Jump to content

HIP-HOP


Kox

Recommended Posts

:roll: ja i dalje stojim iza toga da je Em iskren.

 

Daaaaaaaaaj sinko, ako je neko neiskren onda je to Eminem, o njemu je lestate pricao kad je rek'o menjanje boje koze...

 

To sto je njega MTV digao u nebo, nema veze sa njegovim stilom....I nigde on ne spominje u textovima da bi zeleo da bude crn, zato ne kenjajte...

 

Covek ima OK textove, i definitivno talenta za rap...

 

Dodjavola, nisam mislio da je on rek'o "I wish I wuz black..." nego to lizanje sa crncima i tripovanje 'e kao ja sam vas, mi smo svi iz geta' i slicna sranja, a kad sam rekao da je neiskren mislio sam da se exponira na glupe nacine, mislim napusava se sa svima, kao on je mnogo opak i slicno... Mislim ajde u redu sto se ne voli sa Everlastom, Kid Rockom, Limp Bizkitom (sa kojima je pre bio do jaja) ali sto se kaci sa onim jadnim Mobyjem zaboga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikada ne bih promenio boju koze

nikada nisam voleo poziranje

 

1. :? :? :? skroz si prs'o....pa koji su to beli hoperi tripovali da su crni...crni da su beli???? (kad kazem hoperi bas to mislim...a ne "hoperi" biggrin.gif )

 

2. u svim pravcima ima poziranja...sta koji qr sve vezujete za hip hop???? pa na onom gothicu ima mnogo gorih "pozera"...izigravanje depresivnosti neke :roll: a i koliko ti likova znas da mozes da ocenjujes da su hoperi pozeri???? i ko su uopste pozeri???? jel' to o hip hop poziranju zbog oblacenja i govora? (a pretpostavljam da jeste jer da stvarno poznajes bar 3-4 hopera ne bi tako pricao)....ja mislim da je mnogo gori pozeraj sminkanje po onim goth nightovima, nosenje mantija i ostalih gluposti al' sta ja znam o tome? nista biggrin.gif zato cutim...da bi nesto mogao da ocenjujes moras da poznajes

 

 

e kad S i maniac i ostali koji misle da za hop nije potreban talenat i da se pesma moze uraditi za 15 min urade jednu stvar (sa sve textom biggrin.gif ) nek' se javljaju....'oce neko u crunch cokoladu da ni maniac, ni S, ni lestate, ni Wolf NE ZNAJU da repuju??? :mrgreen:

 

Ja ne zelim da upadam u nikakva repovanja i sranja - zato sto ja ne bih mogao da dozvolim sebi da smisljam kojekakve socijalne ili gansta ili bilo kakve slicne textove, ne kazem da toga nema u metalu ( zato ja i slusam Hard Rock i druge zanrove uz metal :mrgreen: ) recimo vecina textova u Blacku ili Poweru su jako jako jako jako glupi!!! Ali ipak je hip-hop daleko po gluposti ispred svih ovih zanrova

 

Ja znam dosta hopera koji slusaju sve te ne-komercijalne repere, hopere ali svaki od njih slusa 50 centa recimo? A taj lik nervira vise od Manowara sada - kao on je neka mafija zato sto su pucali na njega i sere svuda o tome??? Koji debil a takvih ima jos dosta

 

Rekao sam izmedju ostalog da su hoperi strasne egoiste - niko me nije osporio i jos cekam jer je to po meni najveci razlog zasto ja ne kazem respect prema njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U smislu da za svakoga koga znam da slusa hip-hop bio neki "hoper" ili hoper misli da je najveci kralj i da su svi ostali shabani

Recimo situacija: drustvo nekoliko likova ( razlicith muzickih opredeljenja ) i znaci jedan nas drug hoper ( pravi ) i on nama kaze, sacu ja vama da pustim pravu muziku... a ne vi ste svi previse klosari da bi shvatili kakva je ovo muzika ... ili recimo: kako vi mozete da gledate dosije X, to nije za vas, ne mozete to shvatiti ( to je reklo par repera, hopera sta li su vec ) ... tip se iznervirao sto su 8 mile film gledali ne-reperi: kako vi to mozete da gledate to nije za vas, samo za prave ljude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U smislu da za svakoga koga znam da slusa hip-hop bio neki \"hoper\" ili hoper misli da je najveci kralj i da su svi ostali shabani

Recimo situacija: drustvo nekoliko likova ( razlicith muzickih opredeljenja ) i znaci jedan nas drug hoper ( pravi ) i on nama kaze, sacu ja vama da pustim pravu muziku... a ne vi ste svi previse klosari da bi shvatili kakva je ovo muzika ... ili recimo: kako vi mozete da gledate dosije X, to nije za vas, ne mozete to shvatiti ( to je reklo par repera, hopera sta li su vec ) ... tip se iznervirao sto su 8 mile film gledali ne-reperi: kako vi to mozete da gledate to nije za vas, samo za prave ljude...

 

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

 

Pa takvih metalaca ima barem 10 puta vishe! Metalci - uzvishena rasa... :roll:

 

P.S. A shto se tiche filmova - ni metalci nisu nishta bolji shto se tiche LOTR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hoce li neko meni da kaze kako to da je sminkanje veci pozeraj od varijante: "ja sam gangsta, ja sam najveci baja, ja imam kola, ja imam kajlu oko vrata i ova gomila kurvi se nevidjeno lozi na mene, ja sad idem da roknem ovog i onog, bla bla bla...."

jos nisam cuo nijedan toliiiiko nadobudan metal text (pa ni od manowar-a) a u hip hopu je to clichee...

 

ne znam da repujem, moje iskustvo sa tim se zavrsava sa ismevanjem evenescence-a... ja ipak svoj glas suvise postujem da bih ga uprljao neumetnickim recitovanjem.

 

neka mi ti sabani odrecituju for my fallen angel od my dying bride, ili the crown and the ring od manowar-a, lirski, odnosno epski, sa umetnickim dojmom i onda cu im priznati respect, reci da imaju bar nekog talenta, iako je to daleko od muzickog talenta.

 

muzika = svirka + pevanje.

ko u hip hopu sira ili peva?

 

ovo je sve jedno umetnicko i estetsko gledanje, bez obzira da li mi se cela prica svidja. a ne svidja mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

velika vecina rap i hip hop scene je zaista sranje... sve neki kvazi-kriminalci, gangsteri, bezveze... vise cijenim radove eminema i ice-t-a... obojica imaju vrlo dobre tekstove, pogotovo eminem... ko je gledao njegov film "8 mile" zna to dobro... covjek umije da napravi tako dobre tekstove a da ne koiristi klasicne crnacke fazone i primitivni sleng, a la 'motherfucker, fuck you, fuckoff, shit, kill, gangsta'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazhem ja! Sve shto valja je underground!

Opet podvlachim - ne uzimajte MTV ni za kakvo merilo!!! biggrin.gif

Po tom merilu "metalci" su nashimkani fegeti sa shatiranom kosom i shiljatom gay frizurom, koji se koprcaju po bini i skachu kao curice! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko kaze da je Eminem komercijalan, je samo gledao spotovo a nikad nije preslusao ceo album...

 

i ko kaze da ta covek nezna da repuje....taj nema ni pola mozga.

 

zato ga i crnci postuju...zato sto baca rime bolje od 99% crnaca na sceni....

u komercijalnom repu, mislim da je sam NAS bolji od Eminema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MUZIKA = SVIRKA + PEVANJE???? :?  :?  :?  :?  :?  :?  

 

Ti zapravo kazes da WANGER nije muzika?????

 

Ljudi pa vi nemate pojma koliko se proseravate..... smile.gif  :)

 

 

NE DIRAJ MI WAGNERA!!!

 

da bi se nesto okarakterisalo kao muzika to treba da se odsvira i/ili otpeva. imao sam ja u vidu i a capella i instrumentalnu muziku... i dalje ostajem pri tome da hip hop nije muzika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...