Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Dobar je floyd na svima. Ibanez ima edge III trem, sto je unapredjeni rose, a ove ostale imaju floyd rose. Mislim da su ostale takodjer neke special i unapredjene verzije. btw, taj edge tri imaju i gitare od 50 iljada, tako da nije uopste los. Pa originalni rose je iz 70ih, ili tako nesto? Meni je najvaznije da je laka za sviranje, da moze lepo i brzo da se solira i benduje naravno i da je tremolo dobar. da, volim solaze. Znam, nisam moderan, jebiga. Ici cu da ih probam seve, mada nemam iskustva sto se tice elektricnih, do sad sam samo na najlonci sviro. Takodje ne znam sta im znaci sva ona razlika u velicini fretova.. jel bolje medium, jumbo il x jumbo?

 

Krajem sedamdesetih ga je napravio cika Flojd Rouz.Sve jeftinije gitare imaju licencirani flojd rouz,one skuplje pravi flojd.Edge III je varijanta flojda,naravno opet vazi bolji idu u bolje modele,razni importi u jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Highway ne slushaj ih ovde sve nu metalci znaciii brzina je najbitnija ili si picka !!!!

Pa tacno tako brate! Ne planiram ja da sviram nu metal, obozavam solaze. Znaci, extra jumbo su najbrzu svirku? Onda ili jackson sa jumbo ili ovu esp ltd sa xtra jumbo. A zar je moguce da nisu sve te godine mogli da unaprede nekako floyd rose? A ova ibanez ima 5 magneta a esp samo cetiri. Ova ibanez ima 5 opcija za sviranje a ova tri. Jel znaci to nesto? Mislim, slicne su cene, iste skoro, pa jel ova sa vise magneta bolja?

Edited by Highway Star

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zar je moguce da nisu sve te godine mogli da unaprede nekako floyd rose?

 

Naravno da jesu,ali ne kad govorimo o entry level gitarama i licenciranim delovima koje se prave od jeftinijih komponenti-kol'ko para,tol'ko muzike.Ista prica kao sa skupim i jeftinim gitarama,vazi i kad su delovi u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ova ibanez ima 5 magneta a esp samo cetiri. Ova ibanez ima 5 opcija za sviranje a ova tri. Jel znaci to nesto? Mislim, slicne su cene, iste skoro, pa jel ova sa vise magneta bolja?

 

Ibanez ima pet pozicija jer humbuckeri mogu da se splituju, pa ima vishe varijanti zvuka od ltd-a. Ja obichno teram bridge humbucker za rndzanje, neck hum za muljanje nekakvog soloa, a ostalo mi nikada nije zatrebalo. Opet, ima ljudi koji vole zvuk singla u sredini ili singla sa neck pozicije za clean...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ljudi da li IKO moze da mi kaze kako da nadjem ove likove sto su drzali gitarica.com tj minijaturne gitare? Nikako ne mogu da ih kontaktiram jer su im sve neki stari profili po netu. MOLIM nekoga ko ima ikakve informacije o ovome da odgovori

HVALA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHAHA Vuche :P U principu mogu da se kombinuju ali je glupost i uglavnom ce ti trebati veca rupa i nekog bash zaludjenog majstora posto potovi imaju razlicite vrednosti i output jackovi nisu isti ..Postoji vishe varijanti zavisno koliko pozicija ,koliko potova itd zelis,generalno je problem sto ako stavis pasivne controle visoke impedanse(250-500k) za tone i volume kod emg-ija ce uglavom da funkcionishu kao neki switch vishe nego kao pot u tom slucaju,a ako koristis obrnuto pasivni magneti nece da ti imaju dovoljno gaina i manje visokih,vishe bih ti savetovao da nadjes slican aktivan/pasivan magnet ,recimo d-activator slican efekat ko aktivan a pasivan,a razmisli o i ideji da ubacis i onaj emg pa2 gain booster dosta ljudima reshava stvar:)

E sad duzan si Vuku pivo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto potovi imaju razlicite vrednosti i output jackovi nisu isti ..

Ovako nesto sam i pretpostavljao.

Onda cu ici na all-active.

 

Jel neko ima iskustva sa EMG Strat Pickupovima ili neki bolji predlog?

U principu koliko je tesko napraviti prostor za 9v bateriju na stratokasteru(Squier, ne brinite se)? Kod koga bih isao za to, u BG-u?

Edited by biohazard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je djitra sa zadnjom maskom, bolelo bi te dupe, ovako je jebada. Morash kod nekog majstora da ti izdubi djitru pozadi ili da za menjanje baerije skidash ceo pickguard. U svakom sluchaju, pod samim pickguardom ima mesta, samo je teshko za prilaz... ili nabavish ovo, pa ga instalirash sa koje strane hocesh :haha:

 

Bolji predlog bi bio da se nabave neki pasivci. Tebi to treba za neko klanje ili neshto lagano? Single coil, pa josh tih meni znachi neki bluz... da li si razmishljao o minibuckeru? Da li je to Bullet serija (ili Affinity), pa mislish da ce da gitara propeva od aktivnih magneta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da reci o kakvoj je muzici rech,a ovaj gotoh batery pack sto je stavio vuk ti je isti djavo kao i obicna rupa mora da busis pa to ti je,samo sto taj gotoh nemoz da nadjes za sad kod ,sto se majstora tiche u Beogradu ih imas par ali poslusaj moj savet jer sam ih probao sve(josh uvek sam pod utiskom)Postoji lik u Krusevcu majstor Aleksic ,duplo jeftinije ce da ti odradi sve sa mnogo vishe volje i znanja,jedino sto moras da posaljes po nekom,al ja idem stalno za ksh ili ako ne idem ja znam ljude koji idu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam jos squiera, ovo je sve na nivou ideje. Ispipavam sve sta i kako sa ovim magnetima, jer ga samo zato i uzimam. Zapravo sam planirao da ih postepeno menjam (prvo neki EMG 81 za bridge), ako mi se uopste svidi u praksi.

Treba mi i za klanje i za lagan bluzic - necu da se ogranicavam. Otud ove kombinacije. A uzimam neki low-end strat em da bih mogao da se izviljavam na njemu em zbog navike jer vec sviram na pravom Fenderu. Ali to nije prava stvar za nesto ljuce, a caletu ima sentimentalnu vrednost pa je ne bih bas nosio svuda.

 

Dakle, pitanja su:

1) Koliko se ceka kod tog lika u Krusevcu (jel gotovo isti dan)

2) Koliko traju te 9v baterije? (da procenim dal' da stavljam pod pickguard ili da pravim rupu)

2) Koliko u BG-u kosta u proseku zamena magneta i eventualno busenje rupe?

 

Hvala na pomoci :rockdevil:

Edited by biohazard

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Cekanje kod svakog majstora zavisi od kolicine posla,dal hoces da poliras -ravnas pragove,toniras ,ispravljas vrat(kod ovoga mora vishe dana ko ti uradi za dan upropastio ti gitaru)Ali definitvno pre ces da odes sam do krusevca i sve zavrsis nego sto ces moci recimo Jeana i Gorana da navatas..

2.Mozes ti da stavis i na 18 v(malo vishe dinamike na cleanu, malo manji headrum i malo vishe buke)Ali traju po godinu dana ako svaki put kad ne sviras izvadis cabal

3.Zavisi od magneta i gitare ,znam da u maricu konkretno ako kupis emg oni ti ugradjuju ali imam drugara kome kad su oni izbusili, napukla gitara na tom mestu ,ali 2000-3000 bez ikakvog hardvera ne racunaj ,narocito ako posle mora da predje lakom itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako stavis dvije baterije sto ti najtoplije preporucujem izdrzace i duze,i onda nema potrebe da dodatno budzis gitaru,stavi ispod pickguarda.jos jedan prijedlog je,kad je vec i laganija mjuza u igri,da razmislis i o SD JB-u,dokazano radi i za jedno i za drugo,plus ne moras nista da budzis plus imas varijantu tog hama u singlu (zove se JB junior iliti JB jr.) pa ne moras da sijeces/mijenjas pickguard plus ne moras da kopas djitru da bi ti stao hambaker (mada ima skvajera koji nisu fat a da imaju izbusene rupe za ham u bridzu).ja bi prvo ovo probao,pa posle ako je bas tolika lozana na EMG 81 onda jebiga budzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...