Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

neobuzdanu snagu hambakera.

 

Reče Ludikud i pade u nesves'. icon_smile.gif Brate, jesi li ikad čuo moju pesmu "hO!"? Nije moja gitara nabudžena, ne, to je iskusni producent učinio sve da zvuči tako. (čovek se preznojavao 3 dana da načini od onog sranja neki zvuk icon_smile.gif ).

Sharkey, radilo se o tome da u mix-u ne mozes jednim tonom gitare da snimis svaki muzicki zanr... U buduce reci sta mislis konkretno jer ne volim da slobodno interpretiram sta bi *pada u nesvest* trebalo da znaci... icon_wink.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlike izmedju D&G, njihove svirke i muzike koje slusaju su takve da je poimanje tona na razlicitim stranama sveta... Gargamel-ov akcenat je na uklapanju zvuka dzitre u mix odredjenog tipa muzike ili lajv ekt sto je posao koji zahteva od tona gitare nesto drugo...

ajde da se i sa tobom ne slozim...

 

i koliko god se trudio da ne postujem vise ovde...zbog sebe...nekako me uvek naterate...cisto ne-razumevanjem...a ustvari komplikovanjem...

 

a sta je moj akcenat...kako da napravim farbu zakljucan sa tri katanca u sobu punoj room-a...???

 

 

sranje...

 

ja na cemu god sam u zivotu svirao...imao dobru farbu...a nisam se rodio sa dobrom opremom...

od malena...niko mi nije pravio...ni od koga nisam ucio...mlatio se presetima...i filozofijom...nego koristio sluh i komentare ljudi za koje znam da vrede kao iskljucivu smernicu...

imao sam i ja zoom...i to prvi 505...pa sam i njemu imao dobru farbu...(suck a piehole... evotigana.gif )...

 

nije pitanje opreme...pitanje je sluha...

 

sa svakom gitarom i svakim pojacalom moze da se napravi bar jedna dobra farba...to je zakon...ne iskaz...nego ZAKON.

 

i ja sad ispade neki vintage ne znam sta sranje...a ovaj neki modern bla bla bla...a ni ja sam sebe ne kvalifikujem...nikad.

 

 

 

nesto se razmisljam...i bez ikakve uvrede...

 

ali ljudi...ako vidite da vam ne ide...nemojte na silu...studirajte...radite nesto...

ovde ispade da je veci problem rekreirati neku farbu nego zavrsiti fakultet... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sharkey, radilo se o tome da u mix-u ne mozes jednim tonom gitare da snimis svaki muzicki zanr... U buduce reci sta mislis konkretno jer ne volim da slobodno interpretiram sta bi *pada u nesvest* trebalo da znaci... icon_wink.gificon_smile.gif

prvo naucis da sviras...(mislim ne ti...nego uopste...)

 

pa se onda bavis produkcijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde da se i sa tobom ne slozim...

E, ae! icon_wink.gif

 

a sta je moj akcenat...kako da napravim farbu zakljucan sa tri katanca u sobu punoj room-a...???

Vat d fak iz soba puna ruma? Jeb' ga, ja cak i ne znam cime se ti bavis - je l' ti miksujes i sviras u bendu?

 

imao sam i ja zoom...i to prvi 505...pa sam i njemu imao dobru farbu...(suck a piehole... evotigana.gif )...

ako si na zumu 505 mogao da namestis dobru farbu sta bi tek uradio na Lajno Siksu kojeg nisi ni prob'o... gledamo da ti smeksamo pogled na svet ne da te pokrstimo for krajst sejk... Ludikud frend, ok? icon_wink.gif Sto rek'o Sharkey-u, slobodno mi reci sta ti je na umu. Ako je to "Ludikude nemas pojma, jadan si" nije kraj sveta zaboga... icon_wink.gif

 

i ja sad ispade neki vintage ne znam sta sranje...a ovaj neki modern bla bla bla...a ni ja sam sebe ne kvalifikujem...nikad.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazete da je moguce dobiti dobar-odlican zvuk iz krs opreme...ok, slazem se...ali bolji nego na profi opremi?

 

Ne. Poenta je u tome da ako si glup, džaba ti sve opreme ovog sveta.

Znalac namesti zvuk 200 puta bolje na kršu nego glupak na skupoj opremi.

 

 

A ti što su im puna usta "lampaša", ne bi znali da prepoznaju

od dva snimka koji je snimljen preko lampi a koji preko tranzistora.

Samo su čuli da je lampa toplija pa bi da im bude toplo oko srca a i

sviđa im se da vuku glave od 100kg i menjaju izduvane lampe svakih

godinu dana. Kupi lampe, kupi tranzistor, svejedno ti je ako si glup.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si na zumu 505 mogao da namestis dobru farbu sta bi tek uradio na Lajno Siksu kojeg nisi ni prob'o... gledamo da ti smeksamo pogled na svet ne da te pokrstimo for krajst sejk... Ludikud frend, ok? icon_wink.gif Sto rek'o Sharkey-u, slobodno mi reci sta ti je na umu. Ako je to "Ludikude nemas pojma, jadan si" nije kraj sveta zaboga... icon_wink.gif

ne znam zasto bih ti rekao da nemas pojma...

 

ja samo branim sebe...i objasnjavam...da ne ispadne ja neki terorajzer...a gargi devica marija...samo to...mrzim kad me ljudi pogresno skapiraju...

 

da mogao sam...jednu jedinu...koliko se secam sa onom "blues" distorzijom na njemu... icon_smile.gif

 

nema sta da mi se smekava pogled na svet...nisam sa kruske pao...

uvek kazem sta mi je na umu...(sindrom druzenja sa blacksunray-em)...

 

znam sta je porcesor...mislim procesor...

 

ima milos "majku"...i reko sam mu da mi se ne svidja sto koristi efekte iz njega...vise bih budzio pedale...(on se nije slozio...pa sta...nismo razvili raspravu na deset strana o tome... icon_uhoh.gif...sasvim normalno...on voli jedno...ja drugo... )

 

ali to ne znaci da je farba losa...

 

cak suprotno...jedna od najboljih farbi koju sam cuo u zivotu... icon_da.gif

 

ako covek nije objektivan onda jebiga. icon_smile.gif

 

pivopije.gif

 

 

p.s.

 

kucko...cuo sam sta si kupio...najebo si... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

da meni tako nesto preskocis... musik19.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja samo branim sebe...i objasnjavam...da ne ispadne ja neki terorajzer...a gargi devica marija...samo to...mrzim kad me ljudi pogresno skapiraju...

 

nema sta da mi se smekava pogled na svet...nisam sa kruske pao...

uvek kazem sta mi je na umu...(sindrom druzenja sa blacksunray-em)...

 

ima milos "majku"...i reko sam mu da mi se ne svidja sto koristi efekte iz njega...vise bih budzio pedale...(on se nije slozio...pa sta...nismo razvili raspravu na deset strana o tome... icon_uhoh.gif...sasvim normalno...on voli jedno...ja drugo... )

nemas od koga da se branis, gargi ti je k'o dusa - samo mu je zasmetalo sto pljunes na nesto pre nego sto si isprobao... ali ti on nije to rek'o nego ste se odma' dohvatili... umesto da Lajno Siksu pruzis sansu ti si izvuk'o na osnovu sound clip-ova koji su uvek njesra negativan zakljucak o pojacalu i branis taj zakljucak kao da ti je rodjeni... icon_wink.gif that's all... na to sam i ja mislio kada sam ti rek'o da smeksas pogled na svet... pivopije.gif

 

da mogao sam...jednu jedinu...koliko se secam sa onom "blues" distorzijom na njemu... icon_smile.gif

"US Blues" - moj covek... icon_wink.gif

 

kucko...cuo sam sta si kupio...najebo si... icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

 

da meni tako nesto preskocis... musik19.gif

Jebi ga, na redu je ES335 - mogu da sviram lose a da kazem da sam kolekcionar - to je uvek kul! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...