Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

DK2,amic import,ko sto kaze djed nema sanse da se zna tacna godina i nema sanse da je DK1,ali kao da je bitno.alder,maple/rosewood,dankan dizajnd i dosta budjav hardver koji se do skora stavljao na X seriju.sto se tice fabrike mislim da je ista ona u kojoj i dan danas fender narucuje jacksone (dakle,nije "caparison" era).

 

sto se tice kvaliteta,minus losiji magneti i mnogo losiji harver manje vise pandan fenderovim pro jacksonima.sto se tice etikete,i dan danas su takve :) a ako planras da je prodas,pa se raspitujes da joj lupis cijenu,pogledaj koliko je X serija izvise modela u zadnjih godinu dvije,i dodaj nekih 10-15 posto,ili odabij toliko od cijene polovnog pro jacksona iz fender ere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blokir'o,ne blokir'o,krs je.jednom kad se sjebe oplata ( a to je samo pitanje vremena) tu mu je kraj.dakle svi lokovi i sve dje dolazi u kontakt sa znojem se pojede i cao cao.treba izbjegavati svaki hardver sa oplatom a narocito tremolo sisteme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4mds.jpg

 

Evo iskopah neku sliku siromasnog kvaliteta, od pre Hrista...

 

Sto se hardvera tice, nije se pojeo nigde, a menjacu ga veroivatno kad se pojede, jebiga.

 

Hvala na odgovorima <3

 

@Dersu: To je to, ne poklapa se za modelima iz kataloga iz '96, zato sam i pitao ovde, ali se poklapa sa DK2 modelima iz kataloga za '98-99. Zahvaljujem! :pivopije:

 

Model iz '98. se razlikuje od ovog iz '99. samo u modelu humbuckera, prvi je DD1028, drugi DD1029 xD

 

Sad, kad bih skinuo magnet pa da vidim ima li negde na njemu oznaka da procitam koji je tacno :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su isti,a DD imaju oznaku iza,tj nalepnica sa jasnom crnom stampom broja modela.a nije ti neka frka da vidis st je na poledjini magneta kad imas flojd,otpustis zice,otkacis flojd,otsrafis,vidis,vratis i nastimujes,mada je to stvarno nebitno toliko.

 

o'kle ti?koliko si ga platio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram zaista kako se vidi magnet kad otkacis flojd, ti to meni kazes da se on sve vreme vidi otpozadi iza opruga? Ne bih bas rekao, da ne otvaram sad, ne secam se da tako izgleda unutra. A i nema mi smisla da bude suplje telo, verovatno te nisam lepo razumeo. :zuba:

 

Kupio sam ga 2007. za 300€, jebem li ga jesam li prosao dobro ili lose...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se tripov'o da je jackson izbacio poplar posle caparison ere...super,totalni ejtiz (ako racunas i kisser-a onda i najntiz) trip,poplar je bio skoro u svim legendarnim jacksonima.a mislio sam da ti je lako da maknes zice tj ne moras da ih otkljucavas sa flojda,samo otpustis zice dovoljno da mozes federe da maknes i onda flojd zajedno sa zicama mozes da skines i onda mozes da odsrafis pickup ringove i da vidis sta je na poledjini magneta.nemam pojma kako dalje da ti objasnim,a u stvari mozes i ovako:

 

 

mada prije ces ovako da ogrebes taj top,a to bi bila steta.porsto su ti DD magneti ionako svi isti kurac,ne vidim sto bi to svakako radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma necu to da radim, posebno sto sam je sad skoro kad sam menjao zice podesio verovatno najbolje do sad, necu nista da diram...

Sad cu da postavim pitanje na Jackson/Charvel forumu, zivo me interesuje koja je tacno godina, pa onda da pogledam lepo specifikacije, nisam listao sve kataloge, ne znam kad je upala jova umesto topole. :)

 

A ovi magneti, govno, a? Sta mi preporucujete da turim umesto njih?

 

 

Btw, i dalje nista ne pricas za cenu :D

(ne planiram da je prodajem, samo me interesuje kako sam prosao, eno napisah gore, 300 evra je platio 2007. godine)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se sjecam,nisi mogao normalnog jacksona 2007me da kupis za te pare,u mitrosu su bile cini mi se tad najnabijenije cijene.a dk2 je bio od poplara sve do fendera,dakle tamo 2002-ge,trece prelazi se na alder.

 

a ja da stavljam magnete isao bi custom u bridzu (eventualno JB ili Dimarzio super distortion za ful ejtiz trip.u midlu neki lijep singl kojl ili neki ham sa splitom a u neku sustainer/sustainiac :) a mozda ti dankan dizajnd se lijepo uklope tebi,prije mijenjanja magneta uvjek prvo stavi dobre odgovarajuce potove da izvuces maksimum iz tih magneta pa onda vijecaj dal' da se mijenja.u svakom slucaju neki malcice nabrijani PAF-oliki magnet ce lijepo da radi u poplaru,ja ne bih stavljao aktivu jer gubis onaj blago boksi zvuk na dist-u koji je toliko specifican za poplar jacksone (mada su ovi sa ploca manje vise svi nek tru,i to igra ulogu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kostao je 600+ evra novi DK2 u Mitrosu tad.

 

Ne pratim te sa stavljanjem dobrih odgovarajucih potova, mislis da treba da proverim elektroniku, da sredim potenciometre skroz, pa onda da vidim? Nije mi to padalo na pamet, a imaju malo potenciometri nagli prelaz kad ih motas, mislio sam da to samo treba da se ocisti, da ne pravi nikakvu drugu smetnju osim tog naglog pojacavanja...

 

Mozda postavljam glupa pitanja, jebiga, veze nemam sa tim tehnikalijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja sad iskopah,ili je 1996ta ili je onda nesto kasnije,jer serijsko 96xxxx pocinje od 1996te pa ide na gore,sad dal' su prve dvije cifre oznaka za godinu ili serijski pici po redu nevezano nidje definitivan odgovor ne moz' da se dobije.po katalozima sve je isto lise te razlike u magnetu,i mislim da definitivno tako mozes da dobijes odgovor tacno koja je godina.ostale specifikacije su iste do fendera.eventualno jos da vidim po topu i po tim mikrostimerima jer mislim da su kasnije i oni kao hromirani a ne skroz crni.

 

a sto se tice potova,opet to je relativno jeftin import za jackson standarde,i nije elektrika i potovi u njima nesto legendarna,a tebe zamjena istih izadje mnogo jeftinije nego full sve da mijenjas,pa se tu taj apgrejd isplati.ne moras sad neke najskuplje,samo odaberi pravilnu vrijednost otpora (ne sjecam se tacno koliko oma ide na pasivne i koja bijase razlika koji jedu vise visokih koji manje po otporu) ali ili ce ti neko reci,ili cu ja izguglat da se podsjetim,ili iguglaj sam.em su ti potovi stari,em sigurno nisu neki top klase da ti ih bude zao a i pitanje je dal su pravilnog i pozeljnog otpora da bi izvukao maksimum od magneta,a mogu vremenom da pojedu output,visoke...

 

sad sam malo listao kataloge,dk2 dolazi tek 1998me,i specifikacije ukljucujuci i finise su ali apsolutno iste,cak je i bridz magnet je svo drijeme duncan designet 102b,i svaka godina ima tvoj finis tj trans red.i iste mikrostimere tj crne.u kombinaciji sa serijskim mislim da moze da se kaze da je 1998ma,tj sto ranije,ali zapravo nema trika da se tacno zna (gledajuci kataloge tojest).eventualno neko tamo ko seijske zna u pero,mada ne bih se previse nadao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, '96-97. nije, nema u katalozima uopste DK2, samo DK1.

 

Poklapa se sa '98-99-00-01-02. sve. (u 2002. sam video bas ovaj finish koji ja imam)

 

Sa 2003. se vec ne poklapa, pojavljuju se sivi mikrostimercici koje si pomenuo. (takodje se u ovom katalogu pojavljuje varijanta sa Sustainiacom)

 

Kazi mi molim te na sta si tacno ciljao pod dobrim odgovarajucim potovima, ovi fabricki nisu dovoljno dobri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da,alder upada tek 2002ge,dakle iste godine kad je fender kupio jackson,ostale specifikacije su ostale iste.kad smo vec kod toga,ako ko naleti na ovaj model nek' me odma zove,zajmam pare i kupujem iste sekunde,neispunjena zelja iz srednje skole:

 

Jackson_2900106.jpg

 

kazem da su stari,i ko zna jel su odgovarajuce omaze.s novim potovima odgovarajuce omaze izvlacis 100 posto iz tih magneta,zapravo cujes dal to radi s tvojom ggitarom,i onda mozes da doneses odluku dal da mijenjas i sta bi zapravo volio tj kakav ton,pa onda neko moze da ti da smislen prijedlog sta da uzmes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad necu zaboravit' kad sam prvi put mijenjao pot,uvijek sam se cudio kako dankan dizajnd distortion nema ni outputa ni gejna,dok nisam promijenio fabricki pot.i to je bio koreanski ltd,dakle nista kina.na toj klasi djitri se jako puno stedi i na elektrici i na hardveru,jer u sustini drvo je isto kao na klasi iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

One prve dve cifre (96) indiciraju godinu kad su poceli sa tom serijom importa (ne nuzno tog modela, vec svih modela), medjutim umesto da flipnu taj dvocifreni broj pocetkom svake nove godine (kao za neke druge serije, tipa USA made neck-thru) Djapanesi mudrice su samo nastavili da inkrementiraju svaku novu gitaru za jedan. Znaci trebao bi tacno da znas koliko je gitara svake godine proizvedeno (+-5 recimo) da bi mogao da odredis tacno godiste. A to ni Djapanese ne znaju, bolela ih patka da to zavode. Mozda i zna neko ko je radio tada u fabrici (naleteo sam online na postove jednog lika).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ima na Jackson/Charvel forumu nazovi baza podataka serijskih brojeva, i ima ljudi koji znaju koja godina pocinje kojim brojem, suzili smo ga zasad na '00-01. :)

 

Evo sta kazu drugari, prilicno sam zadovoljan:

 

http://www.jcfonline...387#post1601387

 

A evo npr. ponesto sa teme sa serijskim brojevima:

 

2004 starts around 9705400 for MIJs

9664131, 2001 KVX10D

 

DK2

Serial: 9628914

Neck pocket date stamp: 1999. 1. 22.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi put u zivotu da stavim gej adario i da budem donekle zadovoljan.u pitanju su 85-15 bronze za akustaru,stvarno presjajno zvuce (onako klavirski,velik smajli dakle mnogo basa i mnogo ultravisokih) ali se izgleda sjebavaju superbrzo,20 min usviravanja i ruke su mi crne,a i na njima se nazire.stoji da sam ja mesar i da mnogo drljam,i da je to opet jebeni gej adario od 500 din,ali majku mu.sledeci put cu se ocepim za njihove phosphor bronze,vele da mnogo duze traju ali su i zvucno mekse,ali za snimanje mislim sto se akustare tice mislim da nema potrebe za dalje,bez ako bas treba srednjih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbavio sam za sitnu kintu Jackson rx10d (Japan). Duncan designed 103 zvuche bash onako fino, podosta bolje nego 102 koje imam na jednoj drugoj gitari, a pritom ne znam da li sam na bilo kojoj svojoj (osim na Viperu i MIrku Tasicu) izvukao ONAKAV squeal na 5. i 6. zici. Na sve to je lik od koga sam uzeo instrument stavio L blokadu na floyd, tako da me zabole za kvalitet istog, ne krece se. Ne znam da li da je sutra sviram na blekerisanju, ili da nosim neshto od svog standardnog "naoruzanja" XD

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...