Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

od basswood-a se prave ibanez jem-ovi, i satch signature modeli su od lipe, zasto oni nemaju obolele sinuse? zuba.gif

 

poplar su koristili (ili jos koriste) dan spitz, chris holmes, alexi laiho npr...ne bih rekao da su zvucali lose

 

ili su oni slepi ili gluvi ili...

 

 

da se neki ne bi pravili pametni, i ja mislim da su bolja mahagony i alder tela, ali ne treba tako potcenjivati ostalo (u prevodu:ono sta ja imam je super, sve ostalo je sranje). tipicno za nas narod no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam basista, i sasvim je moguće da nisam merodavan...

 

U vezi tih signature modela i reklama:

 

Meni je dve godine bio sponzor MOTOROLA, nosio sam njihove majice na svakoj svirci...

...a i dalje imam Siemens mobilni... icon_smile.gif

Nikada nisam ni imao motorolu. Barem ne u vreme kada su nas sponzorisali...

Pevač je koristio Shure Beta mikrofone najčešće, a sponzorisao nas je "Beyerdynamic"...

 

Imao sam prilike da vidim opremu Steve Harris-a. On NEMA "Steve Harris signature bass" među svojim instrumentima...

Imaš detalje o tome na temi za bassiste...

 

Lično ne verujem mnogo u te varijante...

 

Ne mislim da je isključeno da oni to koriste...

Moguće je, ali se verovatno onda cela oprema prilagodi tome...

 

No, činjenica je da su ti materijali loši...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I još da dodam da sam nedavno pazario bass od baš takvog nekog stiropora od drveta... icon_smile.gif

 

...da ne bude kako govorim da je samo ono što ja imam super... biggrin.gif

 

Zvuči to okej, sve dok ne uzmem neki drugi svoj bass da uporedim...

 

Cheerz! pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

secracone, nisam mislio ni na koga posebno, a pogotovo ne na tebe. ti si jedan od retkih na ovom klinackom forumu chije misljenje stvarno poshtujem.

pazi, ono da su koristili te gitare je provereno. bas sam chatovao sa likom koji je kupio i spitz-ov RR i chris holmes-ov RR, tj sa nekim kolekcionarom jacksona i on mi je rekao da su tonske razlike minimalne u odnosu na alder. takodje vecina tih jackson custom shop gitara u drugoj polovini 80-tih su radjene od topole, i mnoge manje i vece "zvezde" su ih svirale (ne znam sad napamet, ali ako treba potrazicu).

 

naravno ne iskljucujem mogucnost da nisam u pravu, ali ovo je prvo mesto gde citam toliko pljuvanja po poplaru (stiropor, shit...), a visim dosta po tim forumima

 

i da...nemam gitaru od topole, pa da je sad zbog toga branim...ne bih se bunio da nabavim neki RR icon_smile.gif

 

cheers pivopije.gif

Edited by Jack The Riffer

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno ne iskljucujem mogucnost da nisam u pravu, ali ovo je prvo mesto gde citam toliko pljuvanja po poplaru (stiropor, shit...), a visim dosta po tim forumima

evo jednog ne tako reprezentativnog top-a od poplara... kada se lepo odabere izgleda zaista perverzno:

 

http://www.ibanez.co.jp/world/products/eg/...W_HS_a_e_u.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw

@Gargamel:

 

Sunn O))) binska oprema:

oho-ho! ima se, moze se. icon_smile.gificon_smile.gif

moracu ponovo da preslusam sunn o)), nadam se da cu uspeti da izdrzim duze od 10 sekundi. imam neke 2-3 pesme od kojih svaka traje omanju vecnost, cuje se samo gitara i neko zapomaganje. jel to to, ili sam ja nesto istripovao (pesme su "ween", "basalines", "decay")?

 

 

inace, toliko sam se primio na opeth-ov zvuk uzivo (damnations) da to nije zdravo. kupili su me nacisto. icon_smile.gif koliko sam cuo, to je laney, ali uvek na clean kanalu, dist prave u procesoru.. jos samo da ukapiram koje procesore imaju. icon_smile.gif cuo sam da se na forumu pojavljuje i onaj glavni lik, te me ne bi cudilo da ga je neko vec pitao ovo sto mene zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam cuo, to je laney, ali uvek na clean kanalu, dist prave u procesoru.. jos samo da ukapiram koje procesore imaju.

 

Na "Lamentations" DVD-u se sve lepo vidi. Za vreme onog laganijeg dela koncerta sviraju male Laney-e sa BOSS GT6, na drugom delu je cela oprema promenjena i tu (kanda) nema procesora, tu idu samo u (ovog puta) velike Laney-e.

...Čini mi se...

 

Svirao sam im kao predgrupa letos i samo sam se uverio da sam dobro ošmekao na DVD-u. Koristili su BOSS GT-6 obojica. Pretpostavljam da im je to najjednostavnija varijanta, i ne moraju da nose ona silna pojačala...

 

Na DVD-u se inače čuje minimalna razlika u zvuku između prvog i drugog dela svirke...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam cuo, to je laney, ali uvek na clean kanalu, dist prave u procesoru.. jos samo da ukapiram koje procesore imaju.

 

Na "Lamentations" DVD-u se sve lepo vidi. Za vreme onog laganijeg dela koncerta sviraju male Laney-e sa BOSS GT6, na drugom delu je cela oprema promenjena i tu (kanda) nema procesora, tu idu samo u (ovog puta) velike Laney-e.

...Čini mi se...

 

Svirao sam im kao predgrupa letos i samo sam se uverio da sam dobro ošmekao na DVD-u. Koristili su BOSS GT-6 obojica. Pretpostavljam da im je to najjednostavnija varijanta, i ne moraju da nose ona silna pojačala...

 

Na DVD-u se inače čuje minimalna razlika u zvuku između prvog i drugog dela svirke...

 

Cheerz! pivopije.gif

hoces da kazes da distorzije vuku iz bosa...???

 

ne verujem...

 

mnogo se bre lepo cuje za procesor... icon_confused.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, brale, i ja sam se čudio, ali sam VIDEO svojim očima...

Čak sam i Mendez-ove bassove čačkao, a i one PRS-e sam pipnuo icon_smile.gif ...

i dalje ne verujem...

 

zasto:

 

ovaj sa foruma(nebitno koji...necu da ga hvalim...)...

 

ima gt...i jsx peavey...

 

i kad probas da vuces dist. is proca...zvuci ko govno u poredjenju sa onim na pojacalu...mada su efekti nenadmasni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpojačalo vezuješ u LOOP od procesora, a output procesora vraćaš u snagaša. Na taj način dobijaš mnogo čistiji, prirodniji zvuk i više mogućnosti.

 

Baš na tom istom koncertu (Sziget 2005) smo i mi tako radili, samo sa GT-5.

Drukčiji je zvuk nego kada ga dirkno štekaš...

Ne bude one prebudženosti od dva pretpojačala...

 

Probaj...

 

Caka kod GT serije je znati NE koristiti efekte osim osnovnih. Za dobar rif ti je sasvim dovoljan jedan preamp sa njega, i ništa više...

Ja lično preferiram "Metal Drive", no ukusi su različiti...

 

Ponavljam: NE u input, već u EFFECT RETURN...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpojačalo vezuješ u LOOP od procesora, a output procesora vraćaš u snagaša. Na taj način dobijaš mnogo čistiji, prirodniji zvuk i više mogućnosti.

 

Baš na tom istom koncertu (Sziget 2005) smo i mi tako radili, samo sa GT-5.

Drukčiji je zvuk nego kada ga dirkno štekaš...

Ne bude one prebudženosti od dva pretpojačala...

 

Probaj...

 

Caka kod GT serije je znati NE koristiti efekte osim osnovnih. Za dobar rif ti je sasvim dovoljan jedan preamp sa njega, i ništa više...

Ja lično preferiram "Metal Drive", no ukusi su različiti...

 

Ponavljam: NE u input, već u EFFECT RETURN...

 

Cheerz! pivopije.gif

to nije post za mene...

 

ja ne koristim ta sranja...nikad...

 

tako da ne mucim muku... icon_smile.gif

 

hvala u svakom slucaju... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da ga brkaš sa MetalZone-om. Distorzije ni ne koristim sa GT-5, jer iz simulacija preampa dobijem bolji zvuk. (Ima posebno distorzije, i preampe) Taj "MetalDrive" je, mislim, simulacija JCM 900 ili nekog Peavey-a, ali ne 5150, jer je taj "Metal 5150"...

Ne smeju da napišu originalna imena, da se ne bi posle tužakali, ali ionako je svejedno...

Probaš, čuješ... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da ga brkaš sa MetalZone-om. Distorzije ni ne koristim sa GT-5, jer iz simulacija preampa dobijem bolji zvuk. (Ima posebno distorzije, i preampe) Taj "MetalDrive" je, mislim, simulacija JCM 900 ili nekog Peavey-a, ali ne 5150, jer je taj "Metal 5150"...

Ne smeju da napišu originalna imena, da se ne bi posle tužakali, ali ionako je svejedno...

Probaš, čuješ... icon_smile.gif

na boss vf-1 ti pisu nazivi pojacala....

 

shvatih da si basista, pa se pitam shta ce ti distorzija....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...