Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Који хјумилијејшн. Улатим код буразера млађег у собу, он свира са неким дечком ( обојица свирају ко курац, оно,вечни почетници ) кад оно угледам Пиви Вајпер 15, ил тријес, огромно појачало. Ја реко, који је ово курац сад, откуд овом клинцу оваква машинерија. Изненадио сам се, пробао сам га до сад, није лоше, има пар финих ефеката. Зашто је свет тако неправедан ? Ликови,клинци који свирају ко рацку имају дојаја опрему, гитаре, ја још дрљам јебеног сквајера провуччен кроз фронтмен. :violent:

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, nasao si !

 

Ја се извињавам што улећем у расправу ко крава кроз кукуруз, али зашто Вучина није модератор овог подфорума????

 

Ja bih ga zaista predlozio za moderatora ovog foruma, ako bi onpristao da bude :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се извињавам што улећем у расправу ко крава кроз кукуруз, али зашто Вучина није модератор овог подфорума????

Ja sam predlagao da neko od redovnih na ovom podforumu bude moderator još pre dve-tri godine, a onda niko nije hteo da se prihvati posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole me uvo da budem moderator, Zec je moderisao godinama, pa se smorio xD

 

Elem - kad imash pun kurac pedala, necesh za svaku da kupujesh bateriju, nego cesh lepo sve na struju i miran si vazda. Ja u bordu imam noise gate, OD,shtimer (ranije i kompresor, a postojao je i auto wah, pa sam ga zamenio regularnim, ali sam i taj neshto zabatalio) ispred pojachala, a iza (u fx loop) drzim line selector, chorus i reverb (nekada bio delay, a bilo je i phasera i flangera i chega sve ne). Sad, da ne bih 10 evra baterija troshio za svaku svirku ili probu - NS-2 shalje struju u pedale koje su mi ispred, a LS-2 u one iza pojachala. Pre nego shto sam kupio NS-2, imao sam neko malo plastichno govance koje je slalo struju u pedale, ali su mi dve pedale koje sam pomenuo drastichno olakshale sviranje.

 

 

 

OD predlazem jer sam, tokom godina sviranja (i ja sam imao dist kao ludi klinac koji hoce d asvira SLAYEEEEEEEEEEEEER!!!!), nauchio da koristim drajv sa pojachala i da taj drajv pojacham sa OD-om. Lepo se sve chuje, masan ton, a nema mulja i zujanja koje dist daje. Jesam u problemu kada negde odem, a daju mi kurac od pojachala (ili nekog preuzasnog jednokanalca... sa tim mogu na probama da se nosim, ali necu pijan na svirkama), pa imam svoj dist (Behringerova kopija H&K Warp-a), ali ga uglavnom izbegavam. Ako bi uzimao tog Marshall-a od 30 vati, video bi da ima sasvim dobar drajv koji moze da se zamasti poshteno. Koristio sam Boss SD-1, sada imam Maksin klon TS-808 i sasvim lepo shuri, pogotovo kada furam neku gitaru sa pasivcima. Gejna ne fali, moze sve da se svira, ja u jednom BM bendu tako sviram :)

 

Shto se tiche wah-a... imam GCB 95 i neki matori Schaller wha-wha fuzz i oba rade na 9V.. ti bi da uzimash 535Q?

GCB95 moze i za 40-50 evra da se nadje, ja sam svoj toliko platio (oglasi, naravno) XD

Edited by Vuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek cek,polako, da razjasnimo nesto oko lanca:

Prvo ide adapter u dejzi chejn ? Ili ide adapter u pedalu ( nek bude ns2) pa iz pedale ide u dejzi chen pa se to prenosi dalje na pedale, jel ?

sta ako nemam efekts lup u pojachalu,onda sve pedale idu u jedan lanac ? I gde mozh da se kupi to malo plasticno sranje, da meni olaksa da ne moram da kupujem nojz supresor da bih slao signal dejzi chejnom ?

 

 

Problem mi je sa tom kombinacijom OD + drajv na pojacalu sto onda mora da se zgazi pedala i da se stisne dugme na pojacalu da predjes na clean ( znam da ima footswitch ali mi se jebe za njega,samo mi komplikuje stvari ) , jedan od glavnih razloga sto sam uzo MT-2 je taj da mogu sa disto na clean da predjem a samo nogu da pomerim :)

A i mogu reci da meni ne smeta zujanje uopste, mozda ga i nema, a mozda i ne primecujem,bas zbog toga. Ponekad kad se smorim skroz ne znam sta da sviram nabijem gejn do kraja i high do kraja + treble na pojacalu, mada to smori brzo i shvatim da zvuchi ko kurac ( sto ranije nisam uvidjao )

 

Sto se tice wah-a , razmisljam u dalekoj buducnosti da uzmem jedan , ali sto radi na 9v,jer kao sto rekoh ako radi na napon od 18V,onda mi je cimanje da uzimam poseban adapter za wah , zato gledam 9, i neki polovnjakjeftini za pocetak, boli me kurac koja je marka i model, nikada nisam ranije koristio wah, pa i neko polugovno ce posluziti za moju svrhu drljanja kod kuce :D

Edited by Lou
quote
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Futsvich je keva, videcesh i sam kroz neko vreme xD

 

Ja sam svoj (za 5150) namestio da radi tako da sve pedale ispred pojachala funkcionishu samo na drajv kanalu, tako da - jedno dugme i cao xD

Ranije sam morao da nameshtam pedale u bordu tako da istovremeno stisnem pedalu i futsvich, navikne se chovek i na to.

 

Shto se lanca efekata tiche - mozesh ti sve u jedan lanac, pa u input, ali ako imash fx loop - shto da se ne koristi? Za to i sluzi.

 

Sto se daisy chain-a tiche - zavisi kakav nabavish ili napravish. Imam regularan koji iz NS-2 ide dalje u pedale, a imam i jedan koji zapochinje zenskim, pa shalje dalje na mushke. Te stvari nabavljash ili po gitarskim radnjama (gde ce te odrati) ili po prodavnicama gde se valja elektronika.

Ako iskopam ovo svoje govance negde po stanu, mogu da ti ga dam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хвала ти за све.

А ако нађеш то срање, добићеш скромну новчану награду у замену за њега :mhihi: Па нек ћути код мене док ми не затреба, то јест док не узмем још једну педалу.

 

, a imam i jedan koji zapochinje zenskim, pa shalje dalje na mushke.

Па ово сам замишљао, иде адаптер у женски па после све шаље у мушке и из мушког у педале, што значи да ми онда не треба NS-2 или та стварчица, јел ?

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem - koristish ono shto nadjesh, a sa tim shto ima zenski kraj ti ne treba nishta drugo za dalju distribuciju. Moj prvi daisy chain je imao samo mushke krajeve, pa sam se snashao xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam u Ibaneza Les Paul Custom umesto super 70 Dimarzio Super distortion u bridz, a u nek Dual sound. Dobih ih jeftino preko oglasa, veoma stari, morao sam da ih voskiram, ali sada pevaju. Stvarno dobri magneti.

Gitara nema vise mulja, dobro reze na distu, klin je super, a svasta je bilo u toj gitari : emg 81/85 - tanko i vristavo, Duncan sh-4/sh-1 - bass koji je bio previse mlohav (mada je sh-1 bio vrh u neku), sh-13 - mutno, sh-8 suvise suvo i mutno (ni meni nije bilo jasno kako), sh-6 na korak da bude dobro ali kao da je cebe bilo preko zvucnika, D-activatori suvo i vristavo, lw-hmet ipak previse za les paul, sh-5 cebe preko zvucnika...

Bio sam skeptican i za ove ali mi komsija rece da se necu zajebati sa njima. Jedini problem je sto su belo kremaste boje, pa u crnom les paulu malo cudno izgledaju, mada zvuk je dobar pa mi je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki magnet ima svoju namenu, samo treba da nadje pravu gitaru i da zasija. Meni je sh-5/sh-2 komplet u gibson v gitari i ne mrda vec godinama odatle, originalni magneti su mi bili bezveze. D-activatori su extra za utegnuto rifovanje, desna ruka mora da bude u odlicnoj formi jer ovi magneti ne oprastaju. Mada je trebalo dosta da prodje da se nadje prava kombinacija, dosta vremena i dosta para... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punished treba da bude popularniji bend ne bi li ljudi naucili sta su muda :)

Badzarenje je jedan od razloga zasto se i bavim produkcijom,al ne postoji univerzalno ''dobro'' nekom se svidja nekom ne,ali svako od nas ocigledno to radi jer nemoze da priushti 20 gitara za svaku namenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hohner Steinberger G2, ova gitara:

 

http://www.youtube.com/watch?v=S4R8HTIgHUU

 

:D

 

Moj je '88 i finish mu nije ni priblizno dobro ocuvan kao na gitari iz spota. :/

Kacio sam slike ovde ranije, mislim da si video, verovatno si zaboravio.

 

Razlikuje se od Steinbergera po tome sto je od drveta, inace su Steinbergeri neki grafit-karbonska vlakna mix, cini mi se.

 

EDIT: Evo nadjoh da je bilo i Steinbergera drvenih, ona "Spirit" serija.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inache, kopao sam danas po jednoj djitri, kako bih zamenio magnete i elektroniku - jebeni Kinezi su nauchili da leme. Ja nikada nisam video uredniji posao na nekoj stock gitari koja mi je proshla kroz ruke. Bez zalivanja sa 100 kila kalaja, bez crnih mrlja po potovima, bez previshe zice. Shokiran sam xD

 

A u pitanju je Epi G-400.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда нису кинези радили :ph34r:

 

 

Hohner Steinberger G2, ova gitara:

 

 

:D

 

Moj je '88 i finish mu nije ni priblizno dobro ocuvan kao na gitari iz spota. :/

Kacio sam slike ovde ranije, mislim da si video, verovatno si zaboravio.

 

Razlikuje se od Steinbergera po tome sto je od drveta, inace su Steinbergeri neki grafit-karbonska vlakna mix, cini mi se.

 

EDIT: Evo nadjoh da je bilo i Steinbergera drvenih, ona "Spirit" serija.

Ти тврдиш да свираш Станберг "гитару" ? Ајд молим те објасни ми која је поента те "ствари", мени није никада било јасно зашто не купити обичну гитару "нормалну" него се јебати са тим говнетом ? :o

Edited by PajatheTrut
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste kinez, Gabor je radio QC.

 

A ne fali nishta Steinbergerima, hocu i ja jednu. Cilj je da bude shto manja kada putujesh negde, a ne kao moj V koji u koferu ne moze da stane nigde po shirini, pa nosam SG i LP oblike xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...