Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

 

 

Grdje sranje nije izaslo iz Gibson. :mhihi: Pogle' reakcije koje je izazvala ova "revolucionarna" tambura(najavljivana je kao da ce promeniti svet iz korena).

 

Sranje na X

 

Popljuvana je sa svih strana.Tako to biva kad skot kupi Gibson,pa krene da ga unistava,kao sto cini u poslednjih nekoliko godina.U poslednje dve godine jedno 15 promasaja su predstavili...neki toliko smesni i jadni da su i pre prodaje povuceni(npr Hendriks strat i klavir,kojekakve verzije robota i sl)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za savet...

Da li da uzmem socijalni marshallov box ona MC212 za 150 evra,

ili da uzmem 1 vintage 30 zvuchnik i da odnesem da mi se napravi 1x12 box kod lika koji ima iskustva sa tim stvarima?

Box mi treba za kucnu svirku i probe...

 

i da...ako neko zna shta je to toliko shit, sem zvuchnika, kod Marshall MC 212 boxa kad je toliko jeftiniji

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

blackout su vise "aktivni" od npr livewire-a u smislu da je izrazena ta "modernost" u vidu kompresije,sterilnosti i sl,imaju taj "moderni" feel ali su prirodniji od emg-a.neka sredina.i imaju vise tona,nije bas sve iznabijano do vrha kao kod emg-ja,vise headrooma,vise dinamike.livewire je u stvari to sto ti pricas,dignut output,blago eq-isan da bi dobio taj malo "moderniji" prizvuk,netaknuta dinamika.steta sto nisu "izaktivisali" jos koji model,mada ja licno nemam nista protiv,JB do groba. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam gitare i sa Duncan i sa EMG magnetima. Sve gitare imaju dinamiku, samo sa EMG-evima malo smanjim gain u odnosu na pasivu. Nisam cak ni primetio da su EMG sterilni ili zvuce sinteticki, barem ne na mojoj opremi. Isto tako nisam primetio da mi gitare koje imaju EMG magnete isto zvuce, razlika itekako postoji.

Samo jos ovo, Duncan LW-HMET je magnet koji je za distorziju kralj, pored njega svi ostali magneti zvuce kao izduvani baloni, ali nema klin zvuk, sto i nije neka mana. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zato sto je JB najbolji magnet u istoriji univerzuma.

 

istina je da sve gitare sa istim emg-jevima ne zvuce isto,ali su blize nego npr sve gitare sa istim dankanima i sl.

 

dinamike nema,lise drkanja volume pota,ok ako ti za svaku dinamicku nijansu drkas volume pot tebi svaka cast,meni ne pada na pamet da to radim.

 

da zvuce sterilno,zvuce kad ih uporedis sa npr dankanima,lawrenceima,ber naklovima itd...neko,voli,neko ne,nekome puca kurac,furaju tonski dominantna pojacala i okoriscava se time da krljao ti ili mazio gitaru vise manje isti je kurac.meni npr to licno smeta,nekom ne.

 

sta ti se vise svidja,lako je da skontas,ako vec gledamo metalskim ocima,ili ga bacas na hetfilda ili na dajma.ili ga bacas na oba pa ili samo krljas ili iskoristis sta je dje pogodnije da ide.ja da sviram neki suludi tech death normalno je da bi se kleo u 81,ali ja volim sto masniji,glibaviji i mudatiji ton.ja bi svaki rif ikad odsviran na osamdesetkecu zamijenio za rif sa sandblasted skin-a.

 

ukusi su kao cmarevi,dil vit it.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja mislio. Sad umesto njega u djitri drzim JB :D

 

Koristio sam JB, za snimanje je vrhunski magnet. Sve sto treba da ima gitara on to izbaci, ali sam ga menjao. Nije mi odgovarao ni u jednoj gitari, SH5 i SH8 mi vise leze. :muzicar:

 

EMG mi je dobar za brze pesme, dosta je cistiji i utegnutiji, pa rifovi prolaze pored namudjenog basa koji krlja, dok za mid tempo i doom nema bolje od masnoce pasive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam i SH8. Lepo radi, ali je sa doooosta basa, a na vec dubok shtim to se pretvori u previshe basa :D

 

SH5 nisam drljao, ali sam u 2 navrata imao SH6, solidan magnet, mada u malo vishem spektru.

 

DiMarzio Evolution ispade zao magnet. I u visokim u i dubokim shtimovima nije gubio jasnocu + predrk sustain daje.

 

Inache, nekad ce da padne Lundgren M6 - zelja mi je da probam taj magnet, pa jedno 6 godina xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte preporuku za neko entry level pojacalo za pocetak :da: Sto slabije, naravno. Uz njega bi isao Marshall Jackhammer (stoji mi kupljen vec 7 godina...) Ne jurim ne znam kakav zvuk, samo da nije totalno bacanje para. Ne mogu vise da drndam 'na suvo' :twisted: pun intended.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...