Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

^^ma da li si normalan...jedino da gurnes pre nje eq pedalu na kojoj seces sta hoces (verovatno hoces da seces basove) preko effects loop-a. Znaci, redosled bi bio:

fx send--->eq pedala--->reverb--->fx return

Edited by Heavy Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

'Ajmo, kolege, savet za žice. Prošle godine sam se prebacio u C# sa .12 .16 .24 .32 .42 .54 i ustanovio da mi debljina sasvim odgovara. Koje žice preporučujete, šta koristite, koje su vam se najbolje pokazale? Ja sam za par godina koliko drljam samo par puta i promenio žice, tako da nisam imao prilike da isprobam mnoštvo proizvođača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

D'addario...probao sam josh jedno 6-7 vrsta/marki zica - ili pucaju brzo...ili imaju preoshtar zvuk, ili slabo intoniraju, ili prebrzo otupe i izrdjaju... i uvek se vracam na D'addario - nickel wound

Share this post


Link to post
Share on other sites

D'addario...probao sam josh jedno 6-7 vrsta/marki zica - ili pucaju brzo...ili imaju preoshtar zvuk, ili slabo intoniraju, ili prebrzo otupe i izrdjaju... i uvek se vracam na D'addario - nickel wound

Još nisam imao problema sa pucanjem, osim kod prvog kompleta žica, kada se E jednostavno raspala od početničkog drljanja. :haha:

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da od gitare sa HSH konfiguracijom magneta napravim HH konfiguraciju. Posto nisam vican elektronici,potrebna mi je pomoc. Sta sve moram uraditi?

Kad odlemim middle magnet,potrebna mi je sema kako povezati humove da rade bridge,bridge+neck,neck.

Moze li se to uraditi,a da ostane petopolozajni prekidac sa dve mrtve poziciije (2,4)

Kako popuniti rupu da se maskira praznina gde je bio magnet?

U pitanju je Ibanez rg370.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pozdrav mucacosi...evo jedno pitanje za vas posto ne znam sta da radim.. :) Hocu da kupim neki LP lefthand u nekih 450e koliko imam...problem je sto ne mogu da nadjem nigde lefthand les paul...razmisljam se mozda o nekom Epiju LP Standardu ili Custom-u...gledao sam i neki LTD EClipse 401 ali nema lefthand-ova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

trazi dzeksone,oni imaju najbolju ponudu ljevaka u tom cjenovnom rangu,i vidjao sam par komada po srbiji.epi izbjegavaj,ako si vec zapeo za LP prosetaj se ili nazovi artist i pitaj imaju li ponudu Tokai ljevaka.druga varijanta jeste da bas sjednes ovima iz mitrosa za vrat da ti dopreme ili da se pocimas da ti dopremi neko sa zapada preko bosne ili cg posto tamo i nije tolika frka sa carinom i pdv-om (tutne se cariniku koji evro).istrazi sve mogucnosti i prati oglase.takodje nije frka kad busevima unosis stvari u srbiju,ortak zapalio u modricu busom,kupio glavu i bez placenog evra je unio u srbiju.s'toga,prati njuskalo i pik.ba,mozda naleti nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav mucacosi...evo jedno pitanje za vas posto ne znam sta da radim.. :) Hocu da kupim neki LP lefthand u nekih 450e koliko imam...problem je sto ne mogu da nadjem nigde lefthand les paul...razmisljam se mozda o nekom Epiju LP Standardu ili Custom-u...gledao sam i neki LTD EClipse 401 ali nema lefthand-ova...

moj savet ti je da odeš kod nekog majstora da ti uradi gitaru, ja sam pokušavao da ubedim ove iz mitrosa da naručim preko njih nekog LTDa, još sam kao drugar sa likom koji radi veleprodaju, i njegovim burazerom koji je radio na gitarama tad, i nisam uspeo da se dogovorim, ovi ostali su tek bili nezainteresovani, i na kraju sam kupio BC rich KKV jer je simetričan, i samo ušrafio držač za kaiš na drugu stranu i izbacio volume pot od neck magneta pošto mi je smetao :D

sledeću gitaru radim kod majstora, kad se uračunaju živci, sigurno će da me izadje jeftinije, a izgleda i da ne može drugačije :udri:

sad se setih, bio je u mitrosu jedan levoruki LTD les paul, neka socijalna serija od 200 i kusur evra (na sniženju), možda sad imaju opet nešto, to im tako ponekad naidje...

edit:

ontopic :P, d'addario 10-52, D štim, već godinama. isprobao sam razne varijante, 10-56 mi je posledji eksperiment bio, previše je 56, i isto sam se skoro zajebao i uzeo 11-49 (standardna 11ica), fender, bilo na sniženju... kad sam ih stavio bilo mi je jasno zašto je na sniženju :D... ono ne može da se naštimuje uopšte :D

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee video sam tu socijalnu seriju...200 jura je otprilike...pa mozda da uzmem to i da ugradim EMG 60/81...?

 

ne isplati se,ako zbog niceg drugog ono zbog hardvera koji ce se pojesti posle godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zna li ko ima li schectera levorukih, nesto ovako ili ovako? Posto vec imam hamer cx3t, da li bi bilo pametno da prodam, dodam kesa i uzmem schectera? Ne znam koliko bi se to isplatilo, hamera imam dve godine, platio sam ga 240 evra, koliko bih sd mogao da izvucem za njega, to je pitanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas Ibanez RG370DXZL BK u mitrosu za 46.000.jeste da nije bas to sto ti hoces ali to ti je jedina nada ako hoces neku levoruku gitaru,a da je do nekih 500e.mozda da juris po oglasima nesto kao ovo pa ako naletis na nesto dobro,naletis.sto bas schecter hoces da kupis?

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...