Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Izvinte sto odgovaram sada,oporavljao se od Celtsa XD Pa,da,priznajem da sam bio neprecizan hehe,radi se o malo modernijem thrashu,bend radi autorske stvari, tako da trazim nesto sto ce da mi pomogne na putu ka mocnom zvuku.Vrrrlo brzo pada i demo pa cete moci i da cujete o cemu se radi :D Inace trenutno sviram na nekom veoma oskrnavljenom Marshallu JCM800 ,combo verzija (neki lik mu je ostavio lampe samo u pretpojacanju,da mi je da ga nadjem... :evil: ).Kad probam da izvucem zvuk sa pojacala,fali mi gain-a,a kad ukljucim Metal Zone,onda zuji i mikofonije pun k....,a i nije to to :sad: ,a oba zajedno...ni ne pomisljam o tome vise :lol: Onda sam zakljucio da se u sredjivanje tog pojacala ne vredi upustati nego da treba menjati iz korena sve.Tako da ljudi,pomazite,ne racunajuci neku kutiju,mogu da potrosim oko 800 eura ubrzo,pa dajte neki dobar predlog!

P.S.Engl e530,koliko sam ja proverio, trebalo bi da je vise nego solidno pretpojacalo za metal,pa cini mi se da ne bi bilo lose ako bih dosao do nekog dobrog snagasa.Mislim,onda bi mi jos falila kutija,mozda neki noice gate,i to je to ,zar ne?Za fazon koji furamo to bi trebalo da je vise nego dovoljno za sada :D Uzdravlje! :pivopije:

 

 

Za te pare, uzimaj engl fireball glavu, mislim da je 50w, pune lampe, više nego dovoljno, pojačalo sa kristalno čistim cleanom, i distom pravljenim za metal, a u tvom je rangu....prodavao je buca nekog polovnog, potraži ga, sećam se da je svirao u violent chapteru jedno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni 3-4 sata rada, a kamoli 3-4 dana.

 

pa kontam da je tajler na work and travel programu....a znam da su im nadnice do 10ak dolara po satu...mozda malo vishe...8-9 sati dnevno = oko 90 dollara x 4 dana = 360$ = shto je taman za TShw

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa t2hle ti je u budzetu nova,a ima sasvim pristojnih 100 w.

Hm pa da ,vidim,a i u principu trebalo bi da je samo manja verzija T2-jke,tako da super.Slusao sam po netu dosta,svidja mi se kako zvuce randallova pojacala koja su mi ovde predlozena.Jel postoji sansa da se na nesto od toga naidje u srbiji? :/ Ustedelo bi mi dosta muke,a trazenje polovnih pojacala po inostranstvu moglo bi da mi zada poprilicno glavobolja :D

 

P.S.Naravno hteo sam da kazem da li ih ima novih ili povovnih u srbiji

 

Za te pare, uzimaj engl fireball glavu, mislim da je 50w, pune lampe, više nego dovoljno, pojačalo sa kristalno čistim cleanom, i distom pravljenim za metal, a u tvom je rangu....prodavao je buca nekog polovnog, potraži ga, sećam se da je svirao u violent chapteru jedno vreme.

Hm hvala na predlogu,definitivno cu da pogledam o cemu se radi ;) Taj engl je koliko ja kontam 60w valjda,e sad verovatno posto ta brojka ne izgleda toliko impozantno,a i zbog mog manjka iskustva sa lampaskim pojacalima,nemam predstavu da li je to dovoljno snage za moje potrebe.A da,glavni problem je sto ne znam ko je lik o kome pricas :lol:

Edited by Straighthate

Share this post


Link to post
Share on other sites

strejthejt:

 

artist radi randall-e,imas ih i u music media centru,ako si iz bg-a,ali realno niko u srbiji ne daje 1000+ e za glavu a da je hibrid,tako da i t2 i v2 ja i nisam nit gledao po srbiji a bogami ni cuo da neko svira.zato ti i rekoh t2hle,njega novog bi mogao da uzmes i da ti pretekne para da kombinujes box.

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

strejthejt:

 

artist radi randall-e,imas ih i u music media centru,ako si iz bg-a,ali realno niko u srbiji ne daje 1000+ e za glavu a da je hibrid,tako da i t2 i v2 ja i nisam nit gledao po srbiji a bogami ni cuo da neko svira.zato ti i rekoh t2hle,njega novog bi mogao da uzmes i da ti pretekne para da kombinujes box.

Prekopao sam sajtove,al nigde se ne pojavljuje t2hle :( Jbg mozda naidje nesto,mozda neka nova ideja,a ako mi nista pametno ne padne na pamet a da mi je u budzetu-uvek mogu da se vratim proseravanju sa preamp+poweramp kombinacijom :P

Salu na stranu,bas nemam pojma sta bih realno mogao da nadjem :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hibrid,korektno radi,pouzdan je,ima dobar drajv i nenormalno gaina,to su vrline.

 

mane:nema srednjih ni u pleca,ima sum powerampa,koji ni sa send-return gateom neces rijesiti,150 w ali zvuk se distorzira (na los nacin) na 70 % snage.najbolje da odes i probas sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au mane su mu bas ono sto mi se smucilo na sadasnejm pojacalu XD Sad sam odlucniji nego ikada da do ludilia cimam sve poznanike da pomazu u iskopavanju nekog dobrog polovnjaka,ko zna sta se sve svira po Srbiji a da nisam cuo za to ;) Hvala svima za pomoc,ako neko ima neki predlog neka javi,svaki predlog je vise nego dobrodosao.Cheers! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm uglavnom ne preostaje mi nista drugo nego da palim pravo u music media centar i da trazim da vidim nekog dobrog randalla XD Mislim,ja trenutno nisam u bg,al idem za koji dan,a od oktobra sam tamo stalno,fakultet i sl ,ali se nadam da cu do tada da naletim na nesto dobro :D

 

ako volis full lampu, dobar izbor je Laney GH50L:

 

http://www.mixmusic-company.com/show_book.php?isbn=1050085&strana=

Hm pa imao sam prilike da sviram jednog Laney-a,i nije mi se svidelo bas,pa sam obeshrabren sto se tice njih.Ali hvala na predlogu svejedno :)

 

moze,ako skupuje drugog gitaristu.

Ili da nabavim onog od 500w pa svejedno nece da se cuje ako se svojski potrudim :P:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mada opet, i do desne ruke je dosta

opeth su prilicno tajt, posebno na deliverance albumu a sviraju laney

 

laney je isto dobra kupovina u smislu sto nije usko profilisano pojacalo. ako lika smori thrash za ne znam, 5 godina, tesko da ce na tom randallu moci da sviraju jos ne znam sta, a laney moze da izvuce metal, rock, blues, jazz bez problema...

 

naravno, sve je stvar ukusa na kraju krajeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se generalno slazem sa tobom,sem da je opeth tajt,sigurno je to najtajtovani laney kojeg sam ikad cuo,ali tesko da je to dovoljno za neki moderan thrash.prika kupuje namjensko pojacalo za bend,ima pravilno razmisljanje da se podredi potrebama benda,i osrednjem budzetu.randall ima stvarno tu boljku sa srednjima,ali nista sto se ne da srediti kultivisanjem drugog gitariste i budzenjem basiste.jedino je stvarno frka ako dugi basista ima fiftija,onda si stvarno svakako najebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se generalno slazem sa tobom,sem da je opeth tajt,sigurno je to najtajtovani laney kojeg sam ikad cuo,ali tesko da je to dovoljno za neki moderan thrash.prika kupuje namjensko pojacalo za bend,ima pravilno razmisljanje da se podredi potrebama benda,i osrednjem budzetu.randall ima stvarno tu boljku sa srednjima,ali nista sto se ne da srediti kultivisanjem drugog gitariste i budzenjem basiste.jedino je stvarno frka ako dugi basista ima fiftija,onda si stvarno svakako najebao.

Sa ovom trenutnom gitarom trebalo bi da je problem sa srednjim kao manje izrazen,posto ono moje cudo od magneta Seymour Duncan Livewire Metal izbacuje dosta srednjih,pa bi to trebalo kao da dovede sve na mesto zar ne?Tek sad znam koliko ne znam :D

Basista svira Precision kroz nekog Peavey-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma,ovo vazi samo za g3 randall,ako uzmes v2 ili t2 uopste neces imati problem toliki sta i ko god je,samo mu smanji srednje.ako si jedini gitarista u bendu,samo dodaj low mid na bas gitari,da ti izvuce tonove i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...i laney GH50L je dobra varijanta... meni to pojachalo zvuchi kao moderni/rektifajerizovani marshall...

jedino shto mi smeta kod toj jacala je shto ima malo vishe "peska"...ali mozda taj pesak guraju seventy 80 celestioni na kojima sam ja svirao pojachalo...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovo. Nazovi lika i popricaj sa njim da li bi mogao da ga nekako probas. Za thrash to je to, a ako ti nema dovoljno gain-a, mada sumnjam, mxr zw ispred ili neki eq i udri. Cuces se pored svakog basiste i bubnjara.

Pa,Marshall nikad ne moze da ispadne kao losa varijanta,makar ja tako mislim :P Doduse raspitivao sam se dosta ,i od njih su mi predlozili JCM2000,kojih,zgodno,takodje ima na oglasima XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih zaobisao jcm2000. Probao sam ih nekoliko i nikako nisam zadovoljan. Meni barem su dosta slabiji od jcm900 i 800. To je barem moje misljenje, mozda se neko nece sloziti ali ja sam imao takva iskustva.

I ja imam taj magnet LWHM i sa tom gitarom se ukljucujem u moj jcm800 2203 direkt (samo kroz boss ns2 jer volim apsolutnu tisinu izmedju pesama) i imam sasvim dovoljno gain-a za svaki stil muzike, tako da taj JCM900 ce biti jos bolji. Mislim da sam video neki oglas na kupujem prodajem da lik iz sombora ili subotice prodaje vise komada tih glava, pa malo prosurfuj.

Mislim da je oko 500 eura cena, tako da ce ti ostati para i za zvucnu kutiju, sto je to jos bolje.

Ne bih se zaletao na te Radnall hibride, deluju mi kao neke igracke, probao sam ih nekoliko i nisu mi bas neki utisak ostavili. Dobar ti je predlog od Tylera za Engl, i od Budhe za Laney. U tih 800 eura moze se naci dobra lampaska glava koja ce ti raditi extra posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...