Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

bilo koji marshall sa v30,nemozes da omanes.generalno bilo kakav kabinet sa v30,ali za metal marshall ravni sa v30 ili neki takvih dimenzija.ako hoces manje boxy zvuk,uzimas neki veci kabinet,tipa randall,ali v30.ako nemozes da dodjes do v30,g75tica je drugi izbor,vise je scooped,ali sljaka.

 

ovo za boxy vazi samo ako hoces i ambience da snimas,ako ces samo jedan on axis ili dva,apsolutno je nebitno koji je cab,samo je bitan zvucnik.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a,dobro je,bar je spustio na 200 e  :haha:

 

pazi,sumnjam da ce ti iko dati box u iole normalnom stanju sa krstenim seleksnima za 300 e,ljudi se gadjaju cijenama,svaki marshall-ov box koji vidjeh po oglasima nije ispod 500 e.

 

ja bih,da sam na tvom mjestu zapucao kod glave u artist,dosao i rekao,brate imam 200 e ocu onaj line 6 spider box,mislim da ce ti dati,stoji mu to tamo x godina,nije to puno drkano,nemozes u trznom centru da panjis box 4x12,solidan je to box a i definitivno ces ga posle moci prodati za 150 e. i obavezno zamlati mu sa to 200 e ispred ociju.

i da,koju si bugeru uzeo?

Paaaa,trenutno ciljam na onu grupu ljudi koja se npr ozenila pa im dosta muzike,pa im trebaju pare da kupe zeni 'aljinu il tako nesto XD

Uzeo sam 333jku,nekako mi je svestranija,sto mi je takodje potrebno jer sam se u medjuvremenu nasao u bendu koji fura Opeth,tj sada vec autorske pesme slicnog fazona.Iznenadilo me je sto pojacalo ima stvarno lep clean(naravno nisam mogao to mojom dzitrom da probam,nece iz LWHMET-a da izadje klin XD),al to mi nije toliko ni bitno.Sve u svemu za sadasnje potrebe mi je dobro pojacalo,za godinu dana videcemo sta ce da bude.

Sve u svemu cu da pojurim ljude koje je pritisla neka muka da prodaju,a ako nema takvih sedam u kola i pazarim nesto novo po bg :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se odlucis da probas novo,obavezno se glasni da izmuvamo line 6 od glave,mislim da ce ti se box dopasti.

 

srecna pazarina,dobro te sluzila,dugo ti trajala,boljom zamijenio!!!

 

meni se licno 333 nije dopala,mislim da sam pisao sta i kako,gledam da uzmem 6260 ali u zadnje vrijeme mi i marshall-i nesto fino leze,nasao sam im foru sa zw od, jos kad bih nasao valvestate 8100 nedje ne bi se mislio.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se odlucis da probas novo,obavezno se glasni da izmuvamo line 6 od glave,mislim da ce ti se box dopasti.

 

srecna pazarina,dobro te sluzila,dugo ti trajala,boljom zamijenio!!!

 

meni se licno 333 nije dopala,mislim da sam pisao sta i kako,gledam da uzmem 6260 ali u zadnje vrijeme mi i marshall-i nesto fino leze,nasao sam im foru sa zw od, jos kad bih nasao valvestate 8100 nedje ne bi se mislio.

Hvala :)

Hm pa ako izvucem line 6 za 200e,ostade 100e visak XD Sta mislis dal bi mi bilo bolje da stekam za gitaru(nesto se poslednjih dana przim na jackson cow :D ),il da ulozim u neku pedalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako,ja bih uvijek gledao prvo da zavrsim gitaru,pa pojacalo,pa pedale na kraju.ne znam koju dzitru imas,kako si zadovoljan sa njom,itd,ali generalno neki visak para od 100 e moze da se iskoristi mozda i najpametnije na one obavezne stvari koje prate metal i svirku uopste,a to je stimer,noise gate/supressor,eventualno kompresor i dobro napajanje.ne znam dal nesto od ovoga i posjedujes,dal uopste npr volis kompresor,ali generalno ovo je najmudrije 100 e potrosenih u opremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako,ja bih uvijek gledao prvo da zavrsim gitaru,pa pojacalo,pa pedale na kraju.ne znam koju dzitru imas,kako si zadovoljan sa njom,itd,ali generalno neki visak para od 100 e moze da se iskoristi mozda i najpametnije na one obavezne stvari koje prate metal i svirku uopste,a to je stimer,noise gate/supressor,eventualno kompresor i dobro napajanje.ne znam dal nesto od ovoga i posjedujes,dal uopste npr volis kompresor,ali generalno ovo je najmudrije 100 e potrosenih u opremu.

Pa,gitara je Jackson rx10d ,uz to sto sam u bridge stavio Seymour Duncan Livewire Metal magnet.Ok me sluzi gitara za sada,mada postajem svestan da mi treba i nesto bolje.Ovu bih zadrzao,al bih uz nju dodao neku bez flojda,da mogu da se zezam s dropovima i sl :D

Mada je cinjenica da je moja oprema krajnje oskudna :(:D Definitivno mi fali neki noise gate,a i stimer,kompresor me nesto i ne privlaci iskreno hehe ;) E da,cuo sam da kablovi mogu da naprave znacajnu razliku u zvuku.Mislim logicno je da uticu na zvuk,ali koliko je ta razlika znacajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma,bitno je da nisu zadnji raspad,sve je to isti kurac.imas studijske kablove,koji su bolji po tome prenesu identicno signal i u skoro istoj jacini kao na output jack-u gitare,ali uzivo,na probi,neces ni cuti razliku,jer je minimalna.hajpovani su ti kablovi samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da...koji su ovako jachi cabovi za snimanje? nabrojte par dobrih...

 

Monster Cables.

 

bilo koji marshall sa v30,nemozes da omanes.generalno bilo kakav kabinet sa v30,ali za metal marshall ravni sa v30 ili neki takvih dimenzija.ako hoces manje boxy zvuk,uzimas neki veci kabinet,tipa randall,ali v30.ako nemozes da dodjes do v30,g75tica je drugi izbor,vise je scooped,ali sljaka.

 

ovo za boxy vazi samo ako hoces i ambience da snimas,ako ces samo jedan on axis ili dva,apsolutno je nebitno koji je cab,samo je bitan zvucnik.

 

Ne možeš nov, a kamoli polovan marshall da nađes sa V30-kama. Vrlo slabo ih ima. 99% njih je sa G12T-75, koji su živo govno. Odvratan zvučnik. Prštav, koji se raspada u tonu čim ga malo opanjiš. Marshall mnogo loše materijale koristi, i čak da nađeš sa v30, opet nije to to. Što se tiče kabineta, mesina rectifier serija je objasnila, sa v30, naravno. Probao sam baš skoro u guitar centru, marshal 1960vintage (to je taj marshall sa v30), marshall 1960 sa g12-icama, i mesa boogie rectifier, i razlika je i te kako čujna. Uz to, imao sam oba kabineta. Prvo mesu, pa prodao jer sam mislio da je džabe tolika razlika u ceni, zvučnik je zvučnik, ne može drvo preterano da utiče na to. A trebala mi neka kinta. I onda uzmem nov marshal 1960, i prodam ga posle 2 nedelje, koliko je sranje. Skoro odem u guitar centar, da probam marshalla sa v30 je je opet jeftiniji od mese, a ajde, to je potpuno isti zvučnik. Upalim, udarim 2 rifa, i ugasim. Mesa je mesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogi kazu da pravi lampasku zvuk dolazi do izrazaja kada pojacas preko petice.e sad da li je to istina,a i ako jeste da li je onda pametnije uzimati 2x12 kabinet? jer kako pojacati 4x12 preko petice,a ne ogluveti? jeste da 2x12 izgleda nekako smesno,narocito kada se stavi neka veca glava na njega ali opet 4x12 mi izgleda kao previse W,a i budimo realni malo mi je glupo da kada odes na svirku sa dobrom gitarom,kabinetom i glavom "otpanjis se" na keca ili maksimum dvojku,jer je sve dalje nepodnosljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Monster Cables.

 

 

mislio sam na box(cabinet), ne na kabl.... jel stvarno tolika razlika izmedju monstera i nekih obichnih kvalitetnijih kablova...ja imam neki proel sa neutrik dzekovima i skroz sam zadovoljan...al' opet nisam probao monster...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D Ja pročitao pogrešno! :D

Pa što se tiče boxa, već sam rekao mesa boogie, neprikosloven. A razlika je u kablovima je sledeća. Kod live nasupa se ne čuje razlika u tonu. Ali monster cablovi su građeni kao tenk, znači neće d ase izlome i sjebu. Traju doživotno. Zato im je i tolika cena, + imaju life time warranty, što znači, da šta god, ali šta god im se desi, odneseš ga u bilo koju radnju koja ih prodaje i dobiješ novi! Mada se to retko dešava da se nešto desi njima. A što se tiče snimanja, dobri su u smislu, da su totalno bezšumni, a to u snimanju znači dosta. Tu treba koristiti i što bolje kablove, jer se tu čuje ponekad razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prochitao sam negde da hetfild snima na 1960, a chini mi se i slayer...

medjutim ...malo sam pregledao forume i svi tvrde da nije ni do kolena mesinom rectifier cabu...

samo ovde nigde ne moze ni da se nabavi mesa, a kontam da bih za nov morao da iskeshiram 300 evra vishe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nov rectifier cab je tu oko 1200€. Ja sam ga imao, prodao milanu iz amadeusa i fonica. A ima ga i onaj dečko iz quenn of fall benda. A i ja ga kupujem opet kad se vratim u srbiju. A ako te interesuje samo iznajmljivanje zbog snimanja, čini mi se da ih braca sa novog beograda ima. Tj, znam sigurno da ima dual rectifier glave, a za cab nisam toliko siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je mesina kutija, svirao sam je na jednoj svirci. ima isto kolicine basseva kao moja, a malo vise midla, vrh radi stvarno

 

Mesa Vin 30's are completely different than standard Vin 30's - mesa's have a extra low end and extra presence that makes them sound sweeter than standard vin 30s which seem to have a harshness about them that isn't pleasant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...