da mi/nam ne zamerajte zbog toga...)

prve dve formule za EMS si obrnuo, pretpostavljam. prvo treba da das epsilon za jedan navoj, pa onda onu drugu forumulu gde mnozis za N navoja, zar ne?

 

mozda bi bilo zgodno da nacrtas sliku gde ce se videti svi pomenuti vektori, sto ce dati jasniju sliku situacije? posle mozes da das skalarni proizvod u "kosinusnom obliku", pa da se nacrta i taj vektor. onda bi bilo mnogo, mnogo jasnije...

 

eto, to je kao neki predlog za dopunu. inace je sve korektno koliko ja vidim, mada sam samo jednom brzo procitao tekst. pogledacu kasnije jos jednom pa se moze desiti da posaljem jos neki predlog.

 

pozdrav i podrska!

NERD POWER! icon_rockdevil.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, ovo sto je dushan rekao kako je popularno srati po necemu sto neko drugi uradi, to je istina. bacanje hejta na svirkama, omalovazavenje tudjeg rada/ideja, i primena 10 puta stroziijih kriteriujma prema drugome nego prema sebi je takodje prisutna u nasem drustvu (mozda je i napolju tako, ne znam).

 

I napolju ima toga.Ja inace pogotovo obozavam ljude koji jedva cekaju da ispuste komentar tipa"Malo vuces na satcha" na "vai-a" itd.,ili jednostavno pocinju da pametuju kako nesto nije dobro uradjeno samo da bi ispali face ili da bi drugi ljudi mislili kako oni imaju dosta veze o muzici. I nazalost takvih ima dosta

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bata Gargi jel ima jedan prekidac za mene? icon_wink.gif

narucio sam samo 2, cisto da proverim da li ce da stigne paket, a i oba su one dzombaste varijante koje ne mogu da stanu u whammy/wah. no, sad bar znamo da salju u srbiju. icon_rockdevil.gif

 

Nego sta cemo sa cepovima za usi?...meni su inace oni posteni ljudi sa sajta ladno skinuli 30$ sa kartice a cepove uopste nisu poslali icon_smile.gif  no.gif

jesi im pisao mail?

ja sam od tih cepova odustao za sad jer ne mogu da nadjem prodavnicu koja salje u srbiju. wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksandre, ovde počinješ da prelaziš crtu lepog ponašanja.

To što je za tebe ovo neki forum, gde su ti ljudi samo imena iz baze podataka je ok, ali za mene nisu. Bojan, Marti, Gargamel (apgrejdovan) u Imaginosa i mnogi drugi su osobe koje ja znam i uživo, ljudi koje volim da sretnem i imam uzajaman rispekt, kojima ću ako mogu uvek pomoći a nadam se i obrnuto. To što sam ja tehnički stariji i što sviram dugo gitaru je jebeš ga, činjenica, i to je moja dobra volja da dođem ovde i nešto napišem, kao što je dobra volja Secracona da piše o muzičkoj teoriji ili Gargamelova o "Struji" itd. Ja samo dobro poznajem ono čime se dugo bavim, i to je valjda i normalno, to me ne čini superiornim.

Naravno, drago mi je ako recimo Bojan ili Marti ili bilo ko drugi (pošto je ovde u našem narodu stalno trip da je blam javno pohvaliti nekog a do jaja je pljuvati i srati nekom na glavu) u fazonu da otvoreno kaže da mu je nešto što sam napisao ili rekao bilo od pomoći. To je iskreno i lepo od njega, i drago mi je ako je nešto nekom koristilo. Možda je glupo, ali ja gledam na te stvari u fazonu "sve to bog od gore gleda", mada nisam religiozan u klasičnom smislu, i trudim se da pomognem ako mogu.

Tako da nemoj vređati moje drugare jer niko se ovde nikom ne uvlači, a ja sam zahvalan i lepo mi je čuti ako je neko imao vajde od toga što sam ja napisao, ili od nečega što je napisao bilo ko drugi ovde a da poznaje neku tematiku. Nemoj širiti ružnu atmosferu bez potrebe.

 

Što se tiče tvog mišljenja, ono je tvoje i ja nemam nikakvu nameru da ga menjam, kao ni mišljenje bilo kog drugog. Ja mogu da sa svoje strane dam neku informaciju za koju neko drugi ne zna, što ne znači da je treba uzimati zdravo za gotovo. Ja ne dajem nikada ljudima savete tipa Ibanez je loš a Gibson dobar. Mogu samo da kažem koje su mane jedne a koje druge gitare i šta ja lično volim, ali to nije nametanje mišljenja, za nečije potrebe je bolji Ibanez a za nečije Les Paul, zavisi. Znači razmena mišljenja i informacije, nisam ja pop da propovedam bilo šta, svako će imati neki svoj ukus i doživljaj, naravno.

 

Dushane , kao sto te drugi hvale tako te hvalim i ja jer znam da dosta toga znas i da je to tvoja profesija . Nisam ja nikoga uvredio kada sam rekao " uvlace se " niti sam naveo ko . Mozda sam to hteo da kazem metaforicki ali pogresno sam se izrazio . Zelim reci da odredjeni ljudi kao da se boji napisati " Ne slazem se " . Kada sam rekao post je prva liga mislio sam na to da je nesto objasnjeno u njemu ali ne na moj nacin tj na nacin na koji ja razmisljam . Ja se ne mogu porediti sa tobom naravno ali znam dovoljno da mogu reci sta mi odgovara a sta ne . Ako sam te uvredio na bilo koji nacin napisi mi to ili quote da vidim . Imam veoma visoko misljenje o tebi pa valjda si to primetio i u mailovima . Najvise me nervira od svega to sto neko opovrgne comment ili kaze da nesto ne valja jer si ti napisao suprotno . Neka momak koji je postavio pitanje prihvati ono sto misli da je tacno .

Sve od mene

 

icon_rockdevil.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

Nema svrhe...istekla mi je kartica pre 2 dana icon_smile.gif ...sada moram da idem i da je produzim, sto ujedno znaci da cu dobiti novi broj...a i ne mogu da nadjem sajt posto sam kupiJo novi comp i formatirao hard...jebiga ko' mi je kriv sto nisam sacuvao linkove...

 

Nego extra za prekidace! icon_rockdevil.gif ...kada budes narucivo' nove obavesti me pivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razni softver za CAD, CAE za elektroniku:

 

Recimo http://www.schematica.com/esketch_files/eSketch.htm.

It does not provide transistors, diodes or other non-linear devices. sad.gifsad.gif

mada moze da se desi da je ekstra dobro za preampe i filtere.

 

Ima linkova na ovom linku skroz doli (http://eeshop.unl.edu/cad.html).

ekstra! gomila linkova. icon_da.gif mada onaj free PADS deluje zanimljivo.

 

jedino sto mene zajebava u celoj prici oko CAD/CAE softvera je to sto sam se otelio dok nisam nasao neke iole upotrebljive besplatne programe, a i kad sam ih nasao, ispostavilo se da mi za svaku stvar treba poseban program... wallbash.gif nikako da nadjem neki dobar koji objedinjuje crtanje sheme, simulaciju i projektovanje PCB-a u jednom... jednom zam proveo oko 10 dana u skidanju i UCENJU wallbash.gif raznih CAE programa, sto mi je oduzelo prilicno vremena. na kraju sam se skrasio na dva besplatna (jedan za simulaciju, a drugi za PCB/sheme). ove demo verzije su tako namestene da udaris u ogranicenja bas onda kad ti treba nesto konkretno. icon_smile.gif

 

hvala za linkove jos jednom! pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema svrhe...istekla mi je kartica pre 2 dana icon_smile.gif

more, buni se za svoje pare! ne znam odakle si narucivao, ali ako je onaj yahoo earplugs store, tu im rokni mail u faoznu "na osnovu cega ste mi naplatili 30# a niste poslali cepove". icon_smile.gif mislim, 30$ ne sme tako da "nestane". wallbash.gif i nema veze sto je kartica istekla, mora da ti bre objasne zasto su ti skinuli pare sa racuna, a nisu ti poslali robu, jer se to u narodu jednostavno zove kradja. violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

It does not provide transistors, diodes or other non-linear devices. sad.gifsad.gif

mada moze da se desi da je ekstra dobro za preampe i filtere.

Ali radi sa opampovima sto je u biti svaka distortion pedala icon_da.gif .

 

P.S. Nema na cemu. Rock on.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gargamel, u pravu si za one formule, ne znam kako nisam primetio... takodje vidim da se grcka slova ne vide dobro na mom browseru (vidim upitnik).

 

Orcad Capture Lite je besplatan Spice program sa GUI-om, ali imas ogranicenje od samo 5 tranzistora sad.gif

 

Pitacu profesora za zvuk u utorak. Meni bi bio plan da nekako snimim gitaru bez distorzije, prebacim wav fajl u Spice input i onda da prebacim output u wav fajl i cujem ga. Nasao sam gomulu teorije o pojacalima:

http://www.ax84.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

**KUPUJEM DULNOP-OV WAH !!!!!!!!!!!

 

Da li neko prodaje neki wah slucajno?Model?Cena?

Jurim neki "Dunlop GCB-95F" polovan ako neko ima mozda?

U svakom slucaju dajte ponude za DUNLOP wah ako neko prodaje!!!!!

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...