Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Bolje ti je da taj model ima hambakere da ti neb' posl'o Nindzu sebe na gajbu...

Ja mislim da sam već slao slike te đitre na forum, al' evo je opet:

 

user posted image

 

Velika je slika da se lepo vidi, a ne da nerviram dial-updžije! Ali što je moćna, 'lebac ti poljubim! musik19.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

evotigana.gif Ludi Marty jebeno! icon_smile.gif Jebite se, meni je ova gitara vrhunac lepotinjosti i ima ove metalne magnete. icon_smile.gif Laik sam, tim se dičim! icon_smile.gif

skinuo sam onu pesmu iz potpisa...

 

i eto...jedna lepa farba za tu vrstu muzike...samo napred...

 

nije problem pohvaliti kad je nesto dobro... icon_da.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je pametno receno. Loši muzicari ne umeju da izvuku dobar zvuk iz

loše opreme, onda kupe dobru opremu pa ni iz nje ne umeju da izvuku

maksimum.

sta ja znam.. slusao sam ljude koji bas dobro tehnicki sviraju, ali zvuk ne lici ni na sta.

 

onda nemoj kupovati skupu opremu jer nije problem u opremi vec u tvom znanju.

ima smisla.

 

---

 

Kazete da je moguce dobiti dobar-odlican zvuk iz krs opreme...ok, slazem se...ali bolji nego na profi opremi?

ko je to rekao? ja nisam, odmah da se ogradim.

problem je sto ovde nema nikoga ko svira u toliko zauzetom i skupom bendu pa da mu samo vrhunska oprema "vrsi poso", a sve sto je jeftinije od najboljeg mu ne dozvoljava da se "izrazi". icon_smile.gificon_smile.gif a sumnjam da kad bi imali sve sto zelimo da bi umeli da izvucemo dobar ton. narocito u studiju i uzivo. za to ima da ti dupe trne za miksetom, a ne prsti od sviranja. nije to isto...

 

ljudi masovno misle da je dovoljno da kupis neko skupo/poznato parce opreme i resio si sve svoje probleme. malo sutra. neverovatna je kolicina ljudi u srbiji koji su uzasno "talentovani" po rodjenju i radjaju se nauceni i naviknuti na najbolju opremu. svira gitaru par godina i misli da nema sta vise da nauci i da je posisao svu pamet sveta. zato i tapkamo u mestu.

 

Evo jednog primera iz zivota

fiktivna situacija ili se stvarno desilo? icon_smile.gif

 

---

 

erm...ne.

osim milosa...

jer on jedini zna da stavi ton tamo gde su mu usta...

 

sta je sad, sto si se ucutao? ja onoliki post a ti meni "ne". daj malo zivota darko, gukni koju! icon_smile.gif

 

dok ostali pricaju u kondicionalnim recenicama treceg tipa(ako se ne varam..    )

sta bi bilo kad bi bilo...djismilice preko botenzi...

konfuzne su ti recenice, a ja ne umem da ti citam misli. na cemu god da si, kazem, ostavi i meni malo. icon_smile.gificon_smile.gif salu na stranu, treba lepo da kazes sta mislis, ako ne zelis da te ljudi pogresno shvataju.

 

----

 

A sada ozbuljnos'. Ne glodju se D & G (Darko & Gargamel ne dolce-i-dzebana) o tome ko koliko ima sluha za ton, nego ko ima predrasude prema manje skupim stvarima do tog nivoa da im se cak nece pribliziti i pruziti im sansu.

bas tako.

 

ja ne znam coveka koji je pokusao da namesti farbu na zoom-u.

znas mene. icon_smile.gif

nekoliko godina sam imao zoom 1010. snimanje sa njim je bilo pakao tesko i mucno (ritam gitare za metal mi pojele najvise zivaca), mogu ti pustiti neke snimke. sve u svemu nije ni tako grdno ispalo. imao sam neke odlicne presete za solo, secam se da sam napravio neki zvuk koji je licio na tockovo vizantijisko plavo. ej! na zumu?! uzivo sam ga koristio kao boost da uteram pojacalo u zasicenje i malo ofarbam zvuk. najteze je blo namestiti zvuk za ritam gitaru...

 

Gargamel-ov akcenat je na uklapanju zvuka dzitre u mix odredjenog tipa muzike ili lajv ekt sto je posao koji zahteva od tona gitare nesto drugo...

ja kontam da gitarista treba da snima ploce i svira uzivo sa bendom.

 

To se znatno oseti u miksovanju muzike kada shvatis da se toncina ne uklapa bas u svaki aranzman i da negde treba smiriti neobuzdanu snagu hambakera.

retko se srece gitarista koji zvuk svog instrumenta posmatra kao deo (zvucne) slike koju cini bend, a jos je manje gitariste koji shvataju koliko je bitno da imas odgovarajuceg basistu i koliko bas moze da da muda gitari, ili da joj oduzme (u zavisnosti ko svira). samim tim, ta dva zvuka su povezana i ono sto je u jedom kontekstu dobar zvuk u drugom kontekstu moze da bude shitina.

 

---

 

i koliko god se trudio da ne postujem vise ovde...zbog sebe...nekako me uvek naterate...cisto ne-razumevanjem...a ustvari komplikovanjem...

ajde, nemoj da si na kraj srca?daj mu ga malo po tim dugmicima. icon_smile.gif

 

prvo naucis da sviras...(mislim ne ti...nego uopste...)

 

pa se onda bavis produkcijom...

?? otkud to? ja ne znam gde je svirao martin birch (mozda sam neinformisan), ali sam cuo sta je producirao. icon_wink.gif

 

a ni ja sam sebe ne kvalifikujem...nikad.

vidi sta si izajvio pre samo par redova:

ja na cemu god sam u zivotu svirao...imao dobru farbu...a nisam se rodio sa dobrom opremom...

icon_wink.gif

---

 

A ti što su im puna usta "lampaša", ne bi znali da prepoznaju

od dva snimka koji je snimljen preko lampi a koji preko tranzistora.

e bravo! to je poenta cele price.

ali ne, ovde svi imaju do jaja razvijen sluh i nadljudske sposobnosti. cak sam sreo i coveka koji "razlikuje" bugarski cd od originala, kao i mp3 od 128kbps i onaj od192kbps u sobi 2x2 sa nekim stubom a la aiwa. icon_smile.gif

 

Kupi lampe, kupi tranzistor, svejedno ti je ako si glup.

ovo u potpis! icon_smile.gif

 

---

 

a i uostalom naucice

nece. onaj ko smatra da se naucen rodio i da je posisao svu pemet sveta nece nikad nista nauciti.

 

---

 

ja samo branim sebe...i objasnjavam...da ne ispadne ja neki terorajzer...a gargi devica marija...

icon_redface.gif darijuse...

 

---

 

nemas od koga da se branis, gargi ti je k'o dusa -

icon_redface.gif

samo mu je zasmetalo sto pljunes na nesto pre nego sto si isprobao...

tacno.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je to rekao? ja nisam, odmah da se ogradim.

problem je sto ovde nema nikoga ko svira u toliko zauzetom i skupom bendu pa da mu samo vrhunska oprema "vrsi poso", a sve sto je jeftinije od najboljeg mu ne dozvoljava da se "izrazi".  a sumnjam da kad bi imali sve sto zelimo da bi umeli da izvucemo dobar ton. narocito u studiju i uzivo. za to ima da ti dupe trne za miksetom, a ne prsti od sviranja. nije to isto...

 

ljudi masovno misle da je dovoljno da kupis neko skupo/poznato parce opreme i resio si sve svoje probleme. malo sutra. neverovatna je kolicina ljudi u srbiji koji su uzasno "talentovani" po rodjenju i radjaju se nauceni i naviknuti na najbolju opremu. svira gitaru par godina i misli da nema sta vise da nauci i da je posisao svu pamet sveta. zato i tapkamo u mestu.

 

Slazem se i za jedno i za drugo...nismo se samo sporazumeli kak' treba icon_da.gificon_da.gif

 

fiktivna situacija ili se stvarno desilo?

 

Fiktivno nazalos' icon_sad.gif

 

e bravo! to je poenta cele price.

ali ne, ovde svi imaju do jaja razvijen sluh i nadljudske sposobnosti. cak sam sreo i coveka koji "razlikuje" bugarski cd od originala, kao i mp3 od 128kbps i onaj od192kbps u sobi 2x2 sa nekim stubom a la aiwa.

 

Pa na aiwi svakako ne icon_smile.gif ...ali na nekom ozbiljnijem ozvucenju bi trebao da izvali ako nije gluv jebiga icon_smile.gif

 

nece. onaj ko smatra da se naucen rodio i da je posisao svu pemet sveta nece nikad nista nauciti.

 

Pazi takvi likovi se kad tad opamete...evo ja licno znam trojcu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi preporuci dobro pojacalo 30-50w,sa cenom od oko 400 evra max?

Isto pitam i ja icon_da.gif

Inace svirao bih neki hard rock(tezgaroski) i heavy(za svoju dusu).

Interesuje me tranzistorac.

 

Edited by demarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...