Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

5150 i 6505 su ti jedno isto pojacalo, samo je promenjen naziv jer su se nesto pokacili sa edijem ....

 

Nisu se pokacili,nego je ugovor istekao pa su morali da promene ime pojacala i da prestanu da prave Wolfgange.Nazvali su ga 6505 po 40. godisnjici Peavey-a(1965. - 2005.) :da: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sema je ista. Ako postoje razlike, one postoje zbog razlicitih materijala. Ako cemo tako, onda postoje i razlike izmedju razlicitih godina proizvodnje 5150 (recimo, na ceni je onaj "block letter 5150", skuplji od onog drugog sto, jeli - nije block letter :) mrzi me sad da trazim slike, kapiram da je lako izgooglati)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako nemoj da idesh tamo, jer su sve sto si opisao pa puta 100! Ja nisam nikada bio u toliko neprofesionalnoj, skandaloznoj firmi... Znaci, ako ti je stalo do pojacala ne nosi ga tamo! :da:

 

Mozda ti i zavrshe posao, ako je u pitanju neki sitan lem ili slicno, trebace im, cirka, mesec i po - dva dana da ga zavrshe, a kada to urade ispostavice se kad dodjesh kuci da su ti popravili stvar koja ti je radila, pa ces po najvecem saobracajnom shpicu da se vracas tamo da im jebesh majku, a oni ce da te ubedjuju da su sve odradili kako valja dok ih ne oterash u kurac (bukvalno) a onda ces da vidish da je za popravku onoga na sta si cekao dva meseca potrebno minut do dva...

 

Frustracije... Ma jok! :)

 

Da se ja pitam, Sky music i servis naravno bi bili zatvoreni odavno, radnicima oduzete dozvole za rad, a onoga ko je sve to dozvolio bih obesio za muda na Terazijama...

Edited by Acid Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ono sto sam cuo sa fatalitijem Marshall je ti je tata makar ja mislim JCM900 ,ovi noviji moderni su mnogo prenaduvani

 

 

Jcm-900 Rezi ko motorna testera pravi mjetalski zvuk pod distom!

Jcm-800 Nesto mutniji ali i dalje jeben mudasti ton!

 

Peavey 6505 ne znam dal komentarisati,kako god podeseno trese se zemlja!

Peavey 5150 KULT dobrih starih hard rock,metal albuma 80ih!

Peavey XXX beskonacnost distorzije!

 

Po meni najsladji i najmeksi clean ima Jcm-800

Sto ne znaci da ostala pojacala nemaju do jaja clean.

 

 

Moj utisak kad sam uzivo probavao ova pojacala.

 

Ok, dakle koja bi bila razlika između JCM800 i 900? U jasnoći tona? Mislim, ja volim kad mulja. :)

 

 

ne dizes preko pola zato sto sviras na predistorziranim tranzistorskim pojacalima ( koja u sustini i treba takva da budu )

ako uzmes jcm 800 neces moci to da uradis...jcm 900 mozda, ali ja bi pre onda uzo 6505...

 

@ machine head

isto, ali nije bas isto...

 

Tačno, nikad nisam svirao na lampašu. :(

 

Jel' ima u Mitrosu da se proba taj Peavy?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce u vezi guitar riga imam 3.0 al isto je ko u proslom

Dakle imam m-audio fast track pro karticu usb

i sad ono podesim guitar rig i ukljucim mu onaj loop i on snimi par riffova....E sad kad ocu da sviram solo preko njih on secka taj ritam gde ja sviram:( Kako da odvojim kanale uz pomoc samo guitar riga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dakle koja bi bila razlika između JCM800 i 900? U jasnoći tona? Mislim, ja volim kad mulja. :)

 

 

 

 

Tačno, nikad nisam svirao na lampašu. :(

 

Jel' ima u Mitrosu da se proba taj Peavy?

nema. ako ima igde to je artist, mada su oni gomila buljasa pa ti verovatno nece dati da ga probas. bolje nadji nekog ko to ima, pa ga pitaj da probas, mada i tu postoji sansa da te naduvaju :)

i samo ono ne znam kolko si svestan toga ali za bilo sta od ovih stvari ces morati da grunes od oko 700-800 jura ( minimum ) za nekog polovnog marshalla ( a po oglasima ih uglavnom prodaju sa sve kutijama za 1300-1400 ) do 1300+ za bilo koju novu peavey glavu ( 6505, XXX... ), tako da ono....

 

 

mada evo sad mi pade na pamet, ako nemas toliko para, mozes da uzmes valvekinga. to ti je isto peavey, i lampas je, ali ima valjda nesto manje lampi (izgooglaj) i ono svirao sam to, i skroz je ok. Nema toliko muda kao ovo ostalo, ali je gain skroz ok. Malo je praskavije al skroz radi poso. To bi te zadovoljstvo kostalo oko 500 jura. Al na kraju opet cu ti reci da bi najbolje bilo kad bi ti to mogo sve da probas, izvagas, uporedis cene, pa onda kupis. Ovako je sve na slepo...

al jebi ga - Srbija

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tower

 

6505® & 6505® Plus Heads

6505 Series amps feature five 12AX7 preamp tubes and four 6L6GC power amp tubes, with presence and resonance controls and three-band EQ for taming their notorious tone. The 6505 Plus features six 12AX7 preamp tubes and four 6L6GC power amp tubes.

 

 

From Southern-fried swagger to molten metal, the ValveKing® specializes in versatility.

 

With boutique features like Peavey's patented Texture™ control, you can coax virtually any tone from the tweaked-out, 6L6GC- and 2x12AX7-equipped Peavey ValveKing® tube amplifier. Texture™ allows sweepable selection between class-AB and simulated class-A power structures to take you from molten modern to vintage tones, with all the soulful swagger between.

 

 

What Is Texture™?

 

Texture is a patented Peavey technology that adjusts an amplifier's response characteristics from modern class-A/B push-pull to vintage class-A sounds. Currently available on the ValveKing 100, ValveKing 212 and Windsor Head, the Texture rotary control is fully adjustable for an incredible range of tone texturing and coloring.

 

 

 

1.JCM800 nema dovoljno gaina za to što bi ti hteo

2.Za JCM900 ne znam nikada nisam probao

3.Peavey ti 100% završava posao bilo koji od ova 2 svirao sam oba

 

Mislim da ti je stvarno samo stvar ukusa koje ćeš pojačalo da izabereš.Ja kada sam išao u Artist imao sam pare za bilo koje od ta 2 I izabrao sam Valveking-a.

Možeš da svratiš do mene da ga probaš ako te interesuje a za 6550 ćeš već morati da se snadješ.

 

Kombo varijanta ti je 600 evra ,a glava 500.

 

Izmedju kombo i glavudza varijante, barem kada je ovo pojačalo u pitanju nema apsolutno nikakve razlike.

 

Poz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema. ako ima igde to je artist, mada su oni gomila buljasa pa ti verovatno nece dati da ga probas. bolje nadji nekog ko to ima, pa ga pitaj da probas, mada i tu postoji sansa da te naduvaju :)

i samo ono ne znam kolko si svestan toga ali za bilo sta od ovih stvari ces morati da grunes od oko 700-800 jura ( minimum ) za nekog polovnog marshalla ( a po oglasima ih uglavnom prodaju sa sve kutijama za 1300-1400 ) do 1300+ za bilo koju novu peavey glavu ( 6505, XXX... ), tako da ono....

 

 

mada evo sad mi pade na pamet, ako nemas toliko para, mozes da uzmes valvekinga. to ti je isto peavey, i lampas je, ali ima valjda nesto manje lampi (izgooglaj) i ono svirao sam to, i skroz je ok. Nema toliko muda kao ovo ostalo, ali je gain skroz ok. Malo je praskavije al skroz radi poso. To bi te zadovoljstvo kostalo oko 500 jura. Al na kraju opet cu ti reci da bi najbolje bilo kad bi ti to mogo sve da probas, izvagas, uporedis cene, pa onda kupis. Ovako je sve na slepo...

al jebi ga - Srbija

 

Ma, za keš mi nije problem, tetka će se otvoriti. XD

 

@Tower

 

6505® & 6505® Plus Heads

6505 Series amps feature five 12AX7 preamp tubes and four 6L6GC power amp tubes, with presence and resonance controls and three-band EQ for taming their notorious tone. The 6505 Plus features six 12AX7 preamp tubes and four 6L6GC power amp tubes.

 

 

From Southern-fried swagger to molten metal, the ValveKing® specializes in versatility.

 

With boutique features like Peavey's patented Texture™ control, you can coax virtually any tone from the tweaked-out, 6L6GC- and 2x12AX7-equipped Peavey ValveKing® tube amplifier. Texture™ allows sweepable selection between class-AB and simulated class-A power structures to take you from molten modern to vintage tones, with all the soulful swagger between.

 

 

What Is Texture™?

 

Texture is a patented Peavey technology that adjusts an amplifier's response characteristics from modern class-A/B push-pull to vintage class-A sounds. Currently available on the ValveKing 100, ValveKing 212 and Windsor Head, the Texture rotary control is fully adjustable for an incredible range of tone texturing and coloring.

 

 

 

1.JCM800 nema dovoljno gaina za to što bi ti hteo

2.Za JCM900 ne znam nikada nisam probao

3.Peavey ti 100% završava posao bilo koji od ova 2 svirao sam oba

 

Mislim da ti je stvarno samo stvar ukusa koje ćeš pojačalo da izabereš.Ja kada sam išao u Artist imao sam pare za bilo koje od ta 2 I izabrao sam Valveking-a.

Možeš da svratiš do mene da ga probaš ako te interesuje a za 6550 ćeš već morati da se snadješ.

 

Kombo varijanta ti je 600 evra ,a glava 500.

 

Izmedju kombo i glavudza varijante, barem kada je ovo pojačalo u pitanju nema apsolutno nikakve razlike.

 

Poz :pivopije:

 

Dakle, i ti preporučuješ Peavy?

 

Moram ja sve to da probam. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ja pitam, Sky music i servis naravno bi bili zatvoreni odavno, radnicima oduzete dozvole za rad, a onoga ko je sve to dozvolio bih obesio za muda na Terazijama...

Meni su trazili 1000 din samo za OTVARANJE GNX2, nije bitno da li poprave ili ne.

Plus na to idu posle ruke, delovi i ostalo. :no:

 

Elem, treba mi vasa pmoc:

Kako na osnovu serijskog broja da odredim godiste gitare?

ima neki sajt ili slicno? Molim za pomoc, stvar je H I T N A!

 

Nasao sam par komada, ali nisu bili bas od koristi...

Sajt 1

 

Ser br krece sa F610...

F = fujigenk japan

Po njihovoj logici je gitara iz 1986 (zbig 6 posle f) ali je to nemoguce...

Edited by K1rK_84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...