Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

The main features of the Hughes and Kettner SC 412 include:

 

260 Watts

4 x 12" Celestion RockDriver Ultra 65 speaker

8 ohms mono, 2 x 4 ohms stereo

Comfortable grips

Incl. removable casters

740 x 810 x 360 mm; 31 kg/68 lbs

 

a pedale... mxr carbon copy,boss ch1,mxr phase 90,ts9,korg pitchblack+... i cry baby

a na ampu boss ns2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage kolege, pošto nemam nikakvo znanje oko dist/overdrive pedala, molim vas za malu pomoć. Imam pojačalo mesa boogie dual rectifier, i nikada nisam ni pomišljao da ga boost-ujem sa nekom pedalom. Međutim, pre neki dan probam mesa boogie sa Ibanezom TS808, koji je korišćen samo kao boost, i raspametim se koliko je poboljšanje imao u tonu. Posle toga sam video da je TS9 znatno jeftiniji, pa me samo interesuje, ako može neko malo da mi pojasni razliku između ove 2 pedale, budući da bi je koristio samo kao boost. (uglavnom gain na minimumu, volume na maksimumu, a ton na nekih 9:00 sati). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni je ts808 nekako "kranchniji" i topliji, a ts9 nekako malo moderniji i ima vishe dista i oshtrine...

a sad mislim da je ts9 jeftiniji zato shto je novija pedala i manje kolekcionarska od ts808....pa mislim da je u pitanju psiholoshki efekat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, danas sam ih probao oba uporedo, jedno sat vremena sam upoređivao. Ja hoću da ga iskoristim da boostujem samo malo signal, na dual rectifieru. Definitivno je 808 malo više smooth. Ts9 previše distorzira. Izobloči signal malo. To sam najviše primetio kad sviram solaže, zamuti ih. Razlika je, meni se više svideo 808. Jbg ovde je ts9 89dolara, a 808 je 179... lepo mi samo malo pogura rifove, i izostri malo mesim zvuk, da mu malo više definicije, ali ga ne distorzira dodatno. Dosta je topliji. I i ako sam planirao da ga koristim samo za boost, on opasno radi za solaže, opasan sustain daje...to nisam znao.. verovatno ću pokušati da naganjam neki na ebay-u, da ne dajem baš toliko para na nov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dobri ljudi. Imam dzitru dimavery dp 520 sg (http://www.idealo.co.uk/compare/1022855/dimavery-dp-520.html ), nesto vise od godinu dana, toliko otprilike i sviram, pa bi hteo da je promenim, uvalim ovu nekome, dodam i kupim nesto normalnije. Izdvojio bih negde do 30K. Sviram sve zivo, normalno krenuo sam od nekih laganijih ex yu stvari, ali normalno, volim i krljanje, samo nisam bas vican tome, ali ucim. Od opreme imam jos boss mt-2 i fender frontman 65R (dzitra najgora u lancu, to znam). Dakle, gitara bi trebala da je onako ok za sve, mada preteznije za krljanje, bez nekih zajebanih stimova. Znam da za ove pare ne mogu da ocekujem cuda, ali jbg, takva je situacija. Sta preporucujete, u tom rangu cuo sam dosta ok stvari o ibanezima grg170 i 270, ili mozda jackson js30 dinky ili neki drugi model iz serije, ili neki esp/ltd. Znam da su to entry modeli boljih proizvodjaca i da ne mogu da ocekujem cuda. Ove ibaneze mozda jebe basswood telo. I flojdovi, tremoloi mi ne trebaju, i da dzitra ima to, ne bi koristio.

Fala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces nista osetno bolje ili kvalitetnije dobiti od te koju vec imas(sto bi rekli pocetnicku menjas za pocetnicku),jedino drugacije,u izgledu i sto se tice konfiguracije.

E sad,ako si vec odlucio skokni da probas sve te koje si naveo,jer najbolje ces ti sam oceniti i osetiti pod rukom i uvcem da li ti je bolja od te koju imas.

Edited by sale 83
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj brate,kineski gibson.

 

pro serija dzeksona,vidim valja se bijeli dk2m a flojd je vise nego korektan,jb i jazz,alder regularni,maple regularni.najbolja gitara za te pare ubjedljivo.

 

uglavnom,sjedi jos malo,listaj oglase,cekaj dobru ponudu za dzitru,prodaj i tu ostalu opremu ako treba,prvo kupi dobar instrument,kuci mozes i na kompu da sviras,pa onda kombinuj pedale i pojacalo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

stari nema boljeg ts-a od 808mice za tajtovanje rektija,a u svakom slucaju masno ces ga prodati odje ako i kad ti dosadi.ja te skontah da to upravo i zelis da postignes sa njim.ako ti ipak treba neki bust predlozio bih ti mxr GT-OD,smara me da se cimam da vidim sta si napisao zasta ti OD uopste i treba.

 

edit: ipak se iscimah da procitam,mislim da neces naci bolju pedalu za ono sta tebi treba od regularnog ts808mice,hw je samo izradom kvalitetnija,matori maxoni nece doci do izrazaja preko rektija,a isti bi pos'o radili,a masu skuplje bi ih platio.

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...