Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

mozes na skvajeru da budzis i suhr i lundgren pa ce i dalje da bude veslo,mnogo stvari ne valja na tim gitarama.

 

paja:

 

nemam pojma dal' to ima mitros na lageru,ne radim tamo,niti me zanima.sjutra lijepo nazoves i njih i artist i sam pitas,proguglas dal jos neko drzi behringer u bg-u,ako nema lijepo narucis od ovog nislije i to ti stigne kuci.sto se tice tog pivija,mislim da ima posebno kontroler nozni da se kupi i onda mozes da sacuvavas presete.ali opet,skvajer ce i na njemu da zvuci kao kurac i stvarno je svejedno kakvu pedalu kupis i dje je bodes.odmah u startu znaj da ce na tim gitarama na distu da pisti kao priklana kucka i bice neslusljivo i tebi i ostalima na bilo kakvom vecem drajvu ili distorziji.sto se same pedale tice,na krstenijoj gitari ona kad se bode u fx return (sto vasa pojacala garant nemaju) ili direkt u mikser moze jako lijepo da zvuci i na marshall i mesa modu,nije to sad nemam pojma koji nivo,ali mnogo bolje od ostalih jeftinih zujalica koje vecinom se furaju.

 

najprijateljskije vam kazem,prodajte sav taj krs koji imate,kupite 2 gitare koje icemu valjaju,ako imate bend idite u neki solidan studio za probe a kuci vjezbajte na kompu,bodite se direkt u integrusu,bolje ce da zvuci od bilo kakve pedale i tih krseva od pojacala.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ham u singlu i je 70e najjeftinije,a za te pare i da prodas svoju mozes da uzmes gitaru koja ima dva pristojna hama,pristojan vrat,normalne pragove,normalno kotira i ima bridz koji radi.da me sad ubijes ne razumijem vasu logiku.imam utisak da imate juga stavljali biste mu spojlere i aluminijumske felne i tripovali se kako su vam kola do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najprijateljskije vam kazem,prodajte sav taj krs koji imate,kupite 2 gitare koje icemu valjaju,ako imate bend idite u neki solidan studio za probe a kuci vjezbajte na kompu,bodite se direkt u integrusu,bolje ce da zvuci od bilo kakve pedale i tih krseva od pojacala.

Хвала ти Благоје на искреном савету, радо бих продао овај мој и узео неку бољу џитру са хамовима, али више не видим ни једну коју могу да приуштим или неку која ми се свиђа, тако да је сад то питање времена када ћу скупити за нову. Ајд препуручи ми неку за дрљање мJетала.

 

 

da me sad ubijes ne razumijem vasu logiku.imam utisak da imate juga stavljali biste mu spojlere i aluminijumske felne i tripovali se kako su vam kola do jaja.

Морам ти одговорити на ово. Стекао си погрешан утисак на основу једне или две малозначајне реченице. Синоћ ме је Богдан питао за ограђивање магнета, рекао сам му исто што и ти,да није паметно да уграђује нове магнете у говно од гитаре. Ја сам апсолутно ЗА узимање нове гитаре , бар што се мене тиче, али ту је сада финансијски проблем ( што се обојице тиче). Не можеш очекивати од клинца који има 16 година да сад има добру гитару од 400е ( Осим за оне којима то купују мама и тата, а ја то нећу).

 

Фора са куповањем педале је следећа : Добре гитаре коштају много. Превише. Чак су и оне џексон јѕ32 које коштају по триста јевреја и јаче го курац од квалитета.

Управо због тога, обојица узимамо оно што можемо да би побољшали звук, значи педале неке фурамо јефтиније. Кад дођу новци, ја седам на бус и идем да узмем нову. Сад питање стоји. Колико кошта пристојна гитара за фурање мЈетала , и које су то гитаре ? ( дај неке примере,линкове ако имаш живаца) Јер као што рекох, могу да узмем онај џексон и дам 350 евра за њега а испадне да сам узео го курац и да ће жице за провођење сигнала да се сјебу а флојд да оде у курац јер је лиценцирани и прављен од малтене пластике.

 

Ајд сад ти мени реци шта ја да радим ? ( ако си уопште успео да разумеш бар једно моје питање :D )

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јер као што рекох, могу да узмем онај џексон и дам 350 евра за њега а испадне да сам узео го курац и да ће жице за провођење сигнала да се сјебу а флојд да оде у курац јер је лиценцирани и прављен од малтене пластике.

 

Kad uzimas entry level gitaru, uzimaj bez flojda.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za drljanje metala ti je svaka dobra :bigblue: ...mislim bez zajebavancije...najbitnije je da ti dobro lezi i sto rece Seed uzmes nesto sa fiksnim bridzom...jos ako stavis neke EMG magnete ili slicno ne znam sta ti vise treba...mada u principu svaka gitara moze da ti odradi posao, vise ti je bitno pojacalo, distorzija...bar ja tako mislim, sad ne mora da bidne :P

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, moja logika je - gitara, pojachalo, pa onda pedale, magneti i ostala sranja.

 

Za stoner ne mozesh da zujish na singlu, a ni sa nekom pedalicom, jbg, treba ti masnoce xD

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes na skvajeru da budzis i suhr i lundgren pa ce i dalje da bude veslo,mnogo stvari ne valja na tim gitarama..

ma znam, al jbg ako je klinac sta ces.Za bolje se nema, svi smo kroz to prosli.

 

 

Ali da, ako je gitara vredna 70e,glupo sad staviti magnet toliko vredan, jer je onda i takav magnet preskup.Jedino videti ubudziti neki hambaker ali da je jeftin i iole pristojan pa da donekle malo resi stvar pa da se tera tako do dana kad se bude imalo za neku pristojnu ili dobru gitaru.

Jer dzn dzn na singlicima skvajera tesko da moz, moze za neki entri level, za rokic,surfic, bluzic zezanje po kuci..jednostavno ti stratovi za zescu svirku nisu....dobar strat ili superstrat je vec druga prica, kao i strat u koji vredi uloziti...da ne govorim o gitarama koje su stvorene za dzn dzn.

 

Pedala nece nista doneti, sto rece Vuk, jer su singlici na skvajeru jako slabi.Mozda da se vidi ako neko ima da prodaje setove magneta meksickih fendera(keramika da),jer se jako dobro ponasaju pod distorzijom.Ceo set da se uzme za 50-60e bi bilo vec nesto sto bi jos i moglo malo da spasi malo tog skvajera ili neki ham kao sto rekoh,ali nesto jeftino a pristojno....pod uslovom ako se nema za neku drugu djitru

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, moja logika je - gitara, pojachalo, pa onda pedale, magneti i ostala sranja.

 

Za stoner ne mozesh da zujish na singlu, a ni sa nekom pedalicom, jbg, treba ti masnoce xD

 

ma znam, al jbg ako je klinac sta ces.Za bolje se nema, svi smo kroz to prosli.

 

 

Ali da, ako je gitara vredna 70e,glupo sad staviti magnet toliko vredan, jer je onda i takav magnet preskup.Jedino videti ubudziti neki hambaker ali da je jeftin i iole pristojan pa da donekle malo resi stvar pa da se tera tako do dana kad se bude imalo za neku pristojnu ili dobru gitaru.

Jer dzn dzn na singlicima skvajera tesko da moz, moze za neki entri level, za rokic,surfic, bluzic zezanje po kuci..jednostavno ti stratovi za zescu svirku nisu....dobar strat ili superstrat je vec druga prica, kao i strat u koji vredi uloziti...da ne govorim o gitarama koje su stvorene za dzn dzn.

 

Pedala nece nista doneti, sto rece Vuk, jer su singlici na skvajeru jako slabi.Mozda da se vidi ako neko ima da prodaje setove magneta meksickih fendera(keramika da),jer se jako dobro ponasaju pod distorzijom.Ceo set da se uzme za 50-60e bi bilo vec nesto sto bi jos i moglo malo da spasi malo tog skvajera ili neki ham kao sto rekoh,ali nesto jeftino a pristojno....pod uslovom ako se nema za neku drugu djitru

Никада нисам мислио да магнети ималу ТОЛИКИ импакт на све ово.

Ништа онда, батаљујем педале штедим за гитару и појачало.

Ајд још чекам препоруке ваше за добре џн џн гитаре.

 

И шта би са оним Беринџером што питасмо ја и Богдан, јел говно или може да прође ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote,koliko puta sam na istoj ovoj temi rekao:ibanez grg121ex.nov je u mix musicu zadnji put kad sam bio kod ivana bio cini mi se 220e,polovan moze da se nadje u vrhunskom stanju za 150-170e.ispod toga NEMA nijedan jedini razlog da se ide,pametnije uzeti akustaru bilo kakvu i krljati dok se ne skupe novci.e sad,te krseve,kao sto napisah ranije ali me ne citate ili vas boli kurac,mozete da utopite 80-100e,za pedalu bi svakako dali 4 hiljade,tako da vam fali u najgorem slucaju 30tak e sto je presmijesno malo da se ne bi uzela krstena gitara,sto ovaj ibanez jeste.

 

ibanez je odradjen u rangu mnogo skupljih gitara,zasto je toliko dobar a ostali iz gio serije su smece nemam pojma,ali je blagoslov jer gitara ima normalne pragove,bridz koji radi itd.procackajte malo majku mu jebem,zilion puta sam pisao na ovoj temi.za mjetal do tokai-ja,vintage-a,i budzenih standard epija ili gothic serije stvarno nema bolje,a to su gitare koje su skuplje 100-150e.

 

svakako ne uzimati flojd do livenih na malo jacim schecterima i jacksonima pro serije,to je samo patnja,eto i X serija jacksona ima oplatu i kosta nova 300-400e pa se odrlja oplata i mozes da bacis flojd u djubre.ako bas mora flojd za 150e gledajte dal ce da iskoci marlin,hohner,samickova bratija (ima sto brendova,napisu ljudi da je iz samickove fabrike kad prodaju) iz ranih devedesetih podjekad na oglasima za te pare,da se razumijemo to su ishakane gitare kojima najcesce mora nesto da se radi,ali imaju liveni hardver,najcesce su od pravog aldera,i mogu sasvim lijepo da se srede,sami ili da platite setup 10 e da je neko spicani.

 

onaj prvi behringer je opija big muff-a,tj fuzz,a tek fuzz na vecem drajvu ida da vam pisti da vas odere.onaj guitar driver tj sansamp njihov sto ja preporucivah je mnogo bolja sprava,trebalo bi da squier izvuce medium gain bez neke mikrofonije i pistanja,ali je macka u dzaku svakako,jer nemam pojma tacno koje skvajere imate.

 

edit:

 

da,ponkad naleti na oglasima i starija aria tek kad su krenuli da kopiraju jackson,to su isto super gitare,mislim da su korejske,pa su posle se prebacili u kinu i tad posli po kurcu,ali par komada koje svirah i slusah,a koje nisu placene ni 150e bijahu bas okej.

Edited by BLAGOJE
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali me ne citate ili vas boli kurac

Па не боли ме курац брате. сваку реченицу коју напишеш узимам у обзир и схватам крајње озбиљно.

Ајд што кажеш видећу да уваљам овог мог сквајера неком нубу , па кад скупим још мало лове дузмем тај ибанез.

Хвала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo ove price budzenja gitare tj mijenjanja magneta,da jos jednom ponovim i zavrsim:dzabe ma kakav apgrejd,provjereno.jos davno sam rame uz rame probao budzenog afinity skvajera i amera (mislim da je bio dan smith,ali sam laik za stratove) skvajer je bio nov i iznabudzivan do maksimuma (dakle full - callaham bridz,dunlop pragovi,koska nut,civije slagacu dal deluxe fender ili taj neki rad,dankan magneti - jb jr,i neki pareni da isprate jb-ja da ne pada output,ali kazem,laik sam pa da ne mlatim tacno koji,cak i refinis radjen kako treba,nitro itd itd,bukvalno eksperiment dal moze pita od govna da se napravi) a fender je bio stock i em sto su se tonski klale (jb je ponio prevagu za ritam na distu,za ostalo je stock fender bio bolji bar za nijansu,cak i drajv solo na nek magnetu) em je bio neuporedivo pitomiji i ljepsi u rukama a iste zice (ernijev klasicni set 10ki),dakle kad sam i ja kao laik za strace i dva drugara koji su fanatici rekli da prosto nije vrijedno,cak i vlasnik se slozio uz obrazlozenje da mu je affinity stojao kuci,a ovo je sve pokupovao da posle budzi ili meksikanca ili ako naleti neki oridji strat jeftino.

 

kad imas bar ok gitaru pa da mijenjas magnet ili bilo sta drugo sto ti smeta i sto bi volio da je bolje ima smisla,a pravljenje pite od govana prosto se ne isplati.drugo je da imamo neki standard i da su nam te stvari toliko dostupne pa da se zajebavamo i isprobavamo kao na zapadu,ali za nase uslove je to bespotrebno bacanje para,vremena i zivaca.da ne pricam da ce taj skvajer i sve sa nemam pojma koliko skupim magnetom i dalje kostati 80-100e.

 

ibanez koji ja preporucujem je druga prica.i sa kasnijim apgrejdom magneta (za metal dosad dimarzio evolution se najbolje pokazao u toj gitari) se ne gubi nista,zadrzis stock magnet,vratis kad budes kasnije prodavao da bi uzeo ozbiljniju gitaru,a evolution bridz ce na oglasima za max nedjelju dana proci za 50tak e,ako vec se bude zelio neki drugi magnet ili stock u sledecoj gitari bude zadovoljavao.ali ibanez grg121 i evo bridz je opasna kombinacija koja zavrsava sve na sta neko ko pocinje moze da naleti (demo,proba,svirka u dangubi/ciklonu,kuca) i to vise nego pristojno za cifru koja je presmijesna i novo da se uzima.ja za tih 300e kad sam pocinjao sam mogao u najboljem slucaju neki ltd koreanac da zavrsim,da ne pricam o generacijama prije mene,sto je svjetlosnim godinama losije od ove kombinacije.evo upravo vuk je imao nekog mnogo losijeg gio ibaneza pa mu je stavio evo bridz i surio i mnogo vece svirke bez da stucne sa sve flojdom od kartona,pored svih svojih zajebanih gitara (doduse ovo je i uradio da ne bi trosio dobre gitare na svirke koje ne iziskuju neku narocitu opremu).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strat je vec druga prica. On sluzi za bluz, rok, tu drvo igra neku ulogu ali ja nikad necu da poverujem u to da kod metala drvo igra presudnu ulogu. Voleo bih da vidim toga ko bi razaznao na nevidjeno tu razliku. Te EMG magnete da stavis na veslo cuce se isto, naravno ako ih sviras pod nekom tezom distorzijom. Bitna je i ostala elektronika naravno, sto se tice zvuka.

 

U svakom slucaju ako moze slazem se da je bolje da uzme taj Ibanez, jer to nije neka velika razlika u ceni a dosta znaci, ako zbog nicega onda bar zbog magneta jer strat nije predvidjen za metal a i ne isplati budzenje.

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче ствари попут дрвета од којег је направљен фингерборд , мени је јако тешко да поверујем да то толико утиче на звук гитаре. У то ћу морати лично да се уверим. Благоје,хвала ти, и свима осталим који су учествовали( Лав,Вук и Сале), потрудићу се да послушам твој савет што се тиче Ибанеза,кад се дође до пара,вероватно ће си и Пиви пазарити( под условом да постоји једноставнији начин да се контролишу и складиште ефекти и присети, нешто на фору футсвича). За сада се морам задовољити овим буђавим металзоуном и сквајером, а у Суботу ,ако Бог да, са Богданом идем у Митрос да видимо неке жице теже и ако има, да пазаримо тај неки беринџер за њега, пошто је то најбоља солуција за сада, бар њему.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nidje veze to sto si napisao.sta,sve sto nije odsvirano na EMG-ju nije metal,ili nista sem EMG ne valja za metal?ukupno 20 ploca kultnih u metalu ako je odsvirano na EMGju i to je mnogo.ja sam imao jackson cow 6 sa sve emg 81 u bridzu i mahogani je lijepo cak i na tome izlazio,pod kakvim god hoces gejnom,ali stoji da je emg sonicki dominantan magnet,u smislu da vise hajdzekuje zvuk od vecine ostalih,ali daleko da drvo igra ulogu.da ne pricam da cisto strukturno vece tijelo dace veci sustejn,iako u sustejnu logicno najvise ulogu igra svaki dio sa kojim zica ima kontakt (nut,bridz,cak i civije).imas i LP sviraca koji ne bi zivi takli ikakav LP ako nema mesinganu plocicu za input dzek,pa sad ja i ti mozemo do djurdjeva dne da diskutujemo koliko to stvarno ima logike ili ne.ako bas hoces da tjeras raspravu do kraja koliko drvo ima ili nema ulogu malo izguglaj zasto npr svi svedski sunlight death metal bendovi su ganjali gibsone a svirali na tranzistorskoj pedali i tranzistorskom pojacalu (lise kasnije dismembera,ali to je druga prica).ili,ako ces da kazes da je tebi to sve isti kurac vidi npr zasto adam jones na zadnjem albumu kad je presao na dzn dzn i diesel pojacala nije uzeo gio ibaneza,stavio mu emg-ove,vec trosi svoju kolekciju LPjeva.to sto je tebi to sve isto govori o tvom sluhu ne o objektivnoj istini.

 

taj ibanez se isplati jer za toliko sitnu lovu dobijes par korektnih hamova,sasvim okej izradu (finisirani pragovi,lijepo sklopljen vrat itd),hardver koji radi i koji moze da podnese malo zahtjevniju upotrebu,i pride ne izgleda kao igracka nego izgleda jako ozbiljno,kad bi prekrio ono "gio" na headstock-u nekom crnom izolirkomi najiskusnijima bi mogao lagano da uvalis pricu kako je to nov mjetal model koji si platio 400e.moja poenta je da za pocetak umjesto sto vecinu vremena provedes muceci se sa gitarom,slusajuci neopisive kolicine pistanja,mikrofonije,konstantnog rastimavanja ti zapravo vise provedes vremena svirajuci,vjezbajuci i uzivajuci u gitari,sto je sam cilj,jer nece ni picoke da ti dodju ako zvucis kao maciji februar za siromasne.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не свирам због пичке,нити сам икада :) . Мислим да си до некле у праву за

konstantnog rastimavanja ti zapravo vise provedes vremena svirajuci,vjezbajuci i uzivajuci u gitari,sto je sam cilj

Мени није проблем када вежбам зујање и пиштање,на то не обраћам пажњу, али верујем да то "уживање" у свирању гитаре заиста јесте велики фактор у напретку.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blagoje

 

Nidje veze sa onim sto sam rekao.

Nisam uopste rekao da EMG ne valja za ostalo i obrnuto ili sta god si vec mislio. To mi je prvo palo na pamet, ne razumem nesto posebno u magnete, pogotovo vezano za metal. Pricam o uticaju drveta pod nekom teskom distorzijom, recimo taj tvoj black, death...nevezano za magnet...

 

LP je opet drugacije konstrukcije, ima deblje telo, lepljen vrat...ali i dalje tvrdim da to kod black metala tesko da donosi neku prevagu....naravno sad ces ti da kenjas kako nemam sluha...mozda, ja ta sranja ni ne slusam...

 

Sad sta koji gitarista svira to je licni izbor, neko voli LP oblik pa svira zbog toga...ima onaj lik, mislim Erik Dzonson, koji ima skinut poklopac na stratu otpozadi jer veruje da utice na zvuk...svako ima neku svoju filozofiju...

 

I ne znam koja je svrha ovoga sto si rekao za Adama Dzonsa. To sve sto si rekao za njega ide samo u prilog mojim tvrdnjama da gitara nije presudna da bi nesto svirao, naravno da ne ulazimo sad u ekstremne situacije....a i naravno da covek nece da menja LP kad ga svira ceo zivot...

 

Treba spomenuti i Jack White-a. Covek svira najobicniji krs. U WS je svirao onu svoju crvenu gitaru koja je bila od suplje plastike ako se ne varam. On treba da bude primer svim mladim gitaristima koji pocinju da sviraju. Sviraj ono sta imas.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se ne razumijes,i ako nemas ambiciju da se razumijes,ne kontam onda cemu tvoje palamudjenje na temi kad se vodi prica za gitare za dzn dzn.mozda ti mislis da tvoje pausalno misljenje ima neku vaznost i primjenu,a i dalje ne vidim kakvu.

 

evo ti opet da nacrtam za adama dzonsa:ako stvarno nema veze sta i kakva je gitara,i koje je drvo kod ekstremnog gejna,palm mjuta i dropovanih stimova sto je odlika "tog mog bleka i death metala" a i njegove svirke na zadnjem albumu,onda je valjda logicno po tvojoj prici da bi adam dzons uzeo gio ibanez,stavio mu emg i deljao,ne bi trosio svoju licnu kolekciju LPjeva i snimao razlicite trake sa razlicitim LPjevima npr jedan svjetliji,jedan tamniji,jer valjda sve gitare zvuce isto na velikom drajvu.ako zelis mogu jos bezbroj primjera da ti dam gdje konkretno relevantni metal gitaristi seru zasto je npr stariji LP custom iz dva dijela bolji od pancake body customa,evo zajebi gibson,zasto npr san dimas jacksoni daju definitivni thrash metal zvuk zbog nek tru maple plus poplar krila konsrukcije,itd,itd...

 

sam JW je rekao da svira takve stvari vise kao statement,sentimentalnost na opremu na kojoj je on pocinjao i dio imidza,zadnje vrijeme ne vidjam ga sa krsevima vec sa oridji rikenbakerima,grecovima i ekipom.

 

ono sto se meni cini jeste da si prosto uskovid,i da imas istu tu zadrtu egoisticnu uskovidnu crtu koju vi koji ste "prevazisli" i "prerasli" metal prebacujete svojim bivsim kolegama.sustina je da danas sa ovakvom i ovoliko dostupnom opremom nema ni jedan normalan razlog zasto bi se neko patio sa krsevima.kad vise uzivas i kad ti je komotnije onda i vise sviras,bivas bolji,kreativniji i sl.

 

ja kontam da ti zapravo zelis da kazes da u rukama mandusica vuka svaka puska bice ubojita,ali klinci danas prosto nemaju potrebu da se pate ono najgore,mogu da uzmu krstenu opremu za malo kinte i da delju.samo im je laksi onaj pocetni najtezi korak,posle je put isti.da je prica o tezgi,o corbi,van gogu,azri bilo bi drugacije,ali bilo kakav krsten metal ton i bilo kakvo normalnije metal sviranje prosto je neizvodljivo na tim skvajerima.imam druga koji i dan danas svira metal na skvajeru,bez ikakvih modifikacija i apgrejda,poceo je ranih devedesetih na lead starovima i slicnim krsevima i danas zato ima ton i na tom skvajeru,i bas sam ga pitao kad bi mogao da vrati vrijeme i da pocne na boljoj opremi dal bi mijenjao,i naravno da mi je rekao da bi,samo danas posle toliko godina nema potrebu da mijenja jer ima ton i moze da izvede sve sto treba.dakle,ako je tvoja logika da neko treba 5 i kusur godina da provede vjezbajuci desnicu da bi iz tih krseva od singl kojla izvukao nesto basa i srednjih na palm mjutu,da istrenira sluh da svo rastimovanje moze da kompenzuje bendom i da ga publika,mama,tata ili drug kao dzimi hendriksa ili dzef baklija po 2 minuta slusa kako se stimuje izmedju pjesama,iskreno,poserem ti se na tu logiku.bolje da to vrijeme provede zapravo vjezbajuci,slusajuci kvalitetnu muziku bila metal ili ne,gradeci sluh vjezbama,pisajuci pjesme/rifove/likove.narocito za pisljivih 50e najvise.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imas problem sto moras da kontriras svacijem jebenom misljenju sa kojim se ne slazes, da si svirao sve gitare ovog sveta ne bi imao potrebu da se toliko trudis da sve znas. Izneo sam svoje misljenje, imam pravo na to? Ne slazes se? U redu, svako na svoju stranu.

 

Brate, mnogo mi je ovo sve konfuzno sta si napisao, jedva sam procitao sve ali ajde da kazem ukratko i zavrsim diskusiju.

 

Ne pravim se pametan a nisam ni rekao da se ne razumem. Mnogo mesas stvari. Rekao sam da se ne razumem u magnete a to nije ni bitno na kraju krajeva. Znam sta je drvo i kako zvuci black metal. Rekao sam da drvo nije presudna stvar a ne da nije bitno. Znas kako je klincu koji pocinje da svira to bitno. Njegovo uvo ce sigurno da cuje razliku.

 

Ne kontam ovo za trosenje licne kolekcije, kako moze da potrosi gitaru, nije mi jasno. Ne znam kom kurcu da cuva gitare, svira najbolje sto ima, nece da zivi milion godina. I ne znam otkud tebi te sve informacije, da jedna ima svetliji ton druga tamniji, molim te daj mi link gde Adam Jones kaze nesto o tome.

To sto neki gitaristi seru da je bolje iz dva dela ili maple iz Kanade od onog iz Rusije i sl. treba da bude relevantno? Rekao sam ti vec da svako ima svoju neku filozofiju i dozivljavanje muzike. Sigurno ima gitarista koji ce da ti kazu da mu nije bitno da li je meksicka ili americka gitara, i sta sad?

 

Poenta je da je JW zvucao odlicno i izgradio karijeru na tim krsevima.

 

I na kraju, nisam uopste rekao da ne treba da uzme bolje ako moze. Video sam da nema para. Mogu i ja da mu kazem da uzme Gibsona i nece pogresiti.

Ja skvajera ne bih nikome preporucio cak ni pocetniku zato sto je to bas krs, sve na njoj je jeftino, pre svega hardver, elektroniku, magnete....naravno ako ce da svira metal da mu je bolje da uzme nesto sa hambakerima i da ima bolje civije, to je najbitnije.

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima onaj lik, mislim Erik Dzonson, koji ima skinut poklopac na stratu otpozadi jer veruje da utice na zvuk...svako ima neku svoju filozofiju...

 

Ako je sa tremolom, to radi da bi ubio vibracije federa. Vrlo gadno za studio.

 

da jedna ima svetliji ton druga tamniji

 

Ja ovo mogu da kazem za svoje gitare, iako su sve mahagoni, nijedna ne zvuchi isto kao neka druga. Drugachija gustina drveta, drugachiji magneti (uglavnom Duncani i EMG), drugachije debljine finisha, duzine skala, SHTIM...Jbg, za razlichite potrebe i bendove mi trebaju razlichite djitre. Svaka zvuchi brutalno kada je provuchem kroz 5150, ali se oseti razlika kada ih zamenim.

 

Mada, izbacicu jedan test uskoro, pa cete mi reci na kojoj gitari sam snimao, dacu i listu potencijalnih kandidata, da ne bauljate po mraku xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...