Jump to content

Sta osecate i da li na vas doom metal utice depresivno?


Agarth

Recommended Posts

icon_smile.gif aaa, ovo je bilo mracno biggrin.gif

 

 

ja se sjebem od jedne balade bryan adamsa a kamoli od goth/doom mraka

You can say that again. And again, and again, and again, and again... (padam u depresiju; a ne to je bilo padanje sa stolice).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Gothic-Rockerka

Nebih da zvucim pogresno, jer vecina stvari koje slusam

i jesu u neku ruku ''tuzna melodija'' ali opet ne smatram

Doom il' pak Gothic depresivnom muzikom...

 

D/G umije da opusta misli, nenormalno uzivam slusajuci

tu vrstu glazbe koja u mene unosi pozitivnu energiju

ma koliko got bila depresivna osoba! icon_mrgreen.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma doom je skorz ok muzika,..opustajuca.A oni koji se "trude da izbegnu to zbog samoubilackih nagona koji ta muzika kod njih budi" bi trebali da se zapitaju kako nesto sto bi trebalo da bude za licnu razonodu moze tako duboko da ih pogodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Damn, ponekad kada sam jako skenjan, pustim MDB ili Shape of Despair i skontam da ima ljudi koji su u mnoooooooogo vecem bedaku...icon_smile.gif))) Ne, stvarno, uzivam u doomu, preterano... Jednostavno nadjes sebe... ali ukusi su razliciti... ne volim jedino ljude koji samo kenjaju a nikad nisu odslusali posteno ni jedan doom album... Verujem da svakoj osobi (ne samo metalcu) moze da se svidi jedan doom album...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

od dooma imam jedino estatic fear, i ove nashe rain delay (koji su dobri ko lebac biggrin.gif ) i uopshte ne deluju depresivno na moje raspolozenje, vec ih ugl. sliusham kada radim nesto, i najbolje se opustim uz takvu muziku icon_da.gif

 

 

a shto se tiche samoubistava, to je danas postalo masovno, ko neki trend jbt....bolest......nema veze doom sa tim, najbolje da ce neko samo zbog muzike da se toliko skenja i uradi sebi tako nesto, a da nema neki dublji razlog.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi shta slusham, ali do sada mi se nije desilo da sam neshto slushao, i da sam se nakon toga osetjao depresivno. u stvari, slushao sam soundtrack iz the good, the bad and the ugly, i nakon njega sam bio vrlo depresivan, ali to nije doom. icon_smile.gif

 

anyway, doom slusham kada se opushtam, u chasovima odmaranja i sl. musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, не утиче депресивно ...

Не могу да схватим да музика "извуче" нечију депресију.

Значи да би то могла да уради било која ствар али да човек несвесно изабере да то буде музика.

Не, уз ову музику мени више лежи омишљавање неких гротескних и тамних пејзажа.

Сматрам је врло имагинативном и просторном ...

Вероватно и инспиративном ...

Понекад ...

Иначе ми је све сем MDB досадно ... mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doom metal je zaista melanholična muzika, ali teško da može da utiče na mene, što ne znači da se nisam ponekad skenjao dok sam slušao My Dying Bride. A kiss to remember mi je jedna od najomiljenijih pesama, ali kako ta pesma zna da me izbedači. Uh!!!!!!! Shape of despair je isto mračan kao i Pantheist, dok mi je Katatonia sasvim OK...

 

Eto toliko od Gregora za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest BlackSun

Kveld slazem se sa tobom

inace sto se tice stanja u kome sam kad slusam doom ili gothic ufffff necete mi verovati ali tad mi je zelja za sexom najjaca! icon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Doom metal je najpsihodelicniji pravac metala. Za razliku od ostalih pravaca metala koji nose 10% emocija u pesmama, doom metal je 100% sacinjen od emocija. Preslustajte Paradise Lost - Paradise Lost - Lost Paradise, My Dying Bride - As The Flower Withers, Anathema - Crestfallen EP. Dok slusam pesme sa ovih albuma ja upadnem u nesto sto se ne moze nazvati depresija.. Trans mozda.. Svaki ton vidim i osetim.. Nesto neverovatno... Na samoubistvo ne pomisljam, zato sto ne utice na taj nacin.. npr ja pomisljam na samoubistvo uz Scorpions - Wind of change, al uz doom mi se to ne desava icon_wink.gif

Ipak, osim sto deluje na psihu doom metal i razara psihu. U svoje doba, kada sam otkrio doom, samo sam to i slusao i vremenom sam poceo da prsavam. Bolesne misli i tako to.. Sada, naravno i dalje slusam doom, ali pored raznih drugih vrsta muzike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

DePreSivNo..pA nE zNam,ZavIsI oD mog TreNutNOG PsIhIcKOg sTaNJa...

pOneKad sLusAjuCi dOOm oSecAm Se tOtalnO mOcNo,UzVIsenO..dAje Mi Neku cUdNu enErgiJu..alI poNekAd mOzE tOtAlnoDa mE ubIje...

ZavIs Kao Sto reKOh... :da::da:

 

Na tebe Doom cudno utice, sto se vidi i po tome kako si kucala post :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja postanem depresivan samo ako moram da slusam nesto poput britni ili recimo cece ,koktel benda ,lune , zane ... a muzika koju ja svojevoljno slusam (znaci da nije nametnuta prostorom i vremenom...) mi prija ,neka psihodelicnija tera na razmisljanje a to sa strane moze da lici i na depresiju :opusteno: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ce da me naprze depresivci ali mene iskreno smara.. pogotovo Anathema posto lik ima tako dobar i kristalno jasan glas da ne mogu da ne slusam reci. Cemu onda slusati pitate se? Pa, muzika je super, i opusta veoma.. samo jos da uspem da blokiram vokal kod vecine grupa i bice komplet uzivancija. Ovako ne mogu previse dugo da slusam jel me smori tolika kolicina negativnosti u tekstovima koja zaista gotovo uvek zvuci veoma iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...