Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Da, dodaj jos samo 1000 evra i kupi sebi Fendera. Jea rajt... Mislis ti da ona ne bi uzela Fendera? Sto, ne svidja joj se Strat? Ili Les Paul? Nema se para brate... Ja se jedva skrpio za mog Jackson-a, JS30DKT. Zadovoljan sam sa gitarom strasno, tako da bi mogla nju uzeti u obzir, ako ti se daje 300 evra. Mislim da je toliko na nekom snizenju u Mitrosu.

A i mogla bi skoknuti do Knez Danilove, tamo se otvorio neki novi Music Shop, imaju gomilu gitara, vecinom Hammer.

 

Hvala na odgovoru za mene =]

Ma videcu da obidjem uskoro sto vise prodavnica, pa cu naci nesto valjda...

 

@aces high:ma salila sam se to za izgled, mislim, jeste mi ruzna, al' svakako ne odlucujem po tome =] aman zaman pa nisam bas tolika pocetnica :D

@Winnetou: pa mislim da je to i najbolja ideja... jer kao ako kupim sad ibaneza npr. i posle kupim nekog Fendera ili tako nesto necu znati da sviram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coje sis,nisam mislio nista lose tj, hteo sam da kazem da je to najbolja gitara u smislu da neces potrositi vise od 100evra.Pa kada malo osetis zvuk el. gitare i skupis vise para uzmes nesto dobro.Ali sigurno nece biti ono -bacio sam 400 evra,a mogao sam da dodam jos 150

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, se tice Jacksona, bas ti low-end modeli, u koje spada JS30 mi imaju mnogo bolji zvuk od onih iz srednje klase. Konkretno, ti Jacsonovi magneti sto lice na EMG su mi nekoliko puta (kad sam ih probao u Mitrosu) zvucali bolje od Duncan Designed modela (koji su inace duplo skuplji). Gitare sam probao kroz Digitech distorziju u onog velikog Fender DeVilla i mogu da kazem da Jackson CVR2 magneti rasturaju. inace , bolji su i u clean varijanti.

 

 

@Coje : Imas dva smera. Da smislis kakav ton trazis, da vidis koje magnete koriste ljudi koji imaju taj ton; ako im se odabir poklapa, onda se zalepis za te magnete i trazis ih na svim gitarama koje su u tvom cenovnom opsegu :) Druga opcija bi bila da kupis najkvalitetniju gitaru za te pare, a onda posle kad skupis kintu da ubacis u nju brand magnete.

I na kraju uvek imaj na umu da ce ti sve zvucati kao djubre bez dobrog pojacala. Ja sam dole iznad Zelenjaka probao dosta gitara i ni jedna mi se nije svidela, a mislim da je to samo zbog jeftinih pojacala i onog Zoom-a 707 sto su koristili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za ljubitelje Ibaneza...Jedan prijatelj mi nudi RG 350, nov,nikad sviran za 550 e, jel to dobra cena?

 

NE. Ja sam svog RG550 uzeo za 600 eura, u odlicnom stanju sa koferom i DiMarziom u bridge-u. RG350 se pravi u Koreji valjda, i stvarno ne vredi 550 eura, posebno ako je sve na njemu fabrichko. Za 550 eura mozes uzeti bolju novu gitaru u prodavnici...

Mislim, RG350 je od basswooda, ima loshe magnete, i po iskustvima dosta ljudi losh tremolo (Edge III). Za slicne pare verovatno mozes uzeti Jacksona tipa DK2, koji je od aldera, ima Seymour Duncan magnete i bolji floyd.

 

 

 

Inache, prodaje li neka radnja u Beogradu Schecter gitare?

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aces high:ma salila sam se to za izgled, mislim, jeste mi ruzna, al' svakako ne odlucujem po tome =] aman zaman pa nisam bas tolika pocetnica :D

 

ma nisam ja rekao da si ti pocetnica..........taman posla.........nego uzmi sta tebi odg. ovde si samo dobila savete........

a ti na kraju odlucujes.........ti kada kupis javi........sta si uzela ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi primecujem da skoro svi posle kupovine odredjene gitare menjate magnete,floyd-ove i sl. na istoj.Pa bi hteo da vidim vase misljenje po pitanju gitara domace rucne izrade. Sta vas sprecava da posetite recimo nekog majstora kod nas i iznesete mu kakvu bi gitaru hteli,kakvu boju,oblik,konfiguraciju magneta,potenciometara, tremola, bridge-a, floyd-a...svega!?!?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa ko ce ovde da ti napravi vrat od gitare? :)

 

Da uzmes da kupis u delovima masinski izradjen NTB vrat, magnete, dobre civije i bridge (ili Floyd) vec te ispada nekih 500E, a da ne racunamo drvo za telo, lepljenje, busenje, montiranje, lemljenje, smirglanje, farbanje, lakiranje i poliranje, pa jos majstora koji sve to zna da uradi kako treba i da sve bude savrseno istonirano...sigurno 1500 EUR. Cak i oni likovi u Americi rade to natenane, bar dve nedelje za jednu gitaru, tako da kad je narucis cekas sigurno par meseci, a bas sam komunicirao sa njima i u fazonu su da ako svi troskovi za materijal budu recimo 1000$, jos toliko za ruke (dakle 2000$ ukupno) nije nikako dovoljno, jer cak i sa cenom od 2500-3000$ kad pokriju sve troskove ( porez, takse, amortizacija, doprinosi, benzin i marketing) ne zaradjuju uopste neke specijalne sume. OK, nasi verovatano naplacuju svoj rad znacajno manje nego Ameri, al sto bi Marko rekao, ne bih da se neko uci na meni :)

p.s. Da ne preterujem, cuo sam da i ovde kod nas ima nekoliko ljudi koji prave odlicne gitare rucne izrade.

 

A za znacajno manju sumu mozes da kupis kod nas istu takvu gitaru fabricki uradjenju, pa sve sa garancijom i jos ne ulazis ni u kakav rizik. Udjes u radnju i probas, ako ti se ne svidja izadjes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirko Tasić mi izradjuje gitaru u ovom momentu. Delove sam platio 250 eura (framus locking chivije, EMG 81, okvir za magnet, gotoh tune-o-matic kobilica, crni fender ulaz za kabl), ruke, pragovi i drvo ce me izaci 500 eura. Mahagoni telo/vrat, set-neck. Gitara ce biti crna, V oblika. I pisace Jackson na njoj ;):rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woochyna ,hows goin bro.Hteo sam da pitam da li taj tip ima sajt,i gde mu je radionica?

 

NIsam siguran da li jos uvek radi po narudzbini Mr Branko Radulovic iz Kumanova.Covek pravi izvresne gitare.Ja posedujem jedan njegov strat,star preko 30 god.

U pitanju je veoma zanimljiva gitara,sa veoma karakteristicnim zvukom.

Sto kazu ljudi, ne bi da se hvalim ali istog takvog BR strata poseduje i Steve Vai.

 

ps.Ne znam kakve su mu ostale gitare,ali sam cuo da su mu violine a pogotovo bas gitare fantasticne.Neki ljudi ga stavljaju u ravan po kvalitetu bas gitare sa fenderom i music manom(sto se tice snimanja)

Sve ovo mozete proveriti po stranim forumima.

Edited by Winnetou

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi primecujem da skoro svi posle kupovine odredjene gitare menjate magnete,floyd-ove i sl. na istoj.Pa bi hteo da vidim vase misljenje po pitanju gitara domace rucne izrade. Sta vas sprecava da posetite recimo nekog majstora kod nas i iznesete mu kakvu bi gitaru hteli,kakvu boju,oblik,konfiguraciju magneta,potenciometara, tremola, bridge-a, floyd-a...svega!?!?

 

Saletu Glavi, njegovom ortaku iz benda i meni je Magyar sa Banovog Brda (Shanika) napravio 3 komada from scratch iz jednog cuga. Mada, trebalo je vremena, dok se nabave delovi iz Ameriku. Sam covek tesao komplet drvo, nista fabricki. On je ionako sumarski inzenjer :). Iso u nabavku po sumama i gorama. U to vreme su radili sjajne djitre i Branko Radulovic iz Kumanova (Kole iz Rapid Force-a i dalje fura onu belu u superstrat fazonu), Nick iz Zagreba i jos neki momci. Vidim ima na webu sad neki mladji lik iz Novog Sada, Aleksandar Vulovic.

 

 

Uzgred, ja sam svoju prodao pre 15-tak godina, kasnije sam cuo da je neki opaki narodnjak pazario. Ne mos' da je promasis, bila je nesto izmedju B.C. Rich superstrat fazona (kao ona Petruccijeva za vreme Majesty perioda) i Larrivee (a la Kee Marcello). Metalik zelena :smoke:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrat -$240

telo -$110

magneti sa elektronikom - $200

civije sa zakljucavanjem -$60

tremolo - $220

 

Onda dolaze output jack ($5), hromirani nosaci za magnete ($25) , dugmad za potenciometre ($15), sprej ili folija za elektroizolaciju ( $10) , pickuard plastika ($10) gomila srafova, kvalitetna zica, eventualno kreamicki kondenzatori, pa mozda i tanko seceno drvo za prednju i zadnju masku, pa sprej za farbanje i lakiranje...bla bla.

 

To sve ispada nekih $900, a ti vec za te pare mozes da kupis gotovu takvu gitaru:

http://www.musiciansfriend.com/product/Dea...itar?sku=514043

 

 

p.s. ako ne bi isli na floyd vec na recimo Tune-o-matic bridge cena bi bila nekih $150 niza.

 

 

Ja ne znam koje si ti delove sklopio za 250E ( verovatno pravis Alehi Laiho verziju sa jednim magnetom:) ), ali da sam na tvom mestu, a obzirom da majstorski rad ispada isto, ulozio bih dosta vise love u delove, ili bih kupio gotovu gitaru.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu bro,da li znac koliko je Aca Vulovic naplatio onaj Tele dragon?

Mislim da je losa ideja praviti handmade za 300evra.Handmade ima logike ako imas vise novca i zelis da izvuces maksimum.Sve do nekih 500-600evra je bolje uzeti fabricku.

Kada bi imao 1500 evra lupao bi zesce glavu da li da uzmem LP standard ili BR custom.

Sa druge strane siguran sam da klasu Page ili Rossington LPa mozes dobiti kod BRa za 1500evra bez problema.

 

Mozda je i bollje sto nemam te pare,da me ne boli glava!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrat -$240

telo -$110

magneti sa elektronikom - $200

civije sa zakljucavanjem -$60

tremolo - $220

 

Onda dolaze output jack ($5), hromirani nosaci za magnete ($25) , dugmad za potenciometre ($15), sprej ili folija za elektroizolaciju ( $10) , pickuard plastika ($10) gomila srafova, kvalitetna zica, eventualno kreamicki kondenzatori, pa mozda i tanko seceno drvo za prednju i zadnju masku, pa sprej za farbanje i lakiranje...bla bla.

 

To sve ispada nekih $900, a ti vec za te pare mozes da kupis gotovu takvu gitaru:

 

Napisao sam dole. Elektronika ide uz magnet, a on je 100 ojra. Sva plastika i inlayi koje ce mi chovek uraditi idu u cenu od 500 ojra. Chivije su me izashle 50-ak evra. Kobila i ulaz su 50 evra skupa. Ostale sitnice */- 10-20 ojra. Imam 4 gitare. Necu novu fabrichku, a narochito necu da je uvozim. Sve osim crne boje mi je bljak ;)

 

Konkretno, ne mislim da su proizvodi koje sam kupio losheg kvaliteta il ida su fitme koje su ih izradile loshe. EMG, gotoh, framus. Jebem li mu ga :D

 

Mahagoni je MUST! Inache, lepu je chovek sharu napravio, mozda ofarba gitaru transparentno, pa se ta shara bude i videla. Sumnjam da ce stavljati furnir.

 

Hocu gitaru sa jednim magnetom i jednim potom. Necu jebeni prekidach i josh 1-2 moronska pota :D. Floyd mi je bljak. Ionako ga imam na jednoj djitri. Preferiram kobilice koje mogu da pritisnem bez da mi gitara povisi ton.

 

Imam josh nekih zahteva, a nisam naishao ni na jedan jedini jackson king V koji ispunjava sve njih.

Nashao sam sve delove, platio ih, odneo i sad chekam da mi chovek zavrshi djitru :rockdevil:

 

Bolje je da mi neko napravi neshto shto sam ja zamislio i da imam neshto shto niko nema nego da vidim za par meseci isti takav komad na nekoj svirci. ;)

 

:pivopije:

Woochyna ,hows goin bro.Hteo sam da pitam da li taj tip ima sajt,i gde mu je radionica?

 

nema sajt, a radionica se nalazi na kanarevom brdu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...