Jump to content

Sta osecate i da li na vas doom metal utice depresivno?


Agarth

Recommended Posts

Skromni doprinos:

Gothic metal ima ideologiju koja poručuje da je sve unapred izgubljeno i neminovno.

Doom u širokom smislu obuhvata tu ideju zajedno sa svešću da ne postoji samo pasivno podavanje nepromenjenom stanju, već i otpor.

Death je kulminacija te ideologije otpora velikim delom, ali nisam sigurna da li je ona baš neposredno preuzeta iz dooma...pre mi se čini da je posledica prirodne i neizbežne evolucije...

Tvorci Black Sabbatha možda nisu mogli da predvide kakav će efekat imati manifest, ali su bili svesni da čine nešto što niko drugi do tada nije učinio na isti način.

Da sjedine mračni zvuk koji se najbliže može odrediti ako se kaže da je ponikao iz bluza, u ovom slučaju ne toliko iz vladajućeg hard rocka, sa idejom koja je iznedrila doom.

Ne razumem, kakav mračan i depresivan heavy...Iron Maiden je depresivan. Judas Priest je depresivan?

Sabbath je mnogo ideološki bliži doomu nego klasičnom heavyu.

A doom se više ili manje ogleda u svemu.

...........

Čak i na počecima power-a.

...........

Ne čini me doom depresivnom. Pustim Sabbath, pa se namrčim.

Dovoljno mi je življenje za takvu depresiju. Doom je opomena i slika sveta kakav jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se da je doom svuda u tragovima prisutan. kad sam rekao depresivni heavy mislio sam na heavy koji je dominantno depresivan (cathedral i sl) a ne na heavy koji je povremeno depresivan. uticaj dooma i donekle gothic metala na power je evidentan. ko je slusao guardiane, znace o cemu pricam. odnodi de i na kamelot, i na stratovarius i gomilu powera. i da zakljucim,

doom je opste savrsenstvo i najbolja psihoterapija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doom & gothic u meni bude najrazlicitije osecaje...ali nikada me ni jedna pesma nije navodila na samoubistvo ili nesto slicno. Moze to biti osecaj tuge, ili nesto dublje, iskrenije kao recimo melanholija...subjektivni dozivljaj...podsecanje na nekog ili neki dogadjaj...ja najvise volim da pustim muziku i legnem sklopljenih ociju, prepustivsi da me tonovi jednostavno preplave...i onda se ne tako retko desi da po neka pesma dobije i boju i miris...A volim ponekad i da pevam...zavisi od raspolozenja...kazu mi da se ponekad previse uzivim! 8) Ako hocu da svedem svoje osecaje na neki minimalizam, da ih uprostim do te mere...onda neka bude: od mnogo jakih stvari, nabijenih emocijama se NAJEZIM svaki put kad ih slusam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek mi je bilo cudno kad ljudi pricaju kako se najbolje uzive u pesme kada ih slusaju pred spavanje (varijanta:pustim muziku da tece, legnem u svoj topli krevet, i san me hvata vec nakon 3 minuta). Ja, naprotiv, volim da obratim paznju na svaki ton i svaku rec u pesmi da bih je kompletno dozivela...Posebno kada je doom u pitanju.

Ako se ovo odnosi na moj komentar...moram da ispravim nesto sto jednostavno nije tako...Ko je pomenuo slusanje muzike pred spavanje...da li ako legnes i sklopis oci moras i da spavas? Dobro, mozda ako si jos mala devojcica pa te sutra ujutro mama budi za skolu?nemoj da se ljutis, ali mislim da nisi kompetentna da komentarises MENE. A ako ti to nije bila namera, nego se onako, slucajno zadesilo posle moje poruke...onda je to asvim nesto drugo...sasvim nesto drugo.

A sto se gothica tice...mislim da 99% ljudi na ovom forumu ni ne zna sta je gothic zapravo...jer ga svode, minimalizuju, samo na gothic metal, koji je samo jedan od subzanrova u goth pravcu...

A ja doom i gothica tice UVEK I SVUDA... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dawngreeter

Gothic metal spada u gothic, tu jesi u pravu, samo sto ja ne bih stavila (a sigurno i svako drugi ko se razume u materiju) znak jednakosti izmedju jer je gothic mnogo siri pojam od gothic metala...nemoj da se foliras sa vezbama na faxu, kad si izgleda zaboravio na stvari iz osnovne skole:Zamisli da je gothic jedan veeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki skup! E sad, gothic metal ti je samo jedan njegov podskup, duso! Nadan se da je sada lesson learned...reci ako nisam bila dovoljno jasna! :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e stvarno , koliko je svadja , tripovanja i ubedjivanja nastalo postojanjem sirotog gothic metala, 'pravi goti' ne dolaze na Gothic night jer se pushta gothic metal , vecina goth/darkera gleda s prezirom na gothic metalce , gothic metalci misle da su gothi bez poznavanja osnova gothica,stvarno bi mogli svi medjusobno da se pokoljemo .....sve , bre ja to smatram ispoljavanjem svojih frustracija ,zamishljanjem da se materija (gothic) poznaje na najobuhvatniji moguci nachin i ajde sad na drzimo predavanja nekom o tome , stvarno mi je bedak da gledam slichne rasprave na forumu ( tipa Gwidionove izjave na -Utisci s nightova)( Princess , nemoj se vredjati ,mislim josh na gomilu likova koji misle da su iznad obichnih smrtnika ako slushaju dark/electo/gothic rock a gothic metal smatraju nekim izrodom u gothic muzici).....OK , ajde da se svi lepo vratimo temi :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dawngreeter

Gothic metal spada u gothic, tu jesi u pravu, samo sto ja ne bih stavila (a sigurno i svako drugi ko se razume u materiju) znak jednakosti izmedju jer je gothic mnogo siri pojam od gothic metala...nemoj da se foliras sa vezbama na faxu, kad si izgleda zaboravio na stvari iz osnovne skole:Zamisli da je gothic jedan veeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki skup! E sad, gothic metal ti je samo jedan njegov podskup, duso! Nadan se da je sada lesson learned...reci ako nisam bila dovoljno jasna! :wink:

 

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

 

Zar ovo nije bilo tuzno... ''Duso'' ako ovdje neko treba nesto da nauci onda si to ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zombi, nije mi jasno... evropski power ume da bude sasvim ok. ni epic nije los u malim dozama, a power/progressive je uzivanje za odmaranje mozga. da stvar bude crnja, uopste nije glupa muzika, a super te opusti.

 

cypher, mislim da je na poslednjem spratu, a veza je uzas spora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek mi je bilo cudno kad ljudi pricaju kako se najbolje uzive u pesme kada ih slusaju pred spavanje (varijanta:pustim muziku da tece, legnem u svoj topli krevet, i san me hvata vec nakon 3 minuta). Ja, naprotiv, volim da obratim paznju na svaki ton i svaku rec u pesmi da bih je kompletno dozivela...Posebno kada je doom u pitanju.

Ako se ovo odnosi na moj komentar...moram da ispravim nesto sto jednostavno nije tako...Ko je pomenuo slusanje muzike pred spavanje...da li ako legnes i sklopis oci moras i da spavas? Dobro, mozda ako si jos mala devojcica pa te sutra ujutro mama budi za skolu?nemoj da se ljutis, ali mislim da nisi kompetentna da komentarises MENE. A ako ti to nije bila namera, nego se onako, slucajno zadesilo posle moje poruke...onda je to asvim nesto drugo...sasvim nesto drugo.

A sto se gothica tice...mislim da 99% ljudi na ovom forumu ni ne zna sta je gothic zapravo...jer ga svode, minimalizuju, samo na gothic metal, koji je samo jedan od subzanrova u goth pravcu...

A ja doom i gothica tice UVEK I SVUDA... :roll:

 

Odavno je mama prestala da me budi za skolu-kupila mi je mali 'Made in Japan' sat sa extremno glasnim alarmom, tako da...

A sto se tice mog komentara, nije bio na tvoj racun-samo si me podsetila na reci nekih osoba koje "slusaju" ovu muziku...

 

A sto se tice iskrenosti gothic fanova (uh, obozavam ovu rec), moram da primetim da se vi, koji ste zasli u trecu deceniju zivota, tako prsite i na sva usta pljujete ljude kojima se gothic muzika svidela "juce" i koji su "danas" nabavili prvi disk, i koji bi, zamislite, mozda postali dobri muzicari u okviru ovog muzickog zanra...Hmm... Mozda bi se stanje u Srbiji onda malo popravilo, pa ne bih svaki dan slusala drugaricu kako se zali da ima dobre ideje za neki gothic, ali da ovde niko to nece ceniti...

Da li vi mislite da je ta muzika pravljena samo za vas (nesto starije generacije) i da mora ostati nedodirljiva za "male glupe napaljene klince"?Niste li i vi jednom bili ti "mali glupi napaljeni klinci"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo napomenuo da ako je Princess gothic fan onda sam ja zeleni paradajz. Niko normalan (ili normalno nenormalan, ili kako god) nema nista protiv mladjih ljubitelja gothic muzike. Ja licno jedino imam nesto (odnosno mnogo) protiv stanja u kojem se nalazi Beogradska gothic scena koja mladju generaciju uci da HIM i Nightwish predstavljaju gothic.

 

I, naravno, imam nesto protiv mladjanih (nazovi) goticara koji slemuju uz Sisterse u KST-u :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. dosta!

ovde nije tema o tome uopste! stari i mladi gothic fanovi se pominju na jos 100 000 mesta, i nece me neko ubediti da nisam u stanju da pojmim gothic filozofiju ako slusam doom/gothic metal. ili love metal, recimo. a HIM jeste love metal, nije gothic, ali je svakako gothic inspired. i zajebite sa medjusobnim pljuvanjem na temi koja je psiholoska i ozbiljna.

ovo je apel srednje generacije metalhead gotha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...