Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pa pravili za nordijce, kako i ne bi? :D

 

To je trebalo da bude custom run koji bi se prodavao iskljuchivo u Skandinaviji, pa se narod pobunio i sada ide po celom svetu. Meni je malo previshe zujavo :)

 

Custom custom sam probao, ovaj obichni nisam, ali sam poredio sa JB, jbg xD

 

I da - pade mi neshto na pamet.

 

Blagi, moramo da se nadjemo da probash jednu blasfemiju za mene xD

 

Stavio sam JB i dimarzio PAF pro u jednog ibaneza (RG321MH), i super mi zvuchi, pa morash da isprobash, poshto sam standardno oborio shtim na drop H :da:

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to nije do EC-a,vec do usranih emg-ova,gibson stavlja odavno cini mi se 498 na standarde,poprilicno namunjen magnet,ali je i dalje sranje.ja nikad ne bih bjezao od gitara sa fabrickim emg-ovima,jer ih lako i brzo prodas,i kupis sta vec treba i dolikuje.

 

kad smo vec kod emg-ova,ovaj novi kombo 57/66 mi zvuci sasvim okej,nesto kao blackout standardni asmo malo vise cut-a i prezensa,naravno nista to dok ih sam ne probam,ali mi ne zvuce ultrakompresovano i ima mi 57mica tu pafovsku mast/meso u srednjima.steta sto su za sad ultrapapreni.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne sporim,i ja da imam para na bacanje bih prije pljunuo na oridzi blek bjuti iz bar sedamdeset i neke (ali sa normalnim bridzem,ne sa onim harmonika sranjem,ne pada mi na pamet da taj top busim i gitujem da bih stavio krsten bridz),ali takodje to ne umanjuje cinjenicu da su i dalje ovi danasnji realno zacijenjeni i najcesce sranje,kao bas ti standardi.i to ne zbog magneta,na kraju krajeva to je najmanji problem,jer ima budala koje ce iste te da kupe i to ne za male pare i da ih stavljaju na epifone i da se tripuju kako su ti epifoni sad zvijeri kao LPjevi iz sesdesetih.

 

ali za tih 900tinak e koliko se po evropi valjaju ti deluksevi sa evertjunom,to je toliko bolja pazarina od gibsona slicne cijene,da ne pricam tek koliko je besmisleno baciti tolike pare na sadasnji LP standard,kad isti taj koreanski eklips je objektivno zilion puta bolja gitara sa i bez evertjuna.mozemo mi sad da razglabamo o estetici,imam npr druga kojem je bas eklips najodvratniji LP dizajn ikad,dok je meni,pored originalnog naravno,najbolji ikad.ali ostaje objektivno da su deluksevi prezajebane gitare za pare koje idu,a eklips sa pravim mejpl topom,i sa ovako genijalnom novotarijom i to za manje od 1000 keka,to je prosto fenomenalno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji iz oglasa?jedini vrijedan koji se pojavio zadnjih milion godina je jedan custom iz 73ce kojeg je kupio moj drug,i to za 2 hiljade keka.a tvoj drug mirko je poceo bezobrazno puno da trazi para.za jacksona se slazem,ali 'aj' em ga nadji em za normalne pare ovuda.ti si imao strasnog LPja,onog maldena,nikad ti necu oprostiti sto mi ga nisi sacuvao.kao sto necu oprostiti kikiju sto mi je smakao "caparison era" rhoadsa.tako da nam ostaje tokai i ltd,i ako odjekad naleti nesto egzoticnije po oglasima.

 

ja sam skoro svirao ec 1000 vb-a,i nije mi dobro koliko kolje gitara.doduse ovoj su mijenjani magneti :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Tasic kolje sve, jbg. Maldena zalim i sam... a dokaz koliko je dobra djitra je to shto klinac ne zeli da valja, Smrt koju sam zamenio drugom smrcu, pa nekako nadoknadjuje sebe, ali ne bih imao nishta protiv dve nadrk djitre...

 

Mirko naplacuje jer chkujsi naplacuju njegove djitre bezobrazno mnogo, ja imam ok cenu, jer nisam smrad xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta ja znam, moram Filipa iz Arandjelovca da pitam po kom principu je Mirko pristao njemu da radi, mada je opet to imalo veze sa mnom - ja sam odneo jednu svoju gitaru da je Mirko precrta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Који хјумилијејшн. Улатим код буразера млађег у собу, он свира са неким дечком ( обојица свирају ко курац, оно,вечни почетници ) кад оно угледам Пиви Вајпер 15, ил тријес, огромно појачало. Ја реко, који је ово курац сад, откуд овом клинцу оваква машинерија. Изненадио сам се, пробао сам га до сад, није лоше, има пар финих ефеката. Зашто је свет тако неправедан ? Ликови,клинци који свирају ко рацку имају дојаја опрему, гитаре, ја још дрљам јебеног сквајера провуччен кроз фронтмен. :violent:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имао сам неко мишљење да је због толико ефеката то нешто боговско, преценио сам га, није лоше, али ништа посебно.

Али ипак. клинци свирају две године, ништа нису урадили, имају монструозна појачала, процесоре пичке материне и гитаре од 400е, мама и тата све финансирају јер им дете одсвирало црног лептира и Паранојид... :no: Ненормалан број примера сам видео таквих.

 

Ефекат ми један запао за ухо, дојаја ми онај слеп бек, шта је то Вучино, нека врста дијела ? Знаш ли у којој педали могу добити то ? Где има да се купи, пошто и тако те ствари ?

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem mu mater, i moje gitare su u proseku 300-400 evra, a kao sviram stalno, putujem po ex-yu... xD

 

Dodushe, to je jer sam mishljenja da danashnje gitare ne vrede para za koje se prodaju - pogotovo usrani ESP. Imam LTD Vipera, za 30 godina ESP-a (kao 500 serija) koji je placen duplo manje nego shto se danas trazi za ove 401 serije, a pritom je moja djitra Koreja, a ovo Indonezija :haha:

 

Takodje, moja prva djitra je bio neki Ibanez od shperke, drndao sam ga jedno 3-4 godine pre nego shto sam uzeo neshto poshtenije.

Dakle - nije potrebna preskupa djitra da bi mnogo bolje zvuchao, niti su takve djitre merilo u speha, tako da - samo uchi i sviraj, a djitre ce ici vremenom :)

 

Taj slapback je vrlo brz delay, sa malim brojem ponavljanja, mozesh da ga postignesh sa bilo kojim delayem.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па и то што кажеш, ја себе у будућности видим са оним ибанезом што ми Благоје препоручио, неки маршал од 30 вати за мале свиркице ( ако будем нашао неки бенд ) и 3,4,5 педала ( Оћу Холтов Думздеј Дивајс од Хоумбрув електроникс ), тиме бих био задовољан и од тога ми ништа не треба.

А дилеј ћу можда и куповати,али морам преко огласа, ал онда имам и цимање да узимам дејзичејн,или нови адаптер, то ме нервира највише,ајде да је само педала па малкице скупља, али и иде уз то и гомила осталог срања која педала вуче...

 

I OCU BERNIE RICO JUNIOR GIGARU KAO HOLTOVU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, vishe pedala znachi da mora da se ima adapter, daisy chain + trafo (ili pedala koja tako funkcionishe), a sve to na nekom bordu, poshto je glupo da se gubi vreme na postavljanje svih tih pedala. Bolje ti je da uzmesh neki OD, nego dist. Pedale uglavnom i treba uzimati na oglase, jer su domace prodavnice bezobrazno skupe.

 

A sve to se godinama nakupi, ja se ni ne seca kada sam sebi nabavio sve shto danas koristim, buduci da na svakih par meseci unesem neku novinu u lanac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А која је фора са тим трафо, ај појасни ми то, не разумем.

Јесте све то лепо испланирано, ал окле паре ?

Што сугестира овердрајв месзо дисторзије ? Не треба ми драв него тона гејна.

А што се тиче узимања педала преко огласа, почео сам неки вах да гледам на огласима, ако нађем нешто за 6,7 или осам иљада узећу, ал онда ми је цимање што то иде на напон од 18 волти,што би значило засебан адаптер, јел ?

Онда дилејчина да се узме, и то нека тешка да могу да свирам big sur moon. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...