Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

da pricam o novim gibsonima... polovne ne uzimam u usta jer je to polovan... ako cemo tako mogu ja da ka

koji Gibson moze da se nadje NOV vec za 1100 E ???

e-bay uopste nije merodavan jer ovo je srbija ako si slucajno nalazio podatke odatle ;)

 

poz!

 

 

mislim da mashis poJentu...DEBELO...

 

polovni stari gibson je BOLJI od svakog novog...

 

jos jedna tacka.

 

(a njih mozes nacji u rangu cene koju sam naveo...od 1100 jura...pa navise...takodje sam naveo na KAKVE POLOVNE LP-eve mislim...)

 

btw. ebay je DEBELO zagazio u srbiju...

 

ako mi ne verujes pitaj Mikija... ;)

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da mashis poJentu...DEBELO...

 

polovni stari gibson je BOLJI od svakog novog...

 

jos jedna tacka.

 

(a njih mozes nacji u rangu cene koju sam naveo...od 1100 jura...pa navise...takodje sam naveo na KAKVE POLOVNE LP-eve mislim...)

 

btw. ebay je DEBELO zagazio u srbiju...

 

ako mi ne verujes pitaj Mikija... ;)

 

 

i ti si promasio, ja nisam pricao da ja necu novog da kupim vec da pricam o NOVIM gitarama, znaci ono prva ruka i ta sranja... a ta tacka je na mestu ;) ali opet je to mnogo para za polovnu gitaru, razumem ja sve da nekim stvarima raste cena sa staroscu ali brate, ja nisam iz te price ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ti si promasio, ja nisam pricao da ja necu novog da kupim vec da pricam o NOVIM gitarama, znaci ono prva ruka i ta sranja... a ta tacka je na mestu ;) ali opet je to mnogo para za polovnu gitaru, razumem ja sve da nekim stvarima raste cena sa staroscu ali brate, ja nisam iz te price ;)

 

trebao si to da napomenes odma'...

 

kako ne volis,boze moj,"polovne" gitare... ;)

 

mada mi i dalje nije jasno ovo...da starim gitarama raste cena...

 

to je jedna jako cudna kriva...prakticno neopisiva matematickom formulom...

 

raste...opada...pa raste do nebesa...pa opada do bescenja...

 

ali to tebe ionako ne interesuje...

 

ziv bio.

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebao si to da napomenes odma'...

 

kako ne volis,boze moj,"polovne" gitare... ;)

 

mada mi i dalje nije jasno ovo...da starim gitarama raste cena...

 

to je jedna jako cudna kriva...prakticno neopisiva matematickom formulom...

 

raste...opada...pa raste do nebesa...pa opada do bescenja...

 

ali to tebe ionako ne interesuje...

 

ziv bio.

 

za sada, dok sam siromah covek ;)

ali nadam se da ce se stvari brzo promeniti, pa mozda i ja jednog dana zasviram na LP-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe..thanks..al bi se zeznuo...

no imam josh jedno pitanjce...

Jel moguce da je tolika cena zbog toga sto lik tvrdi da je pravljena za americko trziste...

i da je iz japana ????

 

Haha koja nebuloza :) ...lik sere ko foka :)

 

Uostalom jesi video link koji sam okacio...

 

Nego kazes svirao bi pretezno hard rock? ...onda ti ipak ne bih preporucio Ibaneza...koliko ti je bitan tremolo ili floyd? ...pitam cisto da bih znao sta da ti preporucim...

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate sad i ti kenjash! Nije u ovoj zemlji obicaj i nepisano pravilo da sve sto izadje iz radnje, u trenutku kad izadje duplo jeftinije! Trebalo bi da je tako, onda bi ova gitara kostala do 400 jura! :bigblue:

To sto ti zivis u Americi iako si u Jerkovicu - to je tvoj problem! :) Ili mozda nije problem?!? ;)

 

Sve u svemu za tu gitaru do 500 jura i to je to! Sve preko je precenjivanje!

:pivopije:

 

500 eura za RG sa jednim Breed magnetom? :) ...i to je po tebi dobar dil? ...cool :cool::rockdevil: ...inace ta gitara je "izasla iz radnje" pre jedno 7 godina i za model u tom cenovnom rangu to nije plus :) ...dobre gitare (za razliku od ove) vremenom dobijaju na ceni, to valjda sam znas...

 

Bilo da zivimo na marsu ili u Srbiji ta gitara ne vredi vise od 400 evra.

 

 

Inace jedan moj poznanik je pre nekog izveznog vremena kupio takvog jebitacnog americkog Stradzu da je to sramota...i to za 450 evra u odlicnom stanju! ...a gitara vredi bar duplo vise...jednostavno samo treba imati strpljenja i cekati pravi "komad" :da:

 

:pivopije:

 

 

 

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kazes svirao bi pretezno hard rock? ...onda ti ipak ne bih preporucio Ibaneza...koliko ti je bitan tremolo ili floyd? ...pitam cisto da bih znao sta da ti preporucim...

 

Zavisi najvise na koje pojacalo svira i da li koristi pedale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tremolo retko koristim...al volem da ga korisitim :))

od pojacalca..imam Fender Stage 185 od 100w iz 85'...od naroda prozvan Shumenko(i to ne bez razloga) :)

a..od papucha..samo Cry Baby wah wah i dobru volju..

nashao sam i nekog lika..ima Japanskog Stratocastera..trazi 450e

pa..cem i to da razmotrim..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise zavisi od pojacala, e sad neznam kakvu distorziju ima tvoj Fender Stage. Mislim da bi ti humbucker vise vrsio posao u slucaju da ne koristis distorzije (pedale). Neznam stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm..pa planirao..sam da nabavim DS-1 ili nesto tog tipa..

pored gitre...pa tako da ono....

a..pojacalce..hm..ima dobru distorziju..vuche malko na blues..ton..ali moze i da se

nabudzi da zvuci ko AC/DC...ali u svakom slucaju..bi mi ostalo para za neku papuchu..

osim ako ne bi uzeo onog Ibaneza za 750e :)))))

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tremolo retko koristim...al volem da ga korisitim :))

od pojacalca..imam Fender Stage 185 od 100w iz 85'...od naroda prozvan Shumenko(i to ne bez razloga) :)

a..od papucha..samo Cry Baby wah wah i dobru volju..

nashao sam i nekog lika..ima Japanskog Stratocastera..trazi 450e

pa..cem i to da razmotrim..

 

U tom slucaju bih ti preporucio da juris nekog Stradzu...za 600-700 evra mozes da kupis bruka dobrog, samo moras malo da cekas i ceprkas po oglasima :)

 

 

 

Jos bolje da ima humbucker i da je dimarzio.

 

Za stradzu nikako Dimarzio...samo Seymour Duncan :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 eura za RG sa jednim Breed magnetom? :) ...i to je po tebi dobar dil? ...cool :cool::rockdevil: ...inace ta gitara je "izasla iz radnje" pre jedno 7 godina i za model u tom cenovnom rangu to nije plus :) ...dobre gitare (za razliku od ove) vremenom dobijaju na ceni, to valjda sam znas...

 

Bilo da zivimo na marsu ili u Srbiji ta gitara ne vredi vise od 400 evra.

Inace jedan moj poznanik je pre nekog izveznog vremena kupio takvog jebitacnog americkog Stradzu da je to sramota...i to za 450 evra u odlicnom stanju! ...a gitara vredi bar duplo vise...jednostavno samo treba imati strpljenja i cekati pravi "komad" :da:

 

:pivopije:

 

Pazi sine :bigblue: razumemo se mi totalno, oko 400 jura za tu dzitru u vr` glave, ali ja pricam o Srbiji i realnom stanju a ti pricash o I beju!

Naaaaash :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih ja potcenjivao moc Srbije :) ima ovde 'stupid cheap' stvari, samo ih treba potraziti malko. najjache su one akcije: "drugarov drug se navukao na belo, pa sad rasprodaje sve shto je skupljao poslednjih deset godina" :) a ima i ljudi koji jednostavno nemaju pojma shta prodaju..."imam neku gitaru, stoji mi deset godina na tavanu. don'o mi rodjak iz svajcarske. ne znam kakva je, on je svir'o po svadbama, pishe na njoj dzekson mejd in juesej..." i ja kupih sebi bruka gitaricu :rockdevil:

 

slabije to po oglasima, a i kad bude neshto preprodavci pokupe...vishe ako poznajesh nekoga. na primer, drugar mi rekao za ortaka shto je skoro pazario marshall jcm 800 vugla + marshall box 4x12 za 500 evrica. sve k'o novo. bc rich amerikanac 350 maraka...dechku se zurilo da proda... :udri:

 

u mom selu mi nudili marshall 120 w vugla za 120 evra. ja nisam im'o para :no: i josh hiljadu primera

 

 

 

srbija do tokija :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Edited by Jack The Riffer

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mom selu mi nudili marshall 120 w vugla za 120 evra. ja nisam im'o para :no: i josh hiljadu primera

srbija do tokija :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Eto, i umesto nama drugarima da ovde javiš da pazarimo, da imamo da nam se nađe, ti tako, naknadno pričaš, "Eto neki tamo jednom prodavao pa ja nisam moga oda uzmem". E stvarno... :no::D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti DIbox da bi se usnimio u comp. I najšugavija integrisana zvučna kartica ima LINE INPUT.

A ako ti treba bilo šta od ozbiljnih sprava, ali u "igračka" ili "za po kući" jeftinoj varijanti, uzmeš Behringera.

 

Softvera imaš pun k...c.

Evo ja radim na primer tako što dist uzimam sa pedale, ili procesora koji inače koristim, dakle eksterni. Ubodem to u line input, i posle mu dam neku simulaciju zvučnika. Warp vst, Guitar Rig, Ampeg SVX... ima ih dosta.

Radim to tako , zbog toga što sam generalno nezadovoljan samim distorzijama koje dobijam od plug-inova, a opet je moguće da sam jednostavno previše nestrpljiv, neiskusan ili glup da ih namestim kako treba. No simulacije kutija rade sasvim dojajno.

 

Problem koji ti ja prognoziram je taj da ćeš imati žešćeg seksa od strane drajvera za jeftinu zvučnu koju imaš (ned'o bog integrisanu). Uvek se nešto razilazi ili krči, ili uopšte neće da radi.

Ja sam mesecima podešavao, i pitanje koliko se to isplati, kad za cirka jedan dekaevro (100EUR) možeš već kupiti ozbiljniju karticu, koja će raditi.

 

Pisano je o tome po nekim temama još davno, prelistaj. Mislim da je u onoj za software.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

- - - - DODATAK - - - -


Evo pretražio sam forum, jer se ipak sećam koliko toliko kad je šta rečeno, pa da ti ne gubiš vreme tražeći.
Evo našao sam ti:

-priča o jeftinoj zvučnoj kartici (audigy) asio4all driverima i smislu korišćenja istih-

-priča o problemu koji nije latencija već nešto sa sličnim simptomima, još malo o asio4all-


EDIT:
U oba slučaja sam ti linkovao prvi post sa pitanjem, pa ti preleti i sledećih nekoliko postova.

Cheerz! :pivopije: Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se sretnemo, rachunaj na dvolitru :pivopije:

 

 

kao i vecina srpskih patriota imam integrisanu zvuchnu :) ali i tu kad sam snimao sa metal mastera na primer (cabinet output), bio je sasvim pristojan zvuk. ne da ga pokazujem drugim ljudima, vec chisto da snimim neki riff kad mi padne na pamet, da ne ishchezne iz pijane glave. nishta bolje meni ne treba za sada :)

ali ove druge sprave shto imam koje inache zvuche mnogo bolje od pomenute shit pedale, nemaju taj cabinet modeling :( kad ih ushtekam u komp dobije se onaj uzasan buzzzzzzzzzz, tako da izgubim svaku volju za snimanjem.

 

zato sam mislio pazariti neki el cheapo DI Box, ne mora biti nishta bolji od tog masterovog emulatora. pa me interesuje dje se ima kupit...i koliko je to zelembaca. video sam na netu da je behringer jeftin. chudi me, oni su kvalitetna firma :mhihi:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...