Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

У ал се курчимо мало

Не свирам Uroboric Forms, али свирам Стабвунд интро соло :D

Али углвном је то, нисам навикао на више од 21 прага, па и немам неку потребу за двајесдругим :D

 

Само тек-дет ! :blek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo stigoh,da ne ostanem duzan za pedalu za sladz za te pare - boss hm2.ne mora japanska,u sustini su isti kurac,samo ima bolesnika kao npr ja koji se na to loze.da elaboriram:

 

vecma sladz/kuracpalac bendovi se za zvuk drajva oslanjaju na pojacala koja su stara,rijetka i ultraskupa,mafovi i sl zajebavancije su tu kao ODovi,busteri ili drkanje kurca.ruski Muff i njegovi podvarijeteti mogu to da odrade,ali po meni imaju jednu straobalnu boljku kad se koriste na ful gejnu - zaboravi da ce da izadje ista vise i da bude razgovjetno od obicne kvinte.na akorde zaboravite.ako to nije problem,boli vas kurac onda.HM2 dopusta malo vise,zato je meni od tih muljavica ponajbolja.

 

metal muff (iako ce sad vuk da kenja) je meni dobar,ali izgleda da stvarno na nekom pojacalu hoce a na nekom nece da radi,tanak je meni bio kao full preamp (da se bode u cisto pojacanje ili u fx return pojacala ne u klasicni input na pojacalu),ali na par fenderovskijih klinova radila je straobalno bas za neki sladz,dakle neka muljavica,ssamo sto moze da se zategne da da i dzn dzn.

 

opet,hm2ka je konza velesa jer ne jebe u sta ide,otpanjis sve na max i segas redom.

 

ako bas mora nesto fuzztasticno,ja bih prije pogledao da neki od graditelja vam naprave ovo ludilo od pedale,i sam sam u jakom iskusenju da rasparam neki novac koji stekam za tetovaze:

 

 

sema ima regularno na netu,ne izadje puno,jer je to ipak fuzz koliko oni god potova navarili na njega.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal muff je malo nadrkaniji muff, pa za metal koji ja sviram svakako nije xD

Podivljao sam kada sam ga koristio, al' jebiga, tako mi je i trebalo kada nisam teglio neki svoj dist.

 

Malo-malo, pa sam u iskushenju da ponovo uzmem MT-2, ali onda odgledam neki klip na netu i prodje me. BEhringer mi radi posao xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

mt2 moze samo da prodje na emg-ovima i na predrkanom powerampu sa 6l6 ili nesto sto je vec toliko tajt,i to kao neki rektumfrajer za siromasne.toliko je boljih pedala,cak za iste novce.gt2 klonova koliko te volja,i marshall i mesa odlicno odradjeni.

 

ja da nisam poremecen u glavu uzeo bih neki (S)line 6 proc i boljela bi me kara i za pedale i za pojacala i ozvucavanje.za monitoring neko sklepano hi fi pojacalo od stotinak vati i jedna kakva bilo petnestica i tviter ili cak jedna 12tica,nakrivim put sebe,ustekam proc u montor,dam drugi kanal toncu i boli me kurac,bolji ton nego bilo kakav ozvucen DSL ili TSL pojacan na dvojku,za ostale MG marshalle,poluproduvane fendere i slicnu bratiju da ne pricam.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

mt2 moze samo da prodje na emg-ovima i na predrkanom powerampu sa 6l6 ili nesto sto je vec toliko tajt,i to kao neki rektumfrajer za siromasne.toliko je boljih pedala,cak za iste novce.gt2 klonova koliko te volja,i marshall i mesa odlicno odradjeni.

 

ja da nisam poremecen u glavu uzeo bih neki (S)line 6 proc i boljela bi me kara i za pedale i za pojacala i ozvucavanje.za monitoring neko sklepano hi fi pojacalo od stotinak vati i jedna kakva bilo petnestica i tviter ili cak jedna 12tica,nakrivim put sebe,ustekam proc u montor,dam drugi kanal toncu i boli me kurac,bolji ton nego bilo kakav ozvucen DSL ili TSL pojacan na dvojku,za ostale MG marshalle,poluproduvane fendere i slicnu bratiju da ne pricam.

Jel sviras ti u nekom bendu ?
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u 3 cak,zamjena sam jos u 2.

 

vuk:

 

taj plus u svakom podvarijetetu je i meni bio kerov kurac.dok ona verzija sa el34 lampama radi sabija.mada je sve to u sustini smece kad poredis sa 2203 na otpanju :)

А можеш ли да наведеш имена тих бендова , ја бих заиста волео да чујем неке твоје радове :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BLAGOJE Imam saznanja da si svirao sa poznatim lazarevackim predstavnikom alternativnog boemskog'nacina zivota, Mikom Kozolitom, jeli to istina ? On ti se cak i obratio Javno na jednom od njegovih nastupa :

Edited by bo88gdan
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada pomenuste odpanjenog 2203, pre neki dan smo svirali sa nekim Cesima, ja doneo mog 2203 (sa 6550 lampama), a oni su imali Bugeru 1990 i Laney GH50L. Kada su oni poceli da sviraju crce im Laney pa ja pozajmih gitaristi mog 2203. Isao je direkt u pojacalo, nije imao nikakvu pedalu i car kaze suvise je tiho i okrene master na 5. Na kraju su svi izasli iz lokala koliko je glasan bio, usi su me bolele. Bugera je bio okrenut do kraja i nije mogao da prodje, bass gitare nije nigde bilo, bubanj si samo video sta je svirao, dok su glas odvrnuli na razglasu u visoke da je sve pucalo. Znaci tortura sve u sesnaest. Ja se nisam pojacao preko 2 i sve se culo extra, ali na 5 sam jednom probao na snimanju i nismo culi monitoring kako treba... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim lijepo ili imas muda za posten otpanj ili sviras na tamo nekim lejnijima i slicnim glupostima.i ako ne pojacavas 2203 preko dvojke,kume,to pojacalo nije za tebe.a kontam da je taj pametni snimatelj ili stavio pojacalo u reziju odma do vas,ili t je natjerao da snimas odmah pored tebe u sobi,ili mu je nenormalno losa izolacija u sobi,tako da je do njega ne do marshall-a. :)

 

salu na stranu,kontam da je bio neki kosi 4x12 boks sa nekim seleksnima oko 100 decibela,ako je preglasno,razmisli da kupis neke manje efikasne zvucnike,tipa dva neka lijepa jensena tu do sesdeset decibela,sam sklepas boks,skines spoljni par lampi,i stavis mono/stereo rezim rada i u tim situacijama na svirkama moci ces da se nadas malo krstenijem otpanju.mada tebi nece donijeti neku pretjeranu razliku,zbog 6550,ona se stavlja da pomijera vise vazduha i da manje distorzira,ja mislim na onaj klasicni el34 otpanj.

 

to je ova neka logika:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo me podseti upravo na situaciju od juche - ja na 5150 na dvojci dobijam mushki zvuk i glasnoce potaman, da ne jedem nikog, a da ne budem sam pojeden.

 

6505 nisam preko keca mogao da pojacham, jer je jeo sve (pa chak i bubanj), a nije bio dovoljno pojachan da bi imao dovoljno gaina i zvuchao je kao kanta.

Ja, koji ne volim previshe gaina, sam patio shto jedan Peavey ne moze da zamasti, a mozda i najbitnija osobina zbog koje sam uzeo 5150, je to shto ne mora da se panji da bi zvuchao dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate,puno je tu varijabili oko glasnoce,kakav je boks bio,koliko zvucnika,koji zvucnici,cak i koliko izlaznih lampi je radilo itd.u sustini,apsurd je ocekivati da 100w glava specijalno dizajnirana da napuni dva 4x12 boksa krcata seleksna od bezmalo 100 decibela svaki hoce da radi na kecu ili dvojci.plus,vecina nasih djitrosa kupi stotku,4x12 kabinet dodje u dangubu/zicu/ostatak rupetina i nabije taj kabinet prakticno ljudima u glavu i pita se sto se svi zale.ako je vec ozvucavas,okreni je kralju bar put sebe,pola problema rijeseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na probi mi je master na 2 i bustujem sa boss rge-10, sve preko toga davi bubanj (mada i basista kuka stalno, ali su oni takvi, ako se samo oni ne cuju onda nista), Mala nam je prostorija za vezbanje. Na snimanju idem master na 3, tada se lepo otvori i zvuk je bas kakav treba da bude barem meni. Meni je kutija Hiwatt sa 4 celestion 75 wat. Malo je dublja nego marshall, ali kida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si ti srecan onda te boli kita.stare hiwatt kutije su konza,kao i sve stare britanske,samo ja stare hiwatt-e nisam slusao sa seleksnima,uvijek bi tu bili ili fane ili neka druga opskurnost,ali nepogrjesivo su se tipicno britanski drale,posto su za to i pravljene.ja samo kazem da je moje milsjenje da stare marshall stotke (one do sredine osamdesetih) najbolje zvuce na otpanju,to je taj zvuk sa ploca,to je taj referentni rok i metal ton.

 

ja licno nisam fan seleksn 75tica,iako fakat najprilagodljiviji ton daju,ali dzek of ol trejdz,master of nan.H serija je meni sam vrh njihov,svaki boks sa njima koji sam cuo jebao je sve nadugo i nasiroko sto se tice drajva.ali stotka na 4 takva zvucnika,to je ubistvo metodom electric wizarda

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh - kombo koji se dere, a nema nikakav zvuk, osim ako se ne bude drao josh vishe. Ja ne volim da se sve panji, jer je onda zvuk kao kurac, samo mulj se dobija, a to svi klinci rade po svirkama - takmiche se ko je glasniji. Ko hoce definiciju i dobar live zvuk, zna kako to da postigne. Na kraju krajeva, guram pojachalo sa OD pedalom, tako da zaista ne moram preko 2 da panjim nikad + gain na 5-6.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

nje to gain vise saturacija sto cini otpanjen 2203 ili bilo koji stari marshall dobrim.ta saturacija se i postize otpanjem,nema to veze sa gain-om.ti si navikao na 6l6 koje nemaju tu saturaciju,samo bivaju glasnije i pri kraju ulaze u neku neprijatnu distorziju.

 

jedini od svih tih ultra cistih gejnovanih zvukova koji se meni narocito dopadao je rahmetli dajmov sa far beyound driven-a.a to nije 6l6,vec trandza znalacki pakovana ekvilajzerom.sve je ostalo suva britanija,i jos nisam cuo bend sa takvim zvukom a da nije prezajeban.tu se isticu 2203,super bass,rane OR varijante oranzove i zivojinovicev hiwatt,mislim da je to DR103 koliko mogu s' glave da se sjetim.rekao bih i sound city,ali je to u sustini ludilo boss fz2 sto cini jusov ton toliko bolesno dobrim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve najvishe zavisi kakvu muziku svirate,muzika bazirana na po jednom tonu (nu) ili oktavama (stoner)chak i heavy power uvek bolje zvuci sa parnim harmonicima kod lampashkog bash taj drugi harmonic posle fundimentala je oktava koji dolazi do izrazaja.Sta je fora kod skupih pojacala messa,diezel sto u sebi ima 5 tipa pojacavanja zvuka,punocu(toplinu) harmoniskog spektra mozete lepo da proverite tako sto svirate bez fundimentala to jest onu foru sa volume potom da se cuje kao violina.Naravno iskljucite ekvilajzer jer je i to samo po sebi malo pojacalo.Posto sviram mnogo razlicitih vrsta u svojoj muzici za sada jedino sto bi me usrecilo je jedan kemper:(

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...