Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

To shto je Zoca prodavao svoj RR3 za 350 ne znachi da ce svi to da rade (ima neki plavi sad na oglasima, ali je vishe nego shto bih bio voljan da dam za plavu gitaru koja ima previshe potova i invadere), takodje - taj DK2m se omakao tad i nikad vishe xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kenjaj,rr3ki k'o pljeve bez kofera za 300e,i oni koji cijene 400 na kraju ih rodaju za 300-350 najvise,pa skoro je u mitrosu nova verzija sa koferom bila za oko 500 jura,a sam kofer njihov je boga oca u mitrosu.pratim oglase pa znam o cemu pricam,280e za x jackson je poprilicna cifra.

 

stoji da se ono omaklo,ali regularno ispadaju ozbiljniji jacksoni za lijepu cifru.meni umakao soloist sa koferom za nesto preko 400 jura,nikog da nadjem da zajmim pare a kad sam nasao to jutro je otisao.i da ne pominjem da mi je kiki ukrao onog caparison jacksona za 250e,to nikad necu preboljet' dok sam ziv,poplar maple neck thru,ebony,kofer....sad mi se place

 

eno i charvel model 2 za 160e,nov dk27 u mitrosu za 380e...u bosni m1000 za 400e,stiska je,moze svasta nesto za male pare da se nadje

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pazi ovo - hocu crnu gitaru bez pickguarda, sa jednim potom, RR, Japan (RR3 je Duncan designed Invader), bez da je pravim (da je pravim ,trazio bih abonos grif). RR3 je isti kurac, samo ima konektor na gornjem kraku, elektroniku sa prednje strane (previshe elektronike) i drugachije magnete xD

 

I dalje sam za Japan dao manje od 300 evra. Ista fabrika, ista konstrukcija kao ono shto se zove "jachim" modelom, a zapravo je varijacija na temu. Po tvojoj rachunici ispade da Koreja vredi 150 evra, a JS serija i GIO Ibanezi oko 100 max. To je ok za Amere, za Evropu ne toliko :)

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije moja racunica,takvo je stanje trzista,da u segmentu do 1000e sa svakih 50-100e vise dobijas i do dvije klase bolju gitaru.ja uvijek kazem da sreca nema cijenu,i ako je tebe ispala 280e to je bagatela.ali npr ja licno bih 5 puta prije uzeo onaj charvel model 2 nego bilo koji X jackson (a sjeti se da sam bas i x rr-a i imao,i to je odma' letio hardver sa nje), i imam dosta dobre argumente zasto je taj charvel mnogo bolja gitara od X jacksona.nije toliki problem ni taj jebeni basswood,toliko dobrih gitara je napravljeno od tog drveta a ionako rr ga nema previse da bi bio bitan faktor,nego generalno to je gitara koja ne bi smjela da kosta nidje preko 250e i to nova da ne pise to sto pise na headstocku.i taj uzasni hardver,i dankan dizajndi i ostalo.kao prodzekt gitara (a znam da neces odoljet' da se poigras sa njom) je kul,i nista vise od toga.

 

s' druge strane na onom charvelu stavis neki bijesan magnet,cts pot,spicanis dotegnes i to je makina.onaj hardver je neunistiv.jos za te pare,presmjesno.

 

i to znam sta bi stavio,dimarcio duo saund,jedan pus pul za split i to je to.eventualno d sonic sa isto splitom,kad dosadi promijenis orijentaciju magneta i perverzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne zajebah, to nije lipa, vec jova, shto je odlika Fender Dzeksona. Blokiran flojd, bez bushenja napred i nekakvih pickguardova, tako da za sada - nema ulaganja. Ista je konstrukcija kao RR3 ili jebeni DKMG koji sam zavaljao za male pare (i dalje ih prodaju za 900 jura nove, a ja dao za... sramotno manje... mada si video i za koliko dadoh Schectera. Necu da budem Srbin, necu da budem lopov). Pritom mi lepo lezi vrat, kao i zvuk. Za te pare ljudi valjaju Ibanez GRG270, tako da sam vishe nego zadovoljan :)

 

Edit - ne zaboravi da estetika igra veliku ulogu - pochev od oblika, pa do boje i konfiguracije ;)

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ljudi valjaju kineske gibsone za 500 jura,pa nikom nista,ne kazem da ne naleti neko,ali realno stanje je takvo kakvo je.i basswood je,nema x jacksona da nije od basswood-a.cak su i ovi novi soloisti (mada nema vise klasicne x serije,to se morfovalo sa mg serijom) su od basswood-a tj krila,a vrat pa do dna mislim da je maple.rr3 je alder.ovako ti ide: rx10 basswood - dankan dizajnd (jb i jazz kopije) - krs hardver sa oplatom a rr3 do neke mislim 2006-7me alder,isti krs hardver i dankan dizajnd invaderi kopije,a posle alder - klasicni sasvim okej hardver crni bez oplate - jb i jazz i mislim da se vec nekih 2 ili 3 godine ne pravi vascijela stara x serija,ali nisam siguran ovako napamet jer me bas zabolje inace za tu seriju.kad covjek malo razmisli,ustvari isti ti kurac uzeo stari rr3 ili x seriju,jedino sto je rr3 nove serije dakle sa dankanima i dobrih hardverom 50 hiljada sa torbom ganc nov u mitrosu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle - vidish da je 150-200 evra vishe nego shto sam bio voljan da dam xD

 

Pritom ovo nije X serija iz Indonezije, vec je matora varijanta sa alderom (jovom) umesto basswooda (lipe), tako da mozemo da zakljuchimo da sam zadovoljan chninjenicom da nemam josh jedan Ibanez :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kazi da je pre fender sta me vozas

 

ako je pre fender onda je alder,ako je post onda je basswood,ostalo je isto,dankan dizajndi jb i jazz kopije i onaj krs hardver sa oplatom

 

moja je bila 2002go ili 3ce koliko me sjecanje sluzi,i bila je basswood.i jedino je vrat koliko toliko valjao,mada rr i bolt on k'o piletu sise,jos taj jacksonov prelaz na rr-u i king veu je najbolji nasvijet

 

tebe ionako boli kita pretpostavljam za to,ne ides posle 5-6tog praga :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=WDSjpqQSjmY

 

tako je to kad nije dovoljno sto prirodno nisi pod libelu, nego te jos i Vai jebao u mozak kad si bio mali

 

Recimo da si raspolozen da se podas ujka Devinu, prEtisnes dugme i prebacis se u stim u koji se ovako nikad ne bi nastimovao i u kome skoro nista normalno i ne moz' da sviras, verglas dok ti se ne pripovraca, a onda opet prEtisnes i eto te nazad u stimu u kome mozes da odmoris svirajuci hitove voljenog Sabatona

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...