Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

i meni se bas ne svidja zvuk mesa pojacala (u toj klasi pojacala naravno). nista, ali bas nista, sto je snimljeno sa njima me nije odusevilo. za tolike pare mozes kupiti pojacalo koje ce da peva, a ne samo da prdi za ritam. ako neko ne misli tako (uvek ima razlicitih misljenja) neka navede neki primer gde zvuci super icon_rolleyes.gif

Edited by Jack The Riffer

Share this post


Link to post
Share on other sites

mesa?

 

znam da ga buckethead svira. i foo fighters, nickelback.. sve sto je iz amerike a najskuplje trenutno + ima elektricne gitare ili bilo kakav rif, to je mesa.

 

slusao sam ga uzivo, solo gitarista je svirao dual rectifier-a, a drugi gitarista neku marshallovu glavu.. marshall je ok, ali kad se ukljuci boogie.. marshalla vise nema biggrin.gif

 

@darijus - to sto kirk nema pojma da svira to je druga stvar icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li si slusao neki Opeth album.. (Blackwater Park bi bio dobar primer) - oni su boogiju jebali majku kako zvuci.

 

znam da iz tog krlj/nabod metala Strapping Young Lad imaju peavey 5150/boogie kombinaciju, to je u principu najubitacnija kombinacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

mesa?

 

znam da ga buckethead svira. i foo fighters, nickelback.. sve sto je iz amerike a najskuplje trenutno + ima elektricne gitare ili bilo kakav rif, to je mesa.

 

slusao sam ga uzivo, solo gitarista je svirao dual rectifier-a, a drugi gitarista neku marshallovu glavu.. marshall je ok, ali kad se ukljuci boogie.. marshalla vise nema biggrin.gif

 

@darijus - to sto kirk nema pojma da svira to je druga stvar icon_smile.gif

samo da razjasnim, ne mislim da su to losa pojacala (bio bi mocan feeling prosvirati neki rectifier), samo za te pare postoje mnogo bolja. smeta mi sto su precenjena zbog ljudi koji ih sviraju (metallica, petrucci...), a sviraju ih samo zato sto su dobili lovu icon_da.gif

 

ako imas lovu i hoces dobar zvuk, ima toliko drugih (i jeftinijih) opcija.

npr. ton na st. anger, ma daj... pukeface.gif a tolike pare utrosene no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr. ton na st. anger, ma daj...  pukeface.gif  a tolike pare utrosene  no.gif

izvini molim te...to je bio pik metalike sto se farbe tiche...(i garage album)

 

trebalo im je samo koliko,dvadeset godina,da bace one kuke u kamin i uzmu neke ljudske djitre...i naprave nesto sto lici na nesto...na stranu sto je malo previse umiveno za njih...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li si slusao neki Opeth album.. (Blackwater Park bi bio dobar primer) - oni su boogiju jebali majku kako zvuci.

meni se svidja zvuk onog glavnog lika (sto peva i svira) na lamentations uzivo. ne zna se sta mu je bolje, da li klin ili dist/solo. jel ono prs+mesa boogie ili neka druga varijanta? ne pratim ko sta svira od poznatih gitarista, ali mi se cini da santana ima tako neku slicnu kombinaciju, zar ne?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini molim te...to je bio pik metalike sto se farbe tiche...(i garage album)

 

trebalo im je samo koliko,dvadeset godina,da bace one kuke u kamin i uzmu neke ljudske djitre...i naprave nesto sto lici na nesto...na stranu sto je malo previse umiveno za njih...

jebem li ga, meni se bas ne svidja. tacnije sve od loada do sad, ali taj st. anger najvise. mislim, cela produkcija (a narocito onaj bubanj pukeface.gif ).

 

gledao sam skoro uzivo u portugalu ili tako nesto, tu je vec sve bolje zvucalo, ali opet nisam bas fan tog njihovog "novog zvuka" mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين
jebem li ga, meni se bas ne svidja. tacnije sve od loada do sad, ali taj st. anger najvise. mislim, cela produkcija (a narocito onaj bubanj pukeface.gif ).

 

Meni se Metallica ne sviđa od "Kill 'em All" do "St. Anger", mada

im je zvuk doboša na novom albumu dobro došao kao osveženje.

 

Mada, razumem njihov trip, sirotinja nema keša za produkciju, garaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se svidja zvuk onog glavnog lika (sto peva i svira) na lamentations uzivo. ne zna se sta mu je bolje, da li klin ili dist/solo. jel ono prs+mesa boogie ili neka druga varijanta? ne pratim ko sta svira od poznatih gitarista, ali mi se cini da santana ima tako neku slicnu kombinaciju, zar ne?

Na Lamentations certu sviraju na Laney pojacalima icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih zakonom zabranio taj zvuk dobosha

MENI JE, RECIMO, TAJ ZVUK DOBOSA VRH!!! SVAKI UDARAC = NABILDOVANILIK TI (IZNERVIRANO) ODVALJUJE GLAVU SAMARCINOM!!! ETO...

 

A I GITARE SU SUPER! ZVUCE SUVO A OPET NEKAKO NABUDZENO! MALO JE NEOBICAN ZVUK PA SE MNOGIMA NE DOPADA ZBOG TOGA...! MADA, STA JA ZNAM... A I TI UKUSI... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين

Meshuggah na "Catch33" ima zvuk doboša kao udarac palice u glavu iračkog zarobljenika. Pošto je bubanj nakucan, čini mi se kao da svaki udarac doboša ima i HiHat u pozadini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada meshuggah ima do j@J@ zvuk, dobos im je malo premekan za moj ukus! a sto se tice kucanja ja sam procitao u nekom intervjuu na netu da su bubanj snimali ali je dobos semplovan! verovatno zbog toga tako zvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svirao sam jednom na nekom matorom laney pojacalu, i ima lep zvuk! napravio sam lep klin, a nije imao svoj dist posto je bio neki stariji model. cim ga tomi ajomi svira tolike godine mora da vredi icon_wink.gif

 

ako je neko negde video neko Sunn O))) pojacalo bilo gde u srbiji neka mi obavezno javi/!

Share this post


Link to post
Share on other sites

martina akustaru nisam jos svirao, ali znam lika koji je ima.

 

jednog dana, jednog dana...

 

ali ima raznih fendera, yamaha, i guilda koji su sasvim ok, sve zavisi od toga koliko 'veliki' zvuk trazis iz akustare

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA LI NEKO MOZE DA MI OBJASNI STA JE TO DISTORZIJA? Takodje i sta radi i sustainer i compressor.

 

Ali, ne zelim objasnjenje za laike, nego u kontekstu Furijeovih redova i tranformacija. Znaci imam signal indukovanog napona od vibracije zice koji se sastoji iz vise frekvencija. Sta se desava sa intenzitetom frekvencija kada prodju kroz distorziju, sustainer i compressor? Prepostavljam da vise ni nisu sinusoidi, zato se i zove distorzija, jelte icon_smile.gif.

 

Ako neko zna o cemu pricam, strasno me zanima sta se stvarno desava sa ovim efektiva u domenu frekvencije... Mislim da ce Gargamel moci da mi odgovori (on je valjda zavrsio ETF, ili hm, kako se zove... Howling Wind)

 

pivopije.gif

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...