Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Jeste najbolje preko nekog ali treba da nađem ko ide tamo, da je pouzdan da mu dam 500$ i da hoće da se ubeđuje ako ga pitaju dal je nova. To samo može neki prijatelj a ne znam nikog ko ide tamo. Ranije sam poručivao nešto iz USA, doduše manje stvari pa je stizalo bez problema. Jebe mi se ako ocarine sa 100$ i naplate poštu 50$. Kontaktirao sam nekoliko prodavaca i niko ne šalje...to je problem. K'o da smo šugavi :)

Edited by Grogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da hoce da ti posalje postarina bi te dosla preko 100, za 50 nema sanse, a i ovi supci bi te odrali za bar 150 na tu vrednost gitare. Uz sve to rizikujes da se gitara osteti.

 

Bolje ti je da sacekas ovde da se nesto pojavi na oglasima, ne isplati se narucivati.

 

Doduse ja sam nedavno narucio iz Japana, ali sam slao brodom, cekao tri meseca da stigne. Nije bila nesto vredna gitara pa me nisu ni odrali mnogo. Iz Amerige nema opcija da se salje brodom, samo avionom.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da nauči da odsvira nešto, da im demonstrira da je njegova :haha:

Da, mora i da im se svidi izvedba :rockdevil:

 

Bolje ti je da sacekas ovde da se nesto pojavi na oglasima, ne isplati se narucivati.

 

Najgore mi je što pecam levu gitaru, a njih je generalno malo :)

Hvala društvo, javljam ako nađem neku opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa, levoruki brat. :haha: Jbg...prelazi na standardne....meni i dalje nije jasno kako bre levoruk moze da svira te gitare za levoruke kad je desna ruka zakrzljala i moze samo trzalicu da drzi.Te gitare za levoruke su u stvari za desnoruke. :haha:

 

Racunaj 10% carine, 20% PDV i cena slanja paketa koja zaviisi i od tezine paketa....mada ako hoces savet, nikad ne kupuj instrument bez da probas prethodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da kazem da je bolje jurcati po oglasima, ali ima i ono "hocu, bre, da kupim shta ja hocu", tako da mogu samo da pozelim srecu na shta god d ase odluchish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da kazem da je bolje jurcati po oglasima, ali ima i ono "hocu, bre, da kupim shta ja hocu", tako da mogu samo da pozelim srecu na shta god d ase odluchish.

E to! Uvek neki kompromisi :) Možda se i zajebem...ko zna al bar znam da sam probao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам питање једно за све музичаре генерално, реко ајд овде да га метнем, најпосећенија је тема.

 

 

Кад радите на материјалу за нови албум, на који начин записујете рифове, композиције, идеје за куцање бубњева и те ствари око аранжмана генерално ?

 

Јел нешто на папиру или накуцавате рифове и бубњеве у гитар про ?

У суштини ме интересује на који начин чувате своје музичке идеје до тренутка када их сакупите па решите да снимите нешто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам питање једно за све музичаре генерално, реко ајд овде да га метнем, најпосећенија је тема.

 

 

Кад радите на материјалу за нови албум, на који начин записујете рифове, композиције, идеје за куцање бубњева и те ствари око аранжмана генерално ?

 

Јел нешто на папиру или накуцавате рифове и бубњеве у гитар про ?

У суштини ме интересује на који начин чувате своје музичке идеје до тренутка када их сакупите па решите да снимите нешто.

 

ako mi se javi neki dobar riff, onda ga snimim u telefon, najjednostavnije da se ne izgubi

Kad pocnem da aranziram rstva, krenem prvo sa kucanjem bubnja (u superior drummer 2) koji odgovara nekim riffovima koje sam napravio, zatim ih odsviram preko bubnja, pa ako odgovara onda i snimim gitare u cubaseu. Taj deo aranzmana onda preslušam da chujem kako zvuchi bez da se koncentrishem na svirku. Ako sve legne, nastavljam dalje sa kucanjem bubnja i proces se ponavlja dok ne zavrshim pesmu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

imate neke preporuke za neki audio interfejs, da kačim gitaru na komp, grig, da snimuckam... naravno, ekonomik varijanta do 70tak€, nije cilj profi snimanje, više za neki first aid demo.

 

ovo bi mi radilo posao u suštini

http://emmi.rs/zvu%C4%8Dne-kartice-zvu%C4%8Dna-karta-asus-xonar-dsx.11.html?productId=33514

ima li šta bolje za te pare? gde uopšte da tražim? radije bih polovnu varijantu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

prodash oba ta gejta, i uzmesh ovo

http://www.thomann.de/gb/isp_technologies_gstring_pedal.htm

frish iz pero deformero/ritam nereda svira na g string, kaze ne veruje koliko je dobar, ne jede ton, ali ni malo, kaze ni delay repove ne jede, a jede shum...g string ima neko povezivanje da radi kao gate i za ispred i za loop

Share this post


Link to post
Share on other sites

To isto ima i NS-2, ali necu da ulazim u problem sa strujom xD

 

Nemam para za ISP, ali MXR cu da probam :)

 

Drndao sam ja to na nekoj tonskoj koju sam imao sa Deformerom, ali ja sviram sa vishe gaina od Saleta, ma koliko to zvuchalo retardirano, buduci da sam na 5-6 :haha:

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu foru sa 2 NS2 moras da ih stavis na razlicitu struju (kao i pedale pre pojacala i one koje idu u fx loop). Za loop NS2 stavljas pre vremenskih efekata, njegova svrha je da ukines sum od preampa u pojacalu. Ima fazon (koji radi na nekim pojacalima, zavisi kakav imaju loop) da koristis NS2 u X modu, tj da vrsi funkciju koji ti hoces sa 2 NS2

vh100rnoise.gif

 

Znam da neki djenteri koriste 2 NS2 ispred pojacala, jedan za drugim, ali to je deo tog njihovog choppy zvuka, te malo primene ima van te svirke.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To odavno radim - jedna struja mi je za pre, a druga posle. Probao sam x mod sa ns-2, radi do jaja na jednom pojachalu, dok na drugom ne (5150), zato i hocu da drndam sa 2 komada. Sad, prevashodno bih ga stavio da mi ubije shum pojachala koji se dodatno ofarba chorusom i reverbom koje teram iza.

 

Chitao sam da cigo iz Periferija drnda 3 komada - 2 napred i jedan pozadi u nekoj ludachkoj konfiguraciji u kojoj uspeva da ne izgubi clean signal iako sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testiracu za koji dan sva sranja, pa cu da javim shta sam dobio. Mozda se nakanim opet da probam x pattern, ali sam imao problem sa uzemljenjem kada sam to poslednji put pokushao na 5150.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...