Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

iskucao sam mnogo zajeban post i skonto da nema veze sa tvojim pitanjem.

 

ukratko - kad su ta pojacala u pitanju tonski isti kurac.vox ne bih uzimao ako planiras ikakav dist da sviras.uzmi sto jeftiniji line6 koji ce ti pojacanjem zavrsiti posao,uzmi i sa efektima,isti je djavo.ne davaj velike pare za to,neces ih nikad vratiti sa samo pojacalo ce ti kad tad postati odvratno.u toj klasi ako uzimas za probe ili sl. trazi prvu generaciju valvestate-a,ili tranzistorskog marshall-a iz osamdesetih.korektan drajv,sa dobrom OD pedalom cak i sjajan,ako uzimas kombo cekiraj zvucnike i to je to.tonski za te pare tesko da moze bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pocheo da merkam kombo pojachala do 50 W. Fender Hot Rod Deluxe me je na dupe oborio kakav drajv ima kad se nasteroidishe sa OD pedalom ispred + klin dojajan.

 

Takodje sam pocheo da merkam i vintage glave do 50 W. Namudjen zvuk do bola za uzivo. Za studio ne mislim da bi mi za metal radilo kao 5150 :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako koji metal,vuce.ganjaj 2204 ili 2205 ili 1974,ili 100w varijante pa izvadi spoljni par poweramp laNpi isti ti kurac a tandza od 100w daje vise muda.ili nosi kod pece da ti stavi petode/triode mod,tako ces da oboris 100w na 50w a laNpe ce duze da traju.isto pomazu i slabo eficijentni zvucNJaci kao npr g12l koji su bili u oranzu u onoj kutiji od valvestate-a.ja bih powerbrake i sl zajebancije izbjegavao,nije to to,ovo mi djeluje kao izuzetno zanimljiv koncept:

 

http://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Reignmaker_16

 

http://www.youtube.com/watch?v=AZUb6SkK2Wk

 

taman napravis kutiju od kartonskog pakovanja kao sto si ti kacio ingeniozan toneking-ov dizajn,samo presvuces sa nekim cloth-om,to nije skupo,i za kucu nis' bolje,a mozes da panjis nekog marshall-a i dobijes tu famoznu el34 saturaciju.

 

ovi zvucnici imaju cini mi se 6 decibela atenuaciju,plus razlika izmedju 50w i 100 w je 6 decibela,plus kabinet samo od jedne 12tice,mislim da ce biti dovoljno.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih vadio lampe nikada da bih smanjivao snagu.

 

Volim chistocu koja je do jaja za zive situacije. Kao shto rekoh, za metal snimak je i dalje 5150. O chistijem zvuku sam pocheo da razmishljam posle one svirke u skejtparku kada su na binu izashla dva 5150 od kojih se jedan napanjio do bola + napanjio i gaina, tako da je bio krsh mulj i zvuchalo je kao kurac, a bendovi sa jednom gitarom i Marshall MG imali zvuk do jaja. Pritom sam primetio da mi ne prijaju predistorzirane djitre u poslednje vreme, pocheo sam da hejtujem gomilu bendova :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je ta prica vec,bojim se da nema nista lise neke simul-class mese za tebe.clean na marshall-u tesko da ces ikad dobit',bar ne takav "fenderovski".sem mese,jedino sto mi jos pada trenutno na pamet je i jsx,koji provjereno sa 6l6 lampama (za koje je i dizajniran) ima odlican clean,razlog zbog kojeg je i celavac (dzo satrijani) prestao da panji marshall-e.

 

u stvari,ima jedan marshall koji je donekle za tebe-6100,koji ima sve te poweramp varijante koje tebi trebaju (half power switch,pentode/triode),moze,cak je ustvari isao sa 6l6 lampama jedno vrijeme,ima 3 full kanala (clean-masu ljudi tvrdi uz Mode Four najbolji koji je marshall ikad izbacio,crunch (modovi SLP i 2203) i OD (dosta specifican,najbolje iskoricen na carcass-ovom heartworku).celavac ga je koristio,navodno ga je bacio zato sto sa el34 nije imao clean kakav je zelio a sa 6l6 crunch nije bio kakav dolikuje jednom marshall-u (generalno stvar na koju se ljudi zale,el34 saturacija je u stvari kljucna stvar u tom saundu).plus imas full analogni saund (za razliku od JVM-a) i MIDI konektivnost.

 

dosta ljudi pokusava da bajpasuje taj el34/6l6 problem sa modernim 6ac7 (EH najcesce,cak i nisu nesto skupe) lampama,koja mu dodje kao el34 sa vise headroom-a,tj dobija saturaciju pod velikim ulaznim signalom i pri jacem pojacanju.meni su se klipovi 6100 najvise svidjeli sa bas tom power lampom.clean ostaje poprilicno fenderovski,drajv dobija saturaciju,gubi tu neprijatnu ostrinu u ultra-visokim,a pride ostaje jasniji nego kod el34.6ac7 je direktna zamjena 6l6 cini mi se,lagano sljaka u fifti uz samo bajasovanje.

 

ima jedan na oglasima,ali ga i ja vrijebam. :mrgreen: meni je zanimljiv zbog svog power-ampa,i sto kanali rabe razlicite preamp lampe,pa i da mi neka crkne,moci cu vazda od toliko laNpi da iskombinujem jedan kanal da radi :zuba:

 

drugo,tvoj fifti nebi trebalo da je muljav pri drajvu,cak bas kontra zato je fifti toliko legendaran,ja bi cekirao preamp lampe.

 

ili fino uzmes bassman-a ili twin reverb-a (zavisi koliko ti se love trosi) i kao brent ili steve von till a/b-ujes izmedju fiftija i njega.neki 2x12 ili 2x10 kabinetcic sa nekim pitkijim zvucnicima i banja. :mrgreen:

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije 5150 muljav sam. Muljavo je kada se kombinuje sa drugim, previshe gaina za zivu svirku. I previshe glasno :haha:

 

Koliko vidim, 6100 se ne pravi vishe, tako da ni to nije opcija. Nisam iz fazona da prshnjavam velike pare jer je neshto raritet.

 

I dalje mi treba malo pojachalo, i po snazi i po velichini. Muka mi je i da cimam 412 kutije i glavurde koje su za govna od klubova prevelika (da ne kazem da su klubovi preveliki za publiku, buduci da dodje 12 ljudi plus dva konobara) :D

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pocimamo se i ja i ti i fino od ruja uzmemo npr:

combo_boggart_head.jpg

 

ili ovo posto ima poweramp na istu foru kao i 6100,samo nema midi i ima dva kanala i kosta 620e novo:

 

head_det.jpg

 

a za kucu ja definitivno uzimam ovo:

 

combo_gavrosh10_head.jpg

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

ГАВРОШ :D

priznaj da ne moz' bit' kulnije.evo kako radi taj boggart,samo skontaj kako je snimljeno,kombo je verzija sa jednim vintage30:

http://www.youtube.com/watch?v=Q9CrqZQyNSI

pojacalo od nepunih 500 e,djitra isto ne nesto preskupa,yerasov TS,shure 57 i sve snimljeno na gajbi.

 

edit:sad tek skontah da ce to prije bit 58mica ili sl,57mica nije.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuche jedan savet koji verujem da niko od nas u Srbiji ne praktiju zbog skupoce ali high gain pojacala MORAJU imati stabilizatore napona,imao prilike da slusham Zokija Petrovica sa i bez furmana kao dupe i oko...

 

To je kad putujesh chesto, pa svako jebeno veche morash da se zacash oko toga da li ce nehto da crkne ili da li ce zvuk svaki put da ti bude isti... Ja imam svirke u proseku jednom mesechno i to uglavnom bez svog pojachala :D

 

Nije da nisam razmishljao o tome ranije, ali je pretegla statistika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinesh sa neke akustare, ionako su dve zice isto nashtimovane :haha:

 

iskren da budem, zice za takve instrumente se uglavnom nabavljaju preko profa u muzichkim shkolama.. mozesh da probash u maricu ili mitrosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislish svoj PB sa napajanjem? Kako to? :D

Ova "kofer" varijanta mi odgovara, zbog drndanja pedala po gepeku, i da imam sve slozeno i spremno, da se ne jebavam sa slaganjem pedala, i sa baterijama od 250 din za svaku drugu svirku :)

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, aj uzeh dasku i chichak traku.

 

zashtita ozgale ne postoji, ali ne mrda sa daske. Koshtalo je 10 evra + napajanje. A bio sam bezobrazan, pa sam napravio napajanje za pre i posle pojachala, da se ne meshaju pedale koje idu pre i one koje idu u send/return... Nije losha opcija taj boss, ali je lepo kada znash shta radish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...