Jump to content

HIP-HOP


Kox

Recommended Posts

Ja nikad nisam (aktivno) slusao hip-hop, ali o muzici sudim po ljudima koji je slusaju (i apsolutno mislim da je hip-hop muzika)... I necu nista negativno napisati ni o jednoj vrsti muzike sve dok znam da ima makar jedna iskrena (inteligentna) osoba (ili Mariyeta :mrgreen: ) koja to slusa. Peace to all !!! :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne pljujem ja ljude koji to slusaju, sigurno ne sve, ali isticem da je 90% te populacije prilicno budjavo, vazi i za ostale populacije, ljudi su budjavi kao institucija, ali dobro... ja pljujem po onima koji to prave i nadri filozofima na nasim televizijama koji te ljude dizu u nebesa, a ne u vazduh... nisam jos cuo nista sto zadovoljava moje umetnicke kriterijuma, ali bih voleo... ja sam ipak otvorenog uma... a ako mi pljuje metal, ovde, na metal forumu.... postajem agresivan.... nista licno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Powerslayera: Postoji razlika izmedju RAP-a i HIP-HOP-a ( ukratko: HIP-HOP je ovo komercijalno govno sto se vuce sa R'n'B na MTV )...

Ranije sam ( tu negde oko '94, jos pre nego sto je ovde postojala bilo kakva scena) slusao RAP ( ili kao sto je jedan moj ortak rekao ranija RPA YO!!! ), i dan danas volim da cujem neke stare stvari od npr. RUN DMC-a ili Cypressa, a da ne spominjem PUBLIC ENEMY ili House Of Pain... Sreca moja pa sam prestao da slusam pre nego sto je sve to postalo popularno...

Sto se tice RESPECT OR NOT... Pa za vecinu stvari je FULL DISRESPECT, jedino Bad Copy je gotivan ( cuo sam ih dok su jos bili klinacki demo band i tekstovi su im i tada bili bas strava )!!!

Klinci se mnogo loze na HIP-HOP jer izgledaju cool i takvo je vreme da se ribice loze na takve stvari ( sk8eri itd. ), pa DISRESPECT i njima!!!

U principu, gomila sadasnjih ( domacih ) HIP-HOP bandova ( koji su postojali, a i koji jos postoje ), dok su bili u demo fazi su bili OK, ali kako su izbacili album tako su se prodali i isfolirali i to mnoooogooooo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam nista protiv da se prica o stvarima koje nisu METAL, ali ipak da se ne pljuje metal...

 

A sto? Ako se vec pljuje, zasto ogranicavati po cemu se pljuje? Evo ja bih bas mogao fino da ispljujem dobrih 70-80% metal scene. Procentaza znatno skace ako Nu Metal ukljucimu u metal scenu (sto bih ja radije da se ne desi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije sam ( tu negde oko '94, jos pre nego sto je ovde postojala bilo kakva scena) slusao RAP ( ili kao sto je jedan moj ortak rekao ranija RPA YO!!! ), i dan danas volim da cujem neke stare stvari od npr. RUN DMC-a ili Cypressa, a da ne spominjem PUBLIC ENEMY ili House Of Pain... Sreca moja pa sam prestao da slusam pre nego sto je sve to postalo popularno

 

CCC, jebote zamisli bruke i sramote da si nastavio da slusas RAp koji je postao popularan....jooooooooj, evo ja ne mogu zamisliti..... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, nemate pojma... ako cjemo tako, sranja po MTV-u se nazivaju "repom", a hiphop reprezentuju underground artisti, jer hiphop nije samo muzika, nego i jebena kultura! A one crnje po MTV-u nemaju 2 blage s tim, oni samo znaju za "rap", isto kao i vi...

 

"HipHop is one form of the culture of the expression, completely generally, above all the expression of life feelings. One can do that evenly by language (RAP, or MC-ing), by pictures (grafitti art) and by dancing (brakedance)."

 

Jel' to teshko da se ukapira??????????????????????????

 

E, da, izostavljen je jedan element, a to je DJ-ing...

 

Ko je rekao da je hiphop komercijalno sranje sa MTV-a, nema veze sa mozgom... ja pratim hop dovoljno da bi znao da govorim o ovakvim stvarima... prvo se informishite, pa onda prichajte...

 

Sve je to stvar opshte kulture biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravi ti od toga staru grcku, jebote...

dajte, ljudi, previse se unosimo u gluposti... svadjati se o ovome je isto kao i svadjati se o sansama za uspesan uzgoj plavog patlidzana na nepalu... (ok, ovo def. ide na agro)

kako mislis da se neko informise o bilo cemu sto mu je odbojno? kao kad bi se neko informisao o narodnjacima... (pretpostavljam da ih svi mrzimo, jel sam u pravu?)

ja govorim u skladu sa mojim utiscima koje sam VIDEO. vec sam rekao, da mi se 2-pac vise svideo od metllica-e( koju sada ne volim bas nesto, cak necu ni ime da im pravilno pisem) verovatno bih bio u hip hop fazonu... ali nije...

 

>greeter

 

malo mi je muka od ljudi koji UOPSTE ne slusaju metal i dolaze ovde da pljuju po metalu... mislim da to nije u redu... ni ja ne volim bas sve od metala, ali dosta toga volim... za nu se slazemo, to je americko sranje koje su nam uvalili ljubitelji politicke korektnosti... (i ko uopste kaze da je to metal?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da sam ja sad moderator ja bih zatvorio ovu temu i onda okrivio nekog drugog :twisted::twisted::twisted:

 

Glupilo neke muzike ne mora nista da znaci, pobogu ja slusam Manowar, a to je majka glupih textova, ali meni to prija, isto ko sto ovde neki slusaju gothic ciji su glavni motivi: "poljubi me pre nego sto umrem" i "umirem dok te ljubim", mislim dajte mi lavor! Ali ljudi nekad prosto pribegavaju glupilu jer im to prija. Hip-hop ima glupih tekstova u "sa`cu da te roknem" fazonu, ali nekom to lezi, u principu hop je direktan, ne mozgas mnogo sta je pisac hteo da kaze, vec treba da dobro razmislis o tome sto je receno... (ja ovo ne slusam, ali kontam da bi to trebalo da je poenta)

 

E ajmo sad da batalimo ovo, hip-hop je dakle isto kao i svaka muzika, ima sranja, ima dobrih stvari, neki ovde to vole, neki ne, mislim da smo dovoljno tupili.

 

Sto se nu metala tice, otvoricu temu sutra pa cemo tamo raspraviti o par stvari...

 

I za kraj bih dodao krilaticu koju odvalih jednom prilikom:

Sve je gay osim Sepulture... i to one iz `87.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako mislis da se neko informise o bilo cemu sto mu je odbojno? kao kad bi se neko informisao o narodnjacima... (pretpostavljam da ih svi mrzimo, jel sam u pravu?)

 

Errr, pa mislio sam na ove likove shto se na temi prave pametni, kao "rep je ovo, hiphop je ono...", a ustvari to shto prichaju nema veze sa realnim stanjem stvari... ako vecj komentarishesh hop, pretpostavlja se da znash bar neke osnovne stvari... :roll:

 

Samo sam zheleo da vas prosvetlim (i uspeo sam :mrgreen: )

 

P.S. A shto se tiche moga druga Marchela, txtovi stizhu uskoro, ali recimo pre toga da napomenem da mu je bubnjar Block Out-a trazhio da napishe koji txt za X-Centar (valjda je on u toj grupi)... shto verovatno neshto govori o kvalitetu njegovih txtova... biggrin.gif

 

A ti, Maxo... ladish jaja? Ja treba da branim tvoju muziku? smile.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hip hop je sve na svetu.to ti je kultura koja obuhvata i rep i r&b i grafite i celu tu zajebanciju i brakedance.sada je pravi andergraund dostupan svakom klincu i postaje prava komercijala.zato mi pravi hip hoperi vise ne slusamo hip hop vec klasiku i bethovena.znaci da razjasnimo hip hop je svuda oko nas i da se zna prva rap stvar je snimljena jos daleke 1972. mnogo pre techna ili new age-a.zato svi kobas u ruke i bacajte ga na beyonce i jlo.sinan sakic rules.

 

i zapamtite:nije bitno kako si obucen vec kako to nosis.ali bitno je da nam je hip hop omogucio da su danas najmodernije stvari bas u nekom hip hop fazonu,cast izuzecima.eto to je hip hop.

 

hip hop je kultura i nacin zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hip hop je sve na svetu.to ti je kultura koja obuhvata i rep i r&b i grafite i celu tu zajebanciju i brakedance.sada je pravi andergraund dostupan svakom klincu i postaje prava komercijala.zato mi pravi hip hoperi vise ne slusamo hip hop vec klasiku i bethovena.znaci da razjasnimo hip hop je svuda oko nas i da se zna prva rap stvar je snimljena jos daleke 1972. mnogo pre techna ili new age-a.zato svi kobas u ruke i bacajte ga na beyonce i jlo.sinan sakic rules.

 

i zapamtite:nije bitno kako si obucen vec kako to nosis.ali bitno je da nam je hip hop omogucio da su danas najmodernije stvari bas u nekom hip hop fazonu,cast izuzecima.eto to je hip hop.

 

hip hop je kultura i nacin zivota.

 

Ovo nisam ja napisao, vec moj ortak biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hip hop je sve na svetu.to ti je kultura koja obuhvata i rep i r&b i grafite i celu tu zajebanciju i brakedance.sada je pravi andergraund dostupan svakom klincu i postaje prava komercijala.zato mi pravi hip hoperi vise ne slusamo hip hop vec klasiku i bethovena.znaci da razjasnimo hip hop je svuda oko nas i da se zna prva rap stvar je snimljena jos daleke 1972. mnogo pre techna ili new age-a.zato svi kobas u ruke i bacajte ga na beyonce i jlo.sinan sakic rules.

 

i zapamtite:nije bitno kako si obucen vec kako to nosis.ali bitno je da nam je hip hop omogucio da su danas najmodernije stvari bas u nekom hip hop fazonu,cast izuzecima.eto to je hip hop.

 

hip hop je kultura i nacin zivota.

 

Ovo nisam ja napisao, vec moj ortak biggrin.gif

Zesca ti budala taj ortak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...