Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

taj Schecter je jaako dobar izbor shto se mene tiche...malo je vishe za metal, poshto su emgovi vishe za oranje, nego za neki lep clean i dinamiku...taj 89 ima split varijantu, ne znam kako to zvuchi... mozda da potrazi gitaru sa nekim dobrim pasivnim mangetima, poshto svira i blues i rock...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa...ja mislim da su gitare sa 25'5 skalom more versatile...

zavisi koju gitaru sada ima ili je imao?

ako je imao neku fender like onda definitivno 25', poshto se verovatno na tu skalu i navikao

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada je imao ovo. Ali je gitara otisla totalno u out pa treba da kupi novu. E sad ne pise koja je skala

 

Edit:

@ VUK

Naravno, moze i Jackson ili ESP/LTD

Ne mora gitara EMG-e da ima na sebi, mogu i pasivci. Ne znam ni sta ima trenutno sve u radnjama u BG-u. Nisam odavno isao.

 

Edit edit:

Nasao na sajtu BC Rich-a, Skala je 25 1/2”

Edited by Triad_1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e na 24 praga normalno ide 25.5" skala (duzina vrata u incima),to mu dodje nekako najlogicnije.moja preporuka bi bila,za neki solo playing a i koketiranje sa bluzom neki alder,znaci jackson,dosta su povoljni sad,a i dobre su izrade.i imas fino mitros kao covjek pa fino zasjednes i probas.

 

ako ces emg,ovo je dobar izbor:

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/2491-Jackson-DKMG--Dinky-w--EMG«--Black-Forest-/

 

mada emg nije bas za blues.

 

a ako si otvoren za pasivu,iz ove ces izvuci mnogo vise svestranijih tonova:

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/2493-Jackson-SL3--Soloist-Transparent-Blue-/

 

ovaj fazon generalno gledano,ovo je soloist sa neck thru-em,i sa zajebanim finisem,ali ovakva neka konfiguracija jos dinky izacice te jeftinije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

чешаљ треба да је залепљен тек толико да га из места не извали неки јачи бендинг жице.

 

ако користиш супер лепак, само у 3 тачкице - танким намазом.

Aha, ok. Nego me strah, Džekson je napravio nevjerovatnu glupost sa inverted headstockom, tako da E debela vrši veliki pritisak na češalj. Probaću tako sa tri tacčke, pa što bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha, imam ISTU situaciju. dakle, reversed glava (isto jackson, doduse 7zicani), i odlepljeni cesljic, s' tim sto nije ispala s 1.5m, ali ima svoje oziljke :). raspitao sam se oko toga - ne koristi super lepak, jer ces posle vrlo tesko skinuti cesljic ako budes hteo da ga menjas, vec uzmi drvofiks ili neki drugi lepak za drvo. kao sto drug generalni rece, lepak treba da drzi cesljic tek toliko da ne ispadne, a ne da bude zalepljen smrt lepkom. nanesi ga sto manje, i ostavi da se susi jedno 24h, pod pritiskom (stavis neki poredmet da drzi cesljic zalepljen). ako budes hteo da ga skines (mozda nekad)- uzmi neki predmet, stavi ga na cesljic i udaraj ga blago cekicem, ili drskom od srafciger.

 

no, to ti vidim ne treba. :haha:

daklem - lepak za drvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije to, vidim na netu da se to relativno cesto desava, posebno kod gtr sa reversed headstock-om, zbog ugla koji stvara pritisak na cesalj, tj. "vuce" ga na gore, ka najdebljoj zici. Prvo sam utripovao da je nastalo sranje, ali sam posle procitao da namerno nije vezano k'o smrt, jer onda ne bi covek mogao da menja cesalj kad zatreba. Cak videh da mnogi drze cesljic nezalepljen tj. sama tenzija zica ga drzi na mestu, ali to moze samo kod gtr sa obicnim headstock-om, jer kod njih zice idu pravo na civije, te stoga nema pritiska "u stranu", dok meni 3 bass zice posle cesljica padaju pod uglom, idu blago ulevo, pa na civije, i tako vrse pritisak na taj cesalj, vuku ga. Jeste estetski lepo (mislim taj rev. headstock), ali je ocigledno malo zajeb.

---------------------------

Elem, malopre sam naneo tanak sloj Drvofiksa na vrat i na cesalj, ostavio 7-8 min. da se malo osusi, a onda stavio cesalj na svoje originalno mesto. Stavih gitaru na stalak, kapiram da je gravitacija dovoljan "pritisak" pri susenju. Nista, ostavljam gtr u tom polozaju do sutra u 17h, pa tako nema sviranja do tada :(

Edited by Џ.P.K

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi jel ima neko civije za akusticnu (ne klasicnu) razmakizmedju svake je 67.5 ili 68mm.

 

Ili ako znate neko ko drzi, ove beogradske imaj uglavnom za klasicnu a i prodavci su toliko "strucni" da nemaju pojma koliki je spacing iznedju civija kazu pa kupi pa probaj. XD

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok, ovih dana :D

prilichno je ona u koti i sada, al ipak malo da se dotera josh...

menjacu neke delove, pa sam mislio da je kotiram...hocu to uradim od kako sam uzeo gitaru, i nikako da se nakanim

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...