Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ali ima floyd i singlice, a ni bojom ne moze da se pohvali xD

 

na sve ovo - nekad sam posedovao squier stagemaster-7

crn, fiksna kobila, 24 praga, poshteno drvo... i 7 zica :/

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA i jeste obrnuto na teleta se loze samo alternativci ,stratoa sviraju od malmstina do alena westa

 

ma okle allenu westu i da je imao kojeg odma' bi ga prodao za alkohol,peres fura fat stratove,allen uvijek i samo najjeftinije rg 'baneze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,strat u kombinaciji sa odgovarajucim pikapima i pojacalom moze da zarezi.upravo peres je dokaz za to,a ima ih jos.

 

nego,ranise,nece ovaj lik ziv da se odvoji od kabineta.i jos jedno pitanje za tebe,kako radi tvoj dsl,ako sam ja dobro skontao da njega furas?mozes li izvuci neki bottom (duboki srednji) iz njega?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa sve flojdom i emg-ovima

 

:udri:

 

To je noćna mora. :haha:

 

Btw. telac može da bude odlična metal gitara, evo ja imam Highway One USA telca i sa muffom i sunn drajvom radi super, uskoro ću da menjam bridge magnet za little '59 (SD) humbucker u singlu i to je to, a najviše mi se dojmi Tele vrat tako da je to meni omiljena gitara pored ovog Jaguara kojeg bih voleo da posedujem:

 

jaguar_HH.jpg

Edited by trenje
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

nego,ranise,nece ovaj lik ziv da se odvoji od kabineta.i jos jedno pitanje za tebe,kako radi tvoj dsl,ako sam ja dobro skontao da njega furas?mozes li izvuci neki bottom (duboki srednji) iz njega?

 

 

 

matori uzimam DSLa tek za jedno nedelju-dve...

ono na profilu sam okachio sliku da ga gledam svaki dan, pa da ga privuchem...eto...uspeo sam hahaha xD

svirao sam to jachalo dosta puta sa razlichitim gitarama i u razlichitim situacijama...stvarno nemam jedne zamerke za njega...

i za oranje u dubokim shtimovima...i za neki sirovinu namidlovanu zategnutiju.... i za neki crunch blues... a i clean mi nije losh...pogotovo kad se neki chorus doda... DSL ima neki bass boost... nisam bash neshto specijalno experimentisao sa tim... al ja mislim da grmi on i bez toga :smile:

 

shto se tiche iznajmljivanja...trebalo je jednom drugaru za snimanje... ne meni...a on se snashao u medjuvremenu...u svakom sluchaju, hvala za cim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

za te pare a da je icemu novo je samo marshall-ova mc serija i mg serija,line6 spider 4x12,i randall sa eminence jaguar zvucnicima,koji su i vise nego ok,meni su bolji nego pojedini seleksn-i.ja bih se stekao na tvom mjestu i kupio nesto sa v30ticama,jer ces na kraju svakako ganjati taj kabinet.

 

ako ti vec toliko treba,uzmi neki marshall ili randall,oni ce ti vise drzati cijenu,pa da kaskadno ides ka necem ok sa v30,a za marshall i randall kabineti se vise-manje razlikuju samo po tome koji su zvucnici unutra,izrada je vise manje ista,marshall je vise kockast i tajt,randall je veci-vise basa,bolja disperzija zvuka...ovo je naravno moje misljenje.

 

i obavezno uzmi kosi box.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

za te pare a da je icemu novo je samo marshall-ova mc serija i mg serija,line6 spider 4x12,i randall sa eminence jaguar zvucnicima,koji su i vise nego ok,meni su bolji nego pojedini seleksn-i.ja bih se stekao na tvom mjestu i kupio nesto sa v30ticama,jer ces na kraju svakako ganjati taj kabinet.

 

ako ti vec toliko treba,uzmi neki marshall ili randall,oni ce ti vise drzati cijenu,pa da kaskadno ides ka necem ok sa v30,a za marshall i randall kabineti se vise-manje razlikuju samo po tome koji su zvucnici unutra,izrada je vise manje ista,marshall je vise kockast i tajt,randall je veci-vise basa,bolja disperzija zvuka...ovo je naravno moje misljenje.

 

i obavezno uzmi kosi box.

Pa,ja bih najradije da naletim na nesto polovno za te pare,ali naravno navedene kutije sam vec video nove :) Stvar je u tome sto sam uzeo onu bugeru,probao sam je posle jos kod druga i igrao se celo popodne trazeci zvuk,i zadovoljan sam kako zvuci :) Ali sad sam u situaciji da imam kod kuce glavu na kojoj bih svirao a mogu samo da je gledam bez kutije,a treba mi za probe...

E da nikako da pitam a uvek me je interesovalo-koja je razlika izmedju ravne i kose kutije,sto se zvuka tice mislim?

 

Moj predlog je da skupis josh malo para pa da kupis nesto ljudski :) a ne da zuris pa posle joj kutija ne valja,zasto kosi pobogu?Ravni su tri put zahvalniji za ozvucavanje i imaju vishe basa ''muda''

Pa,ovako,sve ovo od opreme treba da mi izdrzi godinu dana,u medjuvremenu planiram da kupim jos jednu gitaru.E a za godinu dana nameravam da imam zavrsenu prvu godinu faxa i onda imam finansijsku pomoc od caleta (napokon pomoc oko opreme XD),pa pada neko opasno pojacalce,pa i kutija :) To je neki dugorocni plan :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj predlog je da skupis josh malo para pa da kupis nesto ljudski :) a ne da zuris pa posle joj kutija ne valja,zasto kosi pobogu?Ravni su tri put zahvalniji za ozvucavanje i imaju vishe basa ''muda''

pa prakticniji su za sve ostalo,nece snimati album na kabinetu od 300 e.na probi,svirci sve ti ode u noge sa ravnim,onda krenes da ga stavljas na rekove,stolice,standove...ovako uzmes kosi i znas da ces se cuti a neces gusiti vacijeli bend i neces bubnjaru kidat' glavu.

 

razlika izmedju kosog i ravnog je sto kosi ima iskosena dva gornja zvucnika,bolja je disperzija zvuka,tj cujes ga bolje.ravni ima sve zvucnike u ravni,vise je tajt,boxy.

 

strejthejt:

 

 

vejt,vejt,uzeo si bugerin polovan box sa kupujem prodajem?onaj od 300 e?

 

 

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa prakticniji su za sve ostalo,nece snimati album na kabinetu od 300 e.na probi,svirci sve ti ode u noge sa ravnim,onda krenes da ga stavljas na rekove,stolice,standove...ovako uzmes kosi i znas da ces se cuti a neces gusiti vacijeli bend i neces bubnjaru kidat' glavu.

 

razlika izmedju kosog i ravnog je sto kosi ima iskosena dva gornja zvucnika,bolja je disperzija zvuka,tj cujes ga bolje.ravni ima sve zvucnike u ravni,vise je tajt,boxy.

 

strejthejt:

 

 

vejt,vejt,uzeo si bugerin polovan box sa kupujem prodajem?onaj od 300 e?

Pa to bi bilo glupo od mene zar ne? XD Mislim cak i da taj box vredi nesto,lik ga prodaje polovnog za 200e,koliko kosta i novi u mitrosu :haha:

Kupio sam novu bugerinu glavu,ali bih se box okrenuo necemu boljem,ako bih nasao neki dobar polovni bilo bi super,a ako ne uvek imam novog marshalla MC ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a,dobro je,bar je spustio na 200 e  :haha:

 

pazi,sumnjam da ce ti iko dati box u iole normalnom stanju sa krstenim seleksnima za 300 e,ljudi se gadjaju cijenama,svaki marshall-ov box koji vidjeh po oglasima nije ispod 500 e.

 

ja bih,da sam na tvom mjestu zapucao kod glave u artist,dosao i rekao,brate imam 200 e ocu onaj line 6 spider box,mislim da ce ti dati,stoji mu to tamo x godina,nije to puno drkano,nemozes u trznom centru da panjis box 4x12,solidan je to box a i definitivno ces ga posle moci prodati za 150 e. i obavezno zamlati mu sa to 200 e ispred ociju.

 

i da,koju si bugeru uzeo?

 

 

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...