Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Gwar svira na KRANK pojacalima? ...nikad jaca preporuka! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ona su sad nešto in. Svirao ih je pokojni Dimebag u gurao celu priču kako je dojajan brand. Gomila neke ove novije heavy produkcije su Boogie, Krank, VHT, i Peavey 5150 glave i kutije. Marshalla uglavnom nema na mapi, bar ne u studiju. icon_mrgreen.gif Recimo sve što je producirao Andy Sneap zadnjih godina (googlajte sami) je Krank-Boogie varijanta.

 

Ima dobrih mp3 primera na stranici, vredi poslušati. Naravno da se nema para, ali treba biti informisan icon_cool.gif

 

Što se tiče tih kupovina pojačala, ja i dalje ne kapiram u čemu je dilema onima koji postave takvo pitanje ovde na forumu?

 

Za 300 - 400 evra se može kupiti neko vrlo pristojno combo pojačalo iz oglasa i pedala i to je to. Nema smisla mudrovati tipa:

"A da li je Marshall XLY-111 sa ugrađenim stereo uberlaufom vredan kupiti za 312 evra u Artistu iako piše da je proizveden u šangaju ili da li je bolje da mi tetka iz Nemačke na proleće donese Peavey Turbo folk gtlx injection iz ueberschone musik SS produktive division za 302 evra pa da uštedim jer sam čuo od ortaka da se to pravi u specijalnoj vakuumiranoj fabrici na peščanoj obali reke Jang-Ce-Jang" i ima jednu glanc gumiranu lampu na postpojačalu?

 

Ljudi, samo kupite ispravno pojačalo koje radi i dere se. Ako vam treba cena napolju imate google, oduzmete malo od cene jer je polovno, povedete ortaka koji se minimalno razume u elektroniku ili je iskusniji u kupovini kupite i svirate. Mislim stvarno... Muka jedna sa tim pojačalima icon_smile.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A da li je Marshall XLY-111 sa ugrađenim stereo uberlaufom vredan kupiti za 312 evra u Artistu iako piše da je proizveden u šangaju ili da li je bolje da mi tetka iz Nemačke na proleće donese Peavey Turbo folk gtlx injection iz ueberschone musik SS produktive division za 302 evra pa da uštedim jer sam čuo od ortaka da se to pravi u specijalnoj vakuumiranoj fabrici na peščanoj obali reke Jang-Ce-Jang" i ima jednu glanc gumiranu lampu na postpojačalu?

 

Bas sam neki dan cuo da je taj peavy vrlo dobar!Moram ga kupit laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A da li je Marshall XLY-111 sa ugrađenim stereo uberlaufom vredan kupiti za 312 evra u Artistu iako piše da je proizveden u šangaju ili da li je bolje da mi tetka iz Nemačke na proleće donese Peavey Turbo folk gtlx injection iz ueberschone musik SS produktive division za 302 evra pa da uštedim jer sam čuo od ortaka da se to pravi u specijalnoj vakuumiranoj fabrici na peščanoj obali reke Jang-Ce-Jang" i ima jednu glanc gumiranu lampu na postpojačalu?

 

VRH! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

VOLIM STO NA FORUMU IMA I DUHOVITIH LJUDI!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ELEM, OVE JE SMESNO ALI I TACNO! JA SAM SKORO SKLOPIO KOMBINACIJU SASVIM SOLIDNU... SKROZ SAM ZADOVOLJAN!

 

GIBSON LES PAUL + PEAVEY BANDIT 112! ZA METALURGIJU KOJU JA RENDAM VRH! JEDNOSTAVNO A RADI TJ. ORE! icon_rockdevil.gif MOGU DA SVIRIM NA GAJBI (DODUSE NA KECU JER U SUPROTNOM STIZE KOMSIJA...!) MAGU I NA PROBE + MANJE SVIRKA (VECE I ONAKO NISU U PLANU! icon_wink.gif ) A RADI OK I U STUDIJU... TAKO RECI DOBIO SAM SVE! icon_cool.gif

 

SALU NA STANU, LJUDI STVARNO MNOGO TRIPUJU! JA SAM NASAO PUNO ZANIMLJIVIH VARIJANTI GDE U 1000 EVRA STANE I GITARA I POJACALO I TO SASVIM SOLIDNO!!! A AKO VAM JE TO MNOGO IMA I ZA 150 EVRA FENDER SQUIER + NEKI MALI VOX! ZNACI IMA SVE SAMO TRBA DA SE SNA STA SE HOCE I DA SE MALO TRAZI!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

150 = MINIMALA ALI KOREKTNO...

 

... STA GOD...

 

1000 = SASVIM SOLIDNO, DA NE KAZEM, OK! icon_wink.gif

 

... AKO IMATE I VISE MOZE STA 'OCES... icon_smile.gificon_smile.gif POENTA JE DA IMA ZA SVAKOGA! MALA ANEGDOTA: KADA SAM JA POCINJAO DA SVIRAM 98. KUPIO SAM TADA NAJJEFTINIJU GITARU I ISTO TAKVO POJACALO (NARAVNO GOVORIMO O OPREMI KOJA MOZE DA PROIZVEDE NEKAKVE ZVUKE icon_wink.gif! TO ZADOVOLJSTVO JE JE KOSTALO 300+300=600 DM ILI OKO 300 EVARA! DAKLE DUPLO VISE U ODNOSU NA ONO STO SE DANAS NUDI!!! (FENDER SQUIER + VOX!) A CINI MI SE DA OFA JEFTINIJA KOMBINACIJA I BOLJE RADI... U SVAKOM SLUCAJU JE NOVA A JA SAM KUPOVAO POLOVNJAKE!!!

 

ZATO, NO BULLSHIT ANYMORE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gomila neke ove novije heavy produkcije su Boogie, Krank, VHT, i Peavey 5150 glave i kutije. Marshalla uglavnom nema na mapi, bar ne u studiju.  icon_mrgreen.gif  Recimo sve što je producirao Andy Sneap zadnjih godina (googlajte sami) je Krank-Boogie varijanta.

evo ceo dan se baktao po krank-ovom sajtu...

 

poskidao sve one pesme i klipove...

 

fino zvuci...pogotovu varijanta les paul u krank... icon_rockdevil.gif

 

fina pesmica...5 speed se zove...

 

ali potpuno je debilno baciti tolike pare(1500$ glava...!!!) na farbu koja zvuci 95% isto kao lp ustekan u marshall-ovi glavu...

 

znam,jer sam danas probao...pesma...pa ja...skoro isti kurac...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dushan S

 

1. jesi li svirao POD XT PRO rek?

sve mi radilo super, samo, jedino mi nije uopste reagovao na send/return opciju (hteo sam posle njega da zakacim dilej, ali mi nije reagovao)

kapiram da moram negde to u programu da mu namestim za externe, post configuration stvari ali nisam nasao (iako sam se snasao sa sasvim solidnim dilejevima iz samog reka, no na svirci ce mi biti mozda problem)

 

2. da li si probao ovaj novi tripleX i da li mislis da je 5150 nezamenljiv u tom pogledu? (posto mi tripleX izgleda kao pokusaj kopije nezamenljivog rectifiera)

 

takodje, razlika neka vece izmedju 5150II i 5150?

 

thnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ceo dan se baktao po krank-ovom sajtu...

 

poskidao sve one pesme i klipove...

 

fino zvuci...pogotovu varijanta les paul u krank... 

 

fina pesmica...5 speed se zove...

 

ali potpuno je debilno baciti tolike pare(1500$ glava...!!!) na farbu koja zvuci 95% isto kao lp ustekan u marshall-ovi glavu...

 

znam,jer sam danas probao...pesma...pa ja...skoro isti kurac...

Teško da išta liči kod tih pojačala. Jedino što te možda podseća je to što je krank definisan u višim srednjima i oštriji nalik Marshallu, ali je to filozofija Boogie-a tonski, i obično ga tako i koriste, u kombinaciji sa njim. Klasičan Marshall, ima sličnu definiciju, ali je daleko od ovoga.

 

Inače, ja sam od ideje da sve to nema veze i da je nemoguće da glava vredi 3000$ bio izlečen očas posla, prvi put kada sam kao klinac dobio priliku da sviram kroz Mark III boogie-a, kasnije sam uzeo sebi Caliber 50, malo stariju varijantu. Ako nikada niste svirali skupo lampaško pojačalo, jednostavno je teško objasniti zašto to vredi toliko. Jednom sam iz besa celu probu svirao sa ortakovim Zoomom 505 icon_smile.gif Čak je i on zvučao fenomenalno. Tip koji mi ga je prodao ga je pre toga držao godinu dana jer je trgovac, i jednostavno, Squier zvuči sjajno, tačnije , sve zvuči sjajno kad se ubode u njega.

 

Drugo otrežnjenje je bilo nakon toga kad sam probao Riveru. TO ne smem ni da komentarišem. Esencija američkog metala, gaće su mi se tresle.

 

Elem, od tada je moj doživljaj maršall lampaša sveden na to da se radi o alatu, o tipičnim pojačalima za jednu određenu svrhu. Ona imaju svoj određen identitet, to je taj zvuk koji mnogi vole, ali SE NE MOGU MERITI u samom kvalitetu zvuka i mogućnostima sa nekim drugim pojačalima, to potpisujem. Postoje ove neke novije Marshall Glave, ali snaga Marshalla je u brendu i Marketingu, i tu im niko ne može prismrdeti, Marshall je ime i to je to, može da plati koga hoće da stavi iza sebe na koncertu zid kutija, čak i ako privatno ne bi u životu koristio njihova pojačala.

 

Ne da ja sad serem kako Marshall ne valja, naprotiv. Ali je kod njih problem što kao prvo u većini slučajeva imaju taj svoj zvuk i ništa drugo, ne trpe nikakav procesing, clean im je tvrd i hladan u većini slučajeva, a ove skuplje glave su im razapete između želje da pojačalo ima "moderan ton" ali da opet zvuči "Marshall-ski" pa to ispadne onako, na pola puta.

 

Inače da, imam Marshalla-a icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

@Dushan S

 

1. jesi li svirao POD XT PRO rek?

sve mi radilo super, samo, jedino mi nije uopste reagovao na send/return opciju (hteo sam posle njega da zakacim dilej, ali mi nije reagovao)

kapiram da moram negde to u programu da mu namestim za externe, post configuration stvari ali nisam nasao (iako sam se snasao sa sasvim solidnim dilejevima iz samog reka, no na svirci ce mi biti mozda problem)

 

2. da li si probao ovaj novi tripleX i da li mislis da je 5150 nezamenljiv u tom pogledu? (posto mi tripleX izgleda kao pokusaj kopije nezamenljivog rectifiera)

 

takodje, razlika neka vece izmedju 5150II i 5150?

 

thnx

Pazi, Peavey istorijat uopšte ne pratim, više ćeš saznati iz Googla nego od mene što se tiče te priče ovaj model onaj model. Ne mislim da je 5150 nezamenljiv, uostalom koliko znam i ne pravi se više, jer je prekinut ugovor sa Halenom, i sad se to isto pojačalo zove 6102 ili tako nešto, ne drži me za reč. Interesantno je da je 5150 jedno od najomiljenijih pojačala u ekstremnom metalu, (iako je Halen signature model, zabavno) jer ima vrlo agresivan i definisan zvuk, i uz Boogie, vidim da je u zadnje vreme redovan izbor po studijima kad se snimaju Heavy gitare. Ujedno i nije toliko skup u odnosu na to koliko koštaju neke druge glave koje daju takav sound i takve mogućnosti.

Ovo za POD pro, kupio si ga pa imaš probleme? Što bi kačio delay na njega kad ima svoj? Isprogramiraj farbe i udri. Što se tiče pristupa opcijama, veži ga na kompjuter i skini sa njihovog sajta Line6 edit program, mnogo ti je lakše tako nego da na njemu direktno radiš farbe ili tražiš šta ti treba od opcija.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da išta liči kod tih pojačala. Jedino što te možda podseća je to što je krank definisan u višim srednjima i oštriji nalik Marshallu, ali je to filozofija Boogie-a tonski, i obično ga tako i koriste, u kombinaciji sa njim. Klasičan Marshall, ima sličnu definiciju, ali je daleko od ovoga.

 

Inače, ja sam od ideje da sve to nema veze i da je nemoguće da glava vredi 3000$ bio izlečen očas posla, prvi put kada sam kao klinac dobio priliku da sviram kroz Mark III boogie-a, kasnije sam uzeo sebi Caliber 50, malo stariju varijantu. Ako nikada niste svirali skupo lampaško pojačalo, jednostavno je teško objasniti zašto to vredi toliko. Jednom sam iz besa celu probu svirao sa ortakovim Zoomom 505  icon_smile.gif  Čak je i on zvučao fenomenalno. Tip koji mi ga je prodao ga je pre toga držao godinu dana jer je trgovac, i jednostavno, Squier zvuči sjajno, tačnije , sve zvuči sjajno kad se ubode u njega.

 

Drugo otrežnjenje je bilo nakon toga kad sam probao Riveru. TO ne smem ni da komentarišem. Esencija američkog metala, gaće su mi se tresle.

 

Elem, od tada je moj doživljaj maršall lampaša sveden na to da se radi o alatu, o tipičnim pojačalima za jednu određenu svrhu. Ona imaju svoj određen identitet, to je taj zvuk koji mnogi vole, ali SE NE MOGU MERITI u samom kvalitetu zvuka i mogućnostima sa nekim drugim pojačalima, to potpisujem. Postoje ove neke novije Marshall Glave, ali snaga Marshalla je u brendu i Marketingu, i tu im niko ne može prismrdeti, Marshall je ime i to je to, može da plati koga hoće da stavi iza sebe na koncertu zid kutija, čak i ako privatno ne bi u životu koristio njihova pojačala.

 

Ne da ja sad serem kako Marshall ne valja, naprotiv. Ali je kod njih problem što kao prvo u većini slučajeva imaju taj svoj zvuk i ništa drugo, ne trpe nikakav procesing, clean im je tvrd i hladan u većini slučajeva, a ove skuplje glave su im razapete između želje da pojačalo ima "moderan ton" ali da opet zvuči "Marshall-ski" pa to ispadne onako, na pola puta.

 

Inače da, imam Marshalla-a  icon_smile.gif  icon_mrgreen.gif

kapiram ja sta ti meni pricas...ali mi i dalje nije jasna jedna stvar...

 

kazes...kako neka glava moze da vredi 3000$...sta tacno vredi na njoj te pare...???(ne interesuje me da li je rucno pravljeno ili ne...da li ima sovtek ili svetlanu...interesuje me jedino finalni proizvod...zvukcina.)

 

mislis na ton kao ton(za zivu svirku...)...nevezano za kasniju produkciju...ili upravo za lakocu snimanja sa tim pojacalima u studiju...???jer to je najbitnije cenim...ako ti jedan diesel sa svojih 4000$ visestruko olaksava posao u studiju jel ima kvalitetniji zvuk koji hvata mikrofon...onda u njega vredi ulagati...u suprotnom,ako mikser ima isti posao...bacanje je para...

 

ja potpisujem da za lp-a nema bolje stvari od marshall-a(znam...jer ga ceo zivot sviram...i nema na kom pojacalu ga nisam probao...cak i na komsijinom peavey-u... icon_smile.gif ...e da...nisam na jsx-u...ali i to cu uskoro...)

 

mada...istina da imaju malo uobliceniji ton...stegnutije zvuce gitare na ovom krank-u... icon_da.gif

 

EDIT:zar mislis da sam sumnjao...??? icon_wink.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se mene tice, mislim da boogie ima toliko zajebanu cenu zato sto stvarno toliko i vredi. (a i metallica ga je do jaja progurala black albumom, tako da racunaj da su basnoslovno poskupeli bas od tada.)

 

@darijus

pomenuo si studio i snimanje u istom.

nisam svirao rectifier-a (mislim da ga samo jedan covek ima trenutno u ovoj drzavi), i ne znam da li ima kenonske autpute, ali svirao sam 5150 i ovaj Line6 pod xt pro, i mogu da ti kazem da mi je Line6 bolji, zato sto ima 2 X kenonska autputa (+ 2 X analogna autputa), sto znaci da imas odlican, 100% neokrnjen stereo signal/farbu, koju si ti sam napravio + ono sto si namestio preko mikrofona. ako nisi zadovoljan mikrofonima, uvek imas taj lineout signal da ti izvuce stvar.

 

stvar sa 5150 je to sto on to nema, tako da sa njim moras da se bakces sa mikrofonima i tome slicno. e sad, ne znam da li ovaj noviji model, 6150 ili kako se vec zove, ima te autpute. onaj lineout koji sam ja koristio nije bas bio nesto epohalan.

5150 ima super dist i tu nema dileme, ali meni je licno smetalo to sto nema odvojene knobove za klin, tako da, ono sto namestis za dist, tako ce da ti zvuci i klin (a klin sviram dosta, tako da mi dosta znaci). klin mi se nije preterano svideo, a pogotovu je dosta prljav ako su ti lampe malo istrosenije.

takodje, jedna manja mana za 5150 je sto mu se menja sam ton u zavisnosti od volumeta! koliko sam provalio, tek kad ga napanjis preko pola, on dobija lepu boju (muda).

 

Line 6 je najbolji i najskuplji procesor koji mozes da dobijes, tako da je 100% zakon za studijski rad, ali ako si svirac i hoces bas taj i takav ton, lampe i sve to, onda sta da ti kazem, isprobaj sve sto mozes, pa odluci.

 

licno sam sa 5150 bio vise nego zadovoljan, ali mi je malo smetalo to sto ima previse tog midla i ostrine, a boogie je bas ono, tight do bola.

 

gomila ljudi po netu se zali da je boogie sranje i 'mud', ali to je samo zato sto je boogie jako zajeban i sto klinci nemaju vremena da se drndaju sa svim onim potovima, vintage/raw/modern itd. ali, kosta brate.. a i postavlja se jos jedna stvar - boogie u srbiji.. da li iko stvarno moze da napravi da to zvuci kako treba? ti puknes tolike pare, ali - da bi on zvucao kako treba, treba ti i bubanj i bubnjar koji ce da zvuce do jaja, bass koji ce da ore (koliko ljudi znate sa ampeg pojacalima?) itd itd. ali to su vec neke druge teme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...