Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

u radnji posten LP od 200 do 350k.

Ma isti kurac, nego na ime se vade i jedni i drugi.Cak ni kastm sop Gibsonov vise ne koristi honduras mahagoni koji je nekad koriscen.

E, ali Tasketov LP '58 ide i do 5000e.

Planiram nesto dodradim '62 strata, imam magnete, deo hardvera, pa bi uz'o tremolo,masku i civije, a odradio vrat i telo..Al onda znaci da je 600e minimum minimuma za drvenariju...dakle opet bez hiljadarke nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakvi, jurim nesto kao ovaj hot rod, tj sve vintage,samo napucani magneti i 9,5 radijus(ili cisto reizdanje), a to em niko ne prodaje em su novi presisali 210.000...a i reizdanja retko kad ko prodaje u oglasima, sunburst '62 npr nikad nisam video kod nas da prodaju....videcu, za sada Taske neka stoji kao opcija, zbog dela hardvera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Упомоћ упомоћ !!

 

1. Ортак има сквајер страт. Има проблем са ручицом, мора јаче да је удари да би пренела сигнал до појачала, ја сам нешто отварао,скидао пикгард али ми личи да ништа не могу ту да одрадим јер је та кутијица са ручицом затворена некако.Мало сам гуглао,неки су имали проблема јер се накупила прашина,покушаћу да дунем у ту кутијицу са механизмом. Иначе, јел имао неко исти проблем и како га је решио ако је решио ?

 

 

2. Већ ме дуже време јебе појачало, фендер фронтмен. Кад извадим кабл из појачала и после га вратим,неће сигнал да допре, па морам да померам кабл,изврћем,окрећем и радим остала срања у нади да ће сигнал стићи. Тако већ дуже време... Кабл више и не вадим,а појачало на пробе не носим. Интересује ме како могу да отворим то појачало и , такође, да ли је неко имао сличан проблем ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pojachalo - mozda je do kabla. Jesi li probao sa nekim drugim? U suprotnom, odvrni navrtku koja drzi input dzek, izvuci ga i vidi da li je sve zalemljeno na svoje mesto. Ako nije - prelemi, ako jeste - prelemi opet, mozda je nastao "hladan" lem. Ako nastavi da zajebava, zameni, to je najjeftinije shto je moglo da se dogodi pojachalu. Za sve ostalo mora do ozbiljnog majstora.

 

Shto se problema sa skvajerom tiche, ta "ruchica" je prekidach, tripovao sam se kako moze tremolo da bude odgovoran za prenoshenje signala do pojachala xD

ISta pricha kao za input dzek o kome sam prichao ranije - chim prekidach pochne da me zajebava, ja ga prelemim, pa ako nastavi, onda menjam, jer se sjebu kontakti unutar njega. Mozda je neko drugi ovde reshavao to na drugachiji nachin.

 

Premalo vremena ostavlja za edit xD

 

ELEM - input dzek hoce i da oksidira (ali to samo na nprastaroj opremi), pa da ne shalje signal lepo, to se oshmirgla (onaj jezik koji ostvaruje kontakt sa kablom), ali mi se sve chini da je ipak do tvog kabla problem xD

Edited by Vuk
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајд видећу за прекидач на сквајеру ортаковом ако ту могу нешто да покушам.

За појачало ми личи да је отишло у курац пошто не могу инпут да извучем.

Да се ситуација побољша, и гитара је почела да ме јебе( јебе ме од кад је имам,али сад постаје озбиљније). Пре неки дан лемљене жичице на инпуту гитаре. Ево опет јебе,сад ми личи да нема помоћи пошто су све жичице добро залемљене. Толико сам изнервиран да ћу све да бацим у курац и да баталим ово срање.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre na kablu odvrni i vidi da li su zice zalemljene ili iskidane.A najverovatnije ti je on geknuo.

A i ako je input na pojacalu nije veliki kvar.

Ali najvise sumnjam na kabl.

Za gitaru dobro zategni onaj sestougaoni navoj, da ne landara i proveri gde gubi kontakt kad turis kabl,dakle skini ono metalno i gledaj kad gubi kontakt.

Al prvo isproveravaj kabl.

 

e da kod pojacala, otvori ga i pogledaj taj input, mozda je metalna plocica previse razdvojena kad se ubaci kabl, pa nema kontakt, to mozes srafcigerom da sredis(meni se slicno nesto desilo, to se deformisalo kada sam stekao sluske, i u tom inputu ostale te plocice u kontaktu, kao da je sluska jos nakacena i nema zvuka...isto mislio geknulo nesto dok nisam otvorio i isceprkao problem.

dakle samo mirno i stalozeno, bog je uz tebe. :mhihi:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali najvise sumnjam na kabl.

 

Увек сви питају за кабл. Да је кабл ја бих рекао да је кабл, а пошто није, рекао сам шта јесте. Мада сам баш пре неки дан искидао те жице на каблу. Узо сам сад два комада у митросу за резерву чисто да имам.

 

 

 

Za gitaru dobro zategni onaj sestougaoni navoj, da ne landara i proveri gde gubi kontakt kad turis kabl,dakle skini ono metalno i gledaj kad gubi kontakt.

 

 

Видећу то суперлепком да залепим, добро си ми то рекао, можда је и то.

 

 

e da kod pojacala, otvori ga i pogledaj taj input, mozda je metalna plocica previse razdvojena kad se ubaci kabl, pa nema kontakt, to mozes srafcigerom da sredis(meni se slicno nesto desilo, to se deformisalo kada sam stekao sluske, i u tom inputu ostale te plocice u kontaktu, kao da je sluska jos nakacena i nema zvuka...isto mislio geknulo nesto dok nisam otvorio i isceprkao problem.

Проблем је што не могу да отворим појачало,покушавао сам једном одврнуо све шрафове и није хтела она плоча од чега ли је да се скине како бих добио приступ електроници. Иначе, ја сам гурао неки шрафцигер у инпут појачала кад сам био бесан једном, испоставило се да је то на неки начин поправило ситуацију, али не задуго...

 

 

 

dakle samo mirno i stalozeno, bog je uz tebe. :mhihi:

То то.

Видећу тај шестоугани курац да средим,надам се да је до тога...

ај хвала теби и Вуку

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

koje je drvo i gitara i sta ce da se svira?jesi mesar,u smislu da bas koljes zice ili si opusteniji?najbolje bi bilo jos kad bi okacio ofrllje kakav zvuk zelis,neki bend,pjesmu kao referencu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KKV, onaj jeftiniji sa fiksnom kobilicom i nekim njihovim (BC Rich) magnetima, drvo je valjda basswood... Nisam mesar, al nije ni da pipkam, nesto izmedju... Zvuk u principu volim da je tvrd i jasan, bez previse masti i gejna... To mi je druga gitara, za siroku potrosnju, onu koju akam po gepeku isl... Isprobavao sam na njoj Evolution koji mi je u "prvoj" gitari, razlika je drasticna, al bih da probam taj EMG kad ga svi toliko vole :).

Evo ovaj lik ima EMG 81 i JCM 800 (ja koristim samo drugi OD za boost), i skroz mi se dopada to sto je on dobio, samo on ima ozbiljnu gitaru :)

Dakle ideja je da poboljsam relativno losu gitaru da mi to pije vodu za manje svirke, sa malo ulaganja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bojim se da taj KKV nece sa emg-jem imati dovoljno "guzice" kao sto bi ti mozda ocekivao slusajuci ove LPjeve,nezavisno od emg-ja,on dosta ubija eq odziv tj namece donekle svoj,ali daleko od toga da nema uticaja,narocito u dubokim i dubokim srednjim.prosto em V nema dovoljno drveta za to,plus taj basswood...ako si se zalijepo za emg,probaj,mada bi ja prije srecu potrazio sa nekim malo napucanijim PAF-om za ovo.dobro rjesenje od mjetalskih magneta je SD invader,on straobalno radi sa mrsavim,brajt gitarama,narocito na marshall-u koji je isto jel' brajt,u nekim drugim kombinacijama mozda bi bio previse muljav i basovit.

 

dakle,emg posto si se vec zalijepio,i glupo je sad da vodimo po milioniti put raspravu sta kako,narocito jer nisi mesar,a ako bi da isprobas nesto drugacije i egzoticnije dobra rjesenja bi trebala da budu SD 59ka (najmanji gejn),custom,cak i jb (mada bi tu mozda i on bio malo tanji),DM paf pro,SD invader (najveci gejn i mogucnost da na kraju bude sve basovito i muljavo,mada iskreno sumnjam).ima i dobrih bare knuckle rjesenja,ali sumnjam da su ti ona izvodljiva :)

 

on di odr hend,SD blackout obicni se meni jako svidio u shecterovom V-u,koja je doduse mnogo ozbiljnija gitara sa mnogo vise drveta i drugojacije konstrukcije ali cak mslim da bi mozda bio i ponajbolje rjesenje uzeci sve u obzir,jer se meni cini da je za nijansu guzicastiji od 81ca.

 

a kako evo sljaka u toj gitari?ovako napamet i on bi trebao da je tanji,mada ne pretjerano.ako poredimo direkt 81 i evo,trebalo bi da je evo za nijansu tanji,sa boljim odzivom u viskima,a 81 da ima tu svoju kompresiju,cosak u srednjima,mada oba magneta nece nesto narocito doprineti tome da taj KKV zvuci kao LP. :)

 

tako da,kad se sve uzme u obzir,ja glasam za SD blackout (ali obicni).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo u V-ju je doprineo da u buci na probi/svirci izlazim bolje nego sa orginalnim magnetima, manje buke-vise tona, sto u principu i sad hocu da postignem (to je sustina mog problema, ne jurim neki konkretan zvuk, nego hocu da to sto imam zvuci bolje, a da me ne kosta mnogo :) ). I da, radi tanje nego u Telekasteru, normalno :). Taj KKV je tanak pa je tanak, al sa Evo-om umesto njegovih fabrickih magneta je progledao :)

Gledam sad cene, u Mitrosu je SD blackuot pasivni 9100 din, onaj EMG u oglasima je 60e, dok platim postarinu to ce da izadje na 7000, sto i nije neka razlika... Moram da razmislim malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam znao da postoji blackout pasivni,ove koje ja svirah su bili aktivni i tacno se zovu SD blackout (dakle ne metal,signacjur podvarijante).mislio sam da su on izbacili potove i elektriku kojim bilo koji pasivni magnet "aktiviziras".

 

a koja je druga gitara?mozda ako evo sljaka u KKV-u i planiras KKV-a da trosis najvise sad ne pipas nista,i lijepo skupljas dalje za sledece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbm li ga, mozda i jeste u pitanju elektronika, nisam ni gledao, video sam nacrtan magnet i cenu samo :). Imaju aktivni SD blackout, al on je 11000.

Druga gitara mi je Telecaster, i Evo mi je sad u njemu i ne bih vise da ga vadim, pogotovu sto jos uvek snimam s njim, ostale mi neke solaze da dosnimim, a na ovaj EMG sam naleteo u oglasima, cena je ok, pa bih da kompletiram V-a da mogu da ga upotrebljavam. Sto se tice skupljanja za sledece, nesto ozbiljnije, to ce svakako doci na red, ali ne sad, jer nemam sta da skupljam, ne radim :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo je keva, to je meni glavna asocijacija na taj magnet xD

 

Sa druge strane, moj V je poslao neke Gibson LP-ove na klupu kada se snima u studiju. Josh uvek ne sklonih 81, ali se ispostavlja kao zlo. Lichno - JB za mahagoni, EVO za lipu (tu sam ga forsirao), 81 za mahagoni (nije se pokazao na lipi i BREZI! xD).

 

Mrzelo em da chitam, ali pozivam Blagoja da isproba josh jednom moj Jackson mejd baj Tasic XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto da probam,zaboravljas da i ja furam slicnu gitaru,samo jemoja zajebanija,jer je nek tru :)

 

zaboravljas da sam ja imao onog jackson rhoads-a rezbarenog,koji takodje jelte na kraju nije imao drveta (ne sjecam se da sam ikad vidio gitaru sa manje drveta) i da je u toj gitari bilo od tvog livewire metal-a,preko lawrence xl500,distortion-a na kraju je zabrsila sa fender atomic humbukerom koji je pravljen da od strata pravi LP,i ubjedljivo je najbolje od svih radio u toj gitari koja je isto bila v i basswood i srafljen vrat :)

 

zato drvim da bi neki malo napanjeniji paf sa dosta guzice najbolje radio u toj gitari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa toliko su i u radnji LP-jevi skuplji od ostalih, uostalom tezi je za izradu a i mahagoni je skuplje drvo.

 

Pa cekaj, sta koj, vi meni hocete da kazete da se za LP-jeve koristi mahagoni, a za identicnu gitaru, samo drugi shape, se koristi drugo drvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

?

 

nemam pojma sta si mislio da pitas,svakakve gitare svih oblika se prave od svih vrsta drveta,imas i LPjeve od cistog mahoganija,mahogani i ploca od javora (tradicionalni nacin),basswood,cak sam gledao od oraha,jasena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cekaj, sta koj, vi meni hocete da kazete da se za LP-jeve koristi mahagoni, a za identicnu gitaru, samo drugi shape, se koristi drugo drvo?

 

Pa mislio sam pre svega na Fender i Gibson gitare (cini mi se da je Sale nesto pitao za strata koliko bi kostao da se uradi). Fenderi se retko prave od mahagonija, sad za metalske gitare ne znam, prave se od svacega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prave se i fenderi od svacega.

 

javor i mahogani ostaju najprestiznije vrste drveta za elektricne gitare,uz dodatak basswood/maple cap kombinacije,prema kojoj sam ja skeptican jer imam samo losa iskustva sa basswood-om,mada prvi suhr potvrdjuje da ovaj basswood koji se stavlja u entri/mid gitare nema veze sa onim koji on stavlja.ja doduse tu kombinaciju nisam ikad imao,ali koga zmija ujede i misa se boji.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, klase drveta su i kod basvuda i javora i jasena i jove i mahafgonija.Isto kao i gitare.imas drvo koje je samo za potpalu a imas ga i koje je za samo za jahtu od 50 miliona.

Ni jova i javor koje turaju na gitare od 200 nije u istoj klasi sa onom od 500-1000 i 2000 ili vise.Cak i mahagoni...imas ga u klasama koji je samo za parket.Ni Gibson vise ne stavlja odavno prvoklasni mahagoni u svoje gitare sem onih beobrazno skupih.Nekad je na Standardu mahagoni ploca bila jednodelna, sada stavljaju 2 i nije taj mahagoni.

Al jbg, kad bi se samo zagledalo sve u detalj, svirali bi na kurcevo leto... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...