Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Izvod iz Dusanovog Zakonika:

 

gitarista koji ne svira sa sva cetiri prsta ili ne zna da svira, da mu se odsece mali prst, a onaj ko ga je ucio da svira da se ozeze

Amandman:

 

Sem ako se doticni ne zovu Django i Space 'Ace' icon_da.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mladog neiskusnog gitariste, da vrati vama pos'o!!!

 

Mozete li da mi napisete neke figurice za vezbanje u stilu onog soloa iz Final Countdown?

 

----10---14---------10----14--------12----15--------12----15

12-------------12----------------14--------------14------------ AND SO ON....

 

And don't laugh in case this is a stupid question...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ja sam svirao oslanjajuci dva prsta na pikgard, pa je pocelo da mi smeta pri brzim deonicama. Trebalo mi je 6 meseci da se presaltujem i sada skoro ni ne spustam prste.

 

Znaci sve je moguce, pa sad ti vidi, ako pocne da ti smeta ti uradi nesto slicno, ako ne furaj i dalje svoj fazon - ko te danas pita da li drzis ruku na gitari ili ne? Vazno je da to zvuci kako si zamislio.

Pa zapravo ima i te kakve veze........Hendrix je npr drzao palac na vrhu al nije doziveo da mu sjebe ruku dok sa druge strane 90%gitarista koji ne drzi palac na pola vrata je imalo problema AL Pitreli,Mustaine,Hetfield jeste da je spustena gitara namandjana al ne insistiraju dzabe na klasicnoj gitari da palac bude na pola vrata.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mladog neiskusnog gitariste, da vrati vama pos'o!!!

 

Mozete li da mi napisete neke figurice za vezbanje u stilu onog soloa iz Final Countdown?

 

----10---14---------10----14--------12----15--------12----15

12-------------12----------------14--------------14------------ AND SO ON....

 

And don't laugh in case this is a stupid question...

ako vezbas ovo sto pishe u kodu...to je ok...ali to nije solo iz final kauntdaun... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...cak i ja pacer to vidim... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ako si mlad i neiskusan...zasto vezbas to a ne vibrato i bending prvo...???

 

i da li jos neko ko koristi operu vidi jebene bele linije po celom forumu...??? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozete li da mi napisete neke figurice za vezbanje u stilu onog soloa iz Final Countdown?

cini mi se da sam negde posalo neke proste vezbe za "razbijanje" ritma i sviranje "3 protiv 4", "2 protiv 3" i ostale kombinacije (posto je to glavni zajeb u final countdown). opali search ka mojim postovima na rec "vezba" ili "metronom" ili tako nesto, mozda pomogne da sam smislis svoju vezbu za final countown...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zapravo ima i te kakve veze........Hendrix je npr drzao palac na vrhu al nije doziveo da mu sjebe ruku dok sa druge strane 90%gitarista koji ne drzi palac na pola vrata je imalo problema AL Pitreli,Mustaine,Hetfield jeste da je spustena gitara namandjana al ne insistiraju dzabe na klasicnoj gitari da palac bude na pola vrata.....

pa kazem ja da ima veze ali nije toliko bitno, jer ako zvuci kako treba onda je po meni ok. mada ja kazem trudim se da ne drzim prste na pikgardu jer steti brzini, narocito ako se cepa ritam, onda nema ni govora o drzanju bilo kog dela desne ruke na gitari. Ono sto moze da se postigne drzanjem ruke jeste mikropromena u zvuku prouzrokovana drugacijim polozajem trzalice koja u stvari daje boju tona koju svirac zeli. Ako je svirac zadovoljan tonom, sto bi ga menjao, pogotovu ako svira vec dugi niz godina tako.

 

a hendrix je inace imao ogromne ruke i mogao je da zahvati ceo vrat od stratocastera bez problema, i on je klasican primer kako drzanje LEVE ruke moze cak da doprinese jedinstvenosti stila ( posto je , jeli, svirao palcem bas note i to veoma uspesno ).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...