Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pazi, ja ne znam note da citam, samouk sam ali naravno da kada sviras gitaru usput naucis neke stvari tipa harmonije, kvintni i kvartni krug, od kojih se tonova akord sastoji i jos dosta toga...ja nemam nista protiv toga da neko zavrsi muzicku. Ok, svaka cast, ali sretao sam likove koji pametuju da su jedino oni kompetentni da ocenjuju muziku, jer im zavrsena muzicka daje to za pravo.

/

Zao mi je ako sam te pogresno shvatio, ali stvarno sam dosta puta citao postove poput tvog.

 

P.S. veruj mi, za Ramonese ti ne treba nikakva teorija icon_smile.gif

 

musik19.gif

Pa to i hocu da ti kazem . Pa jeli mislis da se u muzickoj uce samo note ?? Ako da onda te neko pogresno ifnormisao . Najvise sre harmonija uci i to se zna .

Ma necemo o ovome vec smo u off topicu .

 

INACE MOMCI HVALA VAM STO SE TICE DS-1 HTEO SAM JE PRODATI ( JESAM KONJ ) . SADA JE NE DAM NIKOME biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PItanje za sve a posebno trazim Marty-jev odgovor . Slusajte .

Kada ukljucim procesor ili pedalu u pojacalo nekada zuji i krci ne znam zasto ? Koristim ACDC adapter veliki je krs ali mislim da nije do toga . Pojacalo je novo kupljeno 17 januara znaci nije to . Da mozda nije do adaptera ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eric Johnson na primer koristi iskljucivo Duracell baterije za svoje pedale icon_smile.gif ...covek ne priznaje adaptere icon_smile.gif

naravno, baterije. erik dzonson - car! svaka mu valja, i sve se brze primice broju 1 na mojoj listi gitarista. icon_rockdevil.gificon_da.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, baterije. erik dzonson - car! svaka mu valja, i sve se brze primice broju 1 na mojoj listi gitarista. icon_rockdevil.gificon_da.gif

Imam od njega koncert u Kuci bluza icon_rockdevil.gif !Cicha stvarno rastura,mada jedina stvar koja mi se na konceru ne svidja jeste to kada pocne da pjeva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dersu:

 

secas se da smo pricali da bi bila dobra opcija ako bih imao dve glave, pa da ih povezem i jednu koristim za klin, a drugu za dist?

pominjao si neki switcher koji bi mi prebacivao sa jedne glave na drugu?

jel te ne bi mrzelo da mi malo objasnis kako to radi? gde se sta prespaja i sl.? taj switcher mjutira onu glavu koju ne sviras?

 

a da li bi bilo moguce da kao pojacalo za klin koristim twin reverb? posto je twin kombo, da li je to moguce iskombinovati? ili moraju dve glave bas da budu?

 

ili npr.:

a da li bi nekako bilo moguce da mi se klin cuje iz dva pojacala, jedan iz twina, a drugi iz neke glave? a dist da vucem iz oba izvora, tipa ds1 da mi ide u twin, a drugi dist iz neke glave?

to sto ti hoces nije bas najobicniji switch...

 

pogledaj ovde.

 

custom audio electronics

 

parenja oci radi... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@slowdiver

 

Da bre, ima sve. Imas tu firmu sto je Darijus naveo (danke Darijus) imas ove momke sa prostijim i slozenijim resenjima i imas recimo i ovog lika na kog sam prvo naleteo, a ima ih sad jos koji prave ili imaju nameru da prave takve uredjaje. Uredjaji se zovu 'amp selector' ili 'amp switcher' i switchuju u raznim kombinacijama (HS2 recimo switchuje dve glave u istu kutiju, ali naravno imas switcheve koji switchuju kompletna pojacala, bilo glave bilo kombo, ili kanale na tim pojacalima). Sve ima bre ljudi icon_da.gif . Do you...Yahoo? (stara skola, ne Google-ujem).

 

Uzgred, glavna poenta je sto velika vecina tih switchera imaju MIDI ulaz pa sve to nakacis na foot controller i napravis presete, djuture sa ostalim efektima. Milina. Znaci bilo koji efekat moze da se nakaci na bilo koji kanal ili pojacalo.

 

Imam utisak da vecina drugara ovde kaci sijaset pedala ukljucujuci i kojekakve distorzije 'ispred' pojacala. Eeej bre, za sta sluzi onaj fx send/return no.gif ? Uostalom, experimentisite pivopije.gif .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...