Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

7 zica uzimaj jedino ako imash 6 uz nju, grozno je ostati samo sa jednom koja pritom nije standardna :haha:

 

Toliko skupog Schectera nisam imao, ali je onaj srednja klasa bio ok. Probao sam i Jeff Loomis-a, probao sam i neki sa 8 zica, al' jebesh ga - nije izreka za dzaba - koliko para, toliko muzike. Dobre su to gitare, malo masivnijih vratova od Ibaneza, meni tako godi. Shto bash sig model jurcash?

 

Inache - jedno mi je pojachalo kod majstora, drugo je crklo pre 2 dana (moram neke kondenzatore da zamenim), ali mi se skurchila struja u mom stanu, te sam poruchio Furmana. Javicu posle neke svirke kako se pokazuje xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 1150 jura, verovatno i 50ak evra manje, ako se dogovorimo

 

jebo te sunce, gitara kosta ko golf dvojka te de crveno i...s' ugradjenim plinom...gdje tebi to normalno..eto vidis sta nama radi ta evropska unija.Tu fabriku kao simbol...simbol...tog iz evropske unije treba minirati, ja ti to kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale: hahaha, kao golf dvojchica, istina... :D

 

Vuk: Sig ne jurim zbog tog lika...gitara ima sve shto mi treba kod ljute gitare - mahagoni telo, 3 pc maple neck, emgovi, ebony fingerboard, i josh mi je najlepsha od svih 7 string schectera. Smorio me EC, dobra djitra, u pravu si da treba da je ostavim, al' treba mi neshto novo, neshto divlje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva sa Pearl gitarama, ima li utisaka? Takođe, ako je neko ikada imao posla sa starim Kay, da li ste nailazili na primerke koji valjaju u moru vesala?

 

pearl je zlo,ako si nas'o set neck LP za razumne novce kupuj ne razmisljaj,matsumoku najbolje generacije.jes' laminat,ali je pravi mahogani i tri centa top od javora iz komada,to nema danas nidje.kay je kul,ali ima 100 serija,dok ne bi skinuo magnete da vidis sta je tu radjeno od drveta ne bih se na slijepo zalijetao.

 

pearl isto ima neke jeftinije varijante,bolt on i sl gluposti,ali to na oko smrdi jeftinocom,onaj isti ultrabudjavi japanski hardver iz sedamdesetih i ekipa,i tesko da ces se zajebat'.ako je set neck,to je u top 3 varijante sto se tice japana,rame uz rame sa greco-m (dobro,izvise super serije koja je stvarno kraj krajeva).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekam lika već neko vreme da mi se javi sa serijskim brojem i detaljima, gitara sa fotki izgleda savršeno očuvano, no treba to videti još. Za Kay me nešto mrzi da probam tu jednu, sitne su pare, a lik je zauzeo neki drndoški stav, hoće da me ubedi kako to u inostranstvu vredi ne znam koje pare, a samo trenutno vlada pomama i hype za njihovim starim komadima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vlada za starim cikaskim dzez gitarama (i to ne elektricnim) ako me sjecanje sluzi (a ono je ozbiljno naruseno ekscesivnim konzumiranjem domace brlje zadnjih mjeseci) iz 30-40tih,a i to nisu hiljade i hiljade dolara nego tu do hiljade i to u solidnijim stanjima,nikako za ovim generickim japanskim kopijama pod tim imenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja meko sviram + imam 7-8 gitara, pa ni ne stizem da ih istrulim znojem i bendovanjem. Znam ljude koji su menjal izice na nedeljnoj bazi, jer im je to bio trip, a poznajem i ljude koji ne menjaju dok ne pukne (rekord je bio ortak koji jedno 3 godine nishta nije menjao), tako da svako ima svoje...

ja sigurno duze od toga nisam menjao zice na svojima, iako su pucale, to se samo preveze da nastavi sa radom. zice tek posle 4 godina na gitari dobiju svoj pravi zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Meni je Peca iz "P&K Audio" sad odradio 5150, od srca preporuchujem. Za trandze mi je bio preporuchen neki lik iz Zemuna pre par godina, ali nikada nisam otishao kod njega niti imam kontakt sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...