Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

već neko vreme se razmišljam da sredim malo svog epiphone lp customa (kobilice, akcija, toniranje, možda i pragovi, output jack i switch). gde je najbolje odneti ga za ovakav servis, koliko bi to izašlo, nisam bio u radnji godinama? xD

 

takođe bih stavio neke malo deblje žice za niži štim, ali ne bih da preopteretim vrat. koji je dobar balans tip i debljina žica/štim (poželjno c standard, drop h, možda i h? :D) za ovu gitaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratka je skala - mozesh komotno i neshto deblje, tipa 11 ili chak 12. Ja sam za drop H koristio onaj ZW set 10-60.

 

Tasic rad na pragovima naplacuje 50-ak evra ako se secam, a 10 za setup. Ne znam koji problem imash sa elektronikom, ali to sve mozesh sam, ako si ikada zalemio 2 zice - kupish ono shto bi da zamenish i spojish. Glupo je ikome placati rad na struji.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma za struju znam, tu sam više mislio samo da kupim komponente :)

 

jel tasić beše onaj matoran sa kanarevog brda? kod njega sam nosio mog (stratoc)astera pre jedno 6,7 godina, podigao ga na viši nivo.

hvala za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KOmponente mozesh da kupujesh u mikro princu, silkenu ili u kanibalu, mnogo jeftinije izadje nego u gitarskim radnjama :)

 

A da, o tom Tasicu pricham, najbolje da ga pozovesh, pa pitash. xD

 

U principu, vidim da ljudi hvale Vucka iz woodguerilla-e i Gorana iz zemuna, ali ja sa njima nikada nisam imao posla, pa ne mogu iz prve ruke nishta da kazem.

Edited by Vuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Maricu sam kupovao to kao Dunlop varijantu, pre toga je taj komplet pravio GHS, to sam nabavljao u Mix-u. U principu, mislim da toga nema vishe, nego se ljudi dovijaju, pa kupe onaj 10-59 komplet za 7 zica i izbace jednu.

 

No - ti probaj recimo sa 11-54 kompletom, pa vidi shta ti godi. Ja volim tanje prve tri, a podeblje 5. i 6. Zato sada za regularan D ili drop C koristim 10-52 u GHS ili D'Addario varijanti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jel ikom uspevalo da uveze neku gitaru? Konkretno me zanima USA, gledam neke Dean, ima ih za ok pare al niko ne šalje. Najbliže je u Sofiji, oni ogu da poruče ali je cena...evropska.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...