Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Da li je ok BOSS BCB-60?

Imam 5 pedala i ne planiram da povecavam broj...A treba mi PB sa napajanjem...

Jel imao neko i koja su iskustva?

precijenjeno.ako vec uzimas sa thomann-a uzmi neki gator po izboru nemoz' bolje,a i stoput bolje iskoriscen prostor i mnogo vise opcija.ja se razmisljam izmedju najveceg pedal bone-a,onog najveceg tote-a sa dva napajanja i onog sledeceg manjeg,ali zavisi od nekog svicera kojeg planiram da kupujem ili pravim i koje ce pojacalo tacno na kraju da bude.

 

ako ne uzimas na thomannu,warwick nudi vise za istu lovu.cak i behringer nudi skoro isto uz mnogo manju cijenu,iako je i to preskupo.

 

sto se tice pravljenih,ako znas nekog ko to pouzdano dobro radi,ili imas zivota da se cimas na mf.com ispitujes ljude i slvrijedno je razmisljanja.u suprotnom bolje kupi.ja sam pravio mini bord koji me je izdao cim mi je stvarno trebao. :zuba:

 

ta zastita odozgo je precijenjena.ne treba da stoje na golom,ali ruksak je dovoljan.ako bas bacas i sl,ta plastika i nije od neke koristi,onda kupuj one aluminijumske kofere.ima i gator te varijante,svi ih hvale a i testirao sam jednog tj onaj mini sa standom za 3 gitare,samo takvo sokocalo.mozda se tebi i najvise isplati.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je na thomann-u 3 evra jeftinije od boss-a,a zilion puta praktinije,bolje i kvalitetnije:

4849635_800.jpg

 

edit:sad to sto meni i tebi ne zavrsava pos'o sto gajimo flajinge to je nas problem kad smo nenormalni

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li se Roland Micro CUBE-RX nesto prakticno drasticno razlikuje od Roland Micro CUBE, dovoljno da kosta duplo vise? :D

Kasno je a mozak mi ne radi, sutra bih to uzela... pls :zuba:

Koliko vidim ima rhytm guide i tuner, to mi ne treba. Neki moj zakljucak je da mi te razlike ne znace dovoljno.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rx ima jachu izlaznu snagu sto znachi da je, nechelno, glasnije.Takodje ima 4 zvuchnika koja deli na 2+2, pa je "atereo", da bi se kurchili kako ims stereo chorus i delay... za pojachalo koje ne moz' u zid da ubodesh je mnogo para i rx ne vredi duplo vishe od regularnog. Ni taj regularni nikad ne bih uzimao. Cube 15 ili 30 i cao (vidim na mitrosovom sajtu da 15 koshta isto). U svakom sluchaju, preskupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vucina je u pravu,sve to u sustini isto radi,tako ako je za kucu onaj od 15w je dovoljan.od svih tih malih sranjceta i ponajbolji drajv,ali drasticno utice kvalitet djitre na zvuk.line6 takmac je vise slijep na to,ako imas krsinu mozda je i boji izbor,ponesi svoju djitru i probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Cube 30 i pojačalo je bilo sjajno - jednostavno dere sva mala pojačala, clean odličan, efeki u kombinaciji s njim takođe... Probao sam posle toga marshall avt 20 i Roland ga po mom mišljenu šiša samo tako!

 

Ako bih ikada ponovo kupovao pojačalo to bi bio Roland Jazz Chorus definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam izvukao dobar drajv iz JC-120, ni uz pomoc OD pedala, ni sa distom. Ali zato za clean nisam chuo nishta lepshe.

 

@MissionVao

 

ne znam shto je bash bash moralo da bude Micro (poshto je cena ista kao i za Cube 15), ali u zdravlje da se gazi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tu grijesis,ali nema veze.

 

ja cu kad-tad u zivotu uzeti ili TDR ili Bassmana za clean i brejkap.eventualno vibrokinga.a/b izmedju Orange-a or120tice za drajv i vibrokinga,i nista vise. :zuba:

 

Ti to tako, a neko mesa/boogie i JC na a/b :D

Iz ovog shto si napisao, tebi je bitno da bude shtrokavo i chisto i drajv, a meni dobar clean mora da bude sterilan, bez distorziranja i farbanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale: da, ironija necega sto ima 3.5kg i zove se 'mikro' :haha:

@Vuk: Hvala na lepim zeljama :pivopije: Jos samo da popravim gitaru (gubi kontakt) i da vozim :haha:

 

Salimo se malo ne zameri, :pivopije: ,ne zalaze zenske cesto ovde.E ako gubi kontakt proveri dzek na gitari,tj kada gubi kontakt dok je kabl,da prostis,u njoj,a proveri za svaki slucaj i sam kabl za gitaru,moguce je i da su se zice iskidale,pa se u odredjenim polozajima odvoje pa izgube kontakt,a nekad kad ga nakrivis,dodirnu se pa dobijes kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...