Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

 

Uglavnom po izgledu na prvi pogled kao original,a pod rukom i po zvuku vrede taman koliko i vesla od 50-150 evra.

 

upravo to..cijela svrha ove gitare je kucni namjestaj..imam osjecaj da kad bi je malo bolje stisnuo da bi pukla na dva komada... stvarno ni zvucno se ne razlikuje od nekog washa ili ltda od 150e...

pravio sam test sa svojim studiom, kad sam je uzeo, studio zvuci kao custom...

dok ne vidim kineskog merca nista nisu napravili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji, u Mixu znam da ima zanimljivih Hamera, po pristupacnim cenama

Ima tamo jedan dobar Hamer koji sam probao, honey burst finiš - najvaljanija je bila u radnji, dvoumio sam se tada između te i ove koju sam uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta si uzeo na kraju, Ltd Ec 200QM? Fina je to gitarica, jedino sto mi smeta je aghatis, al za taj novac je super, kako te sluze oni emg-esp magneti ( pretpostavljam da su najslicniji emg-hzovima )? Nego, super je Hamer, al prosto ne mogu da svarim onaj headstock, mnogo mi je ruzan, moguce da bi uzivo bio drugaciji.

 

 

 

 

Jel si misio na ovog Hamera ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=CuTzpFW5c5k

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kontam da sam se zajebao, prebacio sam se skroz, ne znam kako. :udri:

Ta koja mi je bila u užem izboru je bio Tokai, klasični LP oblik. U suštini, to je ovo, samo honey burst finish. Ton stvarno odličan.

 

Ova moja me služi taman kako treba (jeste, 200QM). Fora je što sam sada prešao sa krš gitare koju sam godinama svirao na nešto valjano, tako da nema tu mnogo da pričam iz iskustva, znam samo da sam ubo ton koji mi se dopada i vrat koji mi savršeno leži, uz par bitnih detalja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kontam da sam se zajebao, prebacio sam se skroz, ne znam kako. :udri:

Ta koja mi je bila u užem izboru je bio Tokai, klasični LP oblik. U suštini, to je ovo, samo honey burst finish. Ton stvarno odličan.

 

Ova moja me služi taman kako treba (jeste, 200QM). Fora je što sam sada prešao sa krš gitare koju sam godinama svirao na nešto valjano, tako da nema tu mnogo da pričam iz iskustva, znam samo da sam ubo ton koji mi se dopada i vrat koji mi savršeno leži, uz par bitnih detalja. ;)

Veruj mi ja sam kupio svoju 4 gitaru i opet mislim da sam se zajebo tome nema kraja uvek moze bolje:)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem. Uvek ali uvek mi nesto fali na gitari, kroz ruke mi je proslo sigurno 10 gitara u poslednjih par godina :D ( doduse, vecinom zbog toga sto nijedna nije bila prava high end )

 

 

 

 

 

 

 

Znaci valja taj Tokai, nikad nisam svirao nijednu njihovu gitaru? E i koliko je kostao, sad sam video recenzije na internetu, samo reci hvale imaju za te LPove

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na nesto zanimljivo, peavey sc-3, lp oblik, tri humbuckera, mahagony telo i vrat ( podatak sa peavey sajta, na sajtu artista pise da je basswood telo, mada vidim da su specifikacije kopirane sa jeftinijih modela ), 34000 RSD, smesna cena za takvu gitaru, makar na papiru.

 

 

 

 

71321_l.jpg

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

LTD ec-200 qm je solidna djitra, ali modeli do 2007. Posle su pocheli da ih prave od lipe i promenili su im magnete. Posedujem jednu bash iz 2007 u crnoj varijanti i vrlo sam zadovoljan kako piri.

 

Tokai su fantazija djitre. Chak im i glave rade skoro pa identichno Gibsonovim. Dobro drvo, mejd in Ljapan. Ali su i skuplje od ovih za nas smrtnike :D

 

Generalno pravilo koje se trudim da sledim - nikada gitara od lipe (basswood)! Pogotovo ne LP. A i mora lepljen vrat.

 

Takodje, Nesho, shto kenjash da ne bi ono pipnuo ni kursorom, kada vrat nije uslikan, samo fretbord? :D

A za dekija - odakle ti to kinesko chudo?

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi potreban mi je savet. Planirao sam da pazarim neki delay i wah pa stalno preturam po netu trazeci odgovarajuci. Nabasao sam na neki Mini mod delay (na kupujem-prodajem) pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa tim i kakva su bila. Inace imam Big muff mini, pa sad ne znam koliko bi se te pedale uklopile, da nema zujanja i slicnih smetnji (big muff sam uparivao sa procesorom, cini mi se da je neki zoom bio u pitanju, i zvucalo je strasno). Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi potreban mi je savet. Planirao sam da pazarim neki delay i wah pa stalno preturam po netu trazeci odgovarajuci. Nabasao sam na neki Mini mod delay (na kupujem-prodajem) pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa tim i kakva su bila. Inace imam Big muff mini, pa sad ne znam koliko bi se te pedale uklopile, da nema zujanja i slicnih smetnji (big muff sam uparivao sa procesorom, cini mi se da je neki zoom bio u pitanju, i zvucalo je strasno). Hvala :D

 

Koristish distorziju za drajv... nema pomoci zujanju. Dobio sam u Subotici jednom prilikom metal muff (mini) kao kompenzaciju shto nisam nigde mogao da ukachim 5150... Nema tih jaja, te dinamike i tog "harmonic responcea" nikada u pedalama. Batali dist. Mozesh da probash neki Bossov DD (ili tudj, ionako je svaki pristojan delay digitalan), ali gledaj da ne koristish to upareno sa jebenim sintisajzerom od dista.

 

Wahovi su delikatnija stvar... ja lichno bih zeleo Bad Horsie ili Ibanez Weeping Demon. Imam Schaller matori wha-wha-fuzz i Dunlop GCB95 igrom sluchaja. Nerviraju me prekidachi. Nije dovoljno intuitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledece pitanje je, da li vredi kupovati kopije lp-a uopste ( uzgred budi receno video sam danas, jednu odlicnu kopiju, Cort Cr-250, kosta 400 i kusur eura, i citao sam dosta review-a, koji kazu da je to ustvari najbolja jeftinija kopija gibsonovog lpa, takodje je toneking sa you tubea poprilicno impresioniran tim cortom ), i da li za cenovni rang od 400 do 500 eura moze da se kupi bolja nova gitara?

 

 

 

 

 

 

Inace imam i ja Ltda iz poslednje serije koja se pravila od aghatisa, doduse Mh serija sa flojdom, al nije bitno.

Edited by Ancalagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...