Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

nesa:

 

sad neznam tacno sta ti mislis pod sredovanjem,kontam mislis na brzinu,imas pun kurac likova koji sviraju brzo na LP-ju.ni strat nema najbrzi vrat pa eno malmstin leti,ali kontam sta hoces da kazes za ona kineska vesla.ja jedno kinesko veslo svirah,tj uzeh u ruke i dobih onaj osjecaj kao samo sto se ne raspadne i bacih to iz ruku da izbjegnem stetu,i dalje ne zagledah sta je i kako je,a ne kakav je radijus vrata.

 

onaj ko je pitao za delay i wah i dist i LP,zaboravih tacno kako se zoves:

 

najbolje da reces koliki ti je budzet za pedale pa da gledamo detaljnije a i tacno sta ti trazis.sto se tice waha najbolje je da probas prvo ove sa heel up prekidacem i a la morley tj prekidac nedje sa strane ili ova nova opticka sranja bez prekidaca,da vidis kako ti sta lezi,kakav ton najvise gotivis,i koliko ti wah zapravo u svirci treba.

 

takodje,moras da skontas kakav delay hoces.po zvuku se masu razlikuju digitalni,analogni,i neki po principu emulacija.takodje veliku ulogu ugra koliko vrijeme tebi treba,tap tempo,dal ide ispred ili u loop-u pojacala i sl.takodje koliko love hoces da das igra poprilicnu ulogu.u prakticnoj primjeni pod vecim gain-ovima analogni delay vise ima ulogu atmosfere i reverba nego kao klasicni delay tj jasna ponavljanja.tu je digitalni u formi pedale nenadjebiv,dok ova moderna sranjca sa emulacijama i jednih i drugih imaju obicaj da ne zvuce toliko dobro,farbaju zvuk i sl,mada pitanje je koliko ti u srbiji mozes da realno trpis zbog ovih problema.

 

koliko god ovo sve zvucalo komplikovano,sam izbor je jednostavan,jer su favoriti po cjenovnim klasama vise nego jasni po pitanju ovih multipraktika tj delay sa emulacijama:najjeftinija varijanta je digitech digidelay koji se pokazao odlicno,kao digitalan delay je izuzetan,emulacije jako korektne,ogromno vrijeme,dobro uradjena pedala koja polovnjaka moze da se nadje za 40tak e.i on tuce (ukljucujuci i ovaj moderni boss dd3) sve do line6 echo parka koji polovnjaka moze da se nadje oko 90tak e ako ne i manje koji ima par opcija vise,zvuci malo bolje i stvarno fenomenalna je sprava,kako god obrnes bolja od boss dd7 koja je direktni takmac.pride ima nenadjebivu po meni foru sa trails-ima (tj kad je ugasis ponavljanja traju tj idu u fade off kako ti podesis) koju nisam gledao na takvim ostalim spravama.za vece novce ima ibolje,ali evo za pocetak par stvari pa razmisli.

 

sto se drajva tice ja bih licno bacio te procesore,prodaj budzasto,reci nam kakvo pojacalo imas ili planiras da koristis pa da vidimo dalje.ti procesorcici ne valjaju jer prosto za iste tj vrlo male pare mozes imati samo takav drajv,ali o tome kad nam reces ovo za pojacalo i sl.

 

stp se toce LP-ja,nemas kud vec da ides i sam probas po sopova,empirijski ja i Lou dokazali nema mjesec dana.ja za te pare se ne bih sekunde mislio vec uzeo gretch-a,ali ja sam poprilican lutor pa se to ne vazi.samo ti mogu reci da obavezno sve probas,dodjes odje i reces nam sta ti se i zbogradi cega dopalo,da jos mi malo palamudimo i ti odes i uzmes sta si ti naumio jer ces je ionako ti svirati. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sh'o ja sam sredovao na moga explorera isti vrat ki lp :) Nego el citao bre neko one manuale za gitare sto imaju na sajtovima proizvodjacha ,po espovom emg bass i treble side na magnetu treba da budu mnogo razlicito dignuti a nigde to nisam vido??:(

 

treble/bass uvek moraju da budu razlicito podeseni,bass je uvek nize postavljen,mada su to sve fabricka podesavanja,tj preporuka,a na gitaristi je da sam podesi,kako bi dobio dobar balans,ali nikada ne treba da stoji magnet vodoravno sa telom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije pravilo,meni na neck magnetu na DM livewire jedino apsolutno vodoravan polozaj sa zicama sljaka i balans je ok,dok standardno bridz voli da je blize donjim zicama.sve zavisi i ko sto kazu nek tvoje usi budu sudija,malo igrarije oko toga i provalices sta ti najbolje sljaka.cak masu ljudi koje ja znam odvrnjuje magnet da bude blize donjim zicama i to poprilicno jer navodno lakse donje zice ispadaju u miksu iako se nemoze dobit sta ti ja znam,ovako odokativno mozda decibel ili dva najvise,ali zvuci ajd da kazem prezentnije u miksu tako.ja zbog mojih rogobatnih hvatova bas preferiram sto veci balans,narocito sto kilo gejna lesim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemestio kao po specifikacijama da vidim bash kako to zvuci i po tome bi i visina treble strane trebala da utice i na bas zice al bre ja tu razliku ne cujem na emg,jedino sto cujem i provalio sam zasto ovi moderni koriste pasivce na 7 string je to sto na 7 string, narocito bariton gitarama, nemozes da dignes visinu emg blizu zicama kao na 6string ,a pasivci imaju vece polje pa dobijes instant vishe gaina ,ali mi logika kaze da dobijes i vishe shuma, jer je vece polje.Izgleda da cu morati da ubacim parce drveta ispod magneta da ga dignem posto ona fora sa vecim srafom ne pije vodu kod emg:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad podesavas.Nemoj da budu zice previse blizu magnetu,jer on vuce zice ka sebi,samim tim ubija vibraciju,time dace i kraci sustejn i losiji zvuk,a to za sobom vuce teze setovanje i sjebanu intonaciju.Otpor debljih zica je veci,zato bass mora da bude udaljeniji.E sad bridz magnet mora da bude u balansu sa neckom ili u opciji gde ima srednji magnet,sva tri u balansu.Uglavnom bridge prvo podesi,pocni od fabrickog,pa onda podesavaj po sebi,pa onda neck po njemu,ako je drasticna razlika,spustaj bridge magnet dok se ne izbalansiraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemestio kao po specifikacijama da vidim bash kako to zvuci i po tome bi i visina treble strane trebala da utice i na bas zice al bre ja tu razliku ne cujem na emg,jedino sto cujem i provalio sam zasto ovi moderni koriste pasivce na 7 string je to sto na 7 string, narocito bariton gitarama, nemozes da dignes visinu emg blizu zicama kao na 6string ,a pasivci imaju vece polje pa dobijes instant vishe gaina ,ali mi logika kaze da dobijes i vishe shuma, jer je vece polje.Izgleda da cu morati da ubacim parce drveta ispod magneta da ga dignem posto ona fora sa vecim srafom ne pije vodu kod emg:(

okle ces da cujes razliku na tom kompresovanom govnu koliko sam ja skontao oni i ne tvrde da visina utice na output vec samo savjetuju kako da se dobije optimalan balans izmedju fluksa,tenzije i tih ostalih tehnickih sranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam jutros u Mitrosu, nije naravno bio ni jedan lp koji mi je zapao za oko, ltd ec 256 naravno nije uopste bio, al su bile dve gitare koje su mi zapale za oko, i probao sam obe, prva je Ibanez RGA42, mahagony telo, wizard II maple neck i aktivni ibanezovi magneti ( koji nisu tolko losi, svidjaju mi se vise od ltd-emg aktivnih magneta ), sama gitara lepo lezi u ruci, ima fin finish, mada bi lepsa bila u flamed maple verziji koje nema u mitrosu, sve u svemu sam prijatno iznenadjen( prethodna iskustva sa ibanez rg serijom su mi unosila dozu skepticizma ), i maksimalno nalozen na ovu gitaru.

 

 

A druga gitara je Jackson PDX, phil demmel signature king v, ostra, nadrkana, metal, lozacka gitara, trebalo bi da je od aldera ( al na vecini sajtova ne pise, samo na ponekom se to provuce kroz recenicu, takodje je vise nema na jacksonovom sajtu ), bolt on maple neck ( lakiran sa zadnje strane ), emg hz pasivni magneti, i licencirani jackson floyd, takodje lepa za sviranje, al mi se cini da nije poprilicno izdrzljiva i skeptican sam povodom mesta gde je napravljena, Indija, na prvi pogled je finish odlicno uradjen, al se cini ko da je plasticna igracka.

 

 

 

Dakle, zanima me da li je neko od vas imao iskustvo sa nekom od ove dve gitare, i sta misli o njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

rga je super djitrica,te ibanezove aktivne elektronike i magneti meni imaju jako lijep smek,onako vuku na osamdesete jer su ih oni tad apsolvirali i odlicno zvuce i na tihim pojacanjima i na otpanju i drajvu.tog demmela ne svirah,koliko ja znam i signature X serija bi trebala da je radjena od basswood-a,ali ako je radjena u indiji ko zna sta je to.ja tu glasam za rga,ali obidji jos sopove obavezno.takodje,nazovi i ostale mitrose citam na mf.com da npr u nisu je bilo ltd-ova ko zna sta moze da se iscacka cisto da znas sta jos ima.

 

i nijesu bili gretch-ovi u mitrosu ili ti nijesi obratio paznju (nijesu ti se svidjeli)?evo kako izgledaju jedan je sa bigsby-jem,jedna je bez bigsby-ja:

61588_l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod te jackson x serije se muti nesto opasno, moguce da je bilo tih gretch pro jetova u mitrosu al nisam obratio paznju, totalno sam zaboravio na tu gitaru, posto mi je haos u mozgu ovih dana, izaberem jednu gitaru, i onda naleti nesto drugo, pa trece, pa cetvrto, pa onda ispadne da mi treba 15 dana da obidjem sve to :lol: , svakako necu da se zalecem oko kupovine ovaj put ( a ionako trebam da prodam prvo jednu gitaru, eventualno dve ) ... Naravno u medjuvremenu sam video jos zanimljivih gitara, Washburn x serija, sa emg 81 i 85com, 450 eura ( smesno ), ili sa duncan custom sh5 i 59, 400 eura jos smesnije, jel ima neko misljenje o njima?

 

 

 

E da, reci mi malo vise o gretchu, kolko agresivan i kakav generalno zvuk mogu da izvucem iz njega, kakav je vrat, akcija itd... Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam rga42. Lep zvuk kada se ukljuchi onaj eq, ali kurac bez njega. Lepo je shto radi na AA baterije. Ja je preporuchujem. Dodushe, u Fr sam je platio 300 jura novu, pretpostavljam da ovi ovde deru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas nema ispod 400 eura, jedino verzija sa edge floydom, koja je 380 eura, nubine . . . Stvarno taj aktivni eq je bas fin, al sad pitanje je sta je najkvalitetnije u u cenovnom rangu do 450 eura mozda malo preko? Razumem da se ukusi razlikuju, i tako dalje, ali u okviru tih para postoje nekvalitetne i kvalitetnije gitare, tako da nije to pitanje da li cu da uzmem USA strata iz 69 ili Gibsona Les Paul Custom, za ''budget'' gitare razlike u ukusu se dosta smanjuju...

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

gretch je love/hate gitara,nema trika da ti to rijecima opisem.otidji,probaj,mada ako planiras bas klasicnu dzn dzn dzitru mozda nije za tebe.

 

jesi razmisljao o ovome,kad vec ti se svidja ibanez i LP:

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/10368-Ibanez-ART120-BK/

 

bila je kad smo ja i Lou bili u mitrosu,isti ejtiz smek,mislim da je cak ista ili jako slicna elektika,procackaj mora biti nedje popularan je to model.

 

daj specifikacije tih washburna,znam da u artistu imaju neke kineske sperke sa tim nabudzenim magnetima,nije to ni za kurac.

 

najbolja klasicna dzitra za mjetal u tom cjenovnom rangu a da je ima u bg-u (tj bila je kad smo ja i Lou bili) ako mozes da zivis bez neck magneta (a vidim da mozes cim dajes oglas da trazis COW-a) je ova:

 

http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=6030

 

radi,sabija,i vrijedi svaki dinar.ja da sam imao tad pare kad sam je probao u dzepu pa i da ne smijem da ih potrosim bez razmisljanja bi je nosio kuci.parira COW-u samo tako (znam,imao sam COW-a).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam taj art120, brzo sam ga prodao, na mom primerku je debeo i neudoban bio vrat, slicna situacija kao i sa ibanezom sz320 koji sam prodao skoro, ok gitara, al nista posebno.

 

Eto Washburn , ima na sajtu jos tih, svirao sam pre dve godine jednog king v stil washburna bio je letva sa emg magnetima.

 

Mogu da zivim bez necka, COW nazalost nema vise u mitrosu, inace bih ga uzeo sto posto, Godin nikad nisam svirao, al cuo sam samo lepe stvari o tom brendu, jedino je problem sto je ono stari sajt artista, a na novom koji se redovno updateuje, ima samo jedan godin u ponudi...

 

 

 

Shmrc, necu prezaliti COW za 400 eura nov u mitrosu, jos se vise ne proizvodi, tugoooo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sestica je bila u pitanju i bila je u nisu,prosla sredinom decembra,a ko ju je uzeo neznam.redlajn kec je bio u artistu kad smo ja i Lou bili,ja ga vidio svojim ocima.mislim da su ti serije 200 pro sve te sperke sa nabudzenim magnetima,ali kazem ti,prosetaj se i sam pogledaj i prosudi.ja sam od tih svirao dok su mi bili komsije na konjarniku i ml i v sa emg-jevima i to bilo zesce sranje.da ne pricam koliko je bolja dzitra redlajn kec od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svirah zeleni redlajn,cini mi se da je sad bio crveni,tako da sujmam da je nesto star ali ko zna njima.najjaci je mitros i kevin bond signature koji tamo stoji bar 6 godina (i ceka mene)ali njima ne pada na pamet da mu spuste cijenu ispod 900 e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To onaj opaki sa pentagramima :D ? Kakve budale, tog makar nema na sajtu ( postao inventar u prodavnici, ukras od 900 eura ), za razliku od onog dk27 baritone jacksona, sto se odjednom pojavio kao popust 45 iljada, a gitara prestala da se proizvodi 2008, na raznim sajtovima je samo mit, provuce se kroz neku recenicu :D

 

 

 

 

Morace govnari jedan dan da spuste cenu, tad ce neko da se usreci sa tim rr-om :D

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najgore, kad se popalis da kupis nesto, a para nigde na vidiku... Trudim sebe da obuzdam, nema ni mesec dana kako sam kupio Schecter Omen Extreme 7, a vec sam u akcijama, prodaj ovo, kupi ono, zameni ovo itd. Prvo je bilo, prodaj jednu gitaru ugradi jb-7 i emg 89 u neck ltda, pa onda prodaj 2 gitare, pa kupi bugera 6260 glavu, pa je sad prodaj 2 gitare i jos neke pare nabavi, pa kupi jos jednu gitaru :D

 

 

 

 

 

Jooj jos sam se sad popalio, neki lik na kupujemprodajem iz Novog Sada prodaje, Esp Grassroots Hetfieldov explorer iz 95te, za 500 eura sve sa koferom :rockdevil:

 

 

Naravno ta grassroots serija espa je ocigledno najgora i najjeftinija bila u to vreme, sad vidim.

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mogu i polovnjaci?zajebi to,kupuj ovo kad vec mogu i polovnjaci:

 

http://pik.ba/artikal/1961361/esp-ltd-viper-400/

 

jos je gitara koreanac i ide uz nju i kofer.nemoz' se za tu lovu zajebat' nema sanse plus mozes sigurno da mu spustis cijenu za kesa,a sujmam,plus put do bandza luke ti je najvise 2000 din a pride pojedes dobar cevap i mozes da popijes odlicno tuzlansko pivo.em kupis sjajnu dzitru,em se provedes kao car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu dodje oko 450 eura? :surprised::surprised::surprised:

 

 

 

Dolaze i polovnjaci u obzir naravno :)

 

 

 

Za ovog vipera stvarno lepa cena, svirao sam ga, svidja mi se dzitrica maksimalno, verujem da moze i da se odradi neka akcija na Drini transakcija da se odradi :D ... Jedino treba novac nabaviti dovoljno brzo da on to ne proda, a na kupujemprodajem stvarno ima malo gitara za te pare vrednje paznje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...