Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

kakve gluposti majko moja.

 

cinjenica je da svaka gitara sa flojdom ima problem sa tenzijom zica jer je zaboga prikacena na federe koji,kad nije blokiran,se iztezu i zatezu.to onemogucava mnogobrojne tehnije sviranja.cinjenica je,pogotovo ovo utice na nas metalce a pogotovo na mesare medju nama,da floyd se ugiba na palm mute-u iliti denfu kako ko zove i tako gubi gitara na intoniranostitokom samog sviranja.

 

sa druge strane,cinjenica je da nijedan drugi sistem ne pruza toliko mogucnosti po pitanju tremolo tehnike,ne drzi intoniranost gitare oliko dugo (ovo ne vazi za lose flojdove) i ne pruza mogucnost da se zica maksimalno iskoristi a to je za nas sirotinju jako dobro.

 

niko i ne tvrdi da je flojd generalno sranje,to je stvar licnog ukusa i potrebe,jednostavno skontas pluseve i minuseve,sta tebi treba i odlucis hoces ili neces.jedina fora je sto stvarno nema ni korektnog,a kamoli dobrog flojda na entry-level gitarama pa je stvarno apsurdno kupovati istu,i sto su korektni flojdovi jako i bezrazlozno skupi,tako da npr da uzmes neki js jackson i istripujes se da zamijenis posle nekog vremena flojd za pare za koje bi uzeo flojd i koliko vrijedi taj jackson u tom trenutku moze da se kupi mnogo bolja gitara nego sto bi taj jackson bio sa sve tim novim flojdom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mnogi il' imaju krs il' ne znaju da podese kako valja,pa zato.

 

probao ja i skupu varijantu

 

kad se denfuje, menja mi se intonacija - ne valja

 

kakve gluposti majko moja.

 

cinjenica je da svaka gitara sa flojdom ima problem sa tenzijom zica jer je zaboga prikacena na federe koji,kad nije blokiran,se iztezu i zatezu.to onemogucava mnogobrojne tehnije sviranja.cinjenica je,pogotovo ovo utice na nas metalce a pogotovo na mesare medju nama,da floyd se ugiba na palm mute-u iliti denfu kako ko zove i tako gubi gitara na intoniranostitokom samog sviranja.

 

sa druge strane,cinjenica je da nijedan drugi sistem ne pruza toliko mogucnosti po pitanju tremolo tehnike,ne drzi intoniranost gitare oliko dugo (ovo ne vazi za lose flojdove) i ne pruza mogucnost da se zica maksimalno iskoristi a to je za nas sirotinju jako dobro.

 

niko i ne tvrdi da je flojd generalno sranje,to je stvar licnog ukusa i potrebe,jednostavno skontas pluseve i minuseve,sta tebi treba i odlucis hoces ili neces.jedina fora je sto stvarno nema ni korektnog,a kamoli dobrog flojda na entry-level gitarama pa je stvarno apsurdno kupovati istu,i sto su korektni flojdovi jako i bezrazlozno skupi,tako da npr da uzmes neki js jackson i istripujes se da zamijenis posle nekog vremena flojd za pare za koje bi uzeo flojd i koliko vrijedi taj jackson u tom trenutku moze da se kupi mnogo bolja gitara nego sto bi taj jackson bio sa sve tim novim flojdom.

 

stoji donekle

 

floyd je jebeno sranje po studijima - federi prenose i kad mutujemo zice, tako da ce telo uvek da reverbira - KAKAV GOD DA JE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Floyd ti ne sjebe muda... slušaj samo Panteru... :rockdevil: Iskreno da vam kažem, meni je svejedno... Ako loše sviraš ili sviraš sranje od muzike, možeš ti da verglaš i Gibson Custom, neće to ličiti ni za k... :bigblue: A jel neko od vas nekad prob'o čuvenu Jolanu? E to je bio pravi instrument za početnike samoubice i mazohiste.... :red:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пантера нема муда? Ау, Некроне, стварно ме изненађујеш својим одвалама. И нема то везе са килажом, ја сам дупло лакши од тебе па сам месар, могу да свирам на пању ако 'оћу. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jolana & Chehoslowakai Rulez! A kombinacija sa EI Nish pojachalom... Pain In The Ass! :mrgreen::red:

 

Pantera nema muda to je testera(saw) zvuk :)

@sharkey sem ako nemas 130 kila :)

Nisi ti još čuo testeru... :mrgreen: ... poslušaj Einhell ili Black&Decker (a nemaju ni flojd... :mhihi: ) ... zakon zvuk ali ni nalik Pantere... :red::muzicar: Edited by ElDiablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

bazsou zvuk i taj termin je rezervisan za sanlajt kvlt pozeri i nevjernici ne pominjite vise ni u kom drugom kontekstu taj izraz

 

 

mrs

 

šta ti ovo znači, boga ti... ?!... :mhihi:

Edited by ElDiablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

el neko imao (ili ima ortaka koji je imao, ili ima ortaka koji ima ortaka...) iskustva sa kupovanjem levorukih gitara u Srbiji? ja sam svoju gitaru kupio pre 9 godina, i to su mi doneli iz Austrije,pošto ovde nije moglo da se nadje... e sad mi treba još jedna gitara, i to neka jeftinija varijanta, koju ću da akam po raznim rupama, prosipam pivo po njoj isl, a ovu, pošto ima do jaja ton, a usput je telekaster i ne izgledam kao metzalac s njom, ću da čuvam kući...

da li neko eventualno može da mi napravi, a da ne izadje mnogo para.. pošto ovi razni mitrosi i ostali prevaranti neće ni da se iscimaju da mi poruče...

i gde mi se najviše isplati da kupim magnet, najradije dimarzio evolution, pošto je moj riknuo, i da li eventualno postoji neki ko je blesav da premotava magnete za male pare, a da još uradi dobro :haha:?

Edited by krchulj

Share this post


Link to post
Share on other sites

'vako:

trazim pesmu,instrumental je najverovatnije(a mozda je tema iz nekog filma)

ne znam ko izvodi

ne znam ni kako se zove

ne znam ni koji je zanr....metal nije,opustencija neka

kao i gosn Ekrem,nista ne znam...

 

znam samo da na dzitri da odsviram pochetak:

 

tempo:mortisimo

E:12---10-5-7-------12---10-5-15-------16---14-9-11-------12---10-5-7------- .....

 

u originalu nije svirano na gitari,nego na klavijaturama I guess...dosta reverba/delaya ima koliko se secam...zadnji put sam je chuo pre 10 godina mozda...

ukucavao svashta na netu,nema shanse da se nadje...ako neki kolega gitarista prepozna melos,nek kaze kako se zove(numera of course :) )

unapred fala :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...