Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Stari modeli, beshe, zahtevaju double ball zice? Video sam da na nove mogu i obichne, ali dalje nije brze od ovog, buduci da je princip isti :D

Ono shto je impresivno kod Steinbergera je to shto ostaje u shtimu i kada rikne jedna zica, dobro trpi premeshtanje i stavljanje debljih + onaj klip kada direktor stoji na gitari koju je postavio izmedju dve stolice :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče menjanja žica, ne menjam.

 

Imao sam isti takav prekrivač, jebote.

 

Ja ponekad volim, sto kaze Boban Rajovic, da mijenjam.

 

Lou opet enterijerno pobedjuje. :D

 

Slika je prastara, taj prekrivac je davno rahmetli, i podseca me na poslednje godine maloletstva.

 

Stari modeli, beshe, zahtevaju double ball zice? Video sam da na nove mogu i obichne, ali dalje nije brze od ovog, buduci da je princip isti :D

Ono shto je impresivno kod Steinbergera je to shto ostaje u shtimu i kada rikne jedna zica, dobro trpi premeshtanje i stavljanje debljih + onaj klip kada direktor stoji na gitari koju je postavio izmedju dve stolice :haha:

 

Gitara je '88, a double ball zice mi kum donosi iz Svajcarske. :D

 

E, ja noviju headless gitaru nisam video uzivo nikad, osim ako se racuna Masvidal-ova, al tu nisam proucavao mehanizam za stimovanje u svakom slucaju, te ne znam kako izgleda taj mehanizam gde mogu i obicne zice.

 

Na ovoj gitari se zice toliko brzo menjaju da je to neverovatno.

 

Sto se tice ostajanja u stimu, gitara je dok je nisam uzeo caletu camila u ormaru iza gomile nekih stvari 2 godine, kad smo je izvadili bila je i dalje u stimu, toliko o tome.

 

Ono sto je mene iznenadilo je koliko gitara ima mrsan zvuk i dobar sustain, nisam je dugo ukljucivao, uglavnom svirao Jackson-a DK2, a i zadnji put kad sam ga ukljucio je bila neka sranje oprema pa nije mogao ni da dodje do izrazaja zvuk.

 

Medjutim, skoro ga ja otpanjim na onim Marshall-ima (je l' jcm900, sta bese?) u Chainsaw-u, i tako se popisao propisno po Jacksonu, da je to bilo strasno.

 

EDIT: Sad se setih, za headless gitare postoji dodatak koji se stavlja na mesto gde fali glava i onda mozes kraj zice bez kuglice da nakacis tu, to kosta valjda 15ak evra.

 

Greota je sto nisu zaziveli mehanizmi sa 2 kuglice...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lou opet enterijerno pobedjuje. :D

 

Slika je prastara, taj prekrivac je davno rahmetli, i podseca me na poslednje godine maloletstva.

I moj prekrivač je otišao u večna lovišta pred kraj maloletstva. :haha: Jebem mu sve.

 

Inače, ne mogu da zamislim osećaj nošenja te gitare. Gde vuče težina, kako se snaći u stajaćem položaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa teza je nego sto se ocekuje na tu velicinu, dobar balans ima, eventualno blago vuce prema telu, ja gitare kojima balans ide prema headstocku i onako ne podnosim.

Zgodna je za sviranje, samo je vrat malo manji, tako da bude malo tesno za prste kad odes u visi registar. :)

 

Evo cisto radi osecaja kolika je u odnosu na coveka (elegantno nagojena konjina od 85kg i 180cm):

 

s2010002l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

da priupitam nesto dezurne trudbenike,bashtinike drevne mudrosti..

 

 

planiram da kupim ozvucenu klasicnu gitaru..nemam nikakvog iskustva sa njima,pa me interesuje kakva im je unplugged akustika generalno(posto cu je koristiti i tako povremeno)

 

dakle da li je korisna anplagd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da priupitam nesto dezurne trudbenike,bashtinike drevne mudrosti..

 

 

planiram da kupim ozvucenu klasicnu gitaru..nemam nikakvog iskustva sa njima,pa me interesuje kakva im je unplugged akustika generalno(posto cu je koristiti i tako povremeno)

 

dakle da li je korisna anplagd?

 

Gurace i anplagd,akaustara je to,cuce se,mada ima i akusticnih ozvucenih koje imaju manje telo,pa bi se i slabije cule neozvucene.Sta uzimas Bas bas klasicnu ili vestern?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da u "Mitrosu" uopšte nije bilo worn komada što se tiče LP-a, bilo je nekih drugih. Za "Mix Music" nisam siguran, ne bih da te lažem, ali tamo barem možeš da dobiješ pravi odgovor ako pozoveš telefonom.

 

Uopšte, u gradu ima malo gitara LP oblika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji, u Mixu znam da ima zanimljivih Hamera, po pristupacnim cenama, al mi se prvenstveno ne svidjaju kako izgledaju, sa onim headstockom. Sta mislis o Epiphone (generalno sam skeptican u vezi sa ovim brendom, al sam svirao samo low end modele njihove, cuo sam da su ovi mid range sasvim solidni) LP Standard Plus top ili plain top, njih najlakse mogu i da nadjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim korektne djitre. Oblikom najblize Gibsonima, puna kontrola svega, magneti ok za sve vidove sviranja. Za neku metalurgiju mogu da se zamene jachim, ali za sam pochetak, sasvim dobro se svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de si vucino :)

juce mi u ruke dodje gitara koju sam mislio kupiti i kad sam je isprobao izvalim da je jebena china ! stvarno do sad nisam imao iskustva sa kineskim gibsonima...nisam ni u svom okruzenju cuo da je neko imao slicnu situaciju.. jeste vi?

 

DEY_0050.jpg

DEY_0055.jpg

DEY_0051.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineski falsifikati,ne kineski gibsoni.

Ne znam koliko je cene,al to nije nista bolje od pocetnickih gitara po radnjama,koje su ako nista barem legalne i drvo ispunjava barem minimum standarda.Jedino za zid da je kacis.Gledao sam neke "fendere" iz istog podruma iz kog izlaze i ti Chibsoni,kao i Chibanezi,ChESPovi....kvalitetnije drvo imam u dovratku.

Uglavnom po izgledu na prvi pogled kao original,a pod rukom i po zvuku vrede taman koliko i vesla od 50-150 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...