Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ibanezova RG serija ide do 500 jura u nemackoj. kod nas sam vidjao nekoliko RG modela u mitros music-u, ali mislim da su znatno skuplji nego u nemackoj!

ovaj rg350exbk je u mitrosu ja mislim oko 90 000 dindzi a u nemackuj je 420 jura :confused:

100018355xl.jpg

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li bi mi neko rekao cenu ove gitare,kakva je,i gde moze se kupi?

-u pitanju je model Ibanez-RG550RXXBK

 

850 Eura u Evropi ili 1200$ u Americi. Imas po netu da narucis na nekoliko mesta, to je limitirana serija, nema ih previse. 20th anniversary.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Odliveni Mozak i drugari muzikanti:

 

da li je neko mozda imao priliku da proba pojacalo Peavey MX VTX?

 

imam sansu da ga dobijem jako povoljno, a zanimaju me neka iskustva sa njim mozda.

 

combo je varijanta, trebalo bi da ima 4x 6L6 laNpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...vala cu da kazem komsiji da vidi u nemackoj ako je tamo 420 evra...

 

Nema na cemu. Na zalost nije. Sigurno. Nije to 'plain vanilla' Ibanjez ar-ge. To je bre RG550, napravljen prosle godine za 20-tu obljetnjicu istog modela, kako rekoh. Ista specifikacija ko onaj stari, 'pravi'. Limitirana serija. I nema ih puno okolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. Na zalost nije. Sigurno. Nije to 'plain vanilla' Ibanjez ar-ge. To je bre RG550, napravljen prosle godine za 20-tu obljetnjicu istog modela, kako rekoh. Ista specifikacija ko onaj stari, 'pravi'. Limitirana serija. I nema ih puno okolo.

 

nisam rekao za rg550 da je 420 ojra u good ol' germany-u. vec je rg350exbk 420 ojra (postavio sam i sliku gore)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Mitrosu je RG350 tih 420EUR.

 

'si siguran? onda ja videh neki drugi RG model da je 90 000. i mene malo zacudilo kako je toliko velika razlika u ceni (posto znaju da dignu cene u mitrosu)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam. Bio sam pre tri dana u Mitrosu, cak sam ga i probao.

 

Ti si verovatno video taj anniversary model za koga Odliveni Mozak kaze da je nekih 1200 dolara, sto mu posle dodje na tih 90.000din.

Edited by cronnin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih RG550 RXX je napravljeno svega 1987 komada (kao godina kad se pojavila). 1200 je poslano u Severnu Ameriku na prodaju. Znaci, tu je retka. Inace, to je ceo Japanac. Nekima se ne svidja, uglavnom starijim likovima ili likovima koji su imali priliku da probaju one komade iz osamdesetih (ili ih posedovali). Avaj, svetu se ne moze ugoditi. Kazu da djitra svira fino, cak i sa Ibanez magnetima. Single coil je malo bucan. Tremolo prva liga, te najbolje obozavam. Lezi mi ruka komocija, a ne razjebe mi stim posle ne znam kakvih divljanja a la Jason. EX serije su korejske. No big deal, ovde je ipak kvalitetniji repromaterijal. Samo ti Ibanezovi magneti, ua. Secam se prve serije kad su sve gitare izbacivali stock za DiMarzio magnetima. Ludilo. Nego pohlepa je to. Greed is good. Offtopic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam da se otvorim za neko pojačalo, najradije bih Marshalla, dobrog starog, pa ako ima neki stručnjak da mi kaže svoje mišljenje o sledeća tri modela:

 

Marshall Vintage Modern 2266

Marshall JCM 800

Marshall DSL100

 

Ili, da mi preporuči nešto...

 

Unapred hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam da se otvorim za neko pojačalo, najradije bih Marshalla, dobrog starog, pa ako ima neki stručnjak da mi kaže svoje mišljenje o sledeća tri modela:

 

Marshall Vintage Modern 2266

Marshall JCM 800

Marshall DSL100

 

Ili, da mi preporuči nešto...

 

Unapred hvala! :)

znajuci sta sviras, predlazem da ne uzmes marshala...

pogotovo ne ove matorije, jer nemaju dovoljno drive-a, ni sa overdrive pedalom neces dobiti neka velika muda, a ako stavis neku distorziju ispred onda to vise nije to jel da...

ne znam sta bih ti reko da uzmes samo znam da ne treba da bude marshal...

 

mislim ono pevey 6505 ili 5150 ako mozes da nadjes i platis ti je sigurica, al nekako to je svako mogo da ti kaze....probaj da nadjes neke ljude koji imaju ovo ili cak i te marshale, pa probaj sam pa vidi...

ovako je zajebano...

kapiram da ce sad neko da me naduva, al ono sve je stvar ukusa

 

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, dobro, ja ni ne volim neke preterane distorzije! :)

 

Nikad ne dižem gain više od pola na pojačalima na kojima sviram, a ne koristim pedale, procesore, i tako to... Hvala na savetu, u svakom slučaju, pogledaću te Peavyje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jcm-900 Rezi ko motorna testera pravi mjetalski zvuk pod distom!

Jcm-800 Nesto mutniji ali i dalje jeben mudasti ton!

 

Peavey 6505 ne znam dal komentarisati,kako god podeseno trese se zemlja!

Peavey 5150 KULT dobrih starih hard rock,metal albuma 80ih!

Peavey XXX beskonacnost distorzije!

 

Po meni najsladji i najmeksi clean ima Jcm-800

Sto ne znaci da ostala pojacala nemaju do jaja clean.

 

 

Moj utisak kad sam uzivo probavao ova pojacala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, dobro, ja ni ne volim neke preterane distorzije! :)

 

Nikad ne dižem gain više od pola na pojačalima na kojima sviram, a ne koristim pedale, procesore, i tako to... Hvala na savetu, u svakom slučaju, pogledaću te Peavyje... ;)

ne dizes preko pola zato sto sviras na predistorziranim tranzistorskim pojacalima ( koja u sustini i treba takva da budu )

ako uzmes jcm 800 neces moci to da uradis...jcm 900 mozda, ali ja bi pre onda uzo 6505...

 

@ machine head

isto, ali nije bas isto...

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...