Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Gitara u input, pojachalo u output. Bilo koje. Cenim da, poshto hocesh procesor, ni ne koristish drajv sa pojachala, tako da zaista nije bitno koje je. Mozesh i u razglas direkt da se kopchash, ako ti je gusht.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li je moguće da nigde u Beogradu nema bakarne folije?

 

EDIT: Našao na kupujemprodajem, četiri metra za 800 kinti, ludilo.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1.) Kakva pojacala mi trebaju za procesore (konkretno Digitech RP1000), posto ono ima mnogo kablova..?.:D

 

sta ima puno kablova? daj neku sliku da i ja to vidim.treba ti samo dva kabela.jedan iz gitare u procesor i drugi iz procesora u pojacalo ili miksetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li znate da li iko u Srbiji poseduje Diezel herbert pojacalo?

 

mislim da niko nema. Ako neko ima ili zna nekog ko ima, to je Nesa Bojkovic, on se lozi na ta boutique pojacala, vidim kod njega na fejsu stalno neke egnater, bogner, soldano, splawn varjante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ima puno kablova? daj neku sliku da i ja to vidim.treba ti samo dva kabela.jedan iz gitare u procesor i drugi iz procesora u pojacalo ili miksetu.

 

Digitechov RP1000 - ima dosta kablova....gledaj http://digitech.com/en-US/products/rp1000 imas video tu gde ga on tu kao nesto prikljucuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To shto ima 500 ulaza/izlaza ne znachi da ti treba 10 kablova da bi ga uboo u pojachalo/mikser i drljao. Dva kabla. Send/return ako hocesh da se drkash pa efekte koje koristish stavish iza pojachala, ali input i output su ti (pogotovo ako si pochetnik) jedine stvari koje ti trebaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je istina da je Jackson telo od jove, onda dinky... inache GRG270 nudi najvishe opcija (ukoliko ima edge III, a ne ono chudo koje se montiralo na starije modele) za cenu.

 

Pretpostavljam da cesh u mitrosu da uzimash, pa bi ti bilo najbolje da ih isprobash jednu za drugom, sam cesh da procenish shta ti najvishe lezi.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima !

Naime,potrebna mi je pomoc oko pravljenja moje 1. gitare.Znaci treba mi neko da mi kaze :

SVE delove koji mi trebaju,sav alat,pod ovo delove samo imena,ne mora brend marka i slicno,koja drva uzeti,gde se sta busi,stavlja za oblik gitare nalik Gibsonovom Les paulu,i ono sto me najvise zanima,kako povezati magnete,promene nacina rada magneta,software i slicno.Znaci vidite da nisam imao iskustva sa ovim,ali imam iskustva sa pravljenjem stvari u radionici ! Potreban mi je neko iskusan da mi odgovori !

Unapred zahvalan !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sheme imash svuda po netu. LP shema moze da se izgugla. Vezivanje magneta zavisi od firme koja ih pravi (idu dotle da jedna firma ne obelezava iste zice istom bojom kao druga - chudio sam se tome kod DiMarzio i SD magneta), tipa magneta (humbucker, single, p90), konfiguracije magneta (H, HH, HSH, HS, SSS, SHS...) i tipa prekidacha koji zelish da koristish. Treba ti pun kurac razlichitih testera, shimrgli. Freza. Mozda bi ti najbolje bilo da odesh na neki specijalizovani sajt ili da pogledash, recimo, stewmac.com koji prodaje sav potreban alat, pa po tome da odredish shta imash, a shta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve gitare imaju floyd rose unapredjeni locking tremolo, i sve su tu negde iste cene (od 27 do 30 iljada). Sve su napravljene za brzo sviranje, i telo im je cak manje vise slicno (sem sto jackson ima obrnuti headstoc, nemam pojma zasto). Ustvari, Ibanezov edge tri koji ima grg270b je odlicna, mozda cak i najbolji od svih, cuo sam da moze da se izivljava koliko hoces. Ali u mitrosu izvade tremolo rucicu da ljudi ne bi divljali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je floyd na svima. Ibanez ima edge III trem, sto je unapredjeni rose, a ove ostale imaju floyd rose. Mislim da su ostale takodjer neke special i unapredjene verzije. btw, taj edge tri imaju i gitare od 50 iljada, tako da nije uopste los. Pa originalni rose je iz 70ih, ili tako nesto? Meni je najvaznije da je laka za sviranje, da moze lepo i brzo da se solira i benduje naravno i da je tremolo dobar. da, volim solaze. Znam, nisam moderan, jebiga. Ici cu da ih probam seve, mada nemam iskustva sto se tice elektricnih, do sad sam samo na najlonci sviro. Takodje ne znam sta im znaci sva ona razlika u velicini fretova.. jel bolje medium, jumbo il x jumbo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...