Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Hm pa da ,vidim,a i u principu trebalo bi da je samo manja verzija T2-jke,tako da super.Slusao sam po netu dosta,svidja mi se kako zvuce randallova pojacala koja su mi ovde predlozena.Jel postoji sansa da se na nesto od toga naidje u srbiji? :/ Ustedelo bi mi dosta muke,a trazenje polovnih pojacala po inostranstvu moglo bi da mi zada poprilicno glavobolja :D

 

P.S.Naravno hteo sam da kazem da li ih ima novih ili povovnih u srbiji

 

 

Hm hvala na predlogu,definitivno cu da pogledam o cemu se radi ;) Taj engl je koliko ja kontam 60w valjda,e sad verovatno posto ta brojka ne izgleda toliko impozantno,a i zbog mog manjka iskustva sa lampaskim pojacalima,nemam predstavu da li je to dovoljno snage za moje potrebe.A da,glavni problem je sto ne znam ko je lik o kome pricas :lol:

 

 

Prvo, ja mislim da su ti randali sranje, jer sam ih imao...nikada ne može lampa da se poredi sa hybridom. Ja sam posle mesa boogie, kupio engla, nije normalno koliko su dobro pojačala. A recimo da sa tih 50, 60w na tom englu, e bi morao niko da te ozvučava ni u jednom klubu, u opet bi se čuo više nego dovoljno. Ako hoćeš, javi mi se na pm, da te prosledim na ortaka koji je kupio sličnog engla od mene, da se nadjete da pogledaš i čuješ...a ako si slušao slučajno negde bend "from sin" skoro, čuo si to pojačalo. ili dok sam ja svirao u tom bendu, ili posle toga, kada sam izašao, pojačalo sam prodao drugom gitaristi. Ako hoćeš metal, pusti laneya, randalla i ostalo...veruj mi, raspametićeš se kad čuješ engla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih zaobisao jcm2000. Probao sam ih nekoliko i nikako nisam zadovoljan. Meni barem su dosta slabiji od jcm900 i 800. To je barem moje misljenje, mozda se neko nece sloziti ali ja sam imao takva iskustva.

I ja imam taj magnet LWHM i sa tom gitarom se ukljucujem u moj jcm800 2203 direkt (samo kroz boss ns2 jer volim apsolutnu tisinu izmedju pesama) i imam sasvim dovoljno gain-a za svaki stil muzike, tako da taj JCM900 ce biti jos bolji. Mislim da sam video neki oglas na kupujem prodajem da lik iz sombora ili subotice prodaje vise komada tih glava, pa malo prosurfuj.

Mislim da je oko 500 eura cena, tako da ce ti ostati para i za zvucnu kutiju, sto je to jos bolje.

Ne bih se zaletao na te Radnall hibride, deluju mi kao neke igracke, probao sam ih nekoliko i nisu mi bas neki utisak ostavili. Dobar ti je predlog od Tylera za Engl, i od Budhe za Laney. U tih 800 eura moze se naci dobra lampaska glava koja ce ti raditi extra posao.

Definitivno cu drzati oci otvorene da ne naidje neki marshall hehe.Ja sam video samo jedan oglas na kojem nude jcm900 i to je bas onaj oglas koji si mi pokazao,ali stvarno mi je veliko cimanje da idem u Banjaluku da vidim o cemu se radi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo,marshall i laney nisu dovoljno tajt za moderan thrash.svirao sam,nabadao i mxr ZW i razne ts-ove i boss-ove,kad nesto nije onda nije.drajv randalla g3 i V2 i t2 nema veze,cak ni izmedju T2 i V2 nema veze neke prevelike.g3 je upotrebljivo pojacalo,V2 i T2 su zmije,nema veze sto nije full lampa.znaci pricamo o budzetu od 800 e a ukljucuje box.

 

drugo,engl fireball je nov 1000 keka,a dojmi mi se da ko ga uzme ne prodava ga.a i da prodava,tesko da bi ga dao ispod 600 e jer ih i nema na trzistu a i jaka je firma a i full je lampa.randalle,pak,kontam da bi mogao da isklindzas za 500 ako ne i manje a onda vec mozes box kakav-takav da kombinujes.

 

e,da,marshall avt 8100 je dobra,iskoristiva,jeftina i pouzdana varijanta,a mislim da bi i mogao da se nadje.zvuk je malo poganiji jcm 800ski (Slayer-ovski),uz malo agresivniji scoop i neku pedalu ispred mozda moze da se jos malo dotegne.glupo mi je da za isti kurac das jos 200-300 e za ove lampase,a ovo radi pouzdanije i skoro isto.a i lakse je,zbog cega ga je chuck schuldiner koristio.

 

ja licno bih i i hocu da uzmem bugeru,trebaju mi srednji,a i kockar sam u dusi i zivim ludo i brzo i siromasan sam. :zuba:

bugera nije za moderan thrash,mozda bi 6260 i mogla da se natjera,ali i nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, treba mi savet.

Ocu da kupim nesto od sledecih kombinacija:

1.Roland Cube 80x sa footsw.

2.Laney LX65R + Metal Muff

3.?

 

Dakle sviram mJetal, tipa Megadeth, Metallica...u obzir dolazi i nesto tipa Faith no More i Rammstein, ali ova dva prva benda su glavna. Dakle, sta je bolje od ova dva, i ima li nesto u slicnom cenovnom rangu - do 350evra, a da mi zadovoljava potrebe za brutalnom distorzijom :D Valja li ovaj 80x? Pitam jer sam cuo dosta kritika da je znacajno losiji od svog prethodnika 60-ice.

Nekako vise tezim ka ovoj drugoj varijanti, jer vec imam digitalno-Digitech procesor RP90, koji je ok, ali ima onu digitalnu distorziju koja mi smeta, samo "zuji", tako da bih ga eventualno zadrzao za neke efekte tipa chorus, delay...s obzirom da su solidni za moje potrebe :) a i ovaj Roland je digitalija pa se plasim te "zzz", a ne "DZDZDZ" digitalne distorzije, a i posle ne mogu na njega da kacim pedale, jer jednostavno ne idu na modeling pojacala...ako me je neko razumeo sta pricam svaka mu cast :D POzZz i ocekujem konstruktivne predloge, bez price o skupim lampasima i necemu sto ima vise od 100W...

 

p.s. zaboravih da napisem, imam Ibanez RG370DX gitaru sa EMG 85 magnetima...

Edited by djukica

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 300 e kupis line6 spider IV 'jacalo 75 w imas sve na njemu za kucu i probu pa cak i za ozbiljniju varijantu.

odlicni drajvovi,masu efekata,stimer.

 

http://artistsystems...al.php?art=6332

 

http://line6.com/spi...-120-150-hd150/

 

pogledao bih i vypyr seriju,t5 w kombo isto 300 e,mada nisam svirao,a spider je provjerena varijanta.

 

http://www.peavey.co...%26reg%3B75.cfm

 

http://artistsystems...al.php?art=5313

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajmo majstori, pomažite!!!!

Ovako, evo ja sam trenutno u Americi. Kupio sam Mesa Boogie dual rectifier glavu. Već sam direktno od njih naručio trafo za naše standarde, koji su mi poslali na kućnu adresu u srbiju. U njega će mi ugraditi jedan majstor iz pančeva kad se vratim. Ja bih sad samo da izvadim ovaj originalni američki trafo dok sam ovde, da pokušam da ga prodam za koliko -toliko, a i da mi pojačalo bude što lakše zbog putnih troškova. Pa ako može malo pomoći oko toga, pošto nemam nikome ovde kome bi to mogao da odnesem da uradi, a da ne pucam gomilu para. Nego bi sam da pokušam ako je moguće. Dakle prosto, nekih par smernica, ako imate neke generalne savete, i sl, ili neke tutorijale sa interneta, pošto ja nisam našao ništa korisno. Za početak bi bilo dobro da saznam kako se otvara pojačalo, skida šasija.... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo,marshall i laney nisu dovoljno tajt za moderan thrash.svirao sam,nabadao i mxr ZW i razne ts-ove i boss-ove,kad nesto nije onda nije.drajv randalla g3 i V2 i t2 nema veze,cak ni izmedju T2 i V2 nema veze neke prevelike.g3 je upotrebljivo pojacalo,V2 i T2 su zmije,nema veze sto nije full lampa.znaci pricamo o budzetu od 800 e a ukljucuje box.

 

drugo,engl fireball je nov 1000 keka,a dojmi mi se da ko ga uzme ne prodava ga.a i da prodava,tesko da bi ga dao ispod 600 e jer ih i nema na trzistu a i jaka je firma a i full je lampa.randalle,pak,kontam da bi mogao da isklindzas za 500 ako ne i manje a onda vec mozes box kakav-takav da kombinujes.

 

e,da,marshall avt 8100 je dobra,iskoristiva,jeftina i pouzdana varijanta,a mislim da bi i mogao da se nadje.zvuk je malo poganiji jcm 800ski (Slayer-ovski),uz malo agresivniji scoop i neku pedalu ispred mozda moze da se jos malo dotegne.glupo mi je da za isti kurac das jos 200-300 e za ove lampase,a ovo radi pouzdanije i skoro isto.a i lakse je,zbog cega ga je chuck schuldiner koristio.

 

ja licno bih i i hocu da uzmem bugeru,trebaju mi srednji,a i kockar sam u dusi i zivim ludo i brzo i siromasan sam. :zuba:

bugera nije za moderan thrash,mozda bi 6260 i mogla da se natjera,ali i nije.

Ko zna,ako naletim kojim slucajem na ove Randalle odmah hvatam priliku da ih probam negde.A ako nista drugo,ne gine mi Marshall neki da mi pomera bubrege XD

 

E da imam jedno pitanje koje nema veze sa prethodnim.Na sadasnjem pojacalu mi se desava cudna pojava da mu prosto padne zvuk,znaci izgubi na snazi,i promeni boju zvuka :udri: .Kad ga iskljucujem i ukljucujem pojavi se neko sustanje/krcanje stagod.Verovatno je u pitanju neka lampa u pretpojacanju,pa resio da zamenim odmah jer se ova anomalija pojavila juce,a i imam neku svirku u subotu.Lampe su ecc83 (koji je daleko kompetentniji za to od mene mi je rekao njih da uzmem ).A sad pitanje: Koliko one uopste kostaju po komadu,da znam da me ne zajebu za cenu kad budem kupio sutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,najvjerovatnije su lampe,cijena zavisi od marke mada sovtek je kul i nije papren,neznam koliko je ecc83,12ax7 je cini mi se 10 e po komadu,mislim da mitros radi sovtek.

 

edit:eto ima na sajtu mitrosa marshall(samo ne pise koji je proizvodjac,oni ne rade lampe,samo stampaju njihov logo) 16 e.

Edited by FaporyCrownOfficial
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,najvjerovatnije su lampe,cijena zavisi od marke mada sovtek je kul i nije papren,neznam koliko je ecc83,12ax7 je cini mi se 10 e po komadu,mislim da mitros radi sovtek.

 

edit:eto ima na sajtu mitrosa marshall(samo ne pise koji je proizvodjac,oni ne rade lampe,samo stampaju njihov logo) 16 e.

Dobio sam jednu dzabe,menjao redom dok ne vidim koja ne valja,i eto sad radi normalno :D Veceras svirka pa posle toga menjam svih 5,i prodajem pojacalo.

Gledao sam one Bugere u mitrosu,pa slusao po youtube,svidja mi se zvuk ali me ljudi plase pricama o teznjibugera da se dosta kvare :/

 

333XL bi trebalo da radi kako treba?A jos na kupujem-prodajem oglasio lik bugera kabinet,i sve mi ulazi u budzet.Kako se cini ta ideja? :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se stekam da uzmem 6260.meni se licno 333xl ne svidja,ali to je subjektivno,jer mi se ne svidja zvuk.pa pazi,jeste kocka,ja sam u fazonu da kad budem kupovao sjedem jedno bar sat i opicim po njemu pa sve tako dok mi se ne zabode dobar komad.koliko sam ja mogao da provalim,vecinom crkava ljudima koji ga bas sure,ako sviras jednu svirku u nedjelju dana i 2-3 probe nedjeljno,a pritom si uzeo dobar komad,mislim da nece biti problema.a i obavezno da se uzima novo,imas garanciju pa te boli kurac.moz' bit zeznuto ako nisi iz bg-a.ja njihov box ne bih uzimao,bili su neki behringer kabineti u studiju i nijedan nije izdrzao ni mjesec dana.ganjaj neki polovan kabinet jaceg proizvodjaca.

 

edit:e,ne znam dal' ti je tajt dovoljno 333xl,tube umije da zavara.

Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas ga i na MF(forumu)

 

Sibni svakom na fejsu poruku na nasem,pa koji ti odgovori. :mrgreen:

 

Gotovo, danas sam ispizdeo, jer su mi u 4 različita servisa tražili po 60-80 dolara za vađenje trafoa, tako da sam otvorio sam i izvadio. Ništa komplikovano, samo odlemio sve žice koje idu iz trafoa, skinuo ga i i zvadio. 10 min posla. Nikakva nauka. Samo treba biti pažljiv zbog štampane ploče, i elemenata, da se ne oštete. I imati malu lemilicu za elektroniku, da ne dođe do pregrevanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo priče o Bugerama, ja ih nikad ne bih uzeo, dovoljno govori što su ih pomerili sa Thomann sajta... Tyler i Danilo su dali dobre preporuke, Engl Fireball je odličan, kao i Laney GH50L, dok je GH50L raznovrsnije pojačalo, može mnogo različitih zvukova da se dobije, sve zavisi od podešavanja. Npr. Opeth koristi to, Freak Kitchen, Consecration (:P) i sve su različiti zvukovi. Ako već daješ tolike pare, uzmi full lampu, nemoj juriti Bugere i Randalle.

 

E'o juče sam doneo opremu u stan, pa rekoh da slikam:

 

NrNhF.jpg

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...