Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Kaki bre zvuk v30 su dobre samo zato sto su izdrzljive ako ti na 150w lampasa nadujes na 8 i stanes ispod njega i sad razlika kurac palac,razlika je najveca sto vintejdz oprema je pravljena da traje,i da itekako ima veze kakva je kutija,narocito kako se drzi zvucnik u njoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

manje vishe isto je to svuda... malo shpreploche, lepka, tolexa i metalnih sastava..

...mali je broj cabova koji stvarno odskachu sa kvalitetom od ostatka kao npr. mesa rectifier boxevi, ali odskachu fino i sa cenom...

 

...kontam da nishta bolje necu dobiti sa nekim marshallovim 212 cabom, bar ne toliko bolje koliko je cena veca...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se sjecam,u maricu je bila preko 800 keka,sto je malo preskupo,ali dobro to je maric,inace ja je svirah upravo u maricu i bas smo poredili zbog neke price sa slicnim shecterom sa emg-ijevima,kao blackouts vs. emg,i na kraju se svi slozismo da su gitare nebo i zemlja. :lol:

 

dzitra je super,ako je nadjes malo jeftinije,dobra je to pazarina.sve mi je bilo ok,ponajvise zvuk,malo vrat nije po mom ukusu ali to je vec subjektivno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ајд да приупитам овде... дакле, купујем појачало, до 300 евра, не мора бити преко 200 вати, и да није дигиталац. па, ако неко продаје, или зна неког ко продаје, контакт на ПП.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta ti treba,glava+box,combo?za te pare i sudeci po mjuzi koju ti slusas,neki randall ili avt marshall mu dodju najlogicniji.

 

edit:ranis:

 

vidim kakvi su kad je najjaci argument da su kopija.

 

 

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tesko ces naci neku lampu za 300eura..mozda ako ubodes nesto sto ima neki overdrajv ili tako nesto slicno pa da na nju kacis pedale ili procesor ovako jako tesko jer ne znam nikog ko bi prodavao lampu sa solidnom distorzijom za 300e.ako oces novo moraces tranzistorca,a tu ti jedino do 300e dodju onaj lajn 6 iv 75 i berindzerov gmx212 u mitrosu koji su 250 i kusur eura.ako bas toliko neces tranzistorca moraces definitivno jos toliko love da skupis barem da uzmes neku bugerinu glavu i box ili tako nesto slicno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

е, управо тако нешто. глава + кутија су ми најбоља комбинација. Лајн6 је добро појачало, али за бас. њихова гитарска ми се ни мало не свиђају. чак бих и могао да пређем преко тога ако је појачало дигитално ако има добар звук, али до сада нисам налетео ни на шта слично томе. чак није ни толико битно да ли је појачало ново или половно. с тим што, наравно, ако је половно да није нека кршина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: taman je rekao sta hoce :haha:

glava+box za 300e? probaj al ne znam bas gde ces to naci,mislim da ces pre ubosti neki combo.najbolje ti je da svratis do mitrosa ili neke druge prodavnice,isprobas pojacala pa sta ti se najvise svidja to juri.meni lajn sest nije toliko lose pojacalo,tj ne znam za cetvorku probao sam trojku u mitrosu sa dkmg-om i nije bas bilo ni ocajno,a nije bas ni premija ali opet nisi rekao da li bi ti sa pojacala da vuces distorziju ili imas vec neke pedale koje bi kacio na njega...

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

комбо свакако долази у обзир, гледајући на то да је стварно мање-више немогуће за те паре наћи глава+кутија опцију. управо чачкам нешто СкајМјузиков сајт, и код њих пристојна глава тешко испод 1000 евра да има... Маршал, наравно.

 

а код Митроса:

 

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/899-Marshall-MG101FX-100W-Guitar-Combo%2C-4-Channel-with-Digital-Effects/

 

150 евра више, али је то нешто најприближније овоме што тражим...

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

edit:ranis:

 

vidim kakvi su kad je najjaci argument da su kopija.

 

 

blackouti daju sve ono shto ne volim kod zvuka gitare... al to je samo moje mishljenje...

zato se 70% profesionalaca i opredeljuje za blackoute, a ne EMG... NOT! :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolan,ti sto furaju emg-jeve su matore drtine koje i dalje sviraju koncerte po 2 sata,normalno je da im treba taj plastikaner da izvuce to.te matore drtine i kerry king.

 

edit:jaroslav:

 

imas koliko zelis marsalovih hibrida i trandzi polovnih do 300 e,prvo vidi sta ti se najbolje uklapa,izguglaj,nadji reviewe,svedi izbor na nekoliko komada,okaci odje pa da palamudimo.

 

 

Edited by FaporyCrownOfficial
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...