Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ma Dushane mislim da se Zdravko sali . Pa zaboga od skoro svih postova na forumu tovji ostavljaju dobar dojam i uvek su poucni biggrin.gif . Svaka cast

Ej , nećeš mi verovati, ali zamisli, ne samo da se on šali, nego se i ja šalim mhihi.gif

 

Ah,ma naravno.Ajd ne budi skroman.Ne mozes ti nas prevariti,znamo mi istinu.

Prestani da glumis muzikanta kada si muzicar.

Jesam, sviram miša u hard disk duru svaki dan po par sati minimum, znači, muzičar icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ej , nećeš mi verovati, ali zamisli, ne samo da se on šali, nego se i ja šalim mhihi.gif

 

 

stvarno?Nemoj zajebavat! icon_da.gif

 

 

 

 

Jesam, sviram miša u hard disk duru svaki dan po par sati minimum, znači, muzičar icon_mrgreen.gif

 

Nisi jedini icon_biggrin.gif !mada ja sviram misa u hard disk molu mhihi.gif

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dersu:

 

secas se da smo pricali da bi bila dobra opcija ako bih imao dve glave, pa da ih povezem i jednu koristim za klin, a drugu za dist?

pominjao si neki switcher koji bi mi prebacivao sa jedne glave na drugu?

jel te ne bi mrzelo da mi malo objasnis kako to radi? gde se sta prespaja i sl.? taj switcher mjutira onu glavu koju ne sviras?

 

a da li bi bilo moguce da kao pojacalo za klin koristim twin reverb? posto je twin kombo, da li je to moguce iskombinovati? ili moraju dve glave bas da budu?

 

ili npr.:

a da li bi nekako bilo moguce da mi se klin cuje iz dva pojacala, jedan iz twina, a drugi iz neke glave? a dist da vucem iz oba izvora, tipa ds1 da mi ide u twin, a drugi dist iz neke glave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dersu:

 

secas se da smo pricali da bi bila dobra opcija ako bih imao dve glave, pa da ih povezem i jednu koristim za klin, a drugu za dist?

pominjao si neki switcher koji bi mi prebacivao sa jedne glave na drugu?

jel te ne bi mrzelo da mi malo objasnis kako to radi? gde se sta prespaja i sl.? taj switcher mjutira onu glavu koju ne sviras?

 

a da li bi bilo moguce da kao pojacalo za klin koristim twin reverb? posto je twin kombo, da li je to moguce iskombinovati? ili moraju dve glave bas da budu?

 

ili npr.:

a da li bi nekako bilo moguce da mi se klin cuje iz dva pojacala, jedan iz twina, a drugi iz neke glave? a dist da vucem iz oba izvora, tipa ds1 da mi ide u twin, a drugi dist iz neke glave?

user posted image

 

 

Evo ga kako to radi Satriani icon_smile.gif

 

 

 

Mislim da je ovo Vai :

 

user posted image

 

I JOS NESTO icon_smile.gif IMAM DS-1 Boss kao i Sariani . Nisam imao pojma da je on koristi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim biti kao retardi po gradu da znaju svirati po 5 rifova napraviti bend i kurciti se a ne znaju sta je terca itd

Cekaj, nisam znao da moras da poznajes muzicku teoriju, da znas da je izdeklamujes da bi imao bend. Ajoj, pa znaci Ramonesi nisu ni trebali da uzimaju gitare u ruke, kao ni Death, kao ni gomila drugih.

/

Drugari, svi prvo u muzicke skole kao ovaj baja Aleksandar, prvo pokupite svo znanje ovoga sveta pa onda se usudite da napravite bend i da se kurcite. no.gif

Naravno, ja nemam nista protiv tebe, ali dosta mi je takvih stavova poput tvog, koji ti je ocigledno neko nametnuo.

/

Ovaj tvoj post je kao kad je jedna likusa ovde na forumu pre koji mesec rekla kako je muzika Emperora sranje, jer, zamisli, oni se se samo, citiram, setaju po molskoj skali. Znaci, sranje su jer to sto sviraju nije dovoljnoi zajebano gledano sa strane muzicara. no.gif

 

Do sledeceg "sviranja"

 

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, nisam znao da moras da poznajes muzicku teoriju, da znas da je izdeklamujes da bi imao bend. Ajoj, pa znaci Ramonesi nisu ni trebali da uzimaju gitare u ruke, kao ni Death, kao ni gomila drugih.

/

Drugari, svi prvo u muzicke skole kao ovaj baja Aleksandar, prvo pokupite svo znanje ovoga sveta pa onda se usudite da napravite bend i da se kurcite. no.gif

Naravno, ja nemam nista protiv tebe, ali dosta mi je takvih stavova poput tvog, koji ti je ocigledno neko nametnuo.

/

Ovaj tvoj post je kao kad je jedna likusa ovde na forumu pre koji mesec rekla kako je muzika Emperora sranje, jer, zamisli, oni se se samo, citiram, setaju po molskoj skali. Znaci, sranje su jer to sto sviraju nije dovoljnoi zajebano gledano sa strane muzicara. no.gif

 

Do sledeceg "sviranja"

 

musik19.gif

Auuuuuuu pa ti si mene totalno pogresno razumeo . Nisam ja rekao da se teorija mora znati ni ti je ja znam toliko dovoljno . Ja pricam o situaciji u svom gradu , gde deca i momci koji sviraju po nekih pola godine prave bendove a ne znaju akorde a ne nesto drugo . Za muzicku skolu sam hteo reci da je to veoma korisna stvar i da onaj koji ima priliku da je zavrsi neka to i radi jer posle bude kasno .

Bez obzira sta ti znas i sta si cuo za Ramonesi veruj mi svi su oni zavrsili neku teorijsku obuku . Ne kazem da treba tj . ( DA JE NEOPHODNO ) ali ako ste u prilici idite . Pogresno si me shvatio nisam ja mislio nista lose .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satch je malo izmenio opremu u poslednjih par godina...evo jednog texta...

 

It seems there are questions about my live amp set up, here it is: JS1000's into a pedal board, old school style, with: 535 wah, RMC custom wah, Boss Harmony Machine, Boss DS-1, Barber Burn Unit, Fulltone Ultimate Octave, Fulltone, Deja Vibe, Digitech Whammy, Boss DE-2. On to the front of a JSX head, high input, by Mike offstage. Mike actually has two heads stacked and ready to switch in case of unforseen problems. I have two delays running in the effects loop as well. A single JSX head powers 2 JSX 4x12 bottoms. Sitting on top of those heads are 2 more JSX back-ups, plugged in, turned on, but, not running any speaker cabs. Sometimes, space permitting, we put a third cabinet on stage. We travel with four. Those of you who have been part of the Platinum package groups have seen this set up when attending sound check and have had a walk on stage. This a mono set up. When out of the USA I use local Peavey JSX gear. Here in Mumbai, where I am today, I will use a local JSX amp and speakers, and leave it here in India when the tour is over. It's a dream come true to have my signature series gear meet me whever I am in the world and always sound so great. Much love to my Peavey buddies(:?)... Joe

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuuu pa ti si mene totalno pogresno razumeo . Nisam ja rekao da se teorija mora znati ni ti je ja znam toliko dovoljno . Ja pricam o situaciji u svom gradu , gde deca i momci koji sviraju po nekih pola godine prave bendove a ne znaju akorde a ne nesto drugo . Za muzicku skolu sam hteo reci da je to veoma korisna stvar i da onaj koji ima priliku da je zavrsi neka to i radi jer posle bude kasno .

Bez obzira sta ti znas i sta si cuo za Ramonesi veruj mi svi su oni zavrsili neku teorijsku obuku . Ne kazem da treba tj . ( DA JE NEOPHODNO ) ali ako ste u prilici idite . Pogresno si me shvatio nisam ja mislio nista lose .

Pazi, ja ne znam note da citam, samouk sam ali naravno da kada sviras gitaru usput naucis neke stvari tipa harmonije, kvintni i kvartni krug, od kojih se tonova akord sastoji i jos dosta toga...ja nemam nista protiv toga da neko zavrsi muzicku. Ok, svaka cast, ali sretao sam likove koji pametuju da su jedino oni kompetentni da ocenjuju muziku, jer im zavrsena muzicka daje to za pravo.

/

Zao mi je ako sam te pogresno shvatio, ali stvarno sam dosta puta citao postove poput tvog.

 

P.S. veruj mi, za Ramonese ti ne treba nikakva teorija icon_smile.gif

 

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je ds1 vrh zato sto odlicno reaguje na dinamiku; ako pipkam zice, on ce bas tako da reaguje (imaces blagi dist), a ako raspalis po zicama dobijas taj more-gain momenat.

metal zone sam samo jednom ukljucio i jedva sam uspevao da kontrolisem svo to BZZZZZZZ zujanje koje ces dobiti iz vecine pedala za dist.

 

no, sve pedale za dist su u sustini kita kad ukljucis dist iz glave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svu opremu shvatam i sve ali zasto svi koriste Boss DS-1 . Ja sam je kupio pre nekih godinu dana ali je ne koristim i ne znam zasto .

Platio sam nekih 80 $ i nisam primetio da je ista posebno .

 

Znas li ti mozda ?

Zato sto je to mozda i najbolja boost pedala icon_da.gif ...ona se u principu i ne koristi preko clean kanala kao svaka druga distorzija...zapravo najbolji zvuk dobijas kada sa njom boost-ujes neki od distorziranih kanala na pojacalu...npr. na pojacalu stavis gain na 30-40% otprilike i DS-1 koristis samo kada ti treba vise gaina sa solo i slicne stvari...ili jednostavno hoces brutalan zvuk icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svu opremu shvatam i sve ali zasto svi koriste Boss DS-1 . Ja sam je kupio pre nekih godinu dana ali je ne koristim i ne znam zasto .

Platio sam nekih 80 $ i nisam primetio da je ista posebno .

 

Znas li ti mozda ?

Zato sto je keva distorzija, cak i za brutalnije zvuke, za Death Metal i slicno. Naravno, ako je uparis sa dobrom gitarom i posebno dobrim magnetima. Jebe kevu kako reze. Evo ja npr. imam Metal Master ali kad nabavim lovu uzecu i DS jer je ekstra.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...