Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

za sta ti treba?ako ti treba za integrusu,moze bili koja pedala koja nije true bypass,isti kurac,mada bi trebao emg da daje linijski signal posto je jel' aktivan,ovako na divlje probaj i line in i mic input i vidi sta ti daje bolje rezultate,ili izguglaj kakav je izlaz emg-jeva,pa pari,mada sam ubijedjen da sigurno nije mikrofonski i nije klasicni gitarski,sto znaci da je linijski :)

 

a ako ti treba za bodenje u razglas,tu bez full preampa tesko da ces moci da izvuces solidne rezultate,a ako imas vec neki dist/drajv koji je full preamp onda ti palmer,H&K red box ili kako vec ili bilo koja emulacija 4x12 sa XLR izlazom zavrsava pos'o,cak i onaj behringer guitar driver tj kopiju sansampa sam uspio par puta da namjestim da daje vise nego korektan saund.

 

ultimativno rjesenje bi bilo da ti neko skuva kastom rjesenje tipa makse ili ko je sad vec aktuelan od domacih graditelja na osnovu nekog sansamp-a,tj da ti spoji neki fin preamp u pedal formi sa 4x12 emulacijom i onda mozes da biras dal' ce eq da bude parametricki,kakve ce bajpas opcije da budu,kakvi ti ulazi/izlazi trebaju itd.

 

ja nikako da skupim pare konacno i ja za sebe da napravim takav DI,tj u sustini bekap preamp/DI tj full odmjenu za pojacalo i boks i da se ne sjekiram na kakvo cu pojacalo/boks nalecet' u zivotu ,a da mogu da ga spakujem na bord.moja zamisao je onaj sansampov bejs drajver sa ful parametrickim eq-om ili bar srednji da budu parametricki tj da imam opciju biranja frekvencije i jedno 18db signala gore dolje u njima,full loop,boks emulaciju itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dosta slucajeva nece to da ti reshi problem ako sve ostalo nema ground ,al probaj da li imas zujku kad pipnes neki metalni deo gitare?Kad udaljis gitaru od monitora?kad stavis noise gate na input?Generalno taj ac noise moze da se javi i ako ti je svetlo u sobi vezano za istu fazu gde i komp itd moj savet ti je da probash

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam za klark teknik da je do jaja...ali sam isto cuo da je cena preko 200...jel znash gde moze da se nabavi?

 

da objasnim za sta ce mi:

treba mi nesto da mogu kuci da snimim DI gitare, sto cistiji stignal, i da posle to mogu kvalitetno da reampujem

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam za klark teknik da je do jaja...ali sam isto cuo da je cena preko 200...jel znash gde moze da se nabavi?

 

da objasnim za sta ce mi:

treba mi nesto da mogu kuci da snimim DI gitare, sto cistiji stignal, i da posle to mogu kvalitetno da reampujem

Josh jedan savet,stedi pare i uzmi red eye,jer ti treba neki hiz/lowz di box koji u isto vreme moze da ti splituje signal u pojacalo,pricam ti to jer nije isti dz kad sviras sa distom na kompu i onda reampujes na lampashu,mora pod prstima da se ima taj osecaj evo sakrementali kubure sa tim problemom nije reampovanje ono sto u srbiji to nazivaju tako:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo obican adapter na buvljaku, ima 2A, znaci mogu bukvalno sve pedale da napajam sa njim, samo sto je imao obrnut polaritet u odnosu na pedale, jedva sam provalio da zbog toga nije htelo da radi, ali evo sad radi k'o sat, trenutno imam 4 pedale, planiram jos 3 da uzmem, i to je to.

 

Vido sam neki lik na MF-u uzeo ovu pedalu, planiram i ja, jbg. 30evra nije mnogo, jes' kinesko sranje ali bas mi trebaju te zajebancije a ne daje mi se mnogo para. Sta ti mislis Blagoje o ovoj pedali?

 

http://www.donnerdeal.com/nux-mod-core-guitar-effect-pedal-blue.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...