Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Guest حسين

Rif za strofu? Tu se opusteno svira AH, moze sa downstrokeom svaki put.

 

Meni je tu sjeban intro.

 

Pošto nisam u varijanti da se zaključavam u WC i vežbam sweep-picking.

 

 

 

(Kada se zaključam u WC da vežbam gitaru, ne mogu da mi dodaju

pire krompir jer je prosek ispod vrata isuviše mali. To je glavni razlog zašto

nikada nisam postao shredder...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li je dovoljno u pocetku vezbati razne bluz solaze,delove solaza, bluz ritmove,skale,progresije akorda (eng.cord progression) posto mi je gomila ljudi koji dugo sviraju gitaru rekla da sve nastaje iz bluza i da su bluzeri najbolji gitaristi?

Drugo pitanje je vezano za legato,naime kako i koliko vremenski(sati dnevno) ga treba vezbati da bi ga savladao solidno-ne mislim na Satriani,Dave Murray fazone ali kasnije ko zna?

Gitaru sviram oko godinu i po.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo pitanje je vezano za legato,naime kako i koliko vremenski(sati dnevno) ga treba vezbati da bi ga savladao solidno-ne mislim na Satriani,Dave Murray fazone ali kasnije ko zna?

Gitaru sviram oko godinu i po.

 

 

Nemoj dzabe da se opterecujes sa takvim stvarima...posto je na kraju krajeva to veoma individualna stvar...samo sviraj i uzivaj icon_da.gif

 

I da, jedan mali tip za legato...kada vezbas legato gledaj da ga vezbas sa distorzijom...jer ako ga vezbas islkucivo na clean-u moze da se desi da ces sa distorzijom zvucati brljavo...

 

pivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to znaci i da zice treba da budu vise spustene posto sam skoro tonirao i sredjivao dzitru spustao zice i ispravljao vrat?Mozda je pitanje glupo ali je korisno znati.

Thanks za legato pivopije.gif

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu za legato treba da ti budu malo nize zice...ali ja ti preporucujem da ih ipak drzis malo vise, jer tako imas i mnogo bolji ton i veci sustain...dosta je teze naravno, ali kada na takvoj visini naucis dobar legato onda ga zaista znas icon_da.gif ...jer u principu svaka budala moze brzo da svira kada su mu zice od pragova udaljene 5 mikrometara icon_smile.gif ...ali je zato ton neuporedivo gori icon_da.gif

 

pivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja neam pojma o chemu vi svi prichate.

Tri meseca sviram i ono, jbga ide...

Zanima me poshto sam uchim (skupi chasovi) shta treba da radim prvo?

Moj nachin sviranja je pogledam tablaturu i na uchim kako se svira, onda vidim koji su akordi da malo hvatove razradim,onda malo sluhom usavrshim na svoj nachin (poshto su tablature skoro svaka razlichita).

Eto, shta trebam prvo da pochnem uchiti i ako imate neku knjigu ili neshto slichno na preporuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja neam pojma o chemu vi svi prichate.

Tri meseca sviram i ono, jbga ide...

Zanima me poshto sam uchim (skupi chasovi) shta treba da radim prvo?

Moj nachin sviranja je pogledam tablaturu i na uchim kako se svira, onda vidim koji su akordi da malo hvatove razradim,onda malo sluhom usavrshim na svoj nachin (poshto su tablature skoro svaka razlichita).

Eto, shta trebam prvo da pochnem uchiti i ako imate neku knjigu ili neshto slichno na preporuku...

Pa trebalo bi skale i akorde tako sam ja poceo i jos uvek to radim!

Gledaj da usviravas ritam.Kada skines ritam za neku pesmu onda pokusaj da ga prebacis u neki svoj ili fazon nekog benda kao sto sam ja Paranoid u Maiden fazon i sl.Zapanjices se kako neka stvar moze drugacije da zvuci!

Sto se literature tice meni su preporucili "Tonovi skale i modaliteti" od Romchevica ali je nisam nabavio.Kazu da je dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto se tiche upora tu sam dobar, 5-6 sati dnevno, e sad akorde ne bubam napamet vec kad uchim pesmu pogledam akorde i zapamtim hvatove i tako da neznam kako se akord zove a sviram ga.

Skale josh nisam pocheo, ima li neka online knjiga, o mom gradicu bash i nema nekog dobrog shtiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu za legato treba da ti budu malo nize zice...ali ja ti preporucujem da ih ipak drzis malo vise, jer tako imas i mnogo bolji ton i veci sustain...dosta je teze naravno, ali kada na takvoj visini naucis dobar legato onda ga zaista znas icon_da.gif ...jer u principu svaka budala moze brzo da svira kada su mu zice od pragova udaljene 5 mikrometara icon_smile.gif ...ali je zato ton neuporedivo gori icon_da.gif

 

pivopije.gif

ok, ovo za legato. zanima me zashto mislish da visha akcija = bolji ton?

 

trebalo bi da zavisi od visine magneta...jedino ako mislish da zice udaraju pragove zato sto su nisko postavljene. ne mora biti tako na svim gitarama pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...