Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ljudi ja sviram samo Maiden, da uzmem Fendera?

 

Imam oko 800E i dao bi sve za Fendera, samo, da li ce mi to dati taj zvuk, jer nemogu da nadjem Amerikanca sa Humbom, pa da li da kupim sa Single pa skupim posle za dva Humba sto ima  Murray!?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jimmi sa foruma je uzeo japanskog fendera sa 3 singla za oko 500-600 evra...

ja sam odushevljen gitarom! prelep clean, a ima i jako dobar dist, i dok je nisam probao mislio sam da stratovi nemaju sustaina :)... nekako ako je strat ja volim kad ima singlove...

...a mislim da ce singlovi biti ok za maidene... chini mi se da sam na spotovima vidjao da janik i dave furaju singlove u stratovima...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

jimmi sa foruma je uzeo japanskog fendera sa 3 singla za oko 500-600 evra...

ja sam odushevljen gitarom! prelep clean, a ima i jako dobar dist, i dok je nisam probao mislio sam da stratovi nemaju sustaina :)... nekako ako je strat ja volim kad ima singlove...

...a mislim da ce singlovi biti ok za maidene...  chini mi se da sam na spotovima vidjao da janik i dave furaju singlove u stratovima...

 

Janick ima sigle, ali ima i hot rod ili rails ne znam!

 

A Dave nema single, on ima samo ili sva 3 hot roda ili 2 humba i u sredini single coil, a Adrian ima 2 single i jedan humb!

 

Pa ono...

 

Ja bi najradije Amerikanca!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja sviram samo Maiden, da uzmem Fendera?

 

Imam oko 800E i dao bi sve za Fendera, samo, da li ce mi to dati taj zvuk, jer nemogu da nadjem Amerikanca sa Humbom, pa da li da kupim sa Single pa skupim posle za dva Humba sto ima  Murray!?

 

 

Prvo ti probaj,pa vidi da li ti uopste lezi strat,ako ti lezi,uzimaj

 

A svi modeli (sem signature i avri) se rade i u HSS varijanti,kako ne mozes da ih nadjes,u mitrosu ih ima koliko hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DejvMarej:

 

obavezno ganjaj polovnog amera za tu kintu,jer tu za oko 800 keka mozes da uzmes highway one ili seriju iznad te,koje su tu i tamo,u toj varijanti dobar japanac pisa te amere samo tako.ljudi su lakomi na pare,zazveckaj i onome ko prodava i amera od 1000 keka sa 800 u kesu,dace ga vjeruj mi.obavezno okaci odje ako budes naletio na kakav interesantan komad,da ti kazemo sta i kako.

 

za mejdene obavezan je hambaker u bridzu,tako da ti fat strat (HSS) ili double fat strat (HSH) dodju kao obavezni,mada i sam si rekao da kace hamove u singlu.za stari maiden zvuk sa legendarnih albuma kriv je dimarzio super distorton,koji dolazi samo u hamu,imaj to na umu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

obavezno ganjaj polovnog amera za tu kintu,jer tu za oko 800 keka mozes da uzmes highway one ili seriju iznad te,koje su tu i tamo,u toj varijanti dobar japanac pisa te amere samo tako.ljudi su lakomi na pare,zazveckaj i onome ko prodava i amera od 1000 keka sa 800 u kesu,dace ga vjeruj mi.obavezno okaci odje ako budes naletio na kakav interesantan komad,da ti kazemo sta i kako.

 

 

Nije svaki japanac ekstra.JV-jevi i stratovi koji su reizadnja(telo od aldera ili ash-a) medju njima su ti koji su dostigli mit o japanskom stratu kao vrhunskom,koji moze da se poredi s najboljim stratovima,a ne standard modeli.Ostali su radjeni od basswooda,sto za strata nije najsrecnije resenje,tako da ne moze toliko ni da se poredi sa stratom od jasena ili jove.Nije to gitara u koju ces da budzis EMG 81 i 85,pa te zabole od cega je.

 

Highway 1 i American Special su dno ponude USA,meksicki standard je em jeftiniji,i pruza isto,em mnogima vise odgovara da strat ima medium jumbo a ne jumbo pragove,em je kozmetcki blizi mejdenovskim(HW1 iSpecijal imaju velike hedsttoke).

 

A za tih 800-1000 ce vec naci u radnji novo,pod garancijom,nekradeno,legalno,s slobodom da bira vise komada,pa izabere najbolji,a ne da uzme nesto sto je mozda rabljeno,budzeno,preradjivano(a pogami,maltene svakodnevno,pa na kupujem/prodajem,naidje prevarant,kod kog lako moze da nasedne,neko ko nije upoznat sa stratom),znaci polovnjaci su za one koji imaju malo vise iskustva,znaju sta i gde da pogledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,doslo je vreme da malo obnovim opremu,pa je doslo pojacalo na red prvo.Ramisljam o mogucnosti preamp+poweramp ,tacnije Engl e530 + neki poweramp.E za ovo drugo mi treba pomoc :lol: Dajte neki predlog,razumne cene,oko 500 eura ili manje.Gitara je Jackson rx10d sa Seymour Duncan Livewire Metal magnetom u bridge-u.Hvala unapred :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh,ima dosta pisanija.

 

sale:

 

eto,moja poenta je i bila da kad naidje na neki zanimljiv oglas da nakaci odje,eto ti si stucnjak za stratove,a i ja ponesto znam.za 800 e nece valjda kupovati basswood japanac,valjda lik zna toliko.meksikanci su govno.svaki,ali svaki komad i model.mit o japanskim stratovima nije mit,vec istina.emg jes' da ne jebe drvo pretjerano,ali izlazi drvo,normalno ako je kvalitetno i dobro uradjeno.u svakom slucaju,ja glasam za polovnjak jer ih ima pun kurac,koliko toliko imaju normalne cijene,za razliku od gibsona,a i ima nas pametnjakovica da ga ne pustimo da se zajebe.

 

strejthejt:

 

nisi napisao koji thrash,old skul ili nesto modernije?jer da znam to preporucio bih ti ili poweramp sa 6L6 ili sa EL34.jos ako mogu da se svicuju,banja.uglavnom,lampaski poweramp.

 

a za taj velocity...nisam svirao,ne znam,ok je to firma po pitanju modelinga,definitivno solid-state dizajn ce ti ustedjeti par glavobolja...probaj,pa nadji neki lampaski,uporedi,donesi zakljucak.ja se nikad ne bih smarao sa preamp/poweramp kombinacijom.em je skupo,em smara,em ti treba rek...ima odlicnih glava u svim kombinacijama lampi koje se mogu zamisliti pa ne vidim svrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meksikanci su govno.svaki,ali svaki komad i model

 

Predrasude.Druze da li si probao meksicke Jimmy Vaughan,Buddy Guy,Blekmur,neki od Road Worn ili Classic Player stratove?Sve samo ne govno.Vrhunske gitare i vrhunska izrada.I ne zaostaju za americkim AVRI i signature modelima(to su vrh ponude u fender katalogu izvan custom shopa i masterbuilta).

Da li si probao standarde,serije od 2006. pa novije?Deluxe,roadhouse itd.Ocigledno ne.Takodje ne zaostaju mnogo za americkim standard ili deluxe modelima.

Jos kad tome dodam da mnogi ne znaju osnovni setap da odrade ili makar srede intonaciju,ili cak zice da namotaju kako treba,onda normalno da je svaki sranje,kad im uzmes i probas i onda kazes nije to to.Sve gitare u radnji su jos na fabrickom setapu,koji je do transporta u radnju,promenio 1656478749 klima,naravno da se nesto izmenilo,ali kad se oseti komad koji ima potencijala to je to(sto vazi za svaku gitaru od 50 jevreja do 20000 istih)

I pravilno setovan Aster,pravi cuda,a ne Fender.

Na njima je elektronika ista kao na USA modelima,isto drvo,imaju veci tremolo blok,i fenomenalan sustain,vrlo rezonantna.I mnogo su konstantnije sto se tice kvaliteta nego pre 15-20 godina(kad je gringo bio prilicno los i odakle se vuku price da je sranje,i takve price su potekle od osoba koje ne probaju i ne biraju instrument koji kupuju,nego od onih koji ili naruce,tipa musicians friend,ebay i sl,pa se desi da im stigne krs,ili su culi nesto od nekoga pa prenosili s kolena na koleno. :mrgreen: )

 

Gitarama nista ne fali,nemojte da se tripujete(sem ako ne bolujete od toga da mora da pise USA).Setovano meksikance je pravi troo fender workhorse kakav je i bio 1954. (koji je i nastavio ideju Lea Fendera otkad je stvorio strata-da bude dobra standardna i jeftina gitara,laka za modovanja),koji ce da sljaka kao i svaki drugi dobar fender(bilo amer,bilo japanac ili korejac)

U svakoj seriji imas i krsa(i medju amerima),ali ima i vanserijski dobrih.Od najjeftinbije do najskuplje.Jer drvo je kao telo nijedan njegov deo nije isti,i drugacije reaguje,pa tako ni od debla jednog drveta,nece ispasti svako telo vrhunsko,ili svako telo krs.

 

 

Sto se tice japanaca,kazem ti,to se odnosi na JV strat(i Squier,ali i Fender,kog ces ovde retko naci,pogotovo u oglasima) i kasnija reizdanja stratova,kojima su tela od jove i jasena.I pogotovo na Japance koji su radjeni samo za njihovo trziste,e vec za izvoz imas da se desi da ni neki od njih nisu najsjajniji.Takve gitare nece biti jeftine,i bice dobro zacenjene.

A ovde mozes naci po oglasima obicno J-craft modele(Crafted in Japan,mada to pise danas na svima,ali razlikuju se od vintage,vintage premium,special i signature komada),i to STD,kojima je telo od basswooda(i to STD modeli i koji su za izvoz iz Japana),sa sirinom vrata kod prvog praga od 40mm,a da li je basswood,kad kupujes polovno,neces znati sem ako ga ne uporedis direktno sa jovovcem ili jasenkom,ili mu ne sastruzes boju pa analiziras drvo na licu mesta.

Fora je sto ovde svako u oglasu pomene da je Japanac(bas zbog te price o cuvenim Japanskim stratovima),i odmah da je najbolji,sve vrhunsko,ko kastm sop,kurac-palac,a nema pojma koji model uopste prodaje

A u Mitrosu inace,moze da se naruci bilo koji japanski model,gde ces odmah znati kompletnu specifikaciju,i od cega je i koji je model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prica se o stratovima od 800 e.ako je tako kao sto ti kazes,nek' fino covjek uzme neki meksikanac ispod 800 e,nabudzi magnet i to je to.samo neznam kako su mene mimoisli ti zajebani meksikanci u studiju.svaki koji sam svirao,a bilo ih je,i slusao,a slusao sam ih mnogo,mi je bio stvarno los.i bilo ih je raznih serija.los u smislu da ja bar nisam osjetio ni cuo razliku od jacih skvajera,ili je razlika bila minorna.e sad,vjerovatno ljudi i ne kupuju ni SRV ni slicne najjace modele meksikanaca,vec se za slicne pare zalete na amera ili uzimaju polovne amere,pa eto nekako je moguce da niko nije donio neki takav model.a vjeruj mi da je neko donio SRV da bi ga uzeo da probam :rockdevil: .zato je po meni sranje,jer dajes podosta para samo za natpis fender na headstock-u.

 

po meni se podrazumijeva da,kad davas 800 e imas bar toliko obzira i zdrave pameti da malo istrazis o gitari koju kupujes.tako da cisto sumnjam da postoji varijanta da se lik zajebe ili da ga zajebu sa japancem,eto i ti kazes da su jace serije dobre,a najbolji strat po meni koji sam u zivotu svirao je bio japanac.i tad sam svirao uporedo tog japanca koji nije bio budzen ni diran i ultra strata amera koji je nabudzen kao svemirski brod,i japanac mi je bio bolji (vrat,zvuk itd). ne kazem da je ultra strat sranje,vec da je ovaj japanac bolji.posle toga sam jos par puta svirao razlicite japance,i kvalitet je bio vise nego ujednacen.

 

nisam ni upola poznavalac fendera kao ti,jer mi ne leze,ali eto mislsim da bar toliko znam generalno sta bi trebalo da je dobra gitara a sta ne.ako zelis neki monopol na forumu nad fenderima,izvoli slobodno,mene iskreno zabolje kurac samo sam htio covjeku da pomognem jer sam se ja dosta puta zajebao/bio zajeban dok sam sam naucio sta i kako.

 

i da,generalno se slazem da i najraspalija dzitra moze da se sredi da bude avion,a da se ne ulazu pare (pod tim mislim setup,razne fore i fazone sa elektrikom itd) ali valjda za 800 e covjek ne treba da od govana pravi pitu,vec da pravi od pite svemirski brod.

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oni prvi koje sam naveo idu i preko 800 evara,nije to u pitanju,lik nek isproba i uzme sta mu lezi,koja god da je gitara,nebitno.

Ne favorizujem nijednu,ni japanski,ni meksicki,ni americki(sem custom shopa,koji su izvan svega) ali ne mogu ni da predjem preko generalizacije-svi su sranje svaki model,jer to jednostavno nije tacno,niti pomaze nekome.Zato ih i pomenuh kao primere dobrih stratova,koji su mi prosli kroz ruke.Sam kazes da ti strat ne lezi,verovatno i zbog toga tako mislis(s te strane okI.

Jbg nekada je razlika i izmedju skvajera i USA fendera mnogima minimalna,milion puta uporedjivani na mnogim gitarskim forumima,pa se i najveci eksperti zajebu,pa misle da su culi fender,kad ono skvajer.I sam se predjoh milion puta i uzivo slusajuci.

E tako ce isto minorna ralika biti i izmedju classic 60s strata koji je meksicki i SRV strata koje je americki,a neko nece izvaliti uopste.

 

po meni se podrazumijeva da,kad davas 800 e imas bar toliko obzira i zdrave pameti da malo istrazis o gitari koju kupujes

 

+1 naravno

 

monopol na forumu nad fenderima

 

ne,nisam hteo da ispadnem kao konj koji misli da sve zna,i da izigravam nekog forumskog eksperta,nego ti govorim iz ugla nekoga ko ne samo sto svira i probava, nego i poseduje te iste Fendere,pa ima vremena i da se upozna s njima i da ih sredjuje i da ih uporedjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinte sto odgovaram sada,oporavljao se od Celtsa XD Pa,da,priznajem da sam bio neprecizan hehe,radi se o malo modernijem thrashu,bend radi autorske stvari, tako da trazim nesto sto ce da mi pomogne na putu ka mocnom zvuku.Vrrrlo brzo pada i demo pa cete moci i da cujete o cemu se radi :D Inace trenutno sviram na nekom veoma oskrnavljenom Marshallu JCM800 ,combo verzija (neki lik mu je ostavio lampe samo u pretpojacanju,da mi je da ga nadjem... :evil: ).Kad probam da izvucem zvuk sa pojacala,fali mi gain-a,a kad ukljucim Metal Zone,onda zuji i mikofonije pun k....,a i nije to to :sad: ,a oba zajedno...ni ne pomisljam o tome vise :lol: Onda sam zakljucio da se u sredjivanje tog pojacala ne vredi upustati nego da treba menjati iz korena sve.Tako da ljudi,pomazite,ne racunajuci neku kutiju,mogu da potrosim oko 800 eura ubrzo,pa dajte neki dobar predlog!

P.S.Engl e530,koliko sam ja proverio, trebalo bi da je vise nego solidno pretpojacalo za metal,pa cini mi se da ne bi bilo lose ako bih dosao do nekog dobrog snagasa.Mislim,onda bi mi jos falila kutija,mozda neki noice gate,i to je to ,zar ne?Za fazon koji furamo to bi trebalo da je vise nego dovoljno za sada :D Uzdravlje! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...ne znam kakva modifikacija mora da bude da radi bez snagashkih lampi...

a shto se tiche preporuke...za moderniji thrash verovatno neki engl screamer ili peavey xxx ili marshall jcm 900 sa nekom masnom pedalom za te pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja,da sam na tvom mjestu bih zajebao preamp/snagas varijantu,uz'o nekog randall-a i box sa vintage 30ticama i boss ns-2 i neki kompresor i to sve za te pare.randall je dooljno tajt za taj zvuk,jos prodaj tog marshalla i mt2 i bog te veselio.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja,da sam na tvom mjestu bih zajebao preamp/snagas varijantu,uz'o nekog randall-a i box sa vintage 30ticama i boss ns-2 i neki kompresor i to sve za te pare.randall je dooljno tajt za taj zvuk,jos prodaj tog marshalla i mt2 i bog te veselio.

 

+1

uopshte se nisam setio randalla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='23 avgust 2010 - 01:27 ' timestamp='1282566478' post='2229984']

ne bi ti taj marshall radio bez lampi :bigblue:

Ooo da ,i te kako bi ako ga neki narodnjak prebaci u tranzistorca u snazi :angry: Al dobro u moju odbranu uzeo sam ga za male pare,pretpojacalo je nedirano,a pojacalo je sa kraja 80-ih ,a zvucnici originalni,tako da verujem da vredi makar nesto :P

 

najbolja varijanta bi bila neka verzija v2 ili t2 ako bi uspio da nabodes polovne,uglavnom hibride ganjaj.

Hm upravo gleam po netu o cemu se radi.Cine mi se vise nego pristojne glave,sa dosta gaina 'fala bogu XD

Ako neko naleti na iste polovne-neka pise :pivopije:

 

da...ne znam kakva modifikacija mora da bude da radi bez snagashkih lampi...

a shto se tiche preporuke...za moderniji thrash verovatno neki engl screamer ili peavey xxx ili marshall jcm 900 sa nekom masnom pedalom za te pare...

Ispricah tuznu istoriju mog pojacala...Narodnjaci koje mrzi da menjaju lampe itd :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...