Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

I ako moze sugestija jedna:

 

Gitara je zgodna jer svako zna nekoga ko fino svira, pa se lako snadje za pocetak za savete/lekcije/stagod. Kupi decku nesto bas jeftino da otprilike vidi koliko truda i vremena treba za ovakav hobi, da proba malo i cim napravi prve korake - preusmeri ga na bubanj, bass, saksofon ili vec nesto drugo :bigblue:

 

Ozbiljno, vecina ljudi naleti na tu gitaru na TVu, tavanu, kod ortaka - a par godina kasnije shvati da mu je nesto drugo mozda vise zanimljivo, a i da gitarista ima pun kurac svuda :)

 

:pivopije:

frustracije, frustracije... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

цврц. бидирекционалну. превише си онамо. двосмерну.

 

кол'ко је ГП у вас? знам да је овде био јефтин к'о цигањска пичка. типа, 70-100ЕУР и то када се изређају и изуграђују сви - од шефа царине, преко курира, продавца и препродавца. пошто је Лајно сих у питању, код вас је сигурно 60-80 бака.

 

 

Previse, jakako. Nego cudi me da ti nisu zapale u oko sledece nase reci i/ili pojmovi:

 

i) kartica

ii) interno

iii) konvertor

iv) solidno

v) kvalitet

vi) gitara

vii) impedanCa

viii) transmisija

ix) banana

x) stereo

xi) audio

xii) port

xiii) aktivni

xiv) monitor

xv) softver

xvi) firmver

xvii) kabinet

xviii) EfekAt

xix) minimalan

xx) dzidza-bidza ???

 

'Apgrejdabl', protivno popularnom misljenju, je stara Srbo-Hrvastina, koju su Ameri uzeli od nas.

 

 

 

Jas sum platio GP davno punu cenu. 130$-160$ ne secam se. Sad je vidim 90$ ali je discontinued. Vis, nisam to ni znao do malopre. Verovatno forsiraju onaj TonePort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i)-xx)

а јес, саћу тражим ;)

Jas sum platio GP davno punu cenu. 130$-160$ ne secam se. Sad je vidim 90$ ali je discontinued. Vis, nisam to ni znao do malopre. Verovatno forsiraju onaj TonePort.

чек, чек, откуде ти та информација. нисам нашо ништа на сајту...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blam me je da pitam ovo, jer sam totalni amater, ali ajde...

 

Nek neko objasni, kako da izvedem ono "seckanje" na gitari, onaj jako kratak ton? Npr, pocetak pesme "The Zoo", od Scorpionsa...

 

Naravno, nemam nameru da sviram tu pesmu, ali mi prvo taj primer pada na pamet... Da li moram da imam pedalu, za tako nesto, ili moze i ovako?

 

Stao mi mozak, ima milion primera za to sto me interesuje...

 

 

:udri::udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prodao yamahu pacificu za 200 evri,bila je u full stanju...s tim sto je bila malo kastom (:

stavio sam crnu masku (i sve na njoj ostalo crno:potenciometri ,magneti)

jos jednom se zalazem za nju kao za dojajnu gitaru.

e sad ,jos ako ubodes dobar komad... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blam me je da pitam ovo, jer sam totalni amater, ali ajde...

 

Nek neko objasni, kako da izvedem ono "seckanje" na gitari, onaj jako kratak ton? Npr, pocetak pesme "The Zoo", od Scorpionsa...

 

Naravno, nemam nameru da sviram tu pesmu, ali mi prvo taj primer pada na pamet... Da li moram da imam pedalu, za tako nesto, ili moze i ovako?

 

Stao mi mozak, ima milion primera za to sto me interesuje...

 

 

:udri::udri:

jako brzo muteduj zicu...dakle desetinku posle udara popusti prst leve ruke ali je ne odvajaj od zice,samo smanji pritisak toliko da vishe zica nije u kontaktu sa vratom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blam me je da pitam ovo, jer sam totalni amater, ali ajde...

 

Nek neko objasni, kako da izvedem ono "seckanje" na gitari, onaj jako kratak ton? Npr, pocetak pesme "The Zoo", od Scorpionsa...

 

Naravno, nemam nameru da sviram tu pesmu, ali mi prvo taj primer pada na pamet... Da li moram da imam pedalu, za tako nesto, ili moze i ovako?

 

Stao mi mozak, ima milion primera za to sto me interesuje...

 

 

:udri::udri:

Samo usinhronizuj levu i desnu ruku da se leva malo makne od vrata cim okines zicu desnom.

 

Ubuduce za takva pitanja imas onaj drugi sticky, Tehnika sviranja gitare.

 

 

Jedno pitanje: VREDI LI ROLAND 30X 270 eura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

da li se isplati uzeti Line 6 TonePort UX1,posto je Guitar port EOL?

Vidim da ima nesto prosirenije funkcije u smislu recordinga glasa i bas gitare,a sa druge strane je osiromasen sa bazom gitarskih efekata.Cenim da bi to moglo da pije vodu kao korektna zamena za pojacalo i efekte,a mozda se malo i poigramo sa nekim snimanjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam tri pitanja, i molio bih ljude sa iskustvom da mi odgovore:

 

1. Da li Roland CUBE 30x vredi 270 eura, tj. da li je to realna cena za njega?

 

2. Da li biste mi ga preporucili, kakvi su mu efekti, distorzija itd.?

 

3. Sta mislite o low-end DEAN gitarama? Zapao mi je za oko dean Cadillac za 350 eura, nov. Vec imam Jackson JS30DKT i zato i pitam da li da menjam, sta mislite o ove dve gitare?

 

Hvala unapred!

Edited by Piper...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako brzo muteduj zicu...dakle desetinku posle udara popusti prst leve ruke ali je ne odvajaj od zice,samo smanji pritisak toliko da vishe zica nije u kontaktu sa vratom.

 

 

Samo usinhronizuj levu i desnu ruku da se leva malo makne od vrata cim okines zicu desnom.

 

hvala lepo... :pivopije::pivopije:

Sad ostaje vezba... :razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

da li se isplati uzeti Line 6 TonePort UX1,posto je Guitar port EOL?

Vidim da ima nesto prosirenije funkcije u smislu recordinga glasa i bas gitare,a sa druge strane je osiromasen sa bazom gitarskih efekata.Cenim da bi to moglo da pije vodu kao korektna zamena za pojacalo i efekte,a mozda se malo i poigramo sa nekim snimanjima...

 

Trebalo bi da je malo bolji od GP-a. Nego, izgleda da stvarno jos nije EOL GP-u, moguce da samo ona muzicka kuca nece vise da ga prodaje?!?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...