Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

... treba mi boost i treba mi delay/reverb za solaže....planiram da teram obe pedale u fx loop...

 

e sad..pitanje, da li postoji neka reverb/delay pedala sa ugrađenim boostom od 10, 15 ili 20 db?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to reshavao sa bosovim lajn selektorom, automatski mi pojacha sve iza pojachala. A realno, ako hocesh da bustijesh drajv na pojachalu, nekako je sveto pismo da buster mora ispred xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne drive..vec volume celog pojachala na solazama...imam wah, posle waha OD808, posle od-a shtimer, i nek to nek bude jedan signal chain (ispred)

 

e, chuo sam od pileceg da ako hocu da podignem volume, treba da stavim boost ili neki eq na fx loop...kada je booster ispred, samo dobijem josh dista i 0 volumea...

 

zato mi i treba neki delay/reverb sa boostom, tako da na jedan "klik" nogom i što manje kablova dobijem i prostor i jaci volume

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ono shto sam napisao kao svoje reshenje, jedan kanal na LS2 na koji sam okachio delay/reverb i chorus je glasniji od drugog, pa sam tako dobijao volume boost xD

 

A inache, nemam pojma da li postoji delay sa vol potom ili boost opcijom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

GLupo ti to :)Jer boost treba stavis pre pojacala a delay u fx loop,pojacavati signal posle je po meni bash bzv .U svakom bossovom dileju/rv imas neki level koji mozes da odvrnes.Ako se plassis da neces da stignes da zgazis boster i reverb u isto vreme ,veruj mi sviramo dosta brzu muziku od vas pa ja stignem iako su mi na dva razlicita pedalboarda samo treba vezbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi...na wahu imam boost (15 db onaj crveni switch na 535Q), i na ODu imam level...i ni sa jednim ni sa drugim ne dobijam volume boost, vec samo vishe distorzije...e, onda sam chuo da stave eq u fx, dodaju par db na eq, i tako dobijaju taj efekat - kao da si odvrnuo volume pot na samom pojachalu...zato to i pricham...a da...tripujem da necu stici da zgazim booster i reverb u isto vreme, i da cu lagano zaboraviti da iskljuchim jedno od ta dva...i pored toga gledam da imam shto manje kablova i pedala, da bude ceo setup shto jednostavniji - znachi wah, od, shtimer, i onda taj reverb + booster

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio bi vol boost na clean kanalu, poshto je drajv na high gain pojachalima surovo kompresovan, pa zato ne osetish.

 

U principu, mozesh da izeksperimentishesh sa nekom clean boost pedalom i delayem u send/return il ida zbavish LS2, pa da njime kontrolishesh rad delaya, kliktao bi samo na jednu pedalu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao boost ispred moze jedino eq i da panjis midlove da bolje izlazis u miksu (dignes po ukusu do 2k),ti boost-ovi na wahovima i ostalom mu dodju vise kao sustejneri,neces dobiti veci volume.ja da sam na tvom mjestu gledao bih da kupim dilej koji mi se svidja,eq (korisnija sprava od bilo kojeg linearnog boost-a tipa mxr micro amp ili sl a moze isti posao da odradi i mnogo vise) i lijepo das npr maksi ili nekom drugom dobrom i provjerenom pedal builderu da ti napravi loop pedalu koja te nece izaci ni 30e i sve to lijepo potrpas u njen loop i sa jednim gazenjem imas i boost i dilej.veci je problem pedala koja ti daje istovremeno i reverb i dilej tj u postojanju nisam cuo da postoji takva analogna sprava,od digitalaca sa glave znam da roland space echo daje oba efekta istovremeno (i ja je ganjam tj ganjao bih kad bi bio pri parama) i M serija line6-a tj oni jaci modeli sto mu dodje vise procesor.

 

dakle,kad malo razmislim,imas u stvari 3 opcije:prva,da kupis roland space echo i eq i da ti neko odradi loop pedalu,druga da ti neko odradi sva tri efekta u jednoj pedali i da ti na njoj stavi master switch,i treca da kupis line6 m9 i da ga metnes u loop pojacala.sad,sve zavisi koliko para imas,koliko ti se cima sa majstorima i ceka itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел има то у Митросу ?

 

losa replika ehx-ovog big muff-a.ako hoces dobar dist za male pare uzmi njihovu kopiju sansamp-a,i bodi u fx return pojacala i/ili direkt u mikser na probi.

А можеш ли да образложиш због чега је лоша? И има ли нека добра јефтина дисто-педала у Митросу ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koji kurac uzimate dist pedale? :D

 

Mislim, mene je vadilo par puta kada bi me izjebali za opremu na svirci, alidanas sva pojachala imaju vishe-manje pristojan drajv (osim JC120, ali on to kompenzuje klinom), od 10W, pa do 100+W...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koji kurac uzimate dist pedale? :D

 

Mislim, mene je vadilo par puta kada bi me izjebali za opremu na svirci, alidanas sva pojachala imaju vishe-manje pristojan drajv (osim JC120, ali on to kompenzuje klinom), od 10W, pa do 100+W...

Његово појачало има слаб драјв,оће човек да има педалу да користи дисторзију . А и да може са клин да пређе на дисторзију да не мора да чвака дугме на појачалу у сред песме. Значи нека јефтинија дисто педала због практичности, и да је има у Митросу ( пошто знам да су шансе да нађемо тражену педалу са сајта у радњи Митроса апсолутно минималне :D ). И да буде иоле пристојна што се тиче количине дисторзије... Ако неко зна такву доступну у њиховој радњи. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

behringer drze i mitros i artist,mada nemam pojma kako je sad stanje jer odavno nisam nista od behringera kupovao,pa ne mogu da tvrdim.na kp nadjoh samo ovo:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Behringer-GDI21-Guitar-Driver-1103347-oglas.htm?filter_id=25792001

 

vuk je djelimicno u pravu,prvo ide gitara,pa pristojnije pojacalo,pa tek na kraju pedale i drkavina,a koliko vidim,ima neku budjavu kopiju strata ili sl,pa bi bilo svrsishodnije da to proda,te pare sto bi dao na pedalu ulozi u npr ibanez grg121,nauci da barata volume potom za neki semi-clean,pa tek da ide dalje.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

behringer drze i mitros i artist,mada nemam pojma kako je sad stanje jer odavno nisam nista od behringera kupovao,pa ne mogu da tvrdim.na kp nadjoh samo ovo:

 

http://www.kupujempr...ter_id=25792001

 

vuk je djelimicno u pravu,prvo ide gitara,pa pristojnije pojacalo,pa tek na kraju pedale i drkavina,a koliko vidim,ima neku budjavu kopiju strata ili sl,pa bi bilo svrsishodnije da to proda,te pare sto bi dao na pedalu ulozi u npr ibanez grg121,nauci da barata volume potom za neki semi-clean,pa tek da ide dalje.

Хвала ти, није лош овај беринџер, отићи ћемо у Митрос да видимо шта они имају па ће мо се определити.

Ја га саветујем да узме бољу гитару, пјачало му је ок 15вати ( од прилике ко и моје,мало старији модел до душе) за кућну употребу,пробе и мање свиркице, ето, само што нема дисторзију ( а треба му) , зато гледамо педалу неку да узмемо, то је у овом тренутку најпотребније. А за сада и сквајер ће послужити, и мени и њему.

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam da se taj skvajer moze utopiti 80tak e,i to pojacalo za neke parice,pricah ranije kad bi svi mjetalci kad pocnu da sviraju skupili malo para vise u startu od najjeftinijie moguce varijante bilo bi i vama i nama i svima mnogo bolje.grg121 i neki peavey trandza mali da se uzme polovno nije vise od 200 i sitan kusur e,a nebo i zemlja od skvajer-marshall/aster 15w kombinacije.ali kad ste vec umislili da ste najpametnii na svijetu,deljite kako znate i umijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam da se taj skvajer moze utopiti 80tak e,i to pojacalo za neke parice,pricah ranije kad bi svi mjetalci kad pocnu da sviraju skupili malo para vise u startu od najjeftinijie moguce varijante bilo bi i vama i nama i svima mnogo bolje.grg121 i neki peavey trandza mali da se uzme polovno nije vise od 200 i sitan kusur e,a nebo i zemlja od skvajer-marshall/aster 15w kombinacije.ali kad ste vec umislili da ste najpametnii na svijetu,deljite kako znate i umijete.

Нисам рекао да сам најпаметнији, нити тако мислим. Због тога овде тражим савете од искуснијих и паметнијих који су кроз то већ прошли. :)

За себе сам чак и размишљао Пивија да узмем, можда неку лову сакупим за две три године,да узмем неку гитарицу јачу и појачало пристојиније.

Али о томе сада није реч, дошли смо ортак и ја да тражимо мишљења о педалама, значи за неки стонер метал, не онај у правом смислу стонер већ нешто на фору Корожн ов Конформити.

Какве су шансе да ћемо у Митросу затећи тог Беринџера ког си предложио ( и да ли он може да задовољи ниво дисторзије који је потребан за свирање горе поменутих ствари )? Иначе ми се допада.

 

+ Кад већ помињемо Пивије, интересује ме живо како ја да једноставно и практочно на свирци или проби исконтролишем,подесим, натерам да појачало запамти неке присете( ако је уопште могуће) уз тону ефеката коју пружа овај Пиви.То ме је увек збуњивало,и то,и како се контролише све ово? Ја никада нисам имао прилику да приђем оваквом појачалу и загледам мало тако да ме то јако занима.А Дојаја ми је јер има у себи она Пиви Трпл Екс. :D

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/14464-Peavey-VYPYR-15/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...